Forum Forum inwestycyjneFundusze

Prośba o poradę.

Prośba o poradę.

king25 / 2008-10-06 21:41
Mam pytanie,czy gdybym zdecydował się umorzyć jednostki w funduszu (LUKAS),bank może nie wypłacić mi moich pieniędzy?,Czy istnieje taka ewentualność?
Obecnie posiadam jednostki w funduszu lokacyjnym (100 000zł),i mam dylemat czy wypłacić,czy jeszcze poczekać.
Z góry dziękuję za odpowiedż.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
miki3d / 2008-10-07 13:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli są to środki zarzadzane przez TFI, to muszą Ci one być wypłacone. W najgorszym wypadku wypłaty mogą zostać zawieszone na bardzo określony czas lub opóźnione zgodnei ze statutem do 2-4 tygodni. Ponieważ jest to fundusz o charakterze obligacjyjnym ryzyko takie jest bliskie zeru.
king25 / 2008-10-07 22:51
Dziękuję miki3d,spadł mi kamień z serca.
miki3d / 2008-10-08 00:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Można by się było bać, gdyby to były fundusze akcyjne. Teraz nawet jak klienci chcą wypłacić i fundusze, żeby mieć gotówkę na wypłatę sprzedają akcje, to gdy nie ma chętnych na akcje, klienci TFI muszą poczekać na wypłatę. W przypadku taich sytuacji jak dzisiaj, wszyscy chcę uciekać do obligacji, więc niewiele Ci grozi.
Być moze ewentualnie warto rozważyć jakąś formę dywersyfikacji tych środków pomiędzy różne "fabryki".
king25 / 2008-10-08 22:55
Jaką formę dywersyfikacji byś polecał?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy