Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Projekt pomocy dla frankowiczów uczciwy wobec kredytobiorców złotowych - resort finansów zabrał głos

Projekt pomocy dla frankowiczów uczciwy wobec kredytobiorców złotowych - resort finansów zabrał głos

Wyświetlaj:
JJ801 / 78.133.192.* / 2016-01-19 09:28
Coś nowego wymyślił Duda sprawiedliwy kurs tego jeszcze w operacjach finansowych nie było. jak frankowicze zyskiwali kilkanaście tysięcy rocznie to siedzieli cicho bo to było sprawiedliwie ale kiedy cwaniactwo się nie opłaciło to wyszli na ulice bo podobno banki ich oszukały razem ze Szwajcarią a rodacy mają się na nich składac bo przecież tylko taka możliwośc istnieje bo nawet nasz maliniak z próżnego nie naleje ckć usilnie leje "wodę"
lancer / 195.117.29.* / 2016-01-19 10:11
Kto się ma składać? Rodacy? Jakim cudem? Kredyt we franku, to kredyt w złotym, tylko przeliczany do kursu franka. Żaden bank nie dysponował frankiem, który pożyczał. Żaden kredytobiorca nie widział franka na oczy. Zamysł takiego produktu był jeden, oszukać klienta wabiąc niskim procentem, żeby później zerżnąć go poczwórnie. Pomoc ma polegać na rezygnacji banków z części nieprzyzwoitych zysków osiągniętych drogą manipulacji. Jak to ma niby obciążyć rodaków?
ChP / 77.255.115.* / 2016-01-19 09:28
Pomoc państwa frankowiczom owszem ,ale tylko jako pomoc prawna w sporach przeciw lichwie bankowej.
Każda inna wepchnie pieniądze z naszych podatków do kieszeni bankierów.
krakusek01 / 62.29.136.* / 2016-01-19 09:24
Mam pytanko. Kurs franka wzrósł i takie pretensje. A co by było gdyby kurs franka spadł , czy fer by było aby banki dopominały się przeliczenia zadłużeń? Czy to nie działą w obie strony? Kto z Frankowiczów byłby chetny do renegocjacji zadłużenia?
lancer / 195.117.29.* / 2016-01-19 10:22
Sęk, że nie ma takiej opcji, żeby spadł. Nie doceniasz banksterów. Jeżeli kredyt frankowy jest tak na prawdę złotówkowy przeliczny do kursu franka, to na pewno nie po to, żeby był niski (ten kurs). Był czas dawania kredytów - był niski. Jest czas spłacania rat - jest wysoki. Chyba nie wierzysz w przypadki w tej dziedzinie ludzkiej działalności.
2345678 / 109.197.191.* / 2016-01-19 09:33
Zaręczam Ci, że gdyby kurs franka spadł, to BANKI nawoływałyby do renegocjacji :]
Kazik nw / 78.10.201.* / 2016-01-19 09:22
Możecie sobie ..... waszą ustawę. Pewnie będziecie tak długo o niej debatować aby nie weszła w życie przez najbliższe miesiąca. Co mi po niej jak przez wasze nieprzemyslane działania frank szybuje w górę. Co mi po przewalutowaniu? Pewnie nic nie zyskam a na kursie ciągle tracę. Zastnówcie się co robicie !!!
robertson / 109.231.12.* / 2016-01-19 09:16
Ludzie nie zamieniajcie na ten kurs sprawiedliwy. Daje 10 lat i do Polski będą przybywać imigranci z Europy Zach. Niemcy,Francuzi,Belgowie. Złotówka będzie mocna , a franek po 2 zł. Kwestia czasu i będą uciekać z własnego kraju od tych islamistów. Inwestujcie w ziemie bo wzrośnie 10 krotnie gdy wejdą Niemcy.
3grzybki / 195.240.56.* / 2016-01-19 09:06
Ja też mam kredyt hipoteczny tylko, że w złotówkach. Czy w tym wypadku Państwo pomoże mi go spłacić????????
Skoro pracuje się w Polsce i zarabia się w PLN to najbezpieczniej (czyt. nie najtaniej) jest wziąć kredyt w takiej walucie w jakiej się zarabia. Nie ma wtedy żadnych problemów ze zwyżką kursu.
Skoro tysiące ludzi szukało "pozornych" oszczędności to teraz mają za swoje.
I tylko nie potrafię zrozumieć tego, czemu JA mam im pomagać ze swoich podatków. Bo na tym pewnie się skończy, że rządzący sięgną po pieniądze do budżetu.
PTF / 212.160.172.* / 2016-01-19 09:20
a masz może program Rodzina na swoim lub Mieszkania dla młodych??
Nie potrafię zrozumieć dlaczego z podatków frankowiczów dostajesz dotację (z budżetu).... Oddaj!!!
3grzybki / 195.240.56.* / 2016-01-19 09:47
Nie mam żadnego programu. Nie korzystam z żadnej pomocy i nie zamierzam nikomu pomagać i nic oddawać.
Quela / 78.9.110.* / 2016-01-19 09:00
Panie prezydencie proszę nie szukać "kompromusu" a spełnić swoją obietnicę- przewalutowanie po cenie z dnia zaciągnięcia kredytu. Skoro na Węgrzech banki nie padły po przewalutowaniu kredytów z dnia kursu jego zaciągnięcia to tu tez nic im się nie stanie. BANKI NAS OKŁAMUJĄ bo nie chca dopuścić do takiego przewalutowania. Posmakowały lekkiego wielkiego zysku są PAZERNE i nie chcą popuścić ani 1 zł. LICHWA , GANGSTERSKA, a nie uczciwe banki.
Naiwny mający kredyt w zł / 198.21.21.* / 2016-01-19 09:15
Kazdy jest dorosły i umie czytać, znajomi się smieli ze mnie 6 lat temu jak brałem kredyt w zł. A tu nagle ojej jednak okaząło sie że kurs waluty zagranicznej nie jest stały, kurde no niesamowite :P

Nie podoba mi się że prezydent dopłaca za kredyty frankowe, nie za moje pieniądze, każdy bierze odpowiedzialnośc za swoje decyzje. Ja nie chce spłacać cudzych kredytów bo ktoś wział kredyt w walucie w której nie zarabia.

Nauczymy tak dalej nieodpowiedzialności obywateli komuna gorsza jak za PRL.
Radosławw / 5.172.235.* / 2016-01-19 19:00
A teraz Ty się z nich naśmiewasz. To też nieładnie, nie sądzisz?
viccc / 193.69.22.* / 2016-01-19 08:34
Ludzie nie dajcie się nabić w butelkę! Kolejne brudne machloje! To żadna pomoc! Najpierw zrobić porządek z niedozwolonymi klauzulami w umowach, tabelami kursów wyssanymi z palca prezesów banków lichwiarskimi, spread'ami przez lata obciążającymi kredytobiorców bez możliwości spłaty w walucie, saldami kredytów w walucie której nie widzieliście na oczy ani Wy ani żaden bank zamiast w złotówkach!!! Jak teraz przewalutujecie kredyty po "kursie sprawiedliwym (co to za wymysł? sprawiedliwy jest tylko jeden - z dnia zaciągniecia zobowiązania!)," to po Was!!!
Quela / 78.9.110.* / 2016-01-19 08:27
BANKOWCY WPROWADZACIE LUDZI W BŁĄD! Ryzyko zwyżki waluty było jedynie do 20% - tak mnie zapewniali analitycy bankowi. Mnie wyśmiano kiedy zapytałam o dwukrotna zwyżkę kursu franka , aż robiło mi się nieprzyjemnie, bo działo to się przy innych klientach. Byłabym wiedziała że tak może się stać nigdy bym nie odwazyła się na wzięcie tego kredytu w obcej walucie..
MKoro / 5.173.9.* / 2016-01-19 08:44
Oczywiście analitycy bankowi, którzy tak twierdzili, dysponowali stuprocentowo wiarygodnymi certyfikatami, które potwierdzały ich zdolności prorocze? Bo jeśli nie, można mówić jedynie o prawdopodobieństwie, że ich analizy się sprawdzą. Prawdopodobieństwie, które się nie ziściło. Dostała Pani dość bolesną lekcję - ale może dzięki temu na dłużej ją Pani zapamięta. Głupota kosztuje, a zrzucanie na innych odpowiedzialności za własne błędy jest godne najwyższej pogardy.
lancer / 195.117.29.* / 2016-01-19 11:09
Kto sprzedaje trefny produkt, ma opowiedzialność. Ci, którzy wymyślili kredyt frankowy (czyli złotówkowy przeliczny na kurs franka) nie musieli mieć zdolności proroczych. Oni wiedzieli co robią, ostrzegli tylko jednego w swetrze. Nie wszyscy analitycy to wyczuli, to tym bardziej nie wszyscy kredytobiorcy. Kredyt, to produkt jak każdy inny. Może być dobry lub z wadami (ukrytymi przed klientem).
m-a / 37.249.63.* / 2016-01-19 08:21
Płacę każdego 15-tego DWA kredyty w złotówkach-swój i synów! Razem to blisko 5 tys.zł. W pt.15.01 nie zdążyłam/zabrakło....W pn. 18.01 zapłaciłam już o 160zł więcej..........KTO zapłaci za mnie??? jeśli następnym razem pójdzie mi coś nie tak....i nie będę w stanie zapłacić????? KTO będzie mi współczuł????? POMOŻE????????????????????????
Quela / 78.9.110.* / 2016-01-19 08:42
Rozumniem twój strach bo to sa jednak duze pieniądze które trzeba nawet z pod ziemi wytrzasnąć. Napewno po rozwiązaniu się sprawy frankowiczów wezmą się za zwykłe kredyty. Ty biorąc go wiedziałeś że rata kredytu może jedynie wzrosnąc o wskażnik WIBOR i procent marży jaka sobie banki ustaliły. Twoje kredyty maleją, nasze rosną.W naszym przypadku okłamali nas że nigdy dwukrotnie frank nie zrożeje brałam kredyt kiedy cena CHF wynosiła 1,98. Nikt nie mówił spreacie. Nikt nie mówił tez że nasze procenty ulegna zmianom. A w koncu nikt nie mówił że przyjdzie nam spłacac przez 8 lat za darmo i że wciąz będziemy mieli więcej kredytu do spłaty zamiast mniej. Nasz kredyt nawet o złotówke nie staniał . W moim przypadku wzrósł trzykrotnie. Czy to jest sprawiedliwe? Czy nas należy pozostawić w spokoju byśmy wszyscy zbankrutowali poszeżając grono mieszkających pod mostem?
MKoro / 5.173.9.* / 2016-01-19 08:53
Właśnie dała Pani pokaz tej głupoty, o której pisałem wyżej. Primo: po tylu latach można by się już nauczyć, że to jest "spread", a ni "spreat". Secundo: procenty od kredytu ZAWSZE mogą ulec zmianom (nikt nie udzielał kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem), i na pewno ma Pani to w umowie kredytu. Tertio: to bzdura, że ma Pani "więcej kredytu do spłaty" - z każdą spłaconą ratą kwota kredytu maleje; oczywiście chodzi o kwotę kredytu wyrażoną w tej walucie, w której został on udzielony.
Quela / 78.9.110.* / 2016-01-19 08:18
Słuchac tego bankowca nie mozna. Kiedy po pierwszej zwyżce waluty a właściwie po jej unormowaniu chciałam przewalutowac swój kredyt to mi BANK NIE POZWOLIŁ!!!!! Żądał dodatkowego zbezpieczenia, bo mój dług wzrósł dwukrotnie ale nie miałam nic do zaoferowania i wyszły nici z przewalutowania . Panie wiceprezesie mówi pan nieprawdę. Ja juz dawno spłaciłam mój kredyt a w dalszym ciagu widnieje wciąz ta sama kwota na jaka go brałam. Czy to nie lichwa? Przewalutowanie tylko po cenie kursy CHF z dnia jego zaciągnięcia tak jak zrobił to Orban! Tam banki nie padły tu tez nie padną.
srankowicze / 178.159.168.* / 2016-01-19 07:32
Ryzyko brania kredytu w obcej walucie zawsze jest, trzeba czytać umowy i słuchać przedstawiciela banku - a nie klapki na oczach i we łbie jedna myśl "ja to jednak cwaniak jestem, a frajerzy niech biorą w pln". Myśleli, że złapali Boga za nogi to niech teraz płacą i płaczą, ja za nich nie zamierzam!!
Szelek / 79.187.252.* / 2016-01-19 08:07
Zgadzam się z przedmówcą. Kredyt w walucie obcej jest ryzykiem finansowym dla zarabiających w pln jak granie na giełdzie. Co innego jak ktoś zarabia w frankach, euro czy dolarach, wtedy zmiana kursu go nie dotyka. Nadal ma do spłacenia tyle samo waluty obcej niezależnie od kursu. Banki natomiast powinny ulec i pozwolić spłacać w walucie, niezależnie od tego jak ją pozyskam (zarobię, kupię w kantorze taniej niż banku, ...)
PTF / 212.160.172.* / 2016-01-19 07:35
A frankowicze dokładają sie do programów Rodzina na swoim i Mieszkania dla młodych i złotówkowiczom nie wypominają.
Więc kto za kogo teraz płaci???
Boże broń mnie przed zawistnymi Polakami, z reszta sobie poradzę.
PTF / 212.160.172.* / 2016-01-19 09:23
no właśnie a dotacja jest z budżetu (czytaj każdego podatnika - czyli frankowca też)
jajan / 62.182.213.* / 2016-01-19 07:27
problem w tym,ze sprawiedliwość i uczciwość zawsze była na tym świecie towarem deficytowym,a po drugie to
potraktowanie "frankowiczów" w taki sposób będzie niekonstytucyjne,ponadto w tym celu trzeba ograbić innych polaków.ta grabież pisowska już trwa na giełdzie papierów podobno wartościowych.
AzoRRo / 77.252.236.* / 2016-01-19 07:25
Ale czy on jest uczciwy wobec normalnych, płacących podatki Polaków, panie ministrze?
lolo07 / 5.172.238.* / 2016-01-19 07:12
Frankowicze wiedzieli co biorą trzeba było prać pożyczkę w PLN a nie we frankach .
Skoro zarabiasz w złotówkach to trzeba było brać kredyt złotówkowy a teraz osoby mające kredyty hipoteczne w złotówkach poniosą konsekwencje przewalutowania wam kredytów frankowych .
kiki / 83.13.153.* / 2016-01-19 07:53
a nie słyszałeś o tym, że banki wyliczając zdolność kredytową tak liczyły, że na kredyt w złotówkach tej zdolności nie było? Nie wszyscy, którzy wzięli kredyt we frankach to cwaniaki, część z nich to właśnie ludzie mniej zamożni i gdyby nie taki kredyt to mogli by zapomnieć o własnym mieszkaniu. Dużo młodych rodzin nie może liczyć na mieszkanie "po babci" a za kredyt we frankach kupili bardzo małe i niedrogie mieszkanie. Ja cały czas dopłacam do MdM i nie "rzygam", że komuś coś daję.
PTF / 212.160.172.* / 2016-01-19 07:34
A frankowicze dokładają sie do programów Rodzina na swoim i Mieszkania dla młodych i złotówkowiczom nie wypominają. Boże broń mnie przed zawistnymi Polakami, z reszta sobie poradzę.

Najnowsze wpisy