Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Program Rodzina 500+. Minister rodziny o szczegółach projektu

Program Rodzina 500+. Minister rodziny o szczegółach projektu

Wyświetlaj:
Andd12345 / 89.71.25.* / 2016-02-02 14:47
A czy wie ktoś może które postulaty społeczeństwa zostały uwzględnione?
Panie zachęcały do aktywnego uczestnictwa w dyskusji i....
Puk puk / 66.249.93.* / 2016-02-02 14:43
500 to żart ,buty kosztują więcej,
A głupiemu radość / 66.249.93.* / 2016-02-02 14:40
Taaaaa dadzą 500 a zabiorą1000
ekonom 407 / 89.66.105.* / 2016-02-02 14:31
Nie wiem czym ten rzą się chwali nieprzemyślanym ,kosztownym programem ktory nie spełni założen a zrujnuje gospodarkę.......
obywtel / 188.146.7.* / 2016-02-02 14:27
dlaczego w tym katolickim kraju nikt nie pomyśli o ludziach którzy potrzebują pomocy natychmiast. wszyscy deklarują że są wierzącymi, chętnie modlą się na pokaz na wizji przed kamerami a w rzeczywistość to są zwykli judasze . Dlaczego nikt nie pochyli głowy żaden polityk czy to z prawa cz z lewa nad ludźmi którzy chorują na raka i są na głodowych rentach.Tu nie chodzi już żeby ci ludzie mieli za co żyć i się leczyć, ale żeby mieli chociaż za co godnie umrzeć . Ci ludzie nie mają zbyt dużo czasu żeby czekać, a za rentę w wysokości kilku set zł nic nie da się zrobić, natomiast przy tej chorobie wydatki są ogromne.Ktoś kto ma znane nazwisko i spotka go ta straszna choroba zaraz są organizowane dla niego zbiorki pieniędzy ,na leczenie, a co ma robić zwykły człowiek? Dlatego jako obywatel składam wniosek żeby polski parlament przyjął ustawę , że każdy kto zachorował na raka będzie otrzymywał minimum 2000 zł miesięcznie.Uważam że nie jest to suma duża a pozwoli tym ludziom poczuć się be-spieczone. To jest apel do wszystkich którzy mają jeszcze sumienie.

l
Anda1 / 46.112.131.* / 2016-02-02 14:24
Jest jedno, bo nie stać nas było na więcej, że Pan Bóg da dzieci to i na dzieci da? Nie, nie da. Jeśli sami ich nie utrzymamy, to będą musieli te koszty ponieść inni. Kasa nie rośnie na drzewach. Nie wzięliśmy od państwa ani złotówki socjalu, płacimy podatki, i ja i mąż. Nie rozumiem dlaczego zamiast obniżyć nam te podatki, tak aby bardziej opłacało nam się pracować, na siłę każe nam się dopłacać jeszcze więcej do cudzych dzieci. Ps. na emeryturę oboje sami oszczędzamy, bez łaski.
erw / 185.78.132.* / 2016-02-02 14:22
prog 800 PLN to brutto czy netto wie moze ktos ??
Przemo2 / 37.47.137.* / 2016-02-02 14:22
To ilu ludzi trzeba będzie do obsługi tej porażki PiSu? A jak już to nie można było wzorem Węgier na zasadzie odpisów podatkowych? Proste, bez zatrudniania dodatkowych osób,
A ilu przypadków nie przewidziano w tym PiSowskim potworku? Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie "czy wszystkie dzieci faceta który ma 5 dzieci i każde z inną kobietą są pierwsze czy któreś jest drugie i następne?". Przyjmijmy, że na każde płaci alimenty. Liche bo liche ale płaci na 5 dzieci.
Lena345 / 5.172.237.* / 2016-02-02 14:09
Oszuści,miało byc na kazde dziecko,nastepne oszustwo to gdzie jest troje dzieci lecz jedno pełnoletnie,to dostanie dwoje 1000 zł,natomiast gdzie jest dwoje dzieci w tym jedno pelnoletnie nie nalezy sie zadnemu!!!!!!!!Przeciez to jawna dyskryminacja Polskich dzieci-jednemu dam,drugiemu nie-ot-taka zabawa...Pani Szydło powinna zapasc sie pod ziemie...My wyborcy nie zapomnimy Pisowi tego przekrętu!!!!
robbson / 91.238.142.* / 2016-02-02 13:54
Premier szydło ogłosiła konsultacje społeczne chyba tylko dla ogłoszenia, bo nikogo nie posłuchała. Wypowiedzieli się rzecznicy, partie i zwykli ludzie i co? W ustawie nic się nie zmieniło. Nie rozumiem dlaczego będziemy płacić bogaczom, a wykluczymy rodziców jedynaków, dlaczego młodsze dzieci mając starsze uczące się rodzeństwo są traktowane jako pierwsze. I dlaczego będziemy wspierać patologiczne rodziny, bo 500+ nie wliczy się im do dochodu i wciąż będą żyć z MOPSu czyli na nasz koszt. Doprawdy nie rozumiem. Gdzie tu prawo i sprawiedliwość. Ustawa ta powinna zostać zaskarżona, bo koszt jej funkcjonowania zapłaci średnia klasa robotnicza. Ustawa ta będzie produkować kolejne rzesze żyjących na koszt Państwa. W rodzinach z 1 dzieckiem - gdzie zwykle chodzi o problem mieszkaniowy - dzietności nie zmieni.
Hanna32 / 5.172.237.* / 2016-02-02 14:19
Dokładnie,ona nie słucha swoich wyborców,te całe 500 + bylo tylko wabikiem wyborczym,teraz przeszli i wykluczaja dzieci i dyskryminuja,jedno dziecko dla Pisu jest gorsze,tam gdzie brat jest starszy i sie uczy jeszcze w szkole sredniej to młodszy tez nic nie dostanie,wszystko tylko po to by wygrac wybory....Nastepnych nie wygraja,oj nie-dla nich student to nikt,wolą do roboty wysłac od 18 roku zycia by sie nikt nie kształcił i został głupkiem który zagłosuje na głupków z pisu
Pytia / 188.146.74.* / 2016-02-02 13:48

Często pada takie pytanie: czy stać nas na finansowanie programu "Rodzina 500 plus"?

Budżet jest zagrożony. Cały budżet około 369 miliardów, w tym deficyt ok. 55 miliardów Wydatki są wyższe w 2016 roku o 9,5 % w porównaniu do 2015 r.. Dla porównania MON ok. 36 miliardów 2% PKB, Zdrowie ok. 5 mld PROGRAM RODZINA 500+ ( 9 miesięcy) 2016 r. około 17 miliardów. W 2017 roku wyniesie ponad 23 miliardy. PIS KŁAMIE RZĄD NIE JEST ODPOWIEDZIALNY. POMOCY DLA POLSKI PIS JĄ RUJNUJE !!!
Wszyscy oburzeni i obrażeni. Prezes Kaczyński i PiS niech powiedzą CO DOBREGO DLA NARODU J.A.KACZYŃSKI UCZYNIŁ. !! Gdzie pracował Prezes PiS dla wzrostu gospodarczego, poza zabawą w POLITYKĘ? Czy ma odciski na rękach. Czy wie co to jest odpowiedzialność za rodzinę ? Czy wie jak ży ć w rodzinie w zgodzie ? Na co dzień trzeba kompromisów ! POTRZEBA PRZEZNACZYĆ CZAS DLA ŻONY, DZIECI, LEKARZY, NAUCZYCIELI itd. Nic z tego nie wie, a więc niech nie wtrąca się w sprawy POLITYKI DLA POLAKÓW. Brak mu doświadczenia w najmniejszej komórce społecznej - r o d z i n i e ! Jak brzmi tytuł pracy magisterskiej oraz doktorskiej ? KTO MA ZA DUŻO CZASU TEN ROZRABIA ?

Tygodnik WPROST dał tytuł Człowieka roku J.Kaczyńskiemu i uzsadnił - cytuję "Według tygodnika "Wprost", Jarosław Kaczyński – "jako przywódca obozu politycznego, który zdobył pełnię władzy w kraju – może dziś wyznaczać kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej"."... Jak mamy to rozumieć.? Na podstawie Konstytucji z kwietnia 1997 r. kierunki polityki wewnętrznej i zagranicznej należą do rządu i prezydenta. CZY ZMIENIONA ZOSTAŁA KONSTYTUCJA? Teraz nie wiemy co myśleć o redakcji WPROST i mamy pytanie - OD KOGO DOSTAŁA TAŚMY Z RESTAURACJI SOWA ? O co chodzi w tym całym
-------900 / 83.8.224.* / 2016-02-02 13:46
SUUUUPER!!! MAM 4 DZIECI I JAKO SAMOTNA MATKA JEST MI CIĘŻKO WYZYĆ.ZREZYGNUJE Z PRACY BO MNIEJ ZAROBIE NIŻ DOSTANE,DO TEGO DODATKI Z OPIEKI NA DZIECI I BĘDZIE HIGH LIVE!!! POSIEDZE W DOMU,KAWUSIA,KOLEŻANKI A PIS NIECH DAJE JESZCZE WIĘCEJ!!!
commer / 83.22.255.* / 2016-02-02 16:53
Gdybyś miała faktycznie 4 dzieci to byś takich głupot nie pisała. $\4 dzieci to ogromna praca nawet , gdy nie pracujesz zawodowo
mama_pracujaca / 93.105.248.* / 2016-02-02 14:03
Za pewne napisał to jakiś sfrustrowany człowiek któremu żal że on nie dostanie. Mam dwójkę malutkich dzieci. Mąż pracuje na etat. Ja siedzę z dziećmi w domu i pracuję na 1/4 etatu ponieważ w żłobkach nie ma miejsc. Żadne z nas z powodu wprowadzenia programu 500+ nie zrezygnuje z pracy. Mieszkamy w wynajętym mieszkaniu, nie jesteśmy patologią. Żal mi takich ludzi jak ty!!!
anna573 / 109.197.100.* / 2016-02-02 13:58
Dziwię Ci się.Też jestem samotną matką, dwójki dzieci i cieszę się,że mam pracę.
tiaa / 194.99.117.* / 2016-02-02 13:41

"Rodzina 500 plus") jest zawarty przepis o tym, że samorządy otrzymują pieniądze na obsługę tego zadania. W tym roku jest to 2 proc. całego transferu, który wynosi 17 mld zł, czyli mamy blisko 350 mln zł na obsługę tego zadania

no i właśnie to jest to o czym niektórzy mówią. Jak Państwo ma dać obywatelowi 500zł to najpierw musi zabrać 510
Rodzic / 94.254.129.* / 2016-02-02 13:26
Czyli moje dziecko to znów gorszy sort.Bo raz ze jedno dwa że mam więcej niż 800 na osobę. I wisi mi to. Żal tylko jednego.Choć moje dziecko uzdolnione edukuje się w kierunku muzycznym to nie ma żadnych szans na pomoc od państwa. Ani stypendium ani refundacji zakupu instrumentu.Ale przyjdzie taki czas że państwo sobie przypomni. Pytam a z jakiej k**** racji.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rodzic2 / 46.187.185.* / 2016-02-02 13:56
To zrób sobie 2 dziecko to dostaniesz i wtedy nie bedziesz stękać. Po to jest ten program 500+ żeby rodziło się więcej dzieci. Wisi Ci to a jednak się żalisz.
grzegorz1983 / 85.11.73.* / 2016-02-02 13:23
No i super nareszcie tysiące polskich rodzin nie będą musiały czekać od wypłaty do wypłaty, pójdziemy na basen, do kina itp. będą mieć lepsze dzieciństwo

Najnowsze wpisy