Forum Polityka, aktualnościKraj

Program rolny PiS: wyższe dopłaty z UE, rekompensaty za szkody w uprawach

Program rolny PiS: wyższe dopłaty z UE, rekompensaty za szkody w uprawach

Wyświetlaj:
wojarz / 95.211.174.* / 2015-10-04 08:51
A niby z jakiej paki Ci cholerni rolnicy mają dostawać za wszystko odszkodowania.Dlaczego właśnie oni wciąż mają być dotowani przez nasze podatki..jeszcze raz pytam dlaczego???
Zobaczcie wszyscy jak oni się szybko bogacą naszą ciężką pracą!!! Czy nam normalnym pracownikom ktoś pomoże jak stracimy np. pracę??? Czy dostaniemy jakąś dotację??? Oczywiście,że nie!!!Rzygać się chcę jak widzę tę hołotę protestującą na drogach.Przyzwyczaili hołotę,że na wszystko dostają dopłaty i to naprawdę nie małe,dlatego domagają się i domagać dalej będą o większe dopłaty
logitexch / 83.9.143.* / 2015-10-04 09:36
Kogo nazywasz hołotą ? Jedynych ludzi w Polsce którzy potrafią się zjednoczyć i wyjść na ulice ? Waż swe słowa prostaku. To rolnik to już musi mieć tylko kozę, dom ze słomy i stare płoty ? Taki masz obraz polskiej wsi ? Jest rolnik i rolnik, ale Ty tego nie rozróżniasz. Rolnik który ma kilka tyś ha (typowy działacz PSL) nie obrabia tego pola tylko je wydzierżawia i bierze olbrzymie pieniądze z dopłat, a typowy rolnik mający 10 hektarów zostawia te pole i jedzie do Anglii za chlebem bo nie warto tego ruszać dla takiego zysku. Ludzi na wsi jest co raz mniej, a dlaczego ? na pewno nie z dobrobytu, a dopłaty to jakaś dziadowska brukselska jałmużna, która hańbi polskich rolników. Przed przystąpieniem do tej złodziejskiej unii nie było żadnych dopłat, rekompensat, odszkodowań, jednym słowem "mydlenia oczu" i było lepiej, mniej tej całej bandy przy papierach, agencji itd. A teraz co nie mogę produkować co chcę bo mi unia zabrania, posiać też nie bo unia, zebrać uprawy w terminie bo znowu unia ...Jak coś nie gra to od razu karę jak dowalą to żyć się odechciewa. Rolnicy mają już powyżej uszu, zyjemy w państwie demokratycznym a nie możemy swobodnie uprawiać swojej ziemi, nie wolno już nawet ubić sobie swiniaka bo mogą dowalić karę kilka tyś. Co to wogóle ma być ????
Ludzie nie myślcie sobie, że rolnik tylko bierze dopłaty i leży w hamaku. Chcemy uczciwie pracować jak wielu z Was, ale nam tego rząd nie umożliwia, a przecież taki mamy potencjał. Prawdopodobnie mój komentarz nic nie wniesie do waszej świadomości, ale zanim zaczniecie bluzgać się na wzajem to przemyślcie to dobrze, bo w ten sposób się dzielicie a nie jednoczycie. Jest takie fajne przysłowie. Naród podzielony to naród zniewolony, ... Sami decydujcie.
antywieśniak / 95.211.211.* / 2015-10-04 13:42
Ty tu nie pieprz o biedocie rolników,bo w ostatnich paru latach tak się pobogacili,że Twoje bazgranie o nie szczęśliwości rolnika nikogo nie wzruszą.Odnośnie wychodzenia na drogi,to jak myślisz kto wychodzi???...oczywiście,że nie ci biedacy tylko nażarte rolnicze wieprze pełne bogactwa na podwórku.Jak słyszę te pieprzenie o biedocie rolnika to otwiera mi się nóż w kieszeni.
logitexch / 83.6.106.* / 2015-10-04 19:40
Sorry, ale kiepsko u Ciebie ze słownictwem a co dopiero z kojarzeniem faktów odnośnie rolnictwa. Ja nie biadole bo siedzę za biurkiem i jestem czysto ubrany i mam w końcu urlopy, zwolnienia, chorobowe itd wszystko to czego nie posiada ten nażarty rolniczy wieprz pełen bogactwa na podwórku. Jeśli chodzi o mnie to ja mówię, nie pieprzę. Widzę, że nie da rady Ci wytłumaczyć o co chodzi. Za krótki masz wzrok i zbyt płytkie myślenie aby pojąć sytuację na polskim rynku. Lepiej zajmij się sprzątaniem ulicy i chodników i tam się wykaż bo tam nie ma zbytniej filozofii, a w rolnictwo się nie mieszaj bo nie masz bladego pojęcia, albo wiem kup se 10 ha zacznij biznes :)
ktoś236 / 188.33.92.* / 2015-10-04 10:34
przecież nie musisz brać np. dopłaty do mleka i możesz produkować ile chcesz. Jeśli ją bierzesz, to na konkretnych, jasnych warunkach, które wcześniej znałeś.
Kuba442 / 94.254.132.* / 2015-10-04 09:27
Każdy mieszczuch nie rozumie, ze gdyby nie doplata to chleb kosztowalby 5-6 zl, mleko 8 zl tak jak i inne warzywa, przetwory. To jest rekonpensata za niskie ceny sprzedaży. Czy wy ludzie z miasta myślicie ze rolnikowi jest to na rękę? Rolnicy sa największa grupa spoleczna kraju (ponad milion gospodarstw) wiec dosc nie mowcie o przywilejach dla innych zawodów. Bo jakież to rolnik ma przywileje? KRUS? ale emerytura 3 razy nizsza plus brak świadczeń zdrowotnych. Sprzet i maszyny? A kredytów nikt nie widzi i niestety bez nich gospodarstwa upadaja. Za duzo rolnik szuka żony sie na oglądaliście.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sbftydbsjsj / 88.156.8.* / 2015-10-04 09:21
To ic i zasówaj jak rolnik i się z tego utrzymaj
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
H ds fug / 94.40.18.* / 2015-10-04 08:58
Typowe, nie wiem Ale nie wypowiem. Pomysł o dopłatach jak o 75% twojej pensji/zysku. I teraz przychodzi jakiś burak forumowy i mówi że trzeba zabrać Ci te 3/4 pieniędzy miesięcznie bo burakom pensje wypłacają w całości z jednego źródła. I przeżyj wtedy za 1/4 jak taki cwany jesteś
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
realistka / 89.238.22.* / 2015-10-04 08:47
PiS razem z Kaczyńskim, Szydło i innymi, to milionerzy, którzy mają pieniądze na wszystko !? Jeżeli nawet przy dzisiejszych wydatkach jest dziura budżetowa, to po ewentualnym spełnieniu obietnic PiSowców i Dudy osiągniemy dno !!!
łukasz705 / 91.232.91.* / 2015-10-04 08:46
Prezes gargamel czaruje a jego wiedzma posłusznie gada te swoje bzdury!pis to już dał popis rządzenia!!!!!!
1956BeKa / 213.238.76.* / 2015-10-04 08:37
Jak by nie patrzył,to samo tylko inna nazwa.
Od lat za szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę nie są w żaden sposób dla poszkodowanych zadawalające.W czasie rządów PiS tez tak było a on mydli ludziom oczy.
Wszystko będą obiecywać aby tylko do koryta !
55 rolnik / 5.172.247.* / 2015-10-04 08:35
terefere kuku najpierw Pis był za zniesieniem dopłat i za te pieniądze chciał unijnej armii, a teraz obiecanki,cacanki,a głupiemu radość?
z_boku / 89.231.106.* / 2015-10-04 09:04
Jaka jest RÓŻNICA miedzo czarowaniem, a okłamywaniem... bo na chłopski rozum ŻADNA
ewagosia3 / 79.218.8.* / 2015-10-04 08:33
Dlaczego nie zajmiecie sie sprawa na topie,czyli Janosika spod zyrandola i jego zawlaszczen?
swear / 81.246.227.* / 2015-10-04 08:30
jakoś pana redaktora nie dziwiło nigdy czarowanie PO? Dlaczego
takitam / 178.42.150.* / 2015-10-04 08:30
jeśli te dopłaty nie pochodzą z Unii to ja się pytam PO CO NAM TA UNIA? aby płacić składki? bezsens
IRMA123 / 46.171.18.* / 2015-10-04 08:20
To może PiS powie skąd weźmie na to pieniądze. Bo z budżetu na odszkodowania za klęski żywiołowe to nie sprawiedliwe. Może niech rolnicy zaczną się ubezpieczać właściwie organizować własne zakłady pracy tj gospodarstwa.
Kuba442 / 94.254.132.* / 2015-10-04 09:33
Odszkodowania sa tylko dla wybranych. Moze z 1/100 je dostanie... ale nikt nie zreformuje systemu ubezpieczeń upraw bo tak naprawde w tej chwili nie mozna ich ubezpieczyc. Od suszy w tym roku tym bardziej. Tylko 60 rolników w Polsce się ubezpieczyli od jakiegokolwiek czynika atmosferycznego. To ubezpieczyciele nie chcą tego robic. Wole dostać wlasciwe odszkodowanie z PZU czy innego dziadostwa niz byc na łasce panstwa i tak w sumie tylko najwieksi je dostana
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
poinformowany591 / 85.254.158.* / 2015-10-04 08:19
PiS jak zwykle daje z nie swoich pieniędzy , czyli z UE oraz z pieniędzy podatników , bo rolnik jak wiadomo podatnikiem nie jest , bo zawód rolnika to nie zawód to misja dla dobra innych .
pomorskie / 37.152.18.* / 2015-10-04 08:15
Bzdury tylko obiecanki żeby ludzie na nich głosowali ,do tej pory nie było funduszy a teraz może oddadzą swoje pensje i dodatki to może jeden rolnik,emeryt dostanie 10 zł.planują obiecują żeby dla siebie znowu wziąć trochę kasy po co siedzą na tych stołkach czas na emeryturę.Młodym ustąpić miejsca,stare pryki niech siedzą w domu i czytają gazety a nie rządzą bo przepisy które uchwalają to nie dla zwykłych ludzi.Są to ludzie bez godności.Oszuści i kłamcy wiedzą że jak na wsi naobiecują i staruszkom to na nich będą głosować,niektórzy wcale nie wiedzą o co chodzi w tych wyborach ale PIS i RADIO MARYJA mówi to trzeba a mają wodę z mózgu zrobiona i słuchają fanatyków ,chorzy ludzie,chory naród.
panp / 79.191.172.* / 2015-10-04 08:10
PIS potrafi tylko obiecywać rozdawanie pieniędzy .... i górnikom i hutnikom i rolnikom .... wszystkim
intro111 / 195.191.163.* / 2015-10-04 08:08
czyli zabrać biednym, dać bogatym
Ciągnki za milion, merce xa pół, KRUS z moich podatków, bezpłatne kolonie dla wieśniaków, to jescze mało. A za kiosk ruchu?? 20 000 rocznie ZUS
ja81 / 37.248.254.* / 2015-10-04 08:47
Dokładnie, podzielam Twoją opinie w 100 %
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
w3098 / 83.23.253.* / 2015-10-04 07:56
PiS jak zwykle kłamie i oszukuje Polaków,bo i tak nic nie zrobi,a zależy mu tylko na głosach rolników,ale Polacy na to się nie nabiorą i nigdy na PiS nie będą głosować.
farmer1 / 83.4.85.* / 2015-10-04 10:36
Pisz w swoim imieniu ! My rolnicy potrafimy myśleć i pisać !

Najnowsze wpisy