prosze o pomoc

pinki / 195.117.171.* / 2009-02-09 16:10
znajomy namówil mnie na fundusz inwestycyjno-emerytalny (agresywny) byłam zielona w tym temacie ale zgodziłam sie, po 3 latach nie mam prawie połowy pieniędzy i jeszcze musiałabym teraz zapłacic "wykup", co robic zostawić to i czekac na lepsze czasy czy zrezygnowac, a moze obniżyc składke (płace b. wysoką), nie potrzebuje teraz tych pieniędzy lecz nie chaiłabym aby znów za 3 - 4 lata byc tak bardzo stratnym, czy mozna liczyc na to ze np za 7-8 lat bede miała przynajmnie ta kwote o która wpłaciłam bez obiecywanych wielkich zysków!!!
Wyświetlaj:
Samoa / 87.251.243.* / 2009-02-09 20:10
7-8 lat? Kupuj ile tylko możesz, w tej perspektywie czasu jest teraz okazja zrobić tanie zakupu w cenach sprzed 5 lat.
hannibal / 2009-02-09 22:03 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no tak.....teraz już nie masz innego wyjścia.....ale zapytam tylko....czy nie miałaś możliwości konwersji w bezpieczny portfel w trakcie okresu ubezpieczenia ?.....ja zrobiłem konwersję późno-bo po spadku zysku do punktu wejścia....ale i tak dobrze zrobiłem bo straciłbym kolejne 40%....czekam na razie na ponowne wejście w akcyjną opcję..to jeszcze nie ten czas choć wydaje się ,że tak
.............. / 195.117.171.* / 2009-02-10 10:12
Jestem wściekła bo przez ten okres ani raz nikt sie ze mną nie skotaktował, a przepraszam jeżeli sie spóźniłam z wpłatą to od razu były esemesy i ponaglenia, a tak to 0 kontaktu. Przychodziły mi rocznicówki ale kurcze nie miałam pojecia z tymi zmianami np. w jakis stabilnego wzrostu albo inny mniej niebezpieczny, tak szczerze to tym sie nie interesowałam no bo miało byc tak pięknie.... teraz juz troche o tym wiem, dziwi mnie jednak że nie moge zrobic nic przez neta (nie mam takiej opcji) panie w obsłudze są bardzo nie miłe i jakieś tajemnicze i podejżliwe wogóle ta firma kiedyś to było co innego nie chce mówic o jaką chodzi. Generalnie zastanawia mnie czy dalej pozostac w agresywnym i liczyc na jakies odbicie czy prznieść sie szybciutko w coś innego, dzieki za podpowiedzi :)
mfundusz.pl / 79.163.3.* / 2009-02-11 10:56
Kwestia czy pieniądze są zainwestowane w jakiś konkretny fundusz, czy jest to np. tzw. portfel agresywny firmy ubezpieczeniowej? Można się zastanowić nad dostosowaniem portfela jeśli oczywiście są takie możliwości. Jeśli przenosić pieniądze tylko po dokładnej analizie za i przeciw
darek2222 / 2009-02-10 11:32 / Bywalec forum
zostaw w agresywnym za dużo straciłaś. Rynek odbije.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy