Forum Polityka, aktualnościKraj

Program rolny PiS: wyższe dopłaty z UE, rekompensaty za szkody w uprawach

Program rolny PiS: wyższe dopłaty z UE, rekompensaty za szkody w uprawach

Wyświetlaj:
starszak1 / 95.49.122.* / 2015-10-04 10:25
PIS - z kogo chca robic idiotów? Jak im tak bardzo zależałoby na rolnikach, to nie powinni popierac kretyńskiej ustawy zabraniającej uboju rytualnego. A poparli zakaz uboju tylko dlatego, aby zrobic na złość platformersom. To partia strasznie dziecinna, "na złość mamie odmroże uszy". Przypmne, że dzieki tym dziecinnym ludziom ręce zacieraja do dziś Litwini, Czesi, i pareinnych rolnicych nacjii, bo im ten kretyński zakaz tytualnego uboju nie przeszkadza.
lech1141 / 109.241.16.* / 2015-10-04 10:00
Rosja Przeznacza na zbrojenia prawie 4,4% PKB,USA 4,4% PKB. W przypadku Rosji jest to około 90 mld dolarów, w przypadku USA 680 mld dolarów. Podobnie jest jeśli chodzi o PKB w roku 2005 i 2015 . Choć procentowo na rolnictwo jest mniej dopłaty kwotowo wcale nie muszą być dzisiaj niższe.
zdzislaw 01 / 93.105.27.* / 2015-10-04 09:38
Z powodu wydumanych przez cwaniaków klęsk kmiotki dostają za friko kasę a w mieście trzeba z powodu niby klęski drożej płacić. Jak pisowcy są tacy hojni to niech najpierw dodadzą emerytom. Emerytom, bo renciści w 90 % są dorabiający młodzi ludzie. Niech zlikwidują niesprawiedliwość jaką jest Krus.
drogi kartofel / 176.97.24.* / 2015-10-04 09:43
W normalnym kraju gdy jest nieurodzaj minister kupuje brakujacy towar za granica..Nie podnosi cen...Ziemniaki byly juz po 70 groszy...postraszyl podwyzkami i ceny skoczyly do ponad 1 zl za kilogram..
Paoliko / 37.249.21.* / 2015-10-04 09:32
To PSL od lat CZAROWAŁ rolników strojąc się w piórka obrońców polskich rolników ! Widząc owoce ich działania( a po owocach ich poznamy) trzeba tym panom i całej tej formacji pokazać CZERWONĄ KARTKĘ, bo od lat uważają, że wybory wygra ich koalicjant !! Czas dać im lekcję POKORY !!
baca101 / 159.205.132.* / 2015-10-04 09:32
jak to dopłaty !!/
Przecież PIS jak obejmie władzę wypnie się na UE i ich dopłaty !!!
rolnik sam w dolinie / 37.7.205.* / 2015-10-04 09:31
Ciekawe czy ci wszyscy którym jest tak szkoda tych dopłat i odszkodowań za zniszczone uprawy przez np. dziki chcieli by codziennie wstawać przez 7 dni w tygodniu o 3:30 i z uśmiechem na gębie iść do obory do krów i innych zwierząt i np.wyrzucać świeżutki i ciepły obornik który został wyprodukowany rano ,oczywiście jeszcze dodam żeby zapomnieli o urlopach i zwolnieniach L4. Ciekawe co by zrobili gdyby to co zostało zasiane przed zimą np. by przemarzło i cała kasa która poszła na nawozy i paliwo już nie wspomnę o pracy i czasie poświęconym na obrabianie ziemi mieli by jeszcze kupić sobie polisę a na wiosnę co dalej??? Każdy tylko narzeka i narzeka i jeden drugiemu zazdrości . Przecież każdy może zmienić branżę ten kto nie ma wykształcenia może skończyć studia i zostać profesorem a profesor może np. wstawać rano do krów.
furcek / 95.211.211.* / 2015-10-04 14:04
Wszyscy Ci pseudo rolnicy (producenci) zatrudniają (parobków) napisze lepiej pracowników,bo stać te złodziejskie i leniwe bestie na to,aby inni pracowali zamiast ich samych.Także przestańcie wszyscy biadolić!!!
Anna654#@10/.@ / 213.199.214.* / 2015-10-04 12:32
Oczywiście że każdy może zmienić pracę , jeśli mu nie wychodzi , rolnik również .Wszyscy powinniśmy płacić jednakowe podatki i jednakowe składki na ubezpieczenia a jeśli komuś nie wychodzi z biznesem , to niech go zmieni.
M2ciej1112 / 94.254.132.* / 2015-10-04 11:54
Popieram. Tym ktorzy tak zazdroszcza proponuje kupic 20ha i popracować na wsi i tak dysponować miedzy nakładem a sprzedażą by coś zostalo. Nie mowie o klęskach. Kurcze, jak Francuzi protestowali, teraz we wrześniu brukselscy rolnicy to caly narod ich popierał. A tam rolnik jest powazana osoba. Tylko u nas zawiść zamiast zjednoczyc sie przeciwko wladzy. Polacy...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
malorolny bez cieplego obornika / 176.97.24.* / 2015-10-04 09:40
Juz przestan stekac...Prowadze dzialalnosc..tem musze wstac wczesnie..ogarnac sie troche...Wykonac kilka telefofonow.... Sprawdzic czy zamowiony towar jest w drodze... Dogladnac czy moje wyroby sa juz gotowe do odebrania..Nikt mi nie doplaca do tego co robie...ZUS nie pyta skad wezme na skladki..skarbowka tez.. Bywa ze by przetrwac pozyczam pieniazki od rodziny..
prawdaboli / 79.184.24.* / 2015-10-04 11:59
JEST JEDNA ZASADNICZA ROZNICA - TY MOZESZ PRZEWIDZIEC TO CO MOZE SIE STAC W TWOJEJ FIRMIE I JAKOS ZAREAGOWAC NA SLABSZY OKRES . Masz wlasna firme ale chyba nie masz mozgu bo powiedz mi co ma zrobic rolnik jak przychodzi mroz i wszystkie rosliny pojda sie j**...? masz na to jakis sposob ? ubezpieczenie upraw tez nie jest rozwiazniem bo to co podatne na wymazrniecie kosztuje bardzo duzo i kolo sie zamyka. Powiedz mi jeszcze gosciu ile czasu sie dorabiales dobrej klasy auta majac wlasna firme? 3 lata maks 5 lat a teraz pomysl ze dobrze propserujacy rolnik majacy pieniadze zawdziecza to dorobkowi POKOLEN czyli jeden moze sie nie dorobic w ogole a prawdziwe zyski dopiero bedzie zbieral jego syn...ciekawe czy ty bylbys wstanie poswiecic cale zycie zeby owoce twojej pracy zbieral twoj syn a ty cale 30 lat robil bys na splate kredytow. CO do doplat od kleski suszowej- Ci co mieli na swoich polach 70 procent zboza nie dostali ani grosza czyli tak naprawde ponad 90 procent gospodartsw. W dodatku te doplaty suszowe ro jest 200 zl od hektara bez ubezpieczenia a z ubiezpeicozna uprawa to 400 zl za ha . Jezeli nie siedzisz w rolnictwie to nie masz pojecia co to jest. na 1 ha pola zeby zaorac uprawic i posiac pojdzie przecietnym ciagniekiem minium 50 Litrow ropy czyli tak naprawde ten zwrot to tylko za paliwo. I zeby nie bylo nie jestem z tych rolnikow co twierdza ze w rolnictwie jest zle , bo jest calkiem dobrze ale zdaje sobie sprawe ze to co teraz mam to glownie zasluga dziadka i ojca a najbardziej nie lubie ludzi ktorzy jak maja zle w zyciu to nie pojda nie zjednocza swojej grupy zawodowej zeby bylo lepiej i pojda na strajk tylko narzekaja ze taki rolnik czy gornik ma lepiej a maja tylko dlatego lepiej ze nie daja sie dymac i nie sa frajerami a wy pracujecie w obozach za 1500 zl w dodatku na czarno szef co roku zmienia porsche na mercedasa i na odwrot a wam mowi ze nie ma pieniedzy na podwyzszki i takich pazernych jest mnostwo ale sami jestescie sobie winni bo pozwalacie na to. Wystarczy pomyslec i nie isc do pracy ,ale wszyscy , niech firma ustanie , niech poniesie straty a na pewno nie znajda na drugi dzien tylu fachowcow zeby firma jakos funkjonowala juz na 2 dzien . Wlascieciele pomysla, policza ile straca na wydajnosci bo przeciez nauka prawcownika trwa , ile straca na bledach nowych ludzi,na zniszczonym sprzecie i przede wszystkim na nie wywiazaniu sie z umowy na zamowienie w czasie i dadza wam z miejsca 500 zl podwyzszki ale jak wy jestescie takie p**** ze nie potrafice powiedziec RAZEM DOSC to pozniej biedujecie.
M2ciej1112 / 94.254.132.* / 2015-10-04 11:57
Tak tylko jezeli w twojej branzy byloby ponad milion przedsiębiorców to nie bylo by dziwne ze panstwo sie interesuje ta grupa. Wkoncu to jeden z głównych filarow gospodarki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
z miekkim / 176.97.24.* / 2015-10-04 09:28
A moze PiS mi obieca ze po objeciu przez nich tronu bede mial twardego.. ? Bo 8 lat wstecz jak mieli wladze to faktycznie byl duzo twardszy... Jak mi obiecaja zaglosuje na PiS
kanrad / 31.1.164.* / 2015-10-04 09:26
W 2010 roku Dopłaty Bezpośrednie miały wynieść 65% a w 2015 80%!!!!
A jak jest ledwie 55%!!!!!!!!!!!
wujek704 / 193.238.41.* / 2015-10-04 09:24
PiS powiedzcie że dacie nam wszystko a sami będziecie robić na śmieciówkach wtedy wam uwierzę a milion złoty na 5 dzieci to i tak za mało, ja chcę 4 mln PiSie tak nie macie tej kasy to nawet chcę od was 45 mln na dziecko i 80 mln na dziadka.
Wojtek Warda / 78.88.61.* / 2015-10-04 09:15
wierzyć PiS owi to jak wierzyć wściekłemu psu
CB / 89.77.142.* / 2015-10-04 09:09
Mówią o ograniczeniu biurokracji i liczby urzędników, a chcą stworzyć kolejny urząd nadzorczy (Urzęd Zdrowia Publicznego). I tak jest we wszystkich dziedzinach. Nie dość, że będą nas kontrolować na każdym kroku, to jeszcze powciskają swoich działaczy na ciepłe posadki. Jak zwykle hipokryzja PiSu...
kurski_nieluk / 176.97.24.* / 2015-10-04 09:32
Dwa dodatkowe wojewodztwa ktrore obiecuja ludowi to tez okolo 200 etatow..ale dla kolesi.. Wiem ze to lipa..ale lud ciemny to kupi...
stary polak / 89.229.14.* / 2015-10-04 09:05
Tylko dlatego że obecnie rolnicy mają traktory,nie słychać rżenia koni z tych obietnic
jurkoz / 87.205.102.* / 2015-10-04 09:02
Dopłat nie da się podwyższyć,to jest nie do ruszenia,doplaty związane są z produkcką.Co te durny jełop klamie.
tsggwcg / 88.156.8.* / 2015-10-04 09:18
Jak się k.... nie da pacanie, preview polska ma najniższe dopłaty, tak wynegocjowalo wasze PO
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ddddd3332 / 78.88.114.* / 2015-10-04 08:55
Damy górnikom rolnikom i każdemu innemu. Pytam się skąd to chcecie wziąć na to pieniądze. Głupia odpowiedź opodatkować banki czy markety to porażka bo koniec końców to Ja za to po części zapłacę czy to w opłatach za konto lub przelewy czy w sklepie. A takie gadanie tylko destabilizuje sytuacje. Chcę by zlikwidowano KRUS na obecnych zasadach by zabrano wszystkie przywileje czy to górnikom czy innym formacjom. Wtedy możemy o czymś mówić.
drd / 88.156.8.* / 2015-10-04 09:20
No PO to by nic nie robiło, a banki i supermarketyssię pławia w złocie, jest z kąd brać tylko trzeba wiedzieć z kąd
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy