Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Prokuratorze! Quo Vadis Agoro!

Prokuratorze! Quo Vadis Agoro!

Lucek77 / 156.17.202.* / 2007-11-07 14:07
Witaj!:)
Właśnie..jak w temacie. Jak zmierza ta spółka na giełdzie? Posiadam kilkaset walorów tej spółki. Przespałem jakiś czas temu moment za zyski, gdy cena spółki weszła na pułap 70zł. (jakieś 2 lata temu) potem było już coraz gorzej. Ostatnio była po 55zł. Chciałem sprzedać. Spółka chyba o dobrych fundamentach. Jutro tj. 8 listopada przedstawia raport za III kw.
Prokuratorze, czy także analizujesz WIG-MEDIA?Co sądzisz o tej spółce?Czy poczekać kilka miesięcy?Może dojdzie do tych 70zl? Gotówka na gwałt mi w sumie nie potrzebna.

Pozdrówka
Lucek
kajakarz / 156.17.202.* / 2007-11-08 08:29
Dane za trzeci kwartał 2007 r.:

• Przychody Grupy wyniosły 284 mln zł i wzrosły o niemal 16%. Sprzedaż reklam przyniosła 195 mln zł (wzrost o 13%), sprzedaż wydawnictw 54 mln zł (wzrost o 49%), sprzedaż kolekcji 15 mln zł (spadek o 11%).

• Według szacunków Grupy wydatki na reklamę wzrosły o 18%. Lepiej niż oczekiwano rosły wydatki na reklamę w dziennikach (około 8%). Telewizja zanotowała 25% wzrost wpływów.

• Wpływy ze sprzedaży reklam w "Gazecie Wyborczej" wyniosły 117 mln zł (wzrost o 10%), a ze sprzedaży egzemplarzy 43 mln zł (wzrost o 66%). Udział "Gazety" w wydatkach na reklamę dzienników wzrósł do 41%.

• Przychody AMS-u wyniosły 39 mln zł (wzrost o 15%), a EBITDA operacyjna 7 mln zł.

• Przychody czasopism wzrosły o 6% do 25 mln zł. Marża EBITDA operacyjna segmentu osiągnęła 19%.

• Radiostacje zwiększyły przychody o 13% do 16 mln zł i osiągnęły dodatni poziom EBITDA operacyjna w wysokości 0,2 mln zł.

• Gazeta.pl podwoiła przychody ze sprzedaży reklam do 6 mln zł. przy wzroście rynku o 42%.

• Koszty operacyjne Grupy wyniosły 253 mln zł (wzrost o 6%). Wzrost wynika głównie z rozwoju działalności internetowej, oferty czytelniczej w segmencie prasy codziennej, portfela nośników reklamy zewnętrznej.

• EBITDA operacyjna Grupy wyniosła 51 mln zł, a marża EBITDA operacyjna 18%. Wynik netto Grupy był na poziomie 27 mln zł i wzrósł o 19 mln zł w stosunku do zeszłego roku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy