Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Program pomocy dla frankowiczów do zmiany? Senator Kleina: W ustawie trzeba przywrócić zapisy rządowe

Program pomocy dla frankowiczów do zmiany? Senator Kleina: W ustawie trzeba przywrócić zapisy rządowe

Wyświetlaj:
Polak z krwi i kości / 195.191.162.* / 2015-08-20 22:59
A dlaczego banki nie maja już w ofercie lokat w CHF?
artur822 / 89.75.125.* / 2015-08-20 22:36
Co z kwota która żeśmy spłacili, nikt nas się nie pytał czy jak frank zyskał na wartości i kredyt wzrósł o 150% czy mamy jak to spłacić .Masz spłacać i już jak nie to mieszkanie ci zabierzemy. A teraz banki płaczą ze nie zarobią, już zarobiły.
frankfrank / 31.63.168.* / 2015-08-20 22:28
i tak mniej ich kredyt kosztuje niż te osoby co wzięły w PLN, więc dlaczego Państwo ma pomagać oszustom i naciągaczom, a nie dobrym ludziom, niech umorzą 90% ludziom co wzięli kredyt w PLN, jeśli do tego dojdzie, że tym mendom będą pomagali z moich podatków to ja takie państwo ......, niech jeszcze wezmą pod uwagę, że w trakcie boomu wartość mieszkania byłą wyższa niż teraz, ja swoje mieszkanie 7 lat temu mogłem sprzedać za 360 tys. PLN teraz jest warte 240 tys. PLN i nie ma chętnych na kupno, za to też Państwo mi zwróci???? Wartość mieszkania jak widać nie powinna mieć znaczenia, moje straciło 1/3 i nikt mi za to nie zwróci, a frankwiczom tak, ponieważ to mendy i nieroby
anyidiota / 155.136.18.* / 2015-08-21 13:18
Mam nadzieje, ze nie korzystasz z zadnych ulg podatkowych - ani ty ani Twoja rodzina. Bo jesli korzystacie, to wara od moich podatkow nieroby.
spoko1 / 2015-08-20 22:03
Po przeczytaniu kilkunastu artykułów, tysięcy komentarzy pod tymi, które ukazały się w ciągu ostatnich kilku dni, mam kilka spostrzeżeń(nie stoję po żadnej ze stron) :

Po pierwsze: To że w naszym kraju BRAK jest podstawowej wiedzy ekonomicznej(ewidentnie wina naszej edukacji) - NIE DAJE TO ŻADNEGO PRAWA INSTYTUCJOM TAKIM JAK BANKI DO WYKORZYSTYWANIA LUDZI, KTÓRZY TEJ WIEDZY NIE POSIADAJĄ!
A LUDZIE NIE POWINNI NOTORYCZNIE UDAWAĆ NIEDOCIUMANYCH, BO TO JEST WSTYD, A BANKI MAŁOLATOM KREDYTÓW NIEUDZIELAJĄ!

Po drugie: Ludzie, trochę szacunku do siebie nawzajem... Każdy ma prawo do własnego zdania ale nie oznacza to od razu obrażania się wzajemnie i ciągłego(od kilku tyg.) wylewania pomyj...

Po trzecie: Chciałbym pewnego dnia obudzić się rano, napić kawy i poczytać jakieś sensowne wiadomości ekonomiczne, a nie dziesiątki wątpliwych(sponsorowanych) opinii ekonomistów;
TO ROBI SIĘ PO PROSTU NUDNE... Osobiście zraziłem się do wszelkich portali, ze względów wyżej wymienionych.

Mimo wszystko życzę dobrej nocy wszystkim, zarówno zwolennikom i przeciwnikom;)
Art1122 / 78.10.51.* / 2015-08-20 22:01
Banki w Polsce drenują kieszenie niemiłosiernie, mamy bardzo drogi pieniądz, nie ma współodpowiedzialności banków za swój produkt i dodatkowo brak symetrii w kosztach, nie mówiąc już że mało kto widział te Franki, po prostu wirtualnie banki se naliczały , nie mówiąc już o wymyślaniu ubezpieczeń Bankowych.
Państwo powinno lepiej regulować ten segment, dziwne ze dopiero teraz po tylu latach transformacji biorą się za to , swoją drogą dopłata do hipotecznych to nic nowego na Świecie.
To taka Bomba z opóźnionym zapłonem i to dla całej gospodarki, może lepiej te koszty ponieść dla stabilności i zwiększenia popytu konsumentów-Art( niestety również frankowicz)
Elżbieta 555 / 188.146.88.* / 2015-08-20 21:49
Powinno się wszystkich kredytobiorców tzw."frankowiczów" potraktować jednakowo i oddać im to,co nadpłacili.Ja przez pierwszy rok spłacałam same odsetki i to była duża rata!Teraz mam po 7 latach regularnego spłacania o 30% więcej niż wzięłam!!! Gdzie tu prawo?
łun / 83.6.10.* / 2015-08-20 22:04
Chciałaś być cwana to nie płacz, było wziąć kredyt w złotówkach a jak zarabiasz we frankach to nic nie straciłaś
łun / 83.6.10.* / 2015-08-20 22:00
Chciałaś być cwana to nie płacz, było wziąć kredyt w złotówkach a jak zarabiasz we frankach to nic nie straciłaś
spoko1 / 2015-08-20 21:46
Dziwię się komentarzom na FORUM. Czyżby pamięć Frankowiczów była tak krótka, w 2005-2006 sami naciskaliście na polityków, aby nie ograniczano wam możliwości zaciągania kredytów hipotecznych denominowanych w CHF. Czy myślicie, że wasze wyzwiska, zniewagi będą miały wpływ na decyzję w tak poważnej sprawie. To nie jest targ jajeczny w Bagdadzie. Trochę poszaleć możecie, ale decyzje inaczej się podejmuje i o tym dobrze wiecie

W 2005 większość banków przez Związek Banków Polskich naciskali na zamknięcie swisów, ale rząd (PIS) grzmiał aby "nie ograniczać dostępu dla Polaków do tanich kredytów we frankach". Za to przewalutowanie zapłacą przyszli emeryci przez OFE (spadek akcji banków), posiadacze rachunków (wzrost opłat) i wszyscy Polacy (banki-matki nie odpuszczą i przez Strasburg odbiorą sobie bo ostrzegały, a rząd grzmiał żeby rozdawać franki).
antyidiota / 155.136.18.* / 2015-08-21 13:21
Mam nadzieje, ze jestes trollem, bo jesli jestes zwyklym obywatelem, to Twoj tekst swiadczy tylko o Twoim dwucyfrowym IQ.
edmondo / 83.21.216.* / 2015-08-20 21:32
Obecny rzad chce podrzucic problem nastepnemu-stad to wymyslanie.
Klex / 78.9.157.* / 2015-08-20 21:15
Frankowcy dlaczego ciagle kłamiecie? Prawda jest taka ze nigdy nie było was stać na te kredyty ani w CHFach ani w PLN-ach. Braliście je bezmyślnie bo banki was na nie łapały wykorzystując chwilowy, mocny i sztuczny trend spadkowy CHFów. A teraz nagle lament ze rata wysoka bo to czy tamto. Zachciało wam sie gierek foreksowych z bankami to skończyliście z ręką w sroczu. Ja rownież wtedy brałem kredyt, ale na stare mieszkanie w bloku, polowe kasy miałem zaoszczędzoną a polowe wziąłem w PLN. Kumple kupowali nowe duże chaty, i teraz placz.
xxxx613 / 89.77.2.* / 2015-08-20 22:12
Klex masz kleksa w głowie.....było mnie stać tylko na kredyt w CHF, a nie w złotówkach i to na dodatek z 20% wkładem własnym! Ja nie płacze, bo mnie nie stać na spłatę-brałem kredyt z zapasem....po drugie CBS obniżył oprocentowanie rekompensując wzrost notowania franka. W rezultacie płacę o 200 zł wieksza ratę niż 7 lat temu. Szum frankowiczów jest dlatego, ze wpuszczono ludzi w kredyt CHF, a potem podbito notowanie CHF. Notowanie CHF nigdy nie było wyższe niż 2,50-2,60 zl. Ludzie płaczą, bo Banki namawiały na kredyt w CHF, na dodatek, żeby dostać kredyt z 0,5% mniejszym oprocentowaniem trzeba było być np. z Złotym Klientem czyli posiadac 3 produkty Banku-kredyt, konto z limitem i kartę kredytową. Nikt nie weryfikował zdolności kredytowej Klienta (dawano na 100% dochodu, a gdzie życie i opłaty). Życie i opłaty spłacano z limitów i kart kredytowych, a jak banki się upomniały o spłatę tych produktów, to wyszła sprawa kredytów frankowych. Dlaczego nikt nie płakał w 2008-2010, kiedy wzrósł frank, tylko dopiero 2013-2015?
dgh / 95.160.223.* / 2015-08-20 21:24
Ty kłamiesz, bo mnie było stać na kredyt zarówno w PLN jak i we Frankach. Wybrałem we Frankach. Ratę mam ciągle niską, a jak rząd dopłaci to tylko mi na korzyść ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
WaldekAni / 185.18.143.* / 2015-08-20 21:00
Dlaczego panie Kleina nie poprosisz pan o audyt o polskich rodzinach? Dlaczego nie policzysz strat polskich rodzin? Dlaczego chronisz i bronisz tych Dupków z Banksterlandii? Jesli masz facet trochę HONORU to weź swoją walizkę z hotelu poselskiego i wracaj nad Bałtyk. Moze północny wiatr nawieje tobie trochę rozumu. Amen
WaldekAni / 185.18.143.* / 2015-08-20 20:53
Panie Kleina pan się na niczym nie znasz - masz pan rację odstąp pan miejsce komuś kto jest kreatywny. A lekcja darmowa dla pana ... Uwaga nadstaw pan uszu: NIE BYŁO KREDYTÓW FRANKOWYCH - gamoniu - były w ZŁOTÓWKACH a jedynie indeksowane i denominowane do FRANKA. Szkoda papieru a opinie BANKSTERÓW wsadź sobie w DE....E NIEUDACZNIKU z Pomorza -
dr12345 / 109.71.144.* / 2015-08-20 20:11
ojjj bylo to do przewidzenia ... juz ktos dostal w lape i juz sie zaczyna...
Panie Duda ... Pamietamy...
Zrujnowany Frankowicz / 37.47.37.* / 2015-08-20 19:46
. W kampanii prezydenckiej Kandydat Duda był bardziej stanowczy w sprawie frankowiczów. Dał do zrozumienia , że postąpi wg przykładu węgierskiego zyskał tym pełne zaufanie wszystkich Frankowiczów z rodzinami (2,0mln. wyborców). Przyniosło to efekt wygranej w drugiej turze. Jeżeli nie dotrzyma słowa sytuacja musi się odwrócić . Wtedy osobiście oddam głoś na Zjedn. Lewicę. System węgierski musi być spełniony bez wyjątków i bez jakich kol wiek ograniczeń i limitów. Prawo musi dotyczyć wszystkich frankowiczów niezależnie od ilości dzieci czy metrażu. Zaznaczam, ze młodzi budują dom na swoją przyszłość raz w życiu . Wielu z nich chce mieć dzieci a niektórzy pięcioro i więcej. Ale na to trzeba czasu i większego mieszkania. A co zamierza zrobić bank i sejm. Zablokować ilość potomstwa lub chować je w klatkach czy na piętrowych łóżkach.
Klient500 / 188.33.51.* / 2015-08-20 19:45
Istny armagedon, kto te straty wyliczył.Jak to dobrze , że ma kto bronić te biedne banki przed ich klientami. Kto to słyszał dopominać się swoich praw. Ale nic z tego politycy przecież obronią tych uciśnionych.
Bzyk193 / 46.7.110.* / 2015-08-20 19:35
Milllenium juz wypalil przed szereg - czyzby banki juz smarowaly zady cebula bo bedzie bicie po tylkach? no i jestem rozczarowany ze tak malo komentarzy gdzie sa trole sie pytam

Najnowsze wpisy