Forum Forum dla firmKsięgowość

Prośba o poradę dotyczącą wynagrodzenia

Prośba o poradę dotyczącą wynagrodzenia

nomado84 / 195.14.3.* / 2011-08-26 11:34
Pytanie odnośnie wynagrodzenia
Witam Chciałbym uzyskać odpowiedź w związku z zaistniała sytuacją: Na początku tego miesiąca dostałem premię. Pod koniec miesiąca dostałem pensję, która została pomniejszona o kilkadziesiąt złotych.
Kadry, na moje pytanie: czym to zostało spowodowane odpowiedziały, że ulga podatkowa i koszty uzyskania przychodu zostały rozliczone przy wypłacie premii. Czyli to że zostały pobrane z premii poskutkowało dodatkowo zmniejszeniem pensji. Czy ktoś z forumowiczów może mi to wytłumaczyć? Dlaczego tak sie stało?
Wyświetlaj:
wiwan / 2011-08-26 12:05
Po prostu co miesiąc przy wyliczaniu zaliczki podatkowej odprowadzanej do US za podatnika-pracownika kadrowa uwzględnia miesięczną kwotę wolną Przychodu, dzięki temu zaliczki w trakcie roku są niższe, a w kwietniu (PIT 37 ) nie wychodzi nadpłata podatku PIT.
Gdyby tego manewru nie wykonano miałby Pan uwzględnione za jeden miesiąc podwójne koszty.

Chodzi o taką kwotę, prawda ?:

http://www.money.pl/podatki/pit_2011/
Nomado / 195.14.3.* / 2011-08-26 13:47
Juz się dowiedziałem o do chodzi.

Pracodawca ma prawo tylko raz w miesiącu uwzględnić koszty uzyskania przychodu i kwotę wolną od podatku. Proszę nie obawiać się nie utracił Pan tych kwot bowiem wzięte pod uwagę były przy wyliczaniu premii

Pozdrawiam N

Najnowsze wpisy