Forum Polityka, aktualnościKraj

Prokuratura kontra Kamiński. Sejmowe starcie

Prokuratura kontra Kamiński. Sejmowe starcie

Money.pl / 2011-05-27 13:37
Komentarze do wiadomości: Prokuratura kontra Kamiński. Sejmowe starcie.
Wyświetlaj:
Opo/le / 178.182.26.* / 2011-05-28 06:25
Jesteśmy z Panem Panie Mariuszu; tej bandzie kłamców nikt już nie wierzy.
wojens / 188.33.157.* / 2011-05-27 14:06
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
sub5even / 2011-05-27 15:02 / Bywalec forum
ile ci placa za pisanie tych wypocin pajacu ?
wojens / 188.33.157.* / 2011-05-27 15:36
A jak myślisz? Ile to może byc?
Oszołomowaty / 89.229.89.* / 2011-05-27 13:37
To trzeba być kompletnym debilem, aby się nie domyślić, ze PO jest założona przez czerwono-różówa mafie i przez nią dotowana? Nie trzeba nawet specjalnych analiz robi, a tylko popatrzeć i pomyśleć . A tutaj z innej beczki z sieci:
"...Nie będę pisała o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Zastanowiła mnie przy tej okazji jedna rzecz – traktowanie głowy państwa u nas i w USA.

Samolot z prezydentem Obamą na pokładzie spodziewany jest w Warszawie w piątek ok. godz. 18.00. A czym przyleci on do nas?

Popularnie taki samolot nazywa się Air Force One. (nazwa to została ustanowiona w 1953, a oficjalnie weszła w życie w 1962) i nie jest nazwą typu samolotu. Jest to sygnał wywoławczy przeznaczony dla kontroli ruchu lotniczego i dotyczy każdego samolotu, którym przewożony jest Prezydent USA. Tak więc teoretycznie, choć w eskadrze prezydenckiej latają oficjalnie tylko dwa samoloty, to Air Force One, może być każdy statek powietrzny, którym leci głowa tego państwa.

Potocznie jednak nazwą tą określa jeden z samolotów prezydenckich, zależnie od tego, na pokładzie którego znajduje się aktualnie prezydent USA. Na jego kadłubie jest napis "Stany Zjednoczone Ameryki", amerykańska flaga i symbol Prezydenta Stanów Zjednoczonych......
Starczy o samolocie. Teraz trochę o przygotowaniu lądowania. Na czas przylotu prezydenta Obamy wieżą na lotnisku Okęcie będą „rządzić” Amerykanie i to oni będą sprowadzać samolot swojej głowy państwa na ziemię.
Jak dla mnie tych informacji wystarczy, zwłaszcza gdy przypomnę sobie przygotowanie lotu do Smoleńska i nie tylko. Zasmucające jest robienie łaski głowie Państwa z użyczenia jej rządowego samolotu.
Barack Obama nie jest wcale ukochanym prezydentem w swoim kraju. Z niego też się śmieją, wytykają mu gafy, ale prestiż zajmowanego przez niego stanowiska nie traci na tym. Na zewnątrz jest on traktowany z należytymi honorami, bo Amerykanie dobrze wiedzą, że deprecjonując swojego przywódcę, doprowadziliby do tego, że ich państwo przestałoby być odpowiednio traktowane.

U nas nie dość, ze funkcja prezydenta jest sprowadzona do minimum, prawie „pilnowania żyrandola”, to jeszcze ostanie lata odebrały jej całkiem prestiż. Niewiele pomogą teraz zamykania obraźliwych stron i pokrzykiwania, że głowa państwa powinna być traktowana z należytym szacunkiem, bo……
Właśnie, bo co?
Chciałabym, żeby każdy prezydent Polski był choć w części tak traktowany jak amerykański, żeby nikomu z rządzących nie przyszło do głowy stawianie go w roli petenta. Służby odpowiadające za jego bezpieczeństwa powinny bronić i traktować go jak….. United States Secret Service. Ech…..

Nie zawsze osoba będąca głowa państwa jest tego godna i jako obywatele mamy prawo mieć pretensje, a nawet kpić, ale nigdy nie powinno się dopuścić do tego, by ktokolwiek na tym urzędzie był bezkarnie obrażany.
W momencie kiedy prezydent reprezentuje nasz kraj powinien poruszać się swoim, specjalnie oznakowanym i nazwanym samolotem (i nie musi to być zaraz Boeing), a ochrona musi zadbać o każdy szczegół, tak by włos z głowy państwa nie spadł. Udałoby się również uniknąć wielu gaf, gdyby ludzie odpowiedzialni za wizerunek prezydenta byli naprawdę, bez reszty zaangażowane w to co robią. Obowiązkiem mistrza ceremonii jest dbanie o każde posuniecie swojego podopiecznego, który jest wizytówką naszego kraju. Pewnie, ze zabawnie jest patrzeć, że chorągiewki wiszą odwrotnie, czy prezydenta bierącego nie ten kieliszek, ale to podrywa obraz Polski, a mnie to już nie śmieszy.

Wyobraźcie sobie lądowanie samolotu o nazwie np. „First Eagle in flight” z pełnymi honorami na jakimś lotnisku, gdzie wieżą zawiadują nasze służby bezpieczeństwa. Marzenia? Wiem, ze nie jesteśmy mocarstwem, ale jesteśmy dużym europejskim krajem i powinniśmy zadbać o prestiż – mieć swoją narodową dumę. Nawet jeśli wiemy, że nasz prezydent sam „przez okno nie wyleci”:)..."
wojens / 188.33.157.* / 2011-05-27 14:19

Wiem, ze
nie jesteśmy mocarstwem, ale jesteśmy dużym europejskim krajem i powinniśmy zadbać o prestiż –
mieć swoją narodową dumę.

Ja mam. I jak jestem za granicą nie odczuwam, żebym byl gorzej traktowany niż przedstawiciele innych nacji.
Jeśli tak pragniesz tej dumy narodowej to przestań psioczyć na wszystko co Cię otacza i apeluj do innych szczekaczy aby tego zaprzestali. Polska jest szybko rozwijajacym się krajem w którym żyją coraz bardziej zamożni ludzie. Cieszyć się z tego. Ale ja rozumiem, że nie o prawdę wam wściekle, opuźnione w rozwoju pisiaki chodzi.
Oszołomowaty / 89.229.89.* / 2011-05-27 14:41
Tolerancyjny, wykształcony, mocny w pysku i światowy POwiec pisze o "wściekłych, ""opużnionych"" (ortografia zgodna z wzorcem swojego prezydenta) w rozwoju":
"...Pisowski wściekly funkcjonariusz o mentalności hitlerka. Żalosna kreatura....". Walczy w ten sposób z PISowskim chamstwem w Internecie ....
Stary, ciesz się z tego rozwoju kraju i bogacenia się zamożnych Rychów i Sobiesikó (takie twoje prawo - ubożenie większości nie jest istotne dla Ciebie, rozumiem to jak najbardziej), ale zrób mi przysługę i nie pisz pod moimi komentarzami. Bo czuje się wtedy jak gówno , które najgorszego rodzaju much i robaki przyciąga ....
:> / 178.182.8.* / 2011-05-28 06:36
he he he! 10/10 Oszołomowaty :-))
tesa1959 / 2011-05-27 14:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Popieram stanowisko, ale protestuję przeciwko obelgom.
wojens / 188.33.157.* / 2011-05-27 14:57
Obiecuję poprawę. Dotrzymanie obietnicy nie będzie trudne.
tesa1959 / 2011-05-27 15:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
:)))
Oszołomowaty / 89.229.89.* / 2011-05-27 14:45
Teso, w 2006 2007 kraj się rozwijał kilka razy szybciej niż teraz - świadczyły o tym nie tylko wskażniki ale i faktyczne odczucia ludzi - przypomniałabyś może nam teraz, kto wtedy psioczył , o co psioczył (??) i ile psioczył? Jeśli chcesz to Cie z lekka wspomogę - linkami i cytatmi
wojens / 188.33.157.* / 2011-05-27 15:25
Psioczylem - jeśli mogę się odezwac nieproszony. Ale psioczylem na np. obniżenie skladki rentowej. Niezbyt glośno i to pomimo, że dzieki tej decyzji zostawalo mi parę groszy w kieszeni. Bo to byla zla decyzja która nie mając większego znaczenia dla pracowników drenowala budżet państwa. Psioczylem jak pokazywali w telewizji jak poniewierali znajomego wybitnego neurochirurga. Profesora i generala znanego i cenionego w świecie. Pokazywali w pisowskiej wtedy TVP jak ciągają go po ziemi. Kiedy w realu wcale nie ciągali go po ziemi. Ot taka inscenizacja dla żądnych krwi pisiaków. Psioczylem na konferencje telewizyjne pisowskich funkconariuszy którzy chwalili się tępieniem ukladów, przekrętów które byly w większości przez nich samych wykreowane. Psioczylem jak Kamiński będąc funkconariuszem tajnych slużb wlączyl do kampani wyborczej PIS


Teso, w 2006 2007 kraj się rozwijał kilka razy szybciej niż teraz

Porównywanie tych dwóch okresów świadczy delikatnie ( a ma być delikatnie bo obiecalem )mówiąc o kompletnym nierozumieniu gospodarki i finansów państwa. Podczas kryzysu gospodarka gaśnie z dnia na dzień. I nic sie na to nie da poradzić Po prostu ustają zamówienia. Wlaściwie, żeby to laikowi wytlumaczyć powinno się napisać tyle ile Ty przeciętnie potrafisz tutaj wklejać. Ja ani nie mam na to czasu ani ochoty, Laik jak mu zależy to sam będzie mógl się tego dowiedzieć.
tesa1959 / 2011-05-27 21:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Znów się z Tobą zgadzam (a nie zawsze tak jest). Też psioczyłam, ale niezbyt głośno 9niewiele to moje psioczenie znaczyło, bo nikt poza najbliższym otoczeniem nie słyszał).
Co do szybkiego rozwoju kraju w 2006 i 2007 roku, to należy wziąć pod uwagę dobrą koniunkturę tamtego okresu, w którym można było zrobić o wiele więcej niż zrobiono 9nie uważam obniżanie składek i podatków za dobre posunięcia - polityka socjalna).

aściwie, żeby to laikowi wytlumaczyć powinno się napisać tyle ile Ty
przeciętnie potrafisz tutaj wklejać.

Nie wydaje mi się, aby nawet napisanie na ten temat książki wniosło coś oszołomowatemu do właściwego zrozumienia, gdyż pewne typy tak mają - klapki na oczach i ślepą wiarę.
jt / 78.8.51.* / 2011-05-27 21:48

Co do szybkiego rozwoju kraju w 2006 i 2007 roku, to należy wziąć pod
uwagę dobrą koniunkturę tamtego okresu, w którym można było zrobić o
wiele więcej niż zrobiono
A skąd to przypuszczenie,że można było zrobić więcej?.

nie uważam obniżanie składek i podatków za
dobre posunięcia - polityka socjalna).
A to ciekawe.Chcesz płacić więcej?.Może trzeba jeszcze podnieść podatki i składkę rentową?.
tesa1959 / 2011-05-27 21:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Co mi z obniżonej składki rentowej, jeśli dzięki temu jest mniejsze świadczenie?
Może trzeba jeszcze podnieść
podatki i składkę rentową?

Składka mogła pozostać w tamtej wysokości (mam raptem dwadzieścia kilka złotych miesięcznie więcej), a zamiast rozdawać pieniądze na socjal, można było zainwestować np. w upadające zakłady pracy. Można było zrobić więcej, ale nawet środki unijne były wykorzystywane w niewielkiej ilości. Poczytaj sobie ile dróg wybudowano za PiS, a ile teraz (jeden i drugi rząd nie spełnia moich oczekiwań, ale ten obecny poradził sobie nieźle w czasie kryzysu, chociaż nie obyło się bez błędów.
jt / 78.8.62.* / 2011-05-28 07:01

Co mi z obniżonej składki rentowej, jeśli dzięki temu jest
mniejsze świadczenie?
Jakie świadczenie jest mniejsze?.

mam raptem dwadzieścia
kilka złotych miesięcznie więcej)
A to źle?,to oddaj dla biednych,jeżeli to dla Ciebie jest "raptem".


zamiast rozdawać pieniądze na
socjal, można było zainwestować np. w upadające zakłady pracy.
A jakim to cudem państwo może inwestować kasę na zakłady pracy?.Nie ma prawnie takiej możliwości.


Poczytaj sobie ile dróg
wybudowano za PiS, a ile teraz
PiS rządził tylko 2 lata,a od przetargu do rozpoczęcia budowy potrzeba czasu.

ale ten obecny poradził sobie nieźle w czasie
kryzysu,
Tak?,super jest.Nic nie zrobili "aby żyło się lepiej"(jedynie orliki wybudowali,tutaj mają plus),no ale przecież mamy kryzys.To że wszystko drożeje to nic,przecież mamy kryzys,to że nie ma podwyżek i wielu Polaków pracuje za marną kasę to nic,przecież mamy kryzys,inflacja ponad 4% to nic,przecież .... .Faktycznie super rząd,bardzo dobrze sobie radzi.Może jakieś wiece POparcia trzeba zorganizować?.
aVox / 178.180.98.* / 2011-05-28 07:01
Mimo wszystko, trudno takie teksty pozostawić bez komentarza. Niech będzie jasno stwierdzone, że rząd Tuska i PO to najgorsze co mogło spotkać nasz kraj; ta banda poczyniła w kraju i w naszej polityce zagranicznej szkody PORAŻAJĄCE - zniszczenia historyczne. To są zniszczenia na wielu płaszczyznach: społecznej, gospodarczej, wizerunkowej, które będą ciężarem dla naszego kraju przez długie lata. Pod rządami ekipy Tyska została zakwestionowana suwerenność naszego kraju, godność narodu, integralność terytorialna, honor i zasady moralne w życiu społecznym. Wspomnienie tej ekipy - tych nazwisk będzie wstydliwe jak targowica. Tych ludzi trzeba OBALIĆ I ZAPOMNIEĆ.

Najnowsze wpisy