Forum Forum inwestycyjneFundusze

prośba o radę: DWS Top 25 Małych Spółek, DWS Top 50 MiS Spółek Plus

prośba o radę: DWS Top 25 Małych Spółek, DWS Top 50 MiS Spółek Plus

rob17 / 62.21.8.* / 2008-06-06 18:19
Będę wdzięczny za radę czy trzymać, czy sprzedaż ze stratą:
DWS Top 25 Małych Spółek,
DWS Top 50 MiS Spółek Plus
Wytrzymałem już bardzo dużo bo na TOP 25 MS straciłem 38%, a na TOP 5 MiS 32%.
Nerwy juz mi puszczają bo ile można czekać...
Nie potrzebuje tych pieniędzy przez najbliższy rok,ale boję się ze za rok to już nie będę miał co wycofać:(
Prosze o rade
Będę bardzo wdzięczny
Wyświetlaj:
jertom / 2008-06-15 18:44 / portfel / Bywalec forum
wiele sie pisze na forum na temat dywesyfikacji ryzyka inwestycyjnego a u ciebie tego nie ma w tej chwili po takiej przecenie jak ruszy a ja w to wierzę że jak nie od września to na przełonie roku ale jeszcze powalczymy na dużych pułapach zanim przyjdzie prawdziwa bessa
jak ruszy to ruszt dzięki napływowi kapitału zagranicznego ale on będzie kupował przedde weszystkim spółki z wig 20 ze względu na płynność ewentualnej sprzedaż a nie z segmentu małych i średnich oczywiści tutaj tez ale bardzo wybiórczo i może to nie wystarczyć by odrobić straty o zyskach nie mówiąc
ja z takim portfelem przetasowałbym trochę jego zawartość zostawił po 50% tak jak jest a zreszta do arki legg mason,może ing skarbiec wszystko akcji powinno to trochę zminimalizować straty z misiów
joa / 83.7.108.* / 2008-06-14 22:37
Czy jest możliwe że czekając 10-15lat mój kapitał zostanie cały zjedzony przez prowizje za zarządzanie i spadki:)Może głupie pytanie ale jestem inwestorem samoukiem a to pytanie dręczy mnie cały czas bo w sumie jestem w stanie poczekać po prostu zamknę oczy ;/
ehhh:/ / 84.10.7.* / 2008-06-11 22:08
ja tez duzo stracilem.. ale juz dluzej nie ma co czekac sprzedalem wszystko.. ma ktos jakies pomysly zeby odrobic choc czesc strat??
ą~`a / 83.10.133.* / 2008-06-11 17:44
Myślę, że powinieneś sprzedać. Ja miałem kilka funduszy , lecz wszystkich się pozbyłem rok temu. Pisałem wtedy ,że trzeba sprzedawać, lecz ludzie tu obecni mnie wyśmiali. Dziś ja się smieje bo nic nie straciłem i jestem do przodu.
Powodzonka
LdN / 2008-06-11 15:47 / Bywalec forum
Zapomnij, że kiedykolwiek miałeś te pieniądze. Już po ptokach. Zacznij inwestować w coś innego (najlepiej lokatę) a o tej kasie przypomnij sobie za 10-15 lat.
joa / 83.7.109.* / 2008-06-13 11:38

Zapomnij, że kiedykolwiek miałeś te pieniądze. Już po ptokach. Zacznij inwestować w coś
innego (najlepiej lokatę) a o tej kasie przypomnij sobie za 10-15 lat.

A jesli zapomnę to może się stać tak,że prowizje i spadki zjedzą cały mój kapitał przez ten okres czasu ?
Jak sądzieie ,jest to możliwe czy raczej nie bardzo proszę o opinie ;)
joa / 83.7.80.* / 2008-06-11 10:35
Mam ten sam problem
nie wiem co zrobić ,sprzedać czy poczekać ;)
rob17 / 62.21.8.* / 2008-06-08 16:34
mój numer gg to 13535809
będę wdzięczny za pomoc:)
rob17 / 62.21.8.* / 2008-06-08 16:34
mój numer gg to 13535809
będę wdzięczny za pomoc:)
rob17 / 62.21.8.* / 2008-06-08 16:34
mój numer gg to 13535809
będę wdzięczny za pomoc:)
aqaz / 83.29.165.* / 2008-06-08 19:19
morzesz co najwyrzej niwelowac dalsze straty i pubowac sie odkuć jak nadejdą czasy na inwestycje w fundusze
Pilsener / 2008-06-07 23:56 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Odpowiem jak zawsze: zobacz, jak sobie radzą te fundusze na tle konkurencji. Jak źle, to sprzedaj, jak dobrze- trzymaj.
alcabon / 2008-06-08 12:38
No moim zdaniem marna odpowiedź:)
To, ze teraz radzą sobie źle nie znaczy że wkrótce nie będą radzić sobie dobrze i na odwrót. A raczej o przyszłość nam chodzi niż o teraźniejszość.
Jakiś czas temu DWS TOP25 MS radził sobie zadziwiająco dobrze. Potem zadziwiająco źle. Wolelibyśmy odpowiedź jakie są szanse na to, że znowu będzie radził sobie zadziwiająco dobrze?
Pilsener / 2008-06-09 11:30 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Miśki wciąż na uwadze:
Jeszcze większe spadki mogą dotknąć segment małych i średnich spółek, gdzie brak płynności może być źródłem wręcz panicznych zachowań
Pilsener / 2008-06-09 10:27 / Sofciarski Cyklinator Parkietów

Jakiś czas temu
- trafili idealnie w trend i na początku nie mieli konkurencji - największa zaleta takich funduszy to jednocześnie ich największa wada, przecież nie trzeba było być geniuszem żeby zauważyć, że najbardziej dostaną po tyłku fundy małych spółek, potem małych i średnich, średnich itd. Kto normalny inwestuje tak ryzykownie będąc na górce? przecież straty za ostatni rok nie odrobi ani w 5 lat, nawet w 10 będzie ciężko - a co to za inwestycja co po 10-ciu latach wychodzi się na zero?

Szansa na to, że będzie sobie radził dobrze jest duża, ale co to znaczy dobrze? Wystarczy, jak będzie 5% lepszy od BPH dynamicznych? Weźcie 3 reprezentantywne fundy konkurencji i porównajcie jak się zachowują w czasie spadków, wzrostów czy stagnacji - zresztą tak ryzykownego fundu chyba na rynku nie ma. Piszą wyraźnie:
... w papiery wartościowe o podwyższonym poziomie ryzyka.

Fundusz ten na pewno będzie liderem każdych spadków. A czy jego wzrosty to zrównoważą? Wątpie. Może i maluchy nadają się do spekulacji, ale długoterminowej inwestycji bym na pewno na nich nie oparł.

Minus 38% to o ile musi wzrosnąć, żeby wyjść na zero? Niech zgadnę +61,3%? Spodziewacie się takich wzrostów? :) Hossa się już skończyła, trzeba sobie to uświadomić. Idzie kilka lat chudych - wysokie stopy, inflacja, wolniejszy wzrost gospodarczy etc.
alcabon / 2008-06-06 19:38
ja wtopiłem mniej, Jak już właściwie nie było spadków na giełdzie a i tak jestem do tyłu kilkanaście %. Ten fundusz właściwie w ogóle nie rośnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy