prosze o pomoc!

633 / 2013-10-19 00:08
mam taki pytanie , w styczniu 2012 kopiłam samochód, od byłego właściciela dostałam dwa ubezpieczenia, jedno z AXA drugie z Conkordi. Data końcowa na obydwu z nich to 26.10.2012. Dzień przed data zakończenia czyli 25.10.2012 ubezpieczyłam swój samochód z czego zrezygnowałam z drugiego ubezpieczenia tj conkordi. Jednak po półtora roku dostałam od nich pismo (od conkordi) ze zalegam z jakaś wplata, o której nic nie wiedziałam bo ani były właściciel ani żadna adnotacja na ubezpieczeniu nie wskazywały na to ze muszę im coś uiścić. Dlatego teraz nie wiem co zrobić, czy mogę jakoś uniknąć tej zapłaty o której nic nie wiedziałam ?? czy w ogole istnieje możliwość, żeby powoływać sie na ich zaniedbanie, że w ogóle nie poinformowali mnie ze zawarłam z nimi jakiegokolwiek ubezpieczenie o którym jako nowy właściciel samochodu nie miałam żadnego pojęcia ?? proszę o pomoc!!
Monika Walas / 77.255.56.* / 2013-10-22 15:21
Nie znając dokładnej treści powiadomienia, można wnioskować, że jest to rekalkulacja składek. Oznacza to że poprzedni właściciel miał większe zniżki, a przez powiadomienie ubezpieczyciela o sprzedaży przekazał pełne Pani dane. Jeśli w przeciągu 30 dni Pani nie wypowiedziała umowy to została ona przepisana na Panią a tym samym towarzystwo mogło rekalkulować składki.

Monika Walas
m.walas@dom-ubezpieczen.pl

Najnowsze wpisy