Forum Forum emerytalneInne

Projekt zmian w ustawie emerytalnej mundurowych w konsultacjach

Projekt zmian w ustawie emerytalnej mundurowych w konsultacjach

Wyświetlaj:
!!!! / 46.76.254.* / 2012-01-10 20:45
Po 55. roku życia funkcjonariusze m.in. policji i żołnierze będą mogli przejść na emeryturę, pod warunkiem, że przepracowali co najmniej 25 lat - Ja się k.r.a pytam co z normalnym robolem który przepracował 40 i więcej lat ?
Ceneo / 83.27.130.* / 2012-01-10 20:04
Wypowiadałem się już w tej sprawie dziś raz, ale ponieważ pojawiają się nowe elementy zabiorę głos raz jeszcze i to tylko w jednym aspekcie.
Skoro projekt zmian emerytur mundurowych trafił do konsultacji społecznych, oczekuję że takie same warunki zapewni władza polityczna nie mundurowym: zapyta ich o zadanie.
Jeżeli tego nie zrobi - a zanosi się że nie chce zrobić - pomysł z Referendum wydaje się jak najbardziej uzasadniony.
Jeżeli i idea referendum [najlepiej połączonego z pytaniami o kwestie kształtu ustroju politycznego kraju, finansowania partii politycznych, a być może i przedterminowych wyborów] nie zyska przychylności władzy politycznej, nie wszystko przegrane. Oznacza to przegranie tylko bitwy, a nie wojny.
Kwestia reform polityczno - ustrojowych, kształtu opieki zdrowotnej i systemu emerytalnego, wreszcie systemu podatkowego musi stać się i zapewne się stanie tematem wiodącym następnej kampanii wyborczej.
Być może dopiero za niecałe cztery lata - w zgodzie z zasadami państwa demokratycznego - zmuszeni a i zdeterminowani będziemy do odprawienia na polityczną emeryturę tych, którzy nie radzą sobie. bo nie mają kompetencji, ale i determinacji do rządzenia zgodnie z interesem ogólnospołecznym.
Rządzić to znaczy nie tylko dbać o interesy własnej bazy społecznej, Rządzić to znaczy także mieć umiejętność przewidywania.
Mam nadzieję, że wtedy przestaną już działać marketingowe zaklęcia, polityczne i pir-owskie sztuczki, nie znajdzie posłuchu pozorna polityka miłosierdzia.
Może w walce o egzystencję i przyszłość własną ludzie zauważą i prawidłowo zdiagnozują sytuację. Może czas przewietrzyć radykalnie polskie instytucje władzy. Niektórzy bowiem przez dekady zasiadający w parlamencie. korzystający z owoców i przywilejów władzy powinni chyba zażyć obywatelskiej wolności: zacząć jeździć środkami komunikacji publicznej, samemu płacić za przejazdy, samemu kupować komputery i laptopy. Może warto aby ryczałt przestał się kojarzyć z ryczałtem na prowadzenie biura poselskiego, a zaczął kojarzyć z ryczałtem podatkowym od prowadzonej na własny rachunek działalności gospodarczej?
Szerzej na temat polskiej partiogracji i jej patologii na: frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
bMal / 83.14.11.* / 2012-01-10 19:09
Pozytywne skutki dla budżetu zaczną się dopiero za 15 lat ??????
A gdzie pomysłowość rządzących..
W 1999 roku kiedy wchodziła reforma pracowników (mężczyzn) zatrudnionych w warunkach szkodliwych podzielono na 2 grupy. Tych co w 1999 roku mieli przepracowane 25 lat i co najmniej 15 lat szkodliwego, oraz tych co pomimo 15 lat i więcej szkodliwego nie mieli 25 lat pracy.
Tych drugich miały objąć emerytury pomostowe. Odłożono problem na następne lata. Przyszedł rząd Tuska - olali wszystko i całe te szkodliwe lata przestały się liczyć. D....... sobie mogę wytrzeć zaświadczeniem o 23 latach w warunkach szkodliwych. A prawo nie miało działać wstecz. I zamiast przejść na emeryturę w wieku 60 lat to najpierw wydłużono do 65 a teraz są plany o kolejne 2 lata.
I jaki mam mieć stosunek do rządzących, szacunek? zaufanie? Prawo jest tworzone wyłącznie pod rządzących i tak jak oszukano mnie podobnie będzie z mundurowymi.

Najnowsze wpisy