Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prokuratura ujawnia dowody

Prokuratura ujawnia dowody

Money.pl / 2007-08-31 21:59
Komentarze do wiadomości: Prokuratura ujawnia dowody .
Wyświetlaj:
Kupowanie wyroków / 83.21.8.* / 2007-09-01 09:40
Krauze korumpował Kaczmarka i jego ojca.
Dlaczego sprawa atrapy oprogramowania którą za 3.5 mld złotych Krauze sprzedał ZUS-owi nie ma finału w sadzie i w wiezieniach.
Prokuratura zrobiła dobra robotę. Ten Kaczmarek to mafiozo i krętacz. Mały podły kłamca. Przez telefon gadaja slangiem a nawet grypsem.
Tylko PiS moze Polske wyciągnąć z bagna !
no name / 89.76.187.* / 2007-09-01 14:26
Bardzo dobre pytanie, dlaczego sprawy nie mają finału w sądzie...
Idź do przedstawiciela PiS w swojej gminie i o to zapytaj - koniecznie zamieść odpowiedź, bo ja też jestem ciekawy ile kosztowało, żeby PiS "oślepł" i udawał lebiegę co ani zpłać nikogo nie może, ani nic nie może udowodnić.

Przecież to niemożliwe, żeby takim się urodzić, ktoś musiał PiSowcom za to zapłacić i to niezłą kasę.
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-09-01 12:05
Do Kupowanie wyroków: ... powiadasz "Tylko PiS moze Polske wyciągnąć z bagna" ... i wepchać do szamba...
.... dopowiedz po swoim medialnym oligarsze i czarnym mafiozie Rydzyku, on też ma niezły slang taki szambo-perfumeryjno-diabelsko-szatański-amen ...i doprzodu

leczcie się PiSuary, oj leczcie...
wernyzdrowa / 84.234.0.* / 2007-09-01 09:35
Po przecztyaniu poziższych postów i zakładając, że piszący to tylko wyborcy a nie czynni politycy, można stwierdzić: Wyborców postkomunistów nic nie przekona bo ci ludzie czują się w jakiś irracjonalny sposób zagrożeni gdy nie rządzi PZPR i jej póżniejsze poczwarki. W dyskusji o totalitaryzamach XX wieku zwolennik postkomunistów zauważa mordowanie niewinnych ludzi przez socjalistów hitlerowskich ale nie zauważa mordowania niewinnych ludzi przez komunistów. Przyparty do muru zwolennik postkomunistów wykrzyczy, że i dobrze! Mordowali ale dobrze robili, komuniści rzecz jasna. Mordowali kapitalistycznych krwiopijców i dobrze!. Wyborcy postkomunistów to ludzie uwikłani w straszne winy lub kompletni idioci. Tych ludzi należałoby leczyć w placówkach reedukacyjnych albo bezwzględnie zrobić dekomunizację i lustrację. To jest być albo nie być dla Polski i Polaków.
tompot / 2007-09-01 19:58 / portfel / Bywalec forum
Przeczytaj jeszcze raz swój post i pomyśl czy to ma jakikolwiek sens. Dobrze się czujesz?
ernupol / 87.206.81.* / 2007-09-01 09:25
wszyscy jesteście oburzeni, ale jak kaczmarek został zatrzymany wtedy wszyscy krzyczeliście: pokażcie dowody.. teraz gdy prokuratura pokazała dowody... wszyscy na tym forum wyrażają swoje oburzenie co to za dowody co to za konferencja... ludzie czego wy właściwie chcecie.... jeżeli nienawidzicie Kaczyńskich to poprostu to piszcie a nie doczepiajcie się o byle co do prokuratury albo chłopaków z ABW czy CBA...
janiaaaa / 217.97.214.* / 2007-09-01 08:12
skoro kaczmarek kłamał i prawda leży po stronie PIS to dlaczego PIS tak się boi komisji śledczej ?? tak dba o pieniądze podatników?? dziwne...
marek 19-53 / 83.24.28.* / 2007-09-01 10:23
1. Powołanie komisji tuż przed wyborami jest bez sensu. Były by to fajerwerki agitki i popisów polityków. ALBO KOMISJA ALBO WYBORY.
2. Komisję można doskonale powołać po wyborach, które (jak wiemy z wypowiedzi Tuska) wygra PO.
no name / 89.76.187.* / 2007-09-01 13:19
...a kto Ty jesteś, żeby oceniać co jest z sensem, a co bez sensu? Samo wazeliniarstwo nie czyni Cię wyrocznią.

A może zrobimy tak głosi PiS - skoro ktoś jest w 'kręgu podejrzeń', to się go do czasu wyjaśnienia sprawy odsuwa od władzy, więc może ...do czasu wyjaśnienia sprawy Ziobro/Kaczmarek/Lepper WYKREŚLIĆ w ogóle PiS i Samoobronę z prawa do brania tych partii udziału w wyborach (chodzi oczywiście o listy, a nie wyborców).
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-09-01 11:56
Do marek 19-53: Przecież "prawda was wyzwoli" to wasze hasło.... skoro twarz PiSuariatu jest czysta i niewinna jak lico dziewicy to pokażcie ją właśnie przed wyborami, wyjaśnijcie to na komisji. To już SLD ma więcej honoru od PiSuarów- oni dali zrobic komisję, na której pan Zero wypłynął... no to teraz pan zero pójdzie tam gdzie jego miejsce w PiSdu ... kompromitacja wasza była i jest nieunikniona... a elektorat wasz to beto, do was nigdy nic nie dotrze nawet jakby wam nagrać na dyktafon, że Kaczka to pedał i sapie do mikrofonu na zmianę z panen zero.

Rzeczywistość jednak mówi co innego... PiS jest zamieszany w potężną aferę i ucieka od wyjaśnień...
iona / 2007-09-01 12:11
Aleś "klasę" pokazał.. Wiesz, słońce, właśnie przez takich, jak Ty nie zagłosuję na UPR - świetny program ale realizatorzy... właśnie Twego pokroju..
Kero niezwerbowany / 213.238.124.* / 2007-09-01 08:10
Fantazje prokuratury, która postanowiła prześcignąć media i na wszelki wypadek sama pokazać co wie. A że nie wie nic to już inna sprawa, przynajmniej nie będzie przecieków, że coś wiedzą:-)
up / 2007-09-01 07:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie ma nagrania,ze kaczmarek WSZEDL do pokoju Krauzego.
Nie ma nagrania,ze spotkali sie wszyscy trzej.
Gdzie podzial sie krawat Kaczmarka???Czy nagranie jest
zmanipulowane????
przeciez nie rozbieral sie u Krauzego,chyba,ze bylo to spotkanie "prywatne"
DYKopolos / 87.206.81.* / 2007-09-01 09:19
wiesz co to są poszlaki... wiesz co to jest fakt uboczny... wiesz jak dochodzi się do faktu głównego.... po co zabierasz głos kmiocie
tompot / 2007-09-01 14:17 / portfel / Bywalec forum
Kultura wypowiedzi na poziomie żula spod mostu.
bu-men / 83.14.240.* / 2007-09-01 03:51
Ta konferencja prasowa to zemsta frajerów, bo nie udała im się akcja CBA w walce z korupcją.

Mam pomysł: trzeba wymienić ministra Ziobry i wszystkich uczestników zaangażowanych w walce korupcją na lepszych ludzi. Po co ich trzymać! I tak zepsują kolejną akcję przeciwko przestępcom.
pocieszenie / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:11
szemrańcu - więzienia są pełne git ludzi "załatwionych" przez "frajerów" w togach. Tudzież przez "papugi".
jakss / 81.18.210.* / 2007-09-01 00:53
Myślę że jeśli ktoś chce głosować na PO.LiD,Samoobronę, LPR,PSL to jest albo durniem albo "kręci z nimi lody".
Niestety innego wytłumaczenia nie ma!!
Dać się oszukiwać przez tyle lat !
up / 2007-09-01 08:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
mozg juz wyprasowany,zadnej faldki,co nieboraku ?????
pocieszające / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:13
spójrz w lustro, zobaczysz tam wyciągnięty z przerażenia czerwony ryj.
iona / 2007-09-01 00:26
Nie lubię PiSu. Będę na nich głosować, niestety. Propozycje gospodarcze PiS są przerażające. Nie zgadzam się też z proponowaną przez nich omnipotencją państwa. Ale są to jedyni politycy, których nie muszę podejrzewać o mafijne powiązania.

Zwolennicy PO? - możecie to powiedziec? Wątpię.
Głosujący na LiD: takoż.
up / 2007-09-01 08:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jakies konkrety?????
Bo NIE MA zadnych,zacznij myslec samodzielnie,zanim nie jest za pozno. MYSL,nie przedstawili ZADNYCH dowodow.
Zbior luznych nagran telefonow bez zadnej tresci i video na ktorych NIKT sie z nikim nie spotyka.Mysl
idk / 88.156.87.* / 2007-09-01 11:47
Hahahahaha :)))
Rozśmieszyłeś mnie do łez tą luźnością, brakiem treści i spotkań. Kaczmarek wszedł do Krauzego i pewnie ukrył się przed nim w toalecie, co? A jak była mowa o największym płatniku, o szefie, to po prostu taki sposób gry w szachy, tak?
Radzę ci, chłopcze: weź głęboki oddech, zapisz na kartce nazwiska, przeprowadź strzałki zgodnie z chronologią (trudne słowo) przepływu informacji. Może coś ci się uda połączyć i coś zobaczysz. Ale spokojnie. Luz, człowieku.
iona / 2007-09-01 09:33
Ależ proszę, oczywiście:
konkrety to:
Chlebowski
Schetyna
o Piskorskim nie mówimy, prawda..?
A teraz włącz sobie myślenie, słonko. I spróbuj zrozumieć, że PiS nie jest mym ulubionym ugrupowaniem - tylko jedynym, na które jeszcze mogę głosować...
tompot / 2007-09-01 14:41 / portfel / Bywalec forum
Niezłe konkrety. Wymienionych parę nazwisk. Ja przez konkrety rozumiem coś takiego, że podaje się osobę i toczące się w sądzie wobec niej postępowanie, bądź ewentualnie skazanie w jakiejś sprawie.

Ja też ci moge podać parę nazwisk z PiS-u z przekrętami:
Kuchciński (kupno gruntów po zaniżonej cenie)
Putra (machloje przy oczyszczalni w Białymstoku)
Kurski (kupno leśniczówki po zaniżonej cenie).

A teraz najlepsze. Tylko SLD i PiS podpadły PKW przy rozliczaniu swoich finansów. I to jest wg. Ciebie uczciwa partia. Wg. mnie PiS ma na koncie więcej afer niż SLD. Więc pleć sobie dalej te swoje konfabulacje bez pokrycia w faktach czy dowodach.
tompot / 2007-09-01 14:23 / portfel / Bywalec forum
Rękojmią uczciwości PiS-u jest obecna sytuacja. Ziobro, który prawdopodbnie dał cynk Kaczmarkowi jest nadal ministrem sprawiedliwości i kieruje poczynaniami Prokuratury w sprawie przecieku (niech nikt mi nie próbuje wmawiać, że Ziobro wyłaczył się ze sprawy - bo jak Prokurator Generalny może wyłą czyć się ze sprawy, musiałby najpierw zostać zawieszony).

Postępowanie Prokuratury woła o pomstę do nieba - czy ktoś widział, żeby w innej sprawie Prok. organizowała takie konferencje prasowe. Przecież widać, że Prok. próbuje wybielić rolę Ziobry w całej sprawie. Dlaczego Ziobro nie był w ogóle przesłuchany, czy ktoś zadał sobie to pytanie.
wczoraj / 2007-08-31 23:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lech Kaczynski swoje lata swietnosci mial w rzadzie AWS kiedy skutecznie podjal walke z mafia, natomiast teraz traci swoja wiarygodnosc przez to, ze pempowina ciagle mu przeszkadza w swobodnym dzialaniu i braciszek pcha go w sondazach w dol,
a co do tego tematu to nie emocjonuje mnie kolejna medialna kampania pisu, przecierz wiadomo co sadzi Jarek o kontaktach z biznesmenami, wiec jakiekolwiek spotkanie z nimi nalezy ukryc i tak zrobil Kaczmarek
ojbędziebędzie / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:14
to było wczoraj, a co będzie dzisiaj?
lapek / 2007-08-31 23:03 / Bywalec forum
Wszystko pięknie, w blasku fleszy postawiono Kaczmarkowi zarzuty, Rząd wreszcie ma upragniony sukces, który był mu tak potrzebny w walce o głosy wyborców. Tylko jest jedno małe "ale". Kaczmarkowi postawiono zarzuty "w sprawie utrudniania śledztwa dotyczącego akcji CBA w ministerstwie rolnictwa". Jak powszechnie wiadomo ministerstwem kierował wtedy Andrzej Lepper powołany na stanowisko Ministra Rolnictwa i Wicepremiera przez PiS. Wygląda to tak, że PiS sam wyprodukował aferę, którą sam śledził, sam podsłuchiwał i sam aresztował swoich ludzi, których sam skarze i sam posadzi do swojego więzienia. Ot takie perpetum mobile. Tylko gdzie tu walka z "układem" i korupcją? Oni sami ze sobą sobie nie radzą.
dydyrt / 84.234.0.* / 2007-08-31 23:22
Idź ty se chłopie do okulisty, potem do laryngologa a jak ci już te zmysły naprawią to idź se do dwóch psychiatrów z osobna.
lapek / 2007-08-31 23:25 / Bywalec forum
Bardzo merytoryczna odpowiedź.
pędzićczerwoneryje / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:16
w stosunku do osoby, jak najbardziej.
lapek / 2007-09-01 20:33 / Bywalec forum
Nigdy nie miałem nic wspólnego z komunistami. Nie obrażam też nikogo na tym forum w przeciwieństwie do mojego przedmówcy. Widzę że czerpie Pan z najlepszych wzorów swoich idoli - zdławić w zarodku przejawy samodzielnego myślenia - to mi bardziej zalatuje PRL niż moje komentarze.
kupolo / 84.234.0.* / 2007-08-31 22:44
Roman Giertych i Andrzej Lepper na premiera desygnują kłamcę i dywersanta. Kim są Roman Giertych i Andrzej Lepper. Pytanie retoryczne.
Metyl / 2007-09-01 06:43 / Bywalec forum
Przypomnij mi proszę kto go desygnował na stnowisko szefa Mswia.
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-01 00:49
I kim byli przez ostatnie kilkanaście miesięcy za sprawą pana Jarosława Kaczyńskiego też wiemy. Teraz się oczy otworzyły:)?
marek 19-53 / 83.24.28.* / 2007-09-01 12:12
Lepiej późno niż wcale.
Oczywiście, że Kaczmarek był zatrudniony przez Kaczyńskiego.
Rzecz polega na tym, że nie krył go, nie ukręcił łba sprawie (jak poprzednicy) tylko wywalił na zbity pysk.
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-01 22:47
No wiesz jeśli byłbym drobiazgowy to o ile pamiętam SLD też sadzało swoich a potem po jakimś czasie prezydent ich wypuszczał. Scenariusz obecnie wydaje się baaardzo podobny. Ciekawe jak będzie z wypuszczaniem :)?
no name / 89.76.187.* / 2007-09-01 13:25
Wazelina.... przecież Kaczyński to nie kunr, żeby kryć Kaczmarka.

Poza tym chyba nie wiesz ilu kumpli Kaczorów umoczyło w czymś łapska, a dziś siedzą na ciepłych posadkach w zarządach spółek Skarbu Państwa.
A po ostatnie, a co miał zrobić jak mu się przekręt z wrobieniem Leppera nie wyszedł - niestety nie wpadł na pomysł, żeby wyjechać do Afryki, więc znalazł kozła ofiarnego.
tompot / 2007-08-31 22:40 / portfel / Bywalec forum
Wszystko ładnie i pięknie, tylko skąd wiedział Kaczmarek - czy aby nie od Ziobry?
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-09-01 01:28
Przyjmijmy, że Kaczmarek wiedział to od Ziobry. Przyjmijmy również, że Ziobro (minister) nie miał prawa powiedzieć tego Kaczmarkowi (ministrowi).
Nie wynika z tego jednak, że Kaczmarek powinien natychmiast podzielić się tą wiedzą (wiedział, że nie formalną) z podejrzanymi. Czy normalny szef MSWiA lata po mieście i chlapie ozorem?

Istotniejsze pytanie, czemu to zrobił jakoś umyka, zostaje zagłuszone.

A może inny scenariusz. Ziobro poluje nie na płotkę Leppera a na rekina. Montuje prowokację przeciwko Lepperowi, "nieumyślnie puszcza farbę" i czeka na reakcję.

Albo jeszcze inne pytanie - kto stoi za Lepperem, że Kaczmarek, Krauze, Kornatowski, Netzel, głupki (?) z PO, SLD bronią go z poświęceniem (pozornie) godnym lepszej sprawy.

Bo w każdej tego typu sprawie należy postawić fundamentalne pytanie. Pro qui bono.

Omerta obowiązuje . Nikt nie chce być Sekułą. Chociaż nie zdziwią mnie kolejne samobójstwa i "samobójstwa".
tompot / 2007-09-01 08:51 / portfel / Bywalec forum
Ale wynika z tego, że Ziobro popełnił przestępstwo (bo ujawnił informację osobie nieuprawnionej) i dlatego powinien zostać odwołany tak jak Kaczmarek - no ale czego spodziewać się od obozu rządzącego który stosuje kryteria "swoi" i "nasi".
tompot / 2007-09-01 08:57 / portfel / Bywalec forum
A i jeszcz zapomniałem dodać, że z dowodów Prokuratury wcale nie wynika (oglądałem tylko ten filmik z Mariottu), że Kaczmarek dał farbę. Jedyne co z tego wynika to to, że Kaczmarek skłamał w sprawie spotkania z Krauzem (chociaż jest to raczej poszlakowe stwierdzenie).
Bez odbioru / 83.22.181.* / 2007-09-01 08:50
Dobry post. Jeżeli Ziobro nie miał prawa podzielić się wiedzą z Kaczmarkiem to po co to zrobił? W sensie Kaczmarek jest tu osoba nieistotną. Równie dobrze mógł ( a nie powinien oczywiście) podzielić się tą wiedzą z każdym. Czy normalny szef resortu sprawiedliwości chlapie ozorem przed tak ważną akcją?
"Czemu to zrobił " jest pytaniem jeszcze lepszym. No własnie ,czemu? Z tym że ja spytałbym czemu obydwaj to zrobili tzn. czemu minister Ziobro podzielił się wiedzą z min. Kaczmarkiem ( ten fakt wydaje się pewny) i czemu Kaczmarek później ( co sugeruje materiał zebrany w prokuraturze ) rozmawiał o tym z szefem Prokomu?
Głupki(?) to typowe zachowanie wyborcy PiS.Strach przed zmianą układu rządowego ( a co za tym idzie utratą ciepłej posadki) wywołuje frustrację ,która w konsekwencji manifestuje się chamskim i agresywnym zachowaniem. Otóż pewnie i nie głupki. Pewnie nikt z PO i SLD Kaczmarka wcale nie broni ( pomyliłeś ,człowieku, te partie z LiSem który faktycznie to robi; vide nowe miasteczko w Warszawie). Przypominam ,że panowie Kaczmarek ,Kornatowski, Netzel to ludzie z nadania PiS. Osobiście krytykowałem ( oczywiście nie tylko ja ) wszystkie te nominacje ( zwłaszcza Netzla) zaś Pan Szanowny jakoś ich wtedy bronił. Można teraz pogratulować PiSowi wykrycia układu . To, że ten układ uprzednio został przez PiS stworzony jakoś umyka ( Pańskiej i nie tylko ) uwadze. Kiedyś była taka partia nazywająca się PZPR ( broń Boże nie przyrównuję jej do PiS choć wielu byłych działaczy PZPR objęło wysokie stanowiska w administracji za rządów PiS). O PZPR mówiło się że dzielnie walczy i rozwiązuje problemy które uprzednio stworzyła. Wracając jednak do naszych baranów: nie widzę powodów ( i nigdy ich nie widziałem ) do obrony Kaczmarka. Chciałbym jednak aby została wyświetlona cała prawda o mechanizmach tej ( i innych też ) sprawy. Posłuchajmy również tego co mówi Kaczmarek o nieciekawych rzeczach które dokonywane były podobno w naszym kraju. Kluczowe pytanie jest bowiem takie: czy chcemy mieć prawo i sprawiedliwość czy też Prawo i Sprawiedliwość. Niestety jak widać obydwa te pojęcia skorelowane nie są . Świadczy o tym choćby obsada kadrowa stanowisk w pisowskiej administracji. A tak już na sam koniec: ciekawą sprawą jest ,że po spotkaniu w ministerstwie sprawiedliwości Kaczmarek udał się na dość długą nocną rozmowę do Prezydenta. Dobrze ,według mnie, byłoby wiedzieć po co.
Floyd / 2007-08-31 22:51 / Tysiącznik na forum
Zapisz się do LPR lub SLD, a może już jesteś członkiem i wielbicielem Giertycha lub Zemkego?
Bardzo mnie bawi jak te dwie partie idą ręka w rękę.
tompot / 2007-09-01 08:54 / portfel / Bywalec forum
Sam się zapisz, zawsze byłem i będę liberałem. Nigdy w życiu nie zagłosuję na populistyczno-socjalistycznych hipokrytów czy to PiS, czy LPR czy SLD - dociera to do ciebie.
liberałalejaja / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:18
kodeks esbecki zabrania - rozumiem
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-02 09:17
:):) Kiedy dotrze do takich osób jak ty, że nie każdy kto nie popiera PiSu był SBkiem? Czy tak trudno pojąć, że można się nie zgadzać z wizją świata panów Kaczyńskich? Już to kiedyś pisałem ale powtórzę żeby utrudnić Ci rzucanie kolejnych obelg:
Nie czytam GW, nie byłem ja ani nikt z mojej rodziny w SB, TVN oglądam tak samo często jak inne stacje, nie jestem zwolennikim SLD,samoobrony itd, a PO uważam za zło konieczne. Zanim rzucisz równie błyskotliwy komentarz jak ostatnio wypluj z siebie tą złość... ulży Ci.
keyser soze / 84.10.91.* / 2007-08-31 22:31
Dobra robota. Świetnie przygotowana konferencja, wiarygodna i przekonująca. Miło, że tego nie spieprzyli. Gratuluję.
idk / 88.156.87.* / 2007-08-31 21:59
I co teraz będą gadać wszyscy obrońcy kaczmarka? Co powie giertych? Co napisze wyborcza? Nie ma co liczyć na zachowanie z klasą. Będą iść w zaparte, mimo dowodów.
Ja głosuję na PiS.
lapek / 2007-08-31 22:46 / Bywalec forum
Proszę pamiętać o jednym - panowie Netzel, Kornatowski, Kaczmarek i Krauze są ludźmi wypromowanymi lub desygnowanymi na stanowiska przez PiS i prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Giertych i Lepper zostali wicepremierami dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego partii.
Głosować może Pan na kogo chce - to jest Pańskie prawo.
dawneelity / 2007-08-31 23:04
Zdrajcy i karierowicze potrafią się wkręcić wszędzie.Sztuką jest publicznie oczyścić się z takich figur.Jak dotąd, nikt takich porządków nie robił.Całe szczęście, że każdy ma swój rozum i ewentualnie sumienie co może dać wyraz w wyborach.Taka sama wina Kaczyńskiego jak i nas wszystkich wyborców, że takim personom udziela się poparcia.Nie wspomnę o sterowanych mediach prezentujących interesy swoich właścicieli. Nie tylko ważne co mówi, ale kto...
lapek / 2007-08-31 23:13 / Bywalec forum

Sztuką jest publicznie oczyścić się z takich
figur.Jak dotąd, nikt takich porządków nie robił.

To nieprawda, przykład: wyrzucenie Pawła Piskorskiego i ekipy z PO
..MP / 195.90.107.* / 2007-08-31 23:54
Napisz jeszcze za co go wyrzucili.
lapczywość / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:21
za wyciąganie "lapek" - po cudze, oczywiście
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-01 14:21
Byla to raczej walka wewnatrzpartyjna a nie wyrzucanie za korupcje.

"Oficjalnym powodem było szkodzenie wizerunkowi Platformy. W komentarzach gazet m.in. "Gazety Wyborczej" odnośnie wyrzucenia z Platformy Piskorskiego i osób z nim związanych pojawiały się informacje, że dyskredytujące informacje dotyczące jego osoby celowo pojawiły się przed krajowym zjazdem Platformy. Piskorski konkurował o przywództwo w tej partii z Donaldem Tuskiem. Potwierdzać miało to usunięcie z partii osób związanych z Pawłem Piskorskim."
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-02 09:19
Pani Zyta też konkurowała z Tuskiem o kierownictwo partii? Za co wyleciała to chyba pamiętamy.
xxx z kędzierzyna / 82.160.88.* / 2007-08-31 22:06
ja też głosuje na pis cała opozycja boi sie że pis wzią sie za przekręty i układy i boją sie o własne tyłki a leper na czele
klebekk / 85.232.230.* / 2007-08-31 22:26
Jeżeli pis jest taki prawi i sprawiedliwy to dla czego nie wsadzą ziobro za kratki. Jest urzędnikiem państwowym i bez wyroku sądowego nie mógł nagrywać innego pracownika państwowego (ale zrobił to w imię dobra więc to przestępstwo mu się wybaczy tak?), skąd premier wiedział o o aferze gruntowej, albo kaczmarek. Tylko Ziobro miał prawo to wiedzieć. Ministrzyna chlapie jęzorem i jedzie z wazeliną na potęgę i jak w takich warunkach mogło cokolwiek zostać utrzymane w tajemnicy . Wiec kto jest źródłem przecieku?? nie mogę już znieść jak ludzie z uwielbieniem i bez krzty racjonalności wielbią pisiory. Nie lubisz PO?? to nie zbrodnia!! Jednak pis nie jest dla nikogo alternatywą. mam nadziej, że w wyborach dokonamy dobrego wyboru, nie chce żyć w kraju gdzie poseł (Kurski) obraża taki autorytet jak Wałęsa, którego szanują wszędzie tylko nie pis-uarium.
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-09-01 00:39
Skąd Pan wytrzasną tą teorię o zgodzie sądu na nagrywanie rozmowy. Beger, Michnik, Gudzowaty nagrywali. Ziobro nagrywał - żaden jednak prawnik ani polityk broniący ferajny i stawiający zarzuty (stalinizm Stasi, etc) nie podniósł tej kwestii.

P.S. Nie dziwię się prawnikom, którzy problem ewentualnych uchybień proceduralnych wykorzystują do obrony klienta gdy nie mają innych argumentów. Dziwię się jednak innym, podobno logicznie myślącym. Piszę podobno, bo używanie obelżywych określeń świadczy raczej o ubóstwie procesu myślowego i argumentacji.
klebekk / 85.232.230.* / 2007-09-01 02:27
Michnik nie był urzędnikiem, aferze "taśmy Beger" po mistrzowsku ukręcono łeb (może i słusznie, bo była tam tylko luźna rozmowa). Ale ludzie którzy chcą walczyć z korupcją, przestępczością w śród elit pod żadnym pozorem nie mogą łamać prawa. Minister Ziobro powinien zachować zimną krew, nie "skazywać" ludzi bez wyroku (afera z kardiologiem), nie może też paplać i rozpowiadać co robi ABW, CBA. Jestem pewien, że jeżeli Kaczmarek, premier nie wiedzieliby nad czym pracują te służby(i zgodnie z ustawą nie powinni nic wiedzieć), Lepper czekał by teraz prawdopodobnie w areszcie na surowy wyrok. Ziobro zachował się jak klasyczna plotkarka tzn: "powiem Ci coś w tajemnicy tylko nikomu nie wygadaj". A moja ostra argumentacja jest wynikiem bezradności! Duża część społeczeństwa nie jest wstanie, bądź nie chce, zobaczyć, że fanatyzm (polityczny,religijny, moralny, etc.) zawsze jest złem.
Raqq / 85.222.34.* / 2007-09-01 00:55
Tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego. Ziobro niech sobie nagrywa kogo chce. To czy ma do tego prawo czy nie to kwestia sporna. Kluczowe pytanie jest inne. Jak Kaczmarek się dowiedział o całej akcji to znaczy kto naprawdę odpowiada za przeciek bo to o czym mówimy teraz to zaledwie początek sprawy. Niestety obawiam się że tego nigdy się nie dowiemy. Ziobro zadowoli się zniszczeniem przeciwników i ślinieniem się z radości przed opozycją. Na dotarciu do prawdy chyba mu nie zależy. Obym się mylił.
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-09-01 02:00
Omerta.
Sekuła.
Kaczmarek pójdzie siedzieć i pary nie puści.
Rywin siedział i pary nie puścił.

Kluczowe pytanie brzmi: dlaczego Kaczmarek ostrzegł Leppera. Kto stoi wyżej w hierarchii - desygnowany (na premiera) czy desygnujący ? Z jakiego powodu Krauze, Kornatowski, Kaczmarek ryzykują tak wiele broniąc Leppera.
Ponieważ Lepper też jest płotką to zadam kolejne pytanie . Kto jest rekinem.
no name / 89.76.187.* / 2007-09-01 13:28

Kaczmarek pójdzie siedzieć i pary nie puści.

sic!
Przecież wszyscy śpiewają tak, że im wszystkim już się zeznania mylą.
dawneelity / 2007-08-31 22:42
Ty za to obsesyjnie nienawidzisz jak to piszesz "pisiorów". Czy Wałęsa jest autoryretem, to dopiero pokaże historia i nie ma się co emocjonować.Trudno natomiast nie rozumieć histerii w jaką wpadają grabieżcy naszej wspólnej ojczyzny, skoro robi im się gorąco pod siedzeniem i stoją przed widmem utraty nie tylko szybko zdobytych fortun, ale i utraty wolności na jakiś czas
lapek / 2007-08-31 22:49 / Bywalec forum

Trudno
natomiast nie rozumieć histerii w jaką wpadają
grabieżcy naszej wspólnej ojczyzny

Kto to taki ci grabieżcy? Jakieś konkrety proszę.
klebekk / 85.232.230.* / 2007-09-01 02:49
grabieżcy?? To Ci co pracują po 16h na dobę, studiowali na dobrych uczelniach, znają języki i z poświęceniem oddają się swojej pracy, nie rzadko koszem rodziny. Dorobili się sporych pieniędzy i teraz przeciętny polak musi udowodnić, że jest zawistny, bo tak się męczy przez te 8 godzin w stróżówce za marne 1200zł.
wyścigszczurów / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:46
pocieszasz się, że wogóle ktoś zauważa owe spore pieniądze. Pamiętaj, że przy okazji zawsze znajdzie się i taki, kto ma większą kasę i olewa pracusi.
JanB / 2007-08-31 22:04
NIe zapomnij sobie założyć berecika
qwssdffsgd / 83.21.155.* / 2007-08-31 22:34
Komentarz inteligenta nielubiącego PIS-u
idk / 88.156.87.* / 2007-08-31 22:03
Jest oczywiste, że korupcja jest tam, gdzie władza. Korupcja musi być wokół rządu, bo taki jest mechanizm sępów, mechanizm tej chmury elektronów - zbioru różnych kolesiowskich układów.
Nigdy wcześniej nikt wewnątrz władzy nie walczył z samą władzą, która powoduje korupcję. Przekręty AWS znikały tajemniczo. Przekręty SLD były zakrywane ile się dało. Przekręty UW nieujawnione. A władza korumpowała, jak zawsze.
Ale coś drgnęło. Gratulacje!
Floyd / 2007-08-31 23:03 / Tysiącznik na forum
Prawdę powiedziałeś ale czy myślisz, że ludzi interesuje prawda. Nienawiść zaślepia, a ci o widzą jakiś tam swój interes w tym aby do władzy doszła inna partia będą negować lub bagatelizować nawet najbardziej oczywiste dowody i szukać kontrargumentów.
Wielu ludzi i polityków zachowuje się jak adwokaci w sądzie biorący kasę za obronę nawet oczywistego bandyty.
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-02 09:38
Floyd uważam że jesteś jednym z niewielu zwolenników PiSu z którymi naprawdę można wymienić poglądy a nie obelgi. Dlatego zadam Ci proste pytanie: Czy naprawdę uważasz że poglądy inne niż PiSu oznaczają od razu że ich lub ich wyborców się nienawidzi? To chyba duży tzw. skrót myślowy. To co pokazano to wierzchołek góry lodowej a do wyjaśnienia sprawy jest jeszcze daleko. Moim zdaniem to typowa kiełbasa wyborcza coś na kształt afery starachowickiej za SLD. Tam wtedy też były aresztowania itd. a jak się zakończya cała sprawa to chyba wszyscy wiemy. Zmieniły się trochę mechanizmy. Kiedyś liczyły się pieniądze, teraz władza. I to władzą handlują z Jarosławem Kaczyńskim. Ze strony premiera nie jest to raczej świadomy handel. Nie podejrzewam go o nieuczciwość. Tym niemniej to chęć utrzymania się przy władzy sprawia że "musi" tolerować szumowiny na różnych poziomach administracji. Lepper i Giertych są przykładami z tzw świecznika. Co siędzieje niżej nikt z nas się nie dowie. Reasumując osoby mówiące że wreszcie coś drgnęło muszą sobie zdawać sprawę z tego, że w tej chwili PiS naprawia własne błędy próbując przy okazi kupić wyboców. Naprawdę będę bardzo zadowolony jeśli się okaże że sprawa zostanie wyjaśniona do końca ale osobiście w to wątpię. Prawda może okazać się niewygodna.
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-08-31 23:46
Z pewnością część ludzi interesuje prawda.
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-09-01 09:02
Do marek 19-53: A czyja prawda cię interesuje? Bo zwykle są 3 prawdy.
skalawartości / 83.24.207.* / 2007-09-01 10:48
i wszystkie związane ze szczynami lub g....nem, jeżeli dobrze kojarzę.
Koszatka / 83.24.137.* / 2007-09-01 05:18
I to wbrew pozorom nawet sporą część.

Najnowsze wpisy