Forum Forum prawnePracy

prośba o pomoc - wczasy po gruszą

prośba o pomoc - wczasy po gruszą

gw / 87.239.199.* / 2011-08-25 09:37
w firmie pracuje od 6 lat. w miesiącu czerwcu złożyłem wypowiedzenie, za porozumieniem stron, którego termin upłynął z końcem lipca br.
od dnia 10 lipca do dnia 28 lipca br byłem na urlopie wypoczynkowym. 29 lipca złożyłem wniosek o świadczenie wczasy pod gruszą, wykorzystałem zgodnie z regulaminem zfśs 14 dni urlopu wypoczynkowego, ale od 1 sierpnia nie jestem już ich pracownikiem, czy należy mi się powyższe świadczenie ? bardzo proszę o pomoc
Wyświetlaj:
gw / 87.239.199.* / 2011-08-25 12:38
powiedziano mi ze wnioski o wypłatę "wczasy pod gruszą" za poprzedni miesiąc składa się do 15 następnego miesiąca czyli w moim wypadku do 15 sierpnia br, ja złożyłem wniosek 29 lipca br, wtedy byłem pracownikiem, kadrowa poświadczyła mi wykorzystanie urlopu, ale w momencie rozpatrywania wniosku nie jestem pracownikiem i dlatego nie należy mi się świadczenie, tak mi powiedziano. nie wiem co z tym zrobić
szklarek / 2011-08-25 17:51
Powtórzę, co napisałem - 'wczasy pod gruszą ' nazwa nieformalna i dwie różne rzeczy.

Do tego pierwszego ( świadzcenie urlopowe ), niezależnego od stanu majątkowego pracownika, ma Pan/Pani prawo i NIE wymaga ono wniosku- ma być naliczone w kadrach i tyle, wystarczy odebranie u. wypoczynkowego w wymaganym wymiarze.

Info o datach i wnioskach sugeruje, że chodzi o dofinansowanie, i tu już odpowiedzi należy szukać w Regulaminie Zakładowym. Nie sądzę, że wynika z niego, że nie rozpatruje się wniosku złożonego w terminie, ale osoby która nie jest już pracownikiem w momencie rozpatrywania.

Tu jeszcze artykuł:

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/kto;wyplaca;swiadczenie;urlopowe,53,0,239925.html

http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/wakacje;pod;grusza;i;palma;na;koszt;pracodawcy,196,0,880580.html
szklarek / 2011-08-25 10:14
Tak. Należy się świadczenie urlopowe.
Zapis w ustawie ( art. 3, ust. 4 i 5 Ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych )uzależnia je ww wykorzystania urlopu wypoczynkowego, ani staż pracy ani zakończenie stosunku pracy w trakcie roku ( o ile oczywiście następuje po wykorzystaniu urlopu ) nie mają wpływu na to prawo. Jedynie wymiar etatu wpływa na jego wysokość.

Natomiast drugie świadczenie z ZFŚS- dofinansowanie itp. dla pracowników w specyficznej sytuacji materialnej i rodzinnej jest już dowolnie niemal kształtowane w regulaminie zakładowym, może więc uzależniać jego wypłatę od trwania stosunku pracy przez cały rok.

Najnowsze wpisy