Forum Forum prawneCywilne

Proszę o pomoc - odwołanie

Proszę o pomoc - odwołanie

Paulina K. / 83.4.120.* / 2008-09-29 13:04
Proszę o radę!!! Czy wogóle jest sens składać odwołanie do Sądu. Przedstawię sytuację w skrócie. Jestem studentka na utrzymaniu rodziców, więc nie posiadam swojego majątku. Rok temu pracowałam w weekendy w małym barze nad którym miszkał ksiądz. Kiedy widzial ze jest po godz ok 23 wzywał policje ze niby za głośno gra muzyka. Kidy policja przyjezdzala na interwencje, w lokalu byly np 4-5 osób a muzyka grala tak, ze można bylo prowadzic rozmowe normalnym głosem - nie krzycząc i nie podnosząc tonu. Dodam ze moj byly szef wygłuszył lokal i wygral juz 4 sprawy sadowe z natretnym ksiedzem. Ale teraz pan ksiadz postanowil sie wziac za pracownikow. Dostalam wezwanie na komende i tam funkcjonariusz oznajmil mi ze mam zarzut puszczania glosno muzyki w tym lokalu w dwoch dniach i zapytal czy przyjmuje mandat karny. Oczywisce jak dla mnie to totalna bzdura wiec odmowilam! No wiec zlozylam zeznania jak bylo i powiedzial ze sprawa i tak pojdzie do sadu. Wczoraj dostalam pismo z Sadu Grodzkiego - mam do zaplaty 550 zl mandatu karnego. Chce sie odwolac od tej decyzji, poniewaz nawet nie bylo sprawy w sadzie, wszystko odbylo sie jakos "zaocznie" . Nie wiem jak napisac takie odwolanie czy odwolac sie od wyroku , czy od umozenia kary poniewaz nie pracuje i nie mam srodkow na zaplate tego mandatu.
Bardzo prosze o pomoc!! Pozdrawiam
5jaro / 82.139.13.* / 2008-09-30 21:10
Witam.Umorzenie kary ,- czyli przyznajesz się do wykroczenia.Raczej zapoznał bym się z dokumentacją na jakiej podstawie dostałaś mandat (masz do tego prawo przed odwolaniem się).Dziwne ,że ksiądz tak się zachowyje.Czy on czsami nie podgląda was,patrzy pożądliwie.robi niedwuznaczne gesty itp.Po prostu czy nim nie powinny się zająć organa ścigania.Pozdrowienia.

Najnowsze wpisy