PRONOX

Money.pl / 2008-01-09 10:22
Komentarze do spółki: PRONOX.
Wyświetlaj:
Niedzielan / 2009-10-22 20:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
juz możecie kolastyne kupowac
wiem10 / 2009-10-22 20:57 / Tysiącznik na forum
WSZYSCY ZADAJĄ SOBIE PYTANIE DLACZEGO SPADA

Ja np. kupiłem dziś tylko za resztę moich pieniążków10tyś zł po 1,61.
Prawda jest taka że chcemy realizować zyski.
A fundusze muszą mnieć czarno na białym żeby angażować nie swoje pieniążki.
Jeśli będą wszystkie innformacje i ciągłe będzie inna bajka.
Gabriel S / 2009-10-22 21:41 / Bywalec forum
drogi wiem10 szanuje Twoje zdanie, ale przywrocenie na ciagle nie bedzie mialo zadnego wplywu na spolke. To bedzie efektem odwolania upadlosci, i wycofaniem z listy alertow - to o to chodzi.
Poza tym nikt sie nie zastanawi dlaczego spada. Spolka jest w tej chwili w pierwszej piatce najbardziej zadluzonych na gpw!!!
Tylko ze Pan Krol gra troche jak kelner u ktorego zamawiamy obiad i mowi ze poda za pol godziny...martwimy sie ze tak dlugo i jest to dla nas zly komunikat. A ten przynosi nasz posilek z usmiechem po 5 minutach i jestesmy super zadowolenie i doceniamy takiego fachowca. Tak samo robi Prezes Krol, straszy emisja jest znacznie mniejsza. Pokazuje olbrzymie straty ( uwzgledniajace srodki na restrukturyzacje - to wazne ) moze niedlugo pokazac mniejsze. Pronox chce zeby kurs ich akcji rosl, bo od tego zalezy zysk obecnych akcjonariuszy, ktorzy zgodzili sie na emisje akcji bez prawa poboru dla nich
Golfistka / 2009-10-22 22:04 / Tysiącznik na forum
przyjemnie mądre słowa posłuchać
Golfistka / 2009-10-22 21:07 / Tysiącznik na forum
czyli co grubi mają co kupować, ale dla pewności czekaja na ciągłe?
wiem10 / 2009-10-22 20:46 / Tysiącznik na forum
Pomyślcie ten scenariusz -- pisząc plan znali wcześniej,
tz. wiedzieli i byli przygotowani, więc mają sporo akcji.

Teraz potrzebna jest cena i będzie bardzo ładna
Obecna cena 1,61zł to jest uklepane dno niżej nie spadnie
asdfax2 / 2009-10-22 21:08 / Bywalec forum
Zgadzam sie z toba ale taki pewny tego uklepanego dna niebylbym pewien.Tez dzis delikatnie wzialem 2k. Moze jutro nizej beda?
Zdrowko
wiem10 / 2009-10-22 20:32 / Tysiącznik na forum
Pytanie jest tylko w jakim czasie. Dzis realizowali zysk małe leszcze, jutro potrzebny jest strzał żeby maluttcy się nie załapali na ponowne zakupy po niskiej cenie
Wystarczy włączyć wykres 3lata i wszystko jest jasne, po tych wiadomościach przy ciągłych cena leci do 6--8 zł
Pozdrawiam - tak ja to widzę
Golfistka / 2009-10-22 20:48 / Tysiącznik na forum
Czy może być tak, że prawdziwi grubi inwestorzy nie zaczęli jeszcze kupować - a
zaczną w momencie przewrócenia ciągłych notowań, teraz po prostu nie maja co
kupować (na GPW nie zostało oficjalnie ogłoszone jaka ilość akcji jest do
sprzedania, nie ma ceny emisyjnej itp). A kurs pada, bo wyrabiają go leszczy,
którzy nie mają w portfelach siły przebicia do wywindowania kursu. Dla dużych
inwestorów na razie nie ma papierów.
Wasza teoria?
Golfistka / 2009-10-22 20:47 / Tysiącznik na forum
Pytanie dlaczego tak leci przy ciągłych?? Jakieś wyjaśnienia tego zjawiska?
Bo co? Tak jak ja pisze niżej w odpowiedzi do Gabriela S.?
kwiatek... / 2009-10-22 20:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Chłopaki pare ładnych procent ugrali:)
Gabriel S / 2009-10-22 19:43 / Bywalec forum
Wiecie co przed nami? Odwolanie ukladu, powrot na ciagle, wzrost zamowien i wkoncu jakies pierwsze zyski. Krol wie co robi, nie martwcie sie tym. Strata ktora pokazali to przeszlosc, moze byc tylko lepiej. Jak jutro bedzie po 1,6 to dokupuje.
Jedyne co jest niewiadomo to emisja o ktorej pisze do znudzenia.
asdfax2 / 2009-10-22 19:32 / Bywalec forum
wyciągniete z infa....

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PRONOX TECHNOLOGY S.A. uznaje zasadność dalszego istnienia Spółki oraz kontynuowania przez nią działalności gospodarczej w oparciu o strategię rozwoju określoną przez Zarząd i zaakceptowaną przez Radę Nadzorczą. ---------------------------

PRONOX TECHNOLOGY S.A. W UPADŁOŚCI UKŁADOWEJ wyemituje nie więcej niż 500 (pięćset) obligacji na okaziciela serii A, o wartości nominalnej 100.000,00 zł (sto tysięcy złotych) każda, o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 50.000.000,00 zł (pięćdziesiąt milionów złotych), zwanych dalej „Obligacjami”, emitowanych przez Spółkę w celu pozyskania Śródków pieniężnych niezbędnych do sfinansowania bieżącej działalności gospodarczej Spółki. -----------------------------------------------------------------------------------------


Obligacje zostaną zaoferowane w trybie oferty prywatnej, zgodnie z art. 9 pkt 3 Ustawy o obligacjach, poprzez skierowanie propozycji nabycia Obligacji do indywidualnych adresatów, w liczbie nie większej niż 99 osób, wytypowanych według uznania Zarządu PRONOX TECHNOLOGY S.A. W UPADŁOŚCI UKŁADOWEJ. -------------------------------------------------------------------------------
to z innego forum ludzie siedza od 2,5 i jakos sie trzymaja wiec i my glowy do gory :)
Zdrowko
Golfistka / 2009-10-22 20:10 / Tysiącznik na forum
skąd oni taką cenę znaleźli?
Golfistka / 2009-10-22 19:22 / Tysiącznik na forum
Pytanie do Gabriela:
co oznaczą te twoje słowa: "Jest dokladnie tak jak myslalem i pisalem o tym wczesniej. Byla okazja zeby wyskoczyc przed decyzjami walnego. Byl do tego impuls po pokazaniu ceny sprzedazy akcji przez Sosinskiego". ???
Za pierwszym razem zrozumiałam to w jakiś sposób, teraz juz sama nie wiem i zastanawiam sie cały czas.
A może asdfax2, ty rozszyfrujesz mnie jakoś
Gabriel S / 2009-10-22 20:06 / Bywalec forum
Chodzi o to moja droga ze zazwyczaj przed ogloszeniem czegos kurs rosnie, rynek kupuje plotki. To bylas szansa zeby sprzedac zarobic troche i zapomniec o pronoxie. Teraz musimy myslec o nim ciagle
Golfistka / 2009-10-22 20:19 / Tysiącznik na forum
i do tej sprzedaży (każdy pewnie że robi wg wlasnego uznania, ale to nie istotne) było impulsem co? - pokazanie ceny sprzedazy akcji przez Sosinskiego". ??? To już w ogóle nie rozumiem. Cene pokazał dobrą, jeśli już tak to rozpatrywałeś - tym bardziej impuls nie sprzedawać
Gabriel S / 2009-10-22 21:34 / Bywalec forum
zle to moze ujalem. Chodzilo mi o to ze jesli ktos nie chcial ryzyka zwiazanego z zatwierdzeniem emisji i decyzjami walnego ( teoretycznie wazyly sie sie losy spolki )to mogl sobie sprzedac po 1,9 zl i podziekowac pronoxowi za wspolprace
Golfistka / 2009-10-22 21:53 / Tysiącznik na forum
to właśnie w dniu decyzji walnego i zatwierdzenia mniejszej emisji niż 1,7 mld urosło do 1,91. Przed walnym była tylko sprzedaż Sosińskiego 1,2 mln akcji w cenie po 2,0. a kurs był 1,20-1,39. No nie ważne.
Dziś mamy jeszcze mniejszą emisję 150 mln, ale opadło bo nie było zakupów wcale, a tylko nedzna gra małych graczy. Czemu?
asdfax2 / 2009-10-22 19:27 / Bywalec forum
Mysle ze moze chodzic o zagrywke DT jesli ktos se tam dosc tanio kupil akcje dzis zrealizowal zysk poczeka troche i znow papier kupi.Szczerze mowiac i mnie bardzo kusilo wyjsc z papiera dzis ale nie wiem czy ja se tu dluzej nie posiedze w tej spolce
Zdrowko
Golfistka / 2009-10-22 20:24 / Tysiącznik na forum
kto to DT??
Golfistka / 2009-10-22 18:54 / Tysiącznik na forum
No i martwa cisza.. Czy jest tu ktoś? Może jakaś dyskusja? Gabriel, co tak się nie odzywasz?
Gabriel S / 2009-10-22 19:39 / Bywalec forum
Ja sie wam przyznam ze dzisiaj przez godzine tylko obserwowalem. I co moge powiedziec... troche glupio, ale zrozumcie 94 mln straty. Ok, zaczne od poczatku.
Wszyscy analizowalismy tutaj sytuacje na prnoxie i przewidywalismy scenariusze na walne. NA walnym ustalono ze emisja nie bedzie tak olbrzymia - a to bylo przyczyna spadku kursu z 2,7 zl do 1,25. Jezeli wiec emisja bedzie duzo mniejsza bo do 150 mln to jest to info pozytywne w porownaniu do przewidywan, jednak kazda emisja jest niepokojaca dla akcjonariuszy i moze byc powodem do ich obaw i sprzedazy.
Negatywne widze sa opinie mediow to tez moglo podzialac na spadek dzisiaj. Media nie skupiaja sie na przyszlosci i tym ze spolka sie wybronila, lecz na tym ze ma 94 mln straty. Wielu ludzi nie analizuje doglebnie lecz lata jak cmy do spolki ktorej kurs rosnie i dla nich artykul na money moze rowniez spowodowac chec pozbycia sie akcji, ktore np kupili wczoraj. Jest jeszcze masa innych kwestii o ktorych nie chce mi sie tu pisac, wiec napisze wam jakie wnisoki wyciagam.
Na pronoxie da sie zarobic. Pisalem juz kiedys ze bedzie wystrzal przed decyzjami walnego i jest to ostatnia okazja zeby uciec bez ryzyka ze spolki. Kto nie chcial musi sie liczyc ze wzrosty o ktorych marzycie bede np. na koniec roku, gdy spolka wykaze jakies efekty restrukturyzacji w wynikach za IV kwartal. Nie mowie oczywiscie ze nie mozliwe jest ze np. w przyszlym tygodniu bedziemy po 3 zl. Jest to mozliwe, gdyz wydaje mi sie ze w tej chwili same pozytywne wiesci przed nami, nie liczac tej emisji - gdy ja zatwierdza moze troszke spasc.
W kazdym razie ten spadek jest dla mnie dziwny, bo wogole nie dostrzezono ze spolka sie utrzyma, ze centrozap kupil akcje po 2 zl, ze emisja bedzie mniejsza od zapowiadanej, za to wszyscy sie przejeli ta strata. A strata nie jest taka jak wszyscy mysla lecz uwzglednia sie w niej tez restrukturyzacje... Duzo moglbym jeszcze o tym pisac, ale czas mnie goni wiec zycze Wam cierpliwosci
Golfistka / 2009-10-22 20:44 / Tysiącznik na forum
Czy może być tak, że prawdziwi grubi inwestorzy nie zaczęli jeszcze kupować - a zaczną w momencie przewrócenia ciągłych notowań, teraz po prostu nie maja co kupować (na GPW nie zostało oficjalnie ogłoszone jaka ilość akcji jest do sprzedania, nie ma ceny emisyjnej itp). A kurs pada, bo wyrabiają go leszczy, którzy nie mają w portfelach siły przebicia do wywindowania kursu. Dla dużych inwestorów na razie nie ma papierów.
Wasza teoria?
Gabriel S / 2009-10-22 21:33 / Bywalec forum
NAprawde duzi gracze, czyli fundusze bardzo ostroznie podchodza do takich spolek. Oni nie moga tak ryzykowac. Sytuacja musi sie ustabilizowac i spolka musi zaczac zarabiac... a zacznie i wtedy bedziesz dokupowala po 3,5 zeby sprzedac po 6 zl ;)
Golfistka / 2009-10-22 20:32 / Tysiącznik na forum
NA walnym ustalono ze emisja nie bedzie tak olbrzymia - a to bylo przyczyna
spadku kursu z 2,7 zl do 1,25. - ????? 2,7? kiedy był taki kurs?
Gabriel S / 2009-10-22 21:30 / Bywalec forum
Byl jakis czas temu. Byl nawet 3,2 widocznie wtedy jeszcze nie patrzylas na pronox. To bylo zaraz po ogloszeniu ze centrozap dofinansuje pronox 50 mln
asdfax2 / 2009-10-22 19:11 / Bywalec forum
Wszyscy jestesmy pograzeni w zalobie i z niepokojem patrzymy na jutro co nam przyniesie :)
Zdrowko
Golfistka / 2009-10-22 19:15 / Tysiącznik na forum
no tak.. zawsze jest to cholerne ryzyko, że cos pojdzie wbrew oczekiwaniom
Okropnie....
asdfax2 / 2009-10-22 19:22 / Bywalec forum
Z wykresu i AT wychodzi dosc dobrze na STS mamy sygnal kupna pokazal sie on rownierz na MACD tylko ze te 2 fixy i nie do konca jasna sprawa z cena nowych akcji wszystko sie moze spieprzyc ale w dluzszym terminie raczej bedzie ok
Zdrowko
Gabriel S / 2009-10-22 19:40 / Bywalec forum
ale tutaj AT nie ma znaczenia. JEdynie fundamenty
asdfax2 / 2009-10-22 20:37 / Bywalec forum
Wiem zapomnialem napisac juz nie chcialem smiecic na forum.Zdrugiej strony to widzialem jak to lecialo i powiem ze nie duze te zlecenia uwalily nam kurs.A w koncowce byl odbior i troche sie tego przemielilo.chociaz obrot skoczyl.Jutro mysle ze bedzie zielen a czy mam racje zobaczymy jutro.Dna juz raczej nie dotkniemy a jesli to dokupie
Zdrowko
Golfistka / 2009-10-22 19:27 / Tysiącznik na forum
jakie warunki muszą być spełnione, aby powrócić na ciągłe z tych jednolitych? Jak dużo czasu to zajmuje? Szukałam w Internecie, nic nie znalazłam na te tematy - tylko wszystko q.... o ciągłych i o jednolitych i ani h... o przejściowym okresie
robi6666 / 83.68.65.* / 2009-10-22 18:22
jak kupic na tych notowaniach jednolitych
Golfistka / 2009-10-22 18:45 / Tysiącznik na forum
Czas na złożenie zleceń od 8.30 do 11.00, ponieważ o tej godzinie odbywa się pierwszy tego dnia fixing. Na podstawie złożonych wcześniej zleceń ustalany jest na nim kurs, po którym możliwy będzie największy obrót.
Nie wszyscy zleceniodawcy będą jednak zadowoleni, bo inwestorzy, którzy chcieli kupić taniej od ustalonej na fixingu ceny (o 8.30 jeszcze jej nie znasz) lub sprzedać drożej, odejdą z niczym.

Dla nich, a także dla innych inwestorów chcących zawrzeć transakcje po określonej, znanej cenie, organizowana jest dogrywka, która trwa 30 minut.
Golfistka / 2009-10-22 21:13 / Tysiącznik na forum
dogrywka trwa od 11.15 do 11.45
wiem10 / 2009-10-22 17:56 / Tysiącznik na forum
Nie jest żle ponieważ akcje wystawione na sprzedaż zostały ładnie zebrane, myślę że jutro mamy wzrost . Pogratulować tym co sprzedali, bo już po cenie dzisiejszej nie kupią.
asdfax2 / 2009-10-22 17:58 / Bywalec forum
No nie zalamuj mnie bo se jeszcze troche kasy zostawilem na akcyjki po 1,40 powiedz ze jeszcze rano kupie chociaz po 1,61 ;)
Zdrowko
asdfax2 / 2009-10-22 16:09 / Bywalec forum
Golfistka moze ty czaisz o co hohlikowi idzie z ta pompa?
Zdrowko
Golfistka / 2009-10-22 16:42 / Tysiącznik na forum
No i z tego co czytam teraz, cena emisyjna będzie nie mniej niż 2,0. Taki przykład ceny sprzedaży pokazal Sosinski, kiedy sprzedał polowę udziałów za 2,0 zl. za szt. I prawdopodobnie od tej ceny rozpoczną sie notowania ciągłe, oczywiście ku północy. Obym się nie myliłam!
Golfistka / 2009-10-22 16:29 / Tysiącznik na forum
no właśnie o to:

Wysokość ceny emisyjnej akcji w ramach emisji akcji serii G zostanie ustalona przez Zarząd Spółki.
W interesie Sp. jest aby Zarząd posiadał optymalną swobodę w ustaleniu ceny emisyjnej akcji celem pozyskania możliwie wysokich środków finansowych dla Spółki i zapewnienia powodzenia procesu
restrukturyzacji. Cena emisyjna akcji serii G zostanie ustalona na podstawie wartości określonej w odniesieniu do ceny rynkowej akcji lub określonej przy zastosowaniu wycen
przeprowadzonych metodami porównawczymi .... .

Możliwe jest również ustalenie ceny emisyjnej akcji do takiego poziomu który zapewnia dostosowanie ceny emisyjnej do wielkości popytu na akcje
oraz do wymagań realizowanego projektu inwestycyjnego."


ROzumiesz :)
asdfax2 / 2009-10-22 16:37 / Bywalec forum
Ej no rozumiem :)hop siup up;)
Zdrowko
Golfistka / 2009-10-22 16:33 / Tysiącznik na forum
I właśnie na nią czekamy na tę cene emisyjną (no i pewnie sa jeszcze jakieś formalności - np. komunikat oficjalny z gieldy, że sp. na ciaglych, no wiesz, wszystkiego też nie wiem jak to się odbywa, kiedy spółka do ciągłych powraca), aby grubi zaczeli kupować, jak już Ci pisałam i dopiero zapinać szelki mocno :)!!!
bzik / 78.131.241.* / 2009-10-22 15:35
to jusz spułka Widmo
Golfistka / 2009-10-22 15:30 / Tysiącznik na forum
grubi jak na razie nie mają dużego wyboru do kupna, ale bardzo czekają na ten
moment. Spolka nie jest na notowaniach ciągłych - wszyscy czekają na komunikat z GPW o
zatwierdzonej ilości papierów do obrotu oraz cenie emisyjnej tego papieru. Na razie kurs wyrabiają leszcze. Ale leszcze dużo nie zdziałają i kurs spadnie myślę, grubym za parę dni będzie to tylko na rękę. Tak pisałam i w dalszym ciągu tak uważam - tzw. leszcze zbili po prostu kurs papieru. Zastanawiam się właśnie nad kupnem tych akcji, tzn dokupem
bad / 62.21.2.* / 2009-10-22 15:36
ile moze kosztowac akcja na ciaglych?
Golfistka / 2009-10-22 16:04 / Tysiącznik na forum
stawiam na 3 coś tam, ale nie mogę ręczyć na 100% - więc sam rozumiesz - zawsze jest ryzyko. Ja wykładam tylko swój punkt widzenia...
bad / 62.21.2.* / 2009-10-22 15:29
cz jest ktos kto powie cos madrego na temat spadku pronoxa?
inwestpl / 173.114.30.* / 2009-10-22 16:33
Wartość księgowa spółki 1,24
wiem10 / 2009-10-22 15:28 / Tysiącznik na forum
tylko pajace sprzedawali, a cwani zebrali sam kupiłem troszkę
bzik / 78.131.241.* / 2009-10-22 15:31
ja niestrasze tylko uprzedzam
Niedzielan / 2009-10-22 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
1
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy