Forum Forum finansoweKredyty

Proszę o pomoc w wybraniu najlepszego rozwiązania

Proszę o pomoc w wybraniu najlepszego rozwiązania

bombel.bb / 193.108.194.* / 2009-09-25 12:09
Witam.

Proszę ekspertów o poradę i pomoc.

Wymyśliłem sobie, że potrzebuje około 50.000,00 PLN kredytu.

Posiadam spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego uzyskane w ramach darowizny, wiec w pierwszej kolejności poszukiwania rozwiązań pomyślałem o pożyczce hipotecznej.

Kredyt, który mnie interesuje powinien spełniać następujące warunki:

kredyt w PLN (stres związany z kształtowaniem się kursu waluty jest mi niepotrzebny)

najniższa prowizja (opłata przygotowawcza) również kredytowana,

najniższe oprocentowanie (WIBOR 6M lub WIBOR 12 M),

możliwość bezprowizyjnej spłaty kredytu (częściowej i całkowitej),

rata miesięczna w wysokości od 400 PLN i 500 PLN,

im mniejsza rata odsetkowa na początku okresu kredytowania tym lepiej,

najniższe pozostałe koszty (ubezpieczenie pomostowe, wycena, wpis do ewidencji itp.)

Jestem zatrudniony na umowę na czas nieokreślony. Miesięczne wynagrodzenie netto wynosi 1500 PLN. Nie mam nikogo na utrzymaniu. Jestem kawalerem.

Posiadam pozytywną historie w BIK S.A (brak opóźnień w spłatach). Moje zobowiązania kredytowe to:

kredyt odnawialny – limit 2700,00 PLN,
karta kredytowa – limit 10.000,00 PLN,
kredyt gotówkowy - do spłaty 3.437,47 PLN, następna rata w wysokości 270,32 PLN, (ogólnie kwota uzyskanego kredytu 5.500,00 PLN, pierwsza rata 296,90 PLN)

Oczywiście część lub całość tych zobowiązań zostanie wcześniej spłaconych tak abym miał zdolność kredytową.

Zastanawiam się nad wrzuceniem tych środków w giełdę papierów wartościowych i zastanawiam się czy pomysł wybrania akurat produktu pożyczki hipotecznej jest odpowiedni. Może SA inne jakieś wymyślne rozwiązania?. Kredyt na zakup papierów wartościowych jest za drogi, nie posiadam własnego wkładu no i okres kredytowania jest zbyt krótki abym miał zdolność kredytową.

Proszę o poradę.

Z góry dziękuję.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: