Forum W wolnym czasieHobby

Proszę o opinię - ESKK

Proszę o opinię - ESKK

Karuso / 2012-06-18 15:39
Chciałbym się zdecydować na jakiś kurs korespondencyjny norweskiego (niedługo wyjeżdżam). Niestety nie mam czasu, żeby uczęszczać na standardowe lekcje i chciałbym zrobić chociaż podstawy z domu. Widziałem, że czołowy w tej kwestii jest ESKK. Na forach ogólnie wypowiedzi są pozytywne, ale z reguły stare (wątek na money.pl jest z 2008).

Jeżeli mógłby ktoś rzucić jakieś aktualne informacje, byłbym wdzięczny.
Wyświetlaj:
Sadowska / 83.22.188.* / 2012-07-06 19:04
Wszystko wygląda z Waszych opisów tak pięknie i ładnie:) Tylko powiedzcie mi skąd macie motywację do samodzielnej nauki? Bo w przypadku ESKK trzeba ją mieć i to dużą. Chociaż z drugiej strony, na stacjonarnych kursach też bez niej za wiele nie zrobimy.
Klauduskaa / 2012-08-15 17:04
Stwierdzenie, że w przypadku ESKK trzeba mieć bardzo dużą motywację jest dziwne, bo wszędzie jest ona niezbędna. Żeby się czegokolwiek nauczyć w dzisiejszych czasach potrzebna jest ogromna motywacja, samodyscyplina i chęć - bez tego nawet nie myśl, że naprawdę dobrze nauczysz się jakiegokolwiek języka :)
Estera542 / 178.43.99.* / 2012-08-04 17:31
Moją motywacją był mój mąż. Pochodzi z Włoch i chcąc nie chcąc często go odwiedzałam. Na pewno dzięki niemu znam dobrze język włoski a on wciąż uczy się polskiego (ciężko mu to idzie). Długo rozmawialiśmy po angielsku a teraz, mieszkając w Polsce... muszę mówić po włosku.
Sadowska / 83.7.46.* / 2012-08-08 13:18
Heh... No i od razu widać czym jest odpowiednie nastawienie i dobra motywacja:) Super! Tylko pozazdrościć.
Alinka / 83.7.45.* / 2012-08-05 10:01
Estera, no, no...nauka połączona z romantyczną historią. Wow...Ale u mnie już takiej nie wdrożę w życie:)
Klauduskaa / 2012-08-15 17:06
Estera542, ja co prawda nie uczyłem się hiszpańskiego w ESKK, ale uczyłem się tam angielskiego, no i powiem tak. To specyficzna szkoła, bo oni nie traktują delikatnie tych, co olewają zajęcia i naukę, tam po prostu trzeba się uczyć, no ale to bardzo dobry sposób, bo przynajmniej odpowiednio motywują. Bez tego się nie nauczysz ;>
Estera542 / 178.43.99.* / 2012-08-04 17:35
Ach, zapomniałam dodać, że właśnie korzystałam 10 lat temu z kurów Eskk w nauce włoskiego. Teraz z tego co czytam, już inaczej wyglądają materiały do nauki. Może skuszę się na hiszpański?
Alexa355 / 83.7.100.* / 2012-07-21 11:33
No właśnie z tą motywacją najgorzej, ale jak się tylko chce, to to osiągniesz! Mój sposób może nie na motywację ale na naukę, to w każdym momencie staram się w myślach opisywać w języku obcym, daną sytuację. Na przykład gotuję obiad i powtarzam sobie co robię po angielsku. Jak zapomnę jakiegoś słówka to robię notatkę i potem sprawdzam je w słowniku. Następnym razem już je pamiętam bo kojarzy mi się np z zupą pomidorową:) Może trochę dziwne ale mi taka metoda b.odpowiada.
matunioo / 2012-08-15 17:12
Każdy sposób jest dobry :) Podoba mi się wasze podejście ;p To fajnie, że umiecie połączyć np. gotowanie zupy pomidorowej z nauką angielskiego. W taki sposób na pewno szybciej się nauczycie, w sumie sam spróbuję, może nie z zupą, ale z czymś innym :D
Alinka / 178.43.214.* / 2012-07-26 14:20
Alexa, fajny i praktyczny sposób na naukę:)Muszę przetestować.Ja znów preferuję fiszki, czyli karteczki ze słówkami (jakby ktoś nie wiedział). Tylko problem w tym, że często mi giną (posiadam małe dziecko), dlatego muszę znaleźć inny sposób.
Noe958 / 83.22.187.* / 2012-08-06 22:54
Mi znów fiszki swego czasu zjadał piesek a raczej darł. Widocznie język niemiecki mu się nie podobał. A na kurs ESKK chińskiego z elementami biznesu mam zamiar zapisać się we wrześniu.
Klauduskaa / 2012-08-15 18:36
No i dobrze, że mu się nie podoba język niemiecki, po co ma się ze szwabami zadawać :D Co do chińskiego, gratuluję wyboru, bo to trudny język. Powodzenia :)
Marcinnn / 83.22.89.* / 2012-07-09 23:15
Fajnym sposobem na motywację jest wyobrażenie sobie tego co chcesz dzięki nauce języka obcego, osiągnąć. Mi przynajmniej to pomaga:)
I wiem, że jak każdego dnia czegoś się nie nauczę to później będę tego żałował!
Marcinnn / 83.26.99.* / 2012-07-02 15:13
Na naukę nigdy nie jest za późno i zawsze możesz na taki kurs korespondencyjny się zapisać. Tym bardziej, że piszesz o niedługim wyjeździe. Może napisz lub zadzwoń do ESKK czy swoje kursy wysyłają również za granicę. Będzie Ci łatwiej go kontynuować.
matunioo / 2012-08-15 17:13
O ile dobrze się orientuję, ESKK wysyła takie kursy za granicę, ale lepiej dokładnie przeczytać na ich stronie wszystko. To solidni ludzie, można się z nimi dogadać.
klosek641 / 83.29.70.* / 2012-07-03 19:35
Z tego co wiem, to wysyłają a przynajmniej kiedyś wysyłali. Moja mama jakiś czas temu otrzymywała kurs niemieckiego pocztą a mieszkała właśnie w Niemczech. Ale teraz to nie wiem czy też tak można ale pewnie tak.
matunioo / 2012-08-15 17:15
Nie zauważyłem Twojego komentarza klosek641, no ale widzisz, skoro Twojej mamie wysyłali pocztą takie kursy, to znaczy, że można i nie ma żadnego problemu. Skoro wtedy ESKK wysyłali, to teraz też na pewno :) Co prawda nigdy nie miałem okazji tego sprawdzać, bo uczę się w Polsce, no ale kto wie, co to będzie za kilka lat :)
Alexa355 / 83.22.193.* / 2012-07-01 11:42
Również interesuje mnie rozpoczęcie kursu niemieckiego w ESKK. Mam tylko pytanie do osób, które w takich kursach już uczestniczyły. Jak to mniej więcej się kształtuje cenowo w skali miesiąca? Pytam bo słyszałam, że Eskk ma raczej drogo.
Matti480 / 83.22.193.* / 2012-07-01 23:11
Tu masz cennik: http://eskk.pl/cennik

Ja robiłem kurs angielskiego stosunkowo dawno.
A czy jest drogi? No wiesz, to zależy co to znaczy "drogi". Jeśli miałbym porównać z miesięczną opłatą za szkołę językową (+/- 200 zł) to chyba nie jest drogo. No ale to już kwestia indywidualna.
matunioo / 2012-08-15 17:18
Wiadomo, że każdy ma inne priorytety i inne możliwości, dla jednego takie kursy są tanie, a dla innego troszkę "za drogie". Dla mnie osobiście, a nie śpię na pieniądzach, uwierzcie, kursy w ESKK to wcale nie jest taki duży wydatek, tak jak napisał Matti480, porównując np. ze szkołą językową. Dla mnie takie kursy to najlepszy wybór, ja spokojnie pogodziłem inne wydatki właśnie z kursami w ESKK. Tak czy siak, wiadomo, że każdy zarabia inne pieniądze :)
Radek85 / 81.190.44.* / 2012-06-29 20:03
Myślę, że aby opanować podstawy kurs ESKK będzie wystarczający. Korzystałem z kursu "Niemiecki dla początkujących" i bardzo mi się podobał. Poszczególne zagadnienia były fajnie prezentowane na licznych przykładach, nie było czegoś takiego jak wkuwanie na pamięć, także polecam
matunioo / 2012-08-15 17:24
Co więcej, nie tylko aby opanować podstawy. Ja się już tam uczę angielskiego ponad 3 lata, no i nie boję się teraz powiedzieć, że ogarniam bez problemów zaawansowaną gramatykę i całą resztę. Co do tego uczenia się na pamięć, to też tak uważam, akurat w ESKK mają w sumie w miarę ciekawy system nauczania, bardzo różnorodny, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, tak mi się wydaje.
Matuesz / 89.230.111.* / 2012-06-29 17:44
Jeżeli chodzi o mnie to z ESKK uczę się francuskiego i idzie mi coraz lepiej, zdałem sotatnio nawet egzamin na poziomie srednio zaawansowanym, książki ogólnie są w podobnej formie ( na szczęście dobrej), więc każdy język jest odpowiednio przełożony. Mi się pracuje z tymi książkami dobrze i szczerze to za taka cenę to naprawdę warto kupic ten kurs norweskiego, na pewno duzo taniej to niz korepetycje a jakosc nauczania podobna
AnkaG / 2012-06-29 16:06
Generalnie polecam.Wszystko czytelnie opisane i fajne jest, że masz kontakt z nauczycielem. Zawsze możesz z nim porozmawiać w języku którego się uczysz. Ja akurat zapisałam się na chiński. Oj śmiesznie było podczas pierwszej konwersacji ale można się nauczyć. Tylko taki kurs wymaga samodyscypliny. A zresztą...chyba każdy jej wymaga.
matunioo / 2012-08-15 17:27
Moja znajoma uczyła się chińskiego, tak z ciekawości, bo zawsze ciekawiło ją, czy ten język jest naprawdę tak koszmarnie trudny, jak większość twierdzi. No i już po dwóch miesiącach kursów w ESKK była pozytywnie zaskoczona tym językiem, jak i samym nauczaniem. Pani Wisława Szkudlarczyk-Brkić nie wystawiała im nigdy podobno ocen za zadania, tylko motywowała do dalszej pracy i namawiała do systematyczności. Ogólnie była zadowolona, przynajmniej tak mówiła ;p
herksa / 83.27.92.* / 2012-07-17 07:46
AnkaG napisz coś więcej o tym kursie chińskiego. Warto? Wczoraj zajrzałam w ofertę ESKK i mają chiński połączony z nauką mowy biznesowej. Chętnie na taki kurs bym się zapisała ale....czy rzeczywiście się czegoś nauczę jeśli to taki trudny język?
AnkaG / 2012-07-19 23:57
Herksa,nauczysz się się! pod warunkiem, że w wolnej chwili przysiądziesz do nauki (czyli godz dziennie albo co drugi dzień)
Tu masz wszystko opisane o tym kursie
http://eskk.pl/kurs-chinski-poczatkujacy
Ja akurat robiłam ten kurs ale ty możesz sobie wybrać ten z elementami biznesu. Tylko musisz sobie poszukać opisu tego kursu.
Natalia555 / 164.126.145.* / 2017-05-07 02:17
Co za ściema, gdybyście wiedzieli co tam się dzieje wewnątrz, to inaczej byście gadali. Znam ludzi,kilku nauczycieli, w tym takich, co tam pracują wewnątrz ESKK.Rozmawiałam z nimi. I tak się dziwię, że tak rzetelnie spełniają swoje obowiązki, bo są ok. Do nich nic nie mam. Ale ci , co nie pracują u nich, są na umowie o dzieło, za sprawdzenie pracy mają od lat ponad 1 zł, 2 zł lub góra 3 czy 4 zł w zależności od kursów. Gdzie tymczasem stawka godzinowa za umowę zlecenie jest teraz 13 zł, a jednak sprawdzenie pracy zabiera trochę czasu, no nie? To jak ma być dobrze? Zastanówcie się, to do sądu się nadaje i tyle, dziwię się, że jeszcze niektórzy tego nie zrobili. No tak, ale w dzisiejszych czasach można wynająć forumiarzy i samemu pisać sobie pochlebne opinie a usuwać te, które są niekorzystne.
Monika W. / 83.22.182.* / 2012-06-28 20:00
Ja ostatnio zrobiłam kurs hiszpański dla początkujących z Eskk. Jak dla mnie super, może dlatego, że jestem zarówno wzrokowcem jak i wiele zapamiętuję słuchając. A w Eskk miałam i książkę oraz płytkę. Teraz zapiszę się na hiszpański dla średnio zaawansowanych.Ciekawa jestem jakie będą tego efekty:)
matunioo / 2012-08-15 17:41
Z tego co słyszałem i ze swoich doświadczeń mogę Ci powiedzieć, że poziom podstawowy wcale aż tak bardzo nie różni się od tego średnio-zaawansowanego, więc bez obaw, jak już umiesz dość dobrze podstawy, to poradzisz sobie i tam, a zawsze to większa pewność, że w danym języku się ze wszystkimi dogadasz, nawet w jakiejś firmie, sklepie etc.
Mokka / 83.29.64.* / 2012-08-02 13:46
Też chciałabym zapisać się na ten kurs. A czy w tych książkach które otrzymujesz, są tylko same słówka? czy całe zwroty?Pytam bo nauka samych słówek i gramatyki mnie za bardzo nie urządza.
matunioo / 2012-08-15 17:45
Mokka, w moich książkach z angielskiego często możesz napotkać całe zwroty, przykłady do uzupełnienia, lub też do napisania całych zdań, czy dopasowywanie całych zwrotów do obrazka/kategorii itp, tego jest mnóstwo. Raczej w tych książkach z hiszpańskiego powinno być podobnie, o ile nie tak samo.

Pozdrawiam :)
Kalasia / 2012-06-26 16:36
Nie ma źle :).

Musisz się przyłożyć i zabrać za naukę, bo ciężko do tego usiąść, ale tak czy tak, warto.

Norweski jest ciężko znaleźć, tego kursi nei robiłam, ale wszystkie które widziałam "live" to były jakieś dla pielęgniarek :)
wpisek8 / 2012-08-15 17:54
Witam,
Mam pytanie odnośnie kursów języków skandynawskich właśnie w ESKK. Kilku moich znajomych poleciło mi kursy w tej firmie, dlatego pytam w tym temacie :) Chodzi o to, ile mniej więcej kosztują kursy np. szwedzkiego, bo zawsze mnie ten język interesował. Umiem w miarę dobrze niemiecki, a szwedzki jest podobno zbliżony do szwedzkiego, więc i jego pasowałoby mi się nauczyć. Proszę o porady, jeśli ktoś coś wie o nauce w ESKK takich języków.

z góry dzięki :))
Klauduskaa / 2012-08-15 18:00
Hej :)
Tutaj masz wszystko na temat kursów języków skandynawskich (w tym przypadku szwedzkiego) w ESKK: http://eskk.pl/kurs-szwedzki
Cena według mnie całkiem przystępna, no i podobno nauczycielka fajna, po tym co tam można wyczytać, solidna nauczycielka, sama napisała rozmówki polsko-szwedzkie, które pewnie większość kupuje wyjeżdżając właśnie do tego kraju.

Pozdrawiam :)
wpisek8 / 2012-08-15 18:30
Dzięki wielkie. Sprawdzę te kursy, no i może już od września się zapiszę, kto wie :) Na razie w grę wchodzi tylko ESKK, bo każdy to poleca, więc chyba na to się zdecyduję :)

Mam jeszcze jedno pytanko. Nie wiesz może, czy po nauce języka szwedzkiego w podstawowej "formie" będę umiał się porozumieć w Szwecji ze Szwedami nawet na te poważniejsze tematy?
Klauduskaa / 2012-08-15 18:33
Wydaje mi się, że tak, na pewno się porozumiesz w sklepie, na ulicy itp, a co do tych kwestii biznesowych, cóż, to zależy, czy poprosisz o taką bardziej zaawansowaną naukę, no i też od tego, ile miesięcy/lat chcesz się uczyć :)
wpisek8 / 2012-08-15 18:38
Okej, dzięki. Mam zamiar się tak pouczyć przynajmniej z rok na początek, więc powinno być nieźle, o ile starczy mi motywacji i silnej woli ;p
Klauduskaa / 2012-08-15 18:48
No to powodzenia :) Kursy w ESKK znacznie ułatwiają potencjalnym uczniom naukę, ale i tak trzeba dać bardzo dużo od siebie, żeby czegokolwiek się nauczyć, tak jest zawsze, przede wszystkim samodyscyplina! :)

Jeszcze raz powodzenia :)
wisanna_85 / 2015-04-28 14:13
Ja mam same pozytywne odczucia po zakończeniu kursu ESKK. Uczyłem się japońskiego wybrałem opcję online. Bardzo atrakcyjne lekcje, interesujące ćwiczenia oraz fajne multimedialne dodatki. Nie ma za bardzo do czego się przyczepić :)Oczywiście jeśli komuś się nie chce uczyć to żaden kurs nie pomoże! Naprawdę polecam
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy