Proszę o pomoc

szynszylek / 83.17.216.* / 2008-08-06 11:16
Dzień dobry wszystkim! Mam takie pytanie: Studiuję ekonomię, ale nigdy się nie interesowałam papierami wartościowymi, a okazało się, że moja ciocia ma takie i prosi mnie o pomoc. Posiada on akcje Zakładów Porcelany i Porcelitu Chodzież S.A. Wiem, że ta spółka należy do grup spółek pana Mariana Kwietnia od 2002r i jest chyba 15%-wym akcjonariuszem spółki HSG IRENA S.A. notowanej na giełdzie (IRE). Jakie prawa przysługują mojej cioci i jak może sprawdzić ile te akcje są warte? (na pewno pójście do POK domu maklerskiego, ale czy w internecie można znaleźć takie informacje?) Sama Porcelana nie jest notowana na giełdzie, ale skoro jest akcjonariuszem IRENY, to czy powinien ją interesować kurs akcji tej spółki? Wiem również, że akcje porcelany były wykupione kiedyś przez VII NIF im. Kazimierza Wielkiego, który później zmienił nazwę, ale skoro jej właścicielem jest p. Marian Kwiecień, to chyba, już nie należy do tego funduszu?? Bardzo proszę mądrzejszych o pomoc;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy