Proszę o ocenę

katarzyna-grotowska / 2007-08-03 18:21
dopiero zaczynam więc proszę o wyrozumiałość:)
Unikorona Aktywna Alokacja -10k
PKO/CS Nowa Europa 10k
PKO/CS Strategiczna alokacja 5k

Narazie chcę zacząć bezpiecznie. Nie wiem jak długo będą spadki, ale gdy zobaczę że roi się spokojniej dokupię fund akcji.
Dzięki.
Wyświetlaj:
sebastian.drutowski / 2007-08-04 12:07 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Fajny portfelik jak na początek. Nie wiem tylko jak jest z wysokością opłat za zarządzanie w przypadku funduszu strategicznej alokacji - dobrze by było to sprawdzić u źródła. Jest to fundusz fundusz, czyli nabywa jednostki innych funduszy PKO/CS, w tym także jednostki PKO/CS Nowa Europa (trochę kłóci się to z dywersyfikacją portfela, ale powiedzmy, że można na to przymknąć oko). Fundusz funduszy z reguły jest nieco droższy w zarządzaniu od funduszy standardowych. Za zarządzanie płaci sie tu niejako podwójnie - funduszowi funduszy i poszczególnym funduszom wchodzącym w jego skład. Alternatywą dla strategicznej alokacji mógłby być inny ciekawy fundusz np. ING Selektywny plus (niby fundusz akcyjny inwestujący tylko w tzw. okazje giełdowe), ale o ryzyku na poziomie funduszy zrównoważonych. Zmniejszył bym też nieco wielkość pieniężną przy PKO/CS Nowa Europa, właśnie na rzecz tego trzeciego funduszu w Pani portfelu (w przypadku funduszy inwestujących za granicą warto jest brać pod uwagę ryzyko rynkowe i kursowe). Docelowo mogło by to wyglądać tak:
Unikorona Aktywna Alokacja 10.000
PKO/CS Nowa Europa 7.000
ING Selektywny Plus lub PKO/CS Strategiczna alokacja 8.000

lub jeszcze inna wersja tego samego portfela, ale już "łączona" z czterema funduszami:
Unikorona Aktywna Alokacja 10.000
PKO/CS Nowa Europa 5.000
ING Selektywny Plus 5.000
PKO/CS Strategiczna alokacja 5.000
Pozdrawiam
katarzyna-grotowska / 2007-08-04 22:22
Bardzo dziękuję za odpowiedż.
Muszę się przyznać że jestem pracownikiem PKO tak więc wszystkie fundusze kupuję i zbywam bez prowizji. Z tego względu jestem nimi najbardziej zainteresowana.
Założyłam konto w mbanku w celu nabywania innych także inny dobrych funduszy bez prowizji,dlatego interesują mnie inne fundy.
Pozdrawiam
jan kowalski / 2007-08-05 09:51 / Tysiącznik na forum
co za bzdury wypisujesz o tym mBanku. Takimi głupimi wpisami robicie mBankowi dużo szkody. Otóż prowizję za zakup, zarządzanie i podatek Belki zapłacicie zawsze, niezależnie od tego gdzie kupicie fundusze. mBank nie pobiera tylko swojej dodatkowej prowizji za sprzedaż jednostek, no i dodatkowym plusem jest to, że mamy wiekszość funduszy w jednym miejscu. Zakup funduszy w mBanku, ING BŚ, PeKaO SA czy BZ WBK będzie kosztował cie tyle samo.
trodatf / 2007-08-03 19:00
25k zainwestowalbym tak:
PZU Nowa europa - 10k
SEB4- 15k
Unikorona zrownowazony 10k

Podzielilbym te pieniadze na 10 czesci i zaczynajac od jutra - co tydzien wplacalbym po 250 pln - w ten sposob usrednisz wynik
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy