Forum Spółki giełdowe PKO BP SA

Prospekt PKO BP w KNF. Na sprzedaż trafi 15 proc. akcji

Prospekt PKO BP w KNF. Na sprzedaż trafi 15 proc. akcji

Wyświetlaj:
aaa4 / 178.37.150.* / 2011-07-19 11:50
Gwałtowne łatanie dziur w budżecie. A co dalej: a no PO nas choćby PO top.
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-07-19 12:01
rozumiem że jesteś za zwiększaniem dziury czyli wariantem greckim?
aaa4 / 178.37.144.* / 2011-07-19 13:57
To PeŁo intensywnie jest za tym wariantem, bo drogą uniknięcia Grecji nie jest wyprzedaż kur noszących złote jaja, tylko nie marnowanie publicznej kasy, reformy, racjonalizacja wydatków,lepsza egzekucja należności budżetowych. Wyprzedaż za moment się skończy i Grecja!
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-07-19 14:36
a wiesz że w krajach rozwiniętych udział Państwa w gospodarce to około 10% natomiast u nas 20% (dane z przed dobrych kilku miesięcy). Prywatyzacja jest więc rzeczą naturalną w takich krajach jak USA, Niemcy, Wlk Brytania czy Francja.
Poza tym nie dostrzegasz (jak większość zresztą) innych korzyści z takiego posunięcia.
Stopa zwrotu z udziałów w danym przedsiębiorstwie jest raczej niższa niż oprocentowanie naszych obecnych kredytów. Czyli uzyskując dochody z prywatyzacji zamiast z kredytu jesteśmy do przodu o kwotę odsetek.
Poza tym jestem ciekaw jak będzie funkcjonował ten bank gdy zabraknie pokolenia "wychowanego" na tym banku, dla których to jest jedyny pewny bank i korzystają z niego z przyzwyczajenia.
cukiernik 2011 / 194.1.201.* / 2011-07-19 10:34
"Po sprzedaży akcji, Skarb Państwa zachowa kontrolę nad PKO BP dzięki zmienionym zapisom statutu PKO BP"


czyli uda im się "zjeść ciastko i mieć ciastko" ciekawe czy będzie smaczne - później ciasko będzie już tylko z cieńką warstwą pudru, teraz ma gruby lukier (mniej akcji w poziadaniu SP to mniejsze dywidendy) ale kolesie Ministra Skarbu i tak będą zasiadać w Zarządzie i RN, kasowac grube miliony (ok 1,5 mln rocznie na głowę a jest ich aż 16... ) a podobno Majewskiemu zapłacili dużo (4 mln) ...

to samo zrobili w PZU...

i co lepiej aby to był ciągle bank w rękach SP... jeżeli ktos ma koneksje (plecy) to pewnie, że tak....

dla mnie jako potencjalnego klienta to jeden wielki moloch - zastanawia mnie ilu przeciwników pełnej prywatyzacji PKO BP psiada konto w tym banku... inne banki z kapitałem polskim to BOŚ, ewentualnie Bank Pocztowy którego 75% akcji - 1 akcja posiada PKO BP a pozstałe ma Poczta Polska co ciekawe kapitał polski ale niepaństwowy posiada Getin ale jakoś się tym nie chwali - ciekawe dlaczego ?

sam konta mam w BRE (mbank) - czyli niemiecki Comerzbank 70%, w Millennium - gdzie większośc ma Portugalia, w Eurobanku - Francja?, Polbanku - nie wiem czy ciagle jeszcze Grecja czy już Austraia bo sprzedali go do Raiffesien - czyli do bank spółdzielczego, no i jeszcze ING BŚ - Hollandia... co ciekawe w żadnym z tych bankow nie płacę za prowadzenie konta, karty itp. oczywiście trzeba spełnić kilka dodtakowych warunków... w PKO mają tez konto za 0 zł..."ale to konto jest daleko za Edwardami Ąckkmi" - w Millennium wystarczy 1000 zł wpływu i jedna operacja kartą na dowolną kwotę a by nie płacić za konto dodatkow zwracaja 3% za zakupy na stacjach benzynowych i sklepach spożywczych no i najważniejsze - wszytskie bankomaty za darmo!!! - również te PKO BP.... bo dla mnie to jedyny + PKO no i ewentualnie duża sieć oddziałów ze średnią jakością obsługi - ale po co chodzić do odziału skoro większość spraw można załatwić przez internet/telefon - no chyba ze ktoś lubi porozmwiać z panią Elą...
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-07-19 12:00

ewentualnie Bank Pocztowy którego 75% akcji - 1 akcja
posiada PKO BP a pozstałe ma Poczta Polska

chyba raczej odwrotnie, tzn PKO posiada 25% + 1 akcja a pozostałe PP
prezydęt / 178.37.103.* / 2011-07-19 09:19
Trudno zrozumieć powody totalnego prywatyzowania instytucji systemu bankowego. Banki są integralną częścią systemu państwowego. Te które są w prywatnych rękach, a są duże (a teraz praktycznie wszystkie są duże), gdy padają, to muszą być i tak sponsorowane przez państwo zobowiązane do ochrony systemu.

Można zrozumieć potrzebę utrzymywania pewnej części w prywatnych rękach dla zdrowia pracowniczego. Po co jednak puszczać w prywatne ręce struktury, które drążą finanse publiczne w najgorszym momencie - w czasie kryzysu? Struktury dające pewne, bezpieczne i niezawodne dochody państwa.

A może mamy tu do czynienia z demontarzem państwa narodowego?
miszigan / 2011-07-18 22:51
Bank ma się dobrze, przynosi zyski wszystkim obywatelom to co robi nierząd....sprzedaje kurę znoszącą złote jaja. I nikt mnie nie przekona, że nierząd za tym nie stoi! Jak wszystko wcześniej i to ta sama ekipa żerująca na głupocie biednego Narodu. Przyjdzie czas rozliczeń to będą płakać jak Sawicka lub pluć jak Niesiołowski. Nic im nie pomoże.
jmj222 / 88.199.88.* / 2011-07-18 22:36
Znowu kąski rzucają na sprzedaż jak JSW hehe. PISory nie Protestuje Nie wierzę. To ich zwyczaj ,Zawsze wszystko Jarek krytykuje
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy