Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prostytutka przechytrzyła skarbówkę. To przykład dla innych?

Prostytutka przechytrzyła skarbówkę. To przykład dla innych?

Wyświetlaj:
Gość1242 / 85.222.32.* / 2015-10-13 15:25
hmmm, problem nie taki nowy, ani nie taki precedensowy, jak by się wydawało. Na początku tak zwanej transformacji ustrojowej skarbówka w łodzi wniosła roszczenie o zapłatę podatku wobec czołowej łódzkiej "erotessy" z nadzieją, z nadzieją, że jak zapadnie stosowny wyrok, będzie można opodatkować ten sposób zarabiania forsy. Pani jednak uczyniła swoim pełnomocnikiem procesowym jednego z czołowych polskich adwokatów, który podczas procesu zadał proste pytanie: czy naliczenie podatku jest formą czerpania zysków, i zaraz zadał kolejne pytanie: czy w Polsce jest przepis zabraniający czerpania zysków z cudzego nierządu i wskazujący rodzaj kary za tego typu przestępstwo. A ponieważ na oba pytania sąd musiałby odpowiedzieć twierdząco, sprawa została umorzona. I tym sposobem śmiechu po uszy miała polska palestra, sądownictwo i dziennikarze, specjalizujący się w kwestiach prawnych.
kara550 / 83.18.21.* / 2015-10-13 15:22
ale się ślinicie na tę forsę, podatek ściągnięty z d. Najśmieszniejsze byłoby gdyby to święty PiS wprowadził podatek od d
M. Alec / 217.168.138.* / 2015-10-13 14:49
Prostytutka wygrała z fiskusem. Widać kruk krukowi oka nie wykole
x15 / 83.238.100.* / 2015-10-13 14:29
Mamy 21 wiek. Cała ta escytacja prostytutkami jest żenująca. Normalna praca, taka jak masaż. Idzie człowiek, dostaje usługę, wychodzi w dużo lepszym samopoczuciu. Jak ktoś wykonuje tę pracę i nie ma z tym problemu to po co robić z tego jakąś sensację. Jak kogoś boli noga idzie do fizjoterapeuty, jak ma problem z rozładowaniem napięcia seksualnego może iść do prostytutki i załatwić swój problem w przyjemny sposób. Niestety lęk przed tą sferą i jakieś strzępy "poglądów", chęć dowartościowania się przez różnych świętoszków powodują mnóstwo nieszczęść i złej krwi. Ciekawe ile to jeszcze potrwa. W Kanadzie ostatnio mimo protestów związków prostytutek wprowadzono "model Nordycki". W USA ciągłe naloty na "salony masażu", kiedy policja chce nabić sobie wykrywalność. Oczywiście wszystko w imię ochrony "wykorzystywanych kobiet", których zdanie się systematycznie ignoruje. Gdzie tu szacunek dla człowieka?
JJ141 / 151.136.33.* / 2015-10-13 14:16
A nie prościej zmienić artykuł 2 ustawy o PIT i uzunąc ten wyjątek ?? Dochody powinny być legalne i udokumentowane. To chyba proste . Jak nie mozesz tego udokumentować to znaczy ,że okradłeś państwo, czyli nas wszystkich.....
Tomaszekkk / 178.42.120.* / 2015-10-13 14:08
Wreszcie można powiedzieć... BRAWO SKARBÓWKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
x-ja -tutu / 83.30.174.* / 2015-10-13 13:15
To migo już bardzo dawno temu wymyślił red Weiss Pamiętam audycję w której obdzwaniał od rejonowej skarbówki po Ministerstwo - i właśnie skończył tym iż ogłasza się prostytutem
Rzecz polega na ty, że sama prostytucja jest legalna a czerpanie zysków przez osoby trzecie (sutenerów) z jej uprawiania jest karalne. Tym samym pobierając podatek to Państwo czerpało by zyski z nierządu czyli łamało by prawo Nic nowego
Wawiak / 195.66.86.* / 2015-10-13 12:30
Państwo czerpiące dochody z nierządu to państwo upadłe. prostytucja jest formą patologii i skandalem jest sytuacja, gdy państwo czerpie zyski z patologii. Alkohol i papierosy już nie wystarczają???
janek 1910 / 82.145.221.* / 2015-10-13 14:08
Wszyscy są w jakiś sposób okradani przez złe przepisy ,interpetacje przpisów z przed 50 lat..Włdza i to każda nie jest chetna do zmian korzystnych dla siebie przepisów..Obywatel jest tu elementem drugoplanowym..Z machina skarbowa czy podatkowa nie ma szans wygrać..Podam znany przykład z trzeciego pytania z Referendum..Władza pyta sie czy obywatele chcą aby ich pieniadze w calości i ich konta nie były zajmowane na mocy przepisu a nie wyroku sadowego ...Kuriozum w państwie prawnym i demokratycznym...Wladza pyta a obywatele w referendum odpowiadają w 90% że chca zmiany tego przepisu który zniszczył nie jedną firme i setki miejsc pracy ..np.Kluska ..Ciekawe kiedy i jaka wybrana władza zmieni ten przepis zgodnie ztym co wynika z referendum demokratycznym za 100 mil złotych.. Więc trud no się dziwić prostytutkom i innym osobom-przestepcom z szarej strefy że próbują tak samo jak władza oszukac państwo...Panie Wowiak nie trzeba się odwoływać do upadłego państwa..bo przecież te przepisy i złodziejski i zakłamany system sprawowania władzy robi Polak,Polakowi..mozna powiedzieć czlowiek człowiekowi gotuje taki los a niejednokrotnie piekło na ziemi..Ciekawe dlaczego i za co....
DeeDDe / 87.204.107.* / 2015-10-13 12:21
Ja, można tak powiedzieć, również utrzymuję się z nierządu.. Choć nie mam tak wysokich dochodów jak owa dziewczyna i w tym rzecz..! Moje państwo i pracodawca wala mnie na kasę jak tylko się da.. Sytuacja wygląda podobnie jeszcze u tzw. ojca ryzdzyka i czarnej mafii w kieckach (kościół). Tez się nadstawiają za kasę..
antykol / 94.254.145.* / 2015-10-13 12:19
To znaczy,że ja pracuje legalnie i musze płacić podatki.?!! Kurva co to ma znaczyć?Takie zajmuja sie wyrywaniem naszych dzieci z domów i kombinuja z sutenerami ,żyja ponad stan a później sobie mówią ,że to jest zwyczaj?W takim razie ja żądam by mi nie zabierali podatku z legalnego źródła bo pieniadze te sa źle zarządzane.
Max575 / 83.22.205.* / 2015-10-13 12:11
Wiecie gdzie panie w Katowicach stoją? Przy izbie skarbowej. A izba skarbowa z uporem godnym lepszej sprawy udowadnia ze wcale nie stoją.
Leszy / 213.17.159.* / 2015-10-13 12:07
Wg polskiego prawa, to fiskus miał obowiązek udowodnienia, że ta pani nie jest prostytutką, a nie na odwrót. Ale wiadomo, że fiskus działa ponad prawem.
inter69 / 83.29.74.* / 2015-10-13 11:58
Jeśli prostytutka zapłaci podatek a budżet państwa będzie miał z tego korzyść, to państwo stanie się sutenerem.
Co innego składka ZUS i obowiązek rejestracji ze względów sanitarno-higienicznych.
Prawdopodobnie można się ubezpieczyć dobrowolnie a powinno być obowiążkowe od wszelkich podejrzanych interesów jak wróżenie, znachorstwo, różdżkarstwo, zbieractwo itp....!
ana(l)chista / 195.117.188.* / 2015-10-13 12:35
Państwo już jest sutenerem i czerpie zyski z nierządu. Państwo rzekomo mnie ochrania, jednak częściej gnębi i zmusza mnie do zachowań uwłaczających mojej godności
gostek998 / 195.85.199.* / 2015-10-13 11:13
słuszny wniosek na podstawie fragmentu artykułu:

"" A to oznacza, że czerpiąc zyski z nierządu (własnego, w innym przypadku jest to już stręczycielstwo, czyli przestępstwo), nie trzeba płacić podatku.""

Autor analizuje co można by zyskać gdyby państwo stało się stręczycielem. I jak byłoby fajnie. Ale z naszymi politykami przecież wystarczy zmienić literę prawa i już będzie ze stręczycielstwa zrobione coś innego.
wecoyote / 2015-10-13 10:50
Tak właśnie socjalizm bohatersko walczy z problemami, które sam tworzy.
Wystarczy zlikwidować PIT i problem zniknie. Koszt utrzymania sfory urzędniczej, bezsensowne rozliczanie podatków przez budżetówkę (także emerytów), gdzie państwo płaci pensje, a potem pobiera od tego podatek, jest tak duży, że likwidacja PIT spowoduje oszczędności oraz wyższe wpływy z VAT.

Najnowsze wpisy