Forum Forum inwestycyjneFundusze

Proszę o doradzenie !

Proszę o doradzenie !

ulik / 87.204.40.* / 2007-08-11 11:41
Witam!
Mam 22000 zł ,w jaki fundusz czy fundusze je zainwestować?Przewiduję na okres około 1 roku .Jestem w tej materii całkiem zielona,a słyszałam ,że na giełdzie można więcej wyciągnąć niż na zwykłej lokacie w Banku.
Dzięki z góry za dobre rady ;-)
Wyświetlaj:
radziej / 2007-08-12 21:57 / Bywalec forum
na giełdzie mozna kopyta wyciągnąć!!!
TaS / 2007-08-12 22:02 / Tysiącznik na forum
Radziej,

prosze opanuj sie....
TaS / 2007-08-12 17:27 / Tysiącznik na forum
Ulik,

ja Ci radze najpierw sie podszkolić powinnaś, a potem w to wchodzić... bo wyciągnąć może można i więcej,ale to nie jest drukarka do kaski... a raczej coś pomiędzy piramidą finansową, handlem na targu warzywnym i gra w totka :D

a tak serio... poczytaj forum potem zadawaj pytania. chetnie pomagamy, ale lubimy ambitne pytania :)

konkrety masz niżej od stałych bywalców :)
jan kowalski / 2007-08-12 15:08 / Tysiącznik na forum
stracić też można, hossa trwa już 4 lata, przyjdzie czas na spadki. A zasada jest taka, skoro inwestorzy wycofują się z akcji, to lokują kasę w obligacjach i bonach skarbowych. Większośc takich funduszy nie pobiera nawet opłat dystrybucyjnych, więc myślę, że to najlepszy sposób na przeczekanie. Były już lata kiedy właśnie obligacje przynosiły 15-17% zysku. Jak żle trafisz z funduszami akcji, to za rok możesz nie odrobić nawet opłaty dystrybucyjnej. Proponuję rozwagę. powodzenia.
Miichall / 2007-08-12 13:16 / portfel
Dobrym funduszem jest arka akcji środkowej i wschodniej europy fio. Mam ją w portfelu i jestem zadowolony :)
cortez / 2007-08-11 16:00 / Bywalec forum
Rok to bardzo mało jak na inwestycje w fundusze, chyba że liczysz się nie tylko z zyskiem, ale i stratą.
Optymalnie inwestuj w fundusze bezpieczniejsze, obligacji, pienieżne, stabilnego wzrostu. Wtedy będziesz spać spokojnie, ale zysk... no cóż coś za coś
Można ewentualnie polecić Ci fundy aktywnej alokacji.
Moje propozycja - przyjrzyj się następującym fundom: seb4, uniaktywna alokacja, aig strabilnego wzrostu, PKO/CS stabilnego wzrostu plus
ulik / 87.204.40.* / 2007-08-12 10:53
cortez! Dzięki za zainteresowanie i poradę.Jeszcze się zastanowię ;-)
Pozdrawiam
cortez / 2007-08-13 20:41 / Bywalec forum
Nie ma za co:)
Życzę trafnych decyzji:)
ulik / 87.204.40.* / 2007-08-15 22:22
Dzięki wszystkim za zainteresowanie i rady.Poczytam ,podszkolę się trochę i potem pomyślę w co zainwestować.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy