Forum Forum podatkowePIT

Proszę o pomoc! Bardzo proszę! Allegro!

Proszę o pomoc! Bardzo proszę! Allegro!

agau / 2008-10-20 20:34
Witam.
Od niedawna (1,5 miesiąca) kupowałam rzeczy prywatnie z HongKongu (jak narazie udalo mi sie uniknac cła) i potem sprzedawałam na allegro. Mam 15 lat, za rzeczy płaciłam z konta paypal siostry a na allegro można powiedziec jestem nie do konca legalnie bo tych 18 lat to nie mam.
Wiem, że będę musiała pod koniec roku zapłacić podatek od dochodu z tych auckji 19% i Vat 22% od przesyłek.... Czy jeżeli pod koniec roku zapłace wszystko to urząd skarbowy będzie się jeszcze mnie czepiał? Zapłace już te 19% od całego przychodu z allegro (nie odliczając juz wydatkow... trudno chcialam to mam).
Bardzo proszę o pomoc bo jak coś do mnie przyjdzie pocztą, jakies wezwanie do zapłaty czy coś w tym stylu to nie chce niespodzianek.
Wspomnę też że mieszkam w Warszawie.
Z góry dziękuję za odp.
Wyświetlaj:
belladonna / 2008-10-21 21:35 / Tysiącznik profesjonalny
Jak się sprzedaje na allegro rzeczy używane, to można nie mieć działalności. Ale jak się sprzedaje rzeczy nowe i to intensywnie, to nosi to znamiona DG (działalności gospodarczej).
A Ty jesteś jeszcze nieletnia....
Wyślij do mnie wiadomość na e-mail (jak klikniesz na mój nick, to Ci się otworzy okienko), to Cie pokieruję na fajne forum , z którego dużo się dowiesz. Pozdrawiam:)
ale111 / 149.254.192.* / 2008-10-21 21:59
Ostatnio dowiedzialem sie ze jak w piatek i w poniedziale sprzedasz 2 pary tajlandzkich gaci to ma to znamiona dzialalnosci gospodarczej bo sprzedaz byla nie jednorazowa tylko ciagla w piatek i w poniedzialek, a jak sie dowiedzialem ze dla tych gaci musze kupic kase fiskalna i zarejestrowac dzialalnosc i oplacic ZUS to sciagnalem te gacie z klienta i dalem sobie spokoj z dzialalnoscia gospodarcza w tym kraju. Ale mimo wszystko pozdrawiam. Zaplac te 19% i niech sie odp... moze ktos sie opamieta i nie bedzie Cie gnoil za niezarejestrowanie dzialalnosci. Proponuje wprowadzic nakaz rejestracji bez wzgledu na to czy sie cos sprzedalo czy nie. Sprzedajesz - plac - ewentualnie podatek na poczatku jako zaliczka...

Najnowsze wpisy