Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Proszę o ocenę portfela ......

Proszę o ocenę portfela ......

marvel / 2007-10-17 19:22
Witam jako początkujący inwestor na GPW (dotychczas inwestowałem jedynie w fundusze akcji) chciałbym poznać opinie doświadczonych graczy.
Kapitał 50 000
ING 20 000 (jako inwestycja średioterminowa, do końca roku powinien podskoczyć do 1000)
DROZAPOL 10 000
PCGUARD 5 000
RELPOL 5 000
TELL 10 000
pozostałe 20 000 fundusze akcji (najprawdopodobniej Arka BZWBK akcji i PKO CS akcji).
Proszę o szczere opinie,
new_rejs / 2007-10-17 22:09 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Moja rada: zdecydowanie za dużo w akcje jak na początkującego inwestora.
10-20% kapitału w akcje
reszta fundusze lub fundudze i lokata

czyli wyjdzie Ci jakieś 5000-10000 na giełdę. to odpowiednie pieniądze w Twoim przypadku aby przeznaczyć je na naukę inwestowania na giełdzie. Podkreślam słowo NAUKA! Jak coś przy tym zarobisz..., powiem inaczej - jak dużo nie stracisz to będzie super.

Oczywiście tą kwotę podziel po ok. 1500zł i po tyle inwestuj w poszczególne spółki

Co do wyboru spółek, to ile głosów tyle opinii. Powiem tylko że RELPOL mam w swoim portfelu.
Zwróć uwagę na Ponarfeh - przy takim kursie już niżej nie powinien spaść, a wskaźniki ma aż za dobre, ci co kupili wcześniej tą spółkę praktycznie wszyscy są mocno stratni a jednak większość trzyma.
Może Amrest?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy