Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

prosze o pomoc wyjadaczy giełdy :)

prosze o pomoc wyjadaczy giełdy :)

bombel.bb / 193.108.194.* / 2009-09-25 12:30
Witam.

Proszę ekspertów o poradę i pomoc.

Wymyśliłem sobie, że potrzebuje około 50.000,00 PLN kredytu.

Posiadam spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego uzyskane w ramach darowizny, wiec w pierwszej kolejności poszukiwania rozwiązań pomyślałem o pożyczce hipotecznej.

Kredyt, który mnie interesuje powinien spełniać następujące warunki:

kredyt w PLN (stres związany z kształtowaniem się kursu waluty jest mi niepotrzebny)

najniższa prowizja (opłata przygotowawcza) również kredytowana,

najniższe oprocentowanie (WIBOR 6M lub WIBOR 12 M),

możliwość bezprowizyjnej spłaty kredytu (częściowej i całkowitej),

rata miesięczna w wysokości od 400 PLN i 500 PLN,

im mniejsza rata odsetkowa na początku okresu kredytowania tym lepiej,

najniższe pozostałe koszty (ubezpieczenie pomostowe, wycena, wpis do ewidencji itp.)

Jestem zatrudniony na umowę na czas nieokreślony. Miesięczne wynagrodzenie netto wynosi 1500 PLN. Nie mam nikogo na utrzymaniu. Jestem kawalerem.

Posiadam pozytywną historie w BIK S.A (brak opóźnień w spłatach). Moje zobowiązania kredytowe to:

kredyt odnawialny – limit 2700,00 PLN,
karta kredytowa – limit 10.000,00 PLN,
kredyt gotówkowy - do spłaty 3.437,47 PLN, następna rata w wysokości 270,32 PLN, (ogólnie kwota uzyskanego kredytu 5.500,00 PLN, pierwsza rata 296,90 PLN)

Oczywiście część lub całość tych zobowiązań zostanie wcześniej spłaconych tak abym miał zdolność kredytową.

Zastanawiam się nad wrzuceniem tych środków w giełdę papierów wartościowych i zastanawiam się czy pomysł wybrania akurat produktu pożyczki hipotecznej jest odpowiedni. Może SA inne jakieś wymyślne rozwiązania?. Kredyt na zakup papierów wartościowych jest za drogi, nie posiadam własnego wkładu no i okres kredytowania jest zbyt krótki abym miał zdolność kredytową.

Proszę o poradę.

Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
stary olek / 85.89.190.* / 2009-09-28 19:14
zostaw sobie trochę gotówki na szn...
bombel..bb / 193.19.165.* / 2009-09-27 19:39
Dziękuje za odpowiedzi i pomoc. ESPCK potwierdził mój plan wizyty w Open Finanse. Co do porad dotyczących giełdy i zazardu to chce wam powiedzieć że nie zamierzam grać tymi pieniedzmi na kontraktach :). Sa też inne formy inwestowania jak np. fundusze inwestycyjne które mają sie zupełnie dobrze. Sprawdź http://www.money.pl/fundusze/ Te zobowiązania które mam jestem wstanie spłacić w każdej chwili. Są one zainwestowane i przynoszą większy zysk niż odsetki bankowe. Wątek jest szczery. Celem było uzyskanie informacji które pozwola jeszcze bardziej udoskonalic mój plan. Taka gra jak PEWNOŚC a NIEPEWNOŚĆ. Dziękuje i prosze o jeszcze jakies porady.
socjalizm rządzi wszędzie / 88.199.162.* / 2009-09-28 07:59
PEWNOŚĆ? czy ty się dobrze czujesz? pewnym to tu można być po fakcie - wszyscy od czerwca wieszczą korektę, która się należy w sumie jak psu buda, i co? - g...no. a ty mówisz o PEWNOŚCI i to mając na myśłi TFI - moja rada - naprawdę zainwestuj w ten sznur, potem będziesz musiał pożyczyć nawet to.
Mieczyslaw / 2009-09-29 00:17 / Uznany Gracz Giełdowy
psy szczekaja karawana jedzie dalej
,
xxxxxl / 217.113.228.* / 2009-09-25 16:47
PROPONUJĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z PORADNIĄ
KTÓRA LECZY Z UZALEŻNIEŃ

W TYM
PATOLOGICZNEGO HAZARDU
jarek k / 2009-09-25 15:52 / portfel / Samozwańczy Demon Intelektu
sorki że muszę cię rozczarować ale zdolnoiści to ty chłopie nie masz na hipotekę
135 - limit
500 - karta
270- rata

daje mi 900 po tronie zobowiązań
koszt utrzymania mieszkania ok 400

zostaje ci 200

nie ma banku co ci udzieli kredytu .(jest dom bank ale to się wyklucza z niską marżą )

Pracuję w tym jak chcesz to napisz na priv coś ci pordzę
ESPCK / 2009-09-25 14:05 / Bywalec forum
Proponuje pominac obie wypowiedzi ponizej,chyba jasne dlaczego.
1.Przedstawiona sytuacja jest trudna chocby ze wzgledu na
kredyt odnawialny – limit 2700,00 PLN,
karta kredytowa – limit 10.000,00 PLN,
kredyt gotówkowy - do spłaty 3.437,47 PLN, następna rata w wysokości 270,32 PLN, (ogólnie
kwota uzyskanego kredytu 5.500,00 PLN, pierwsza rata 296,90 PLN)


oraz male zarobki .Pytanie jest trudne i nie da sie na nie odpowiedziec bez dokladnego
przedyskutowania.Proponuje wizyte w Open Finance,pierwsza nic nie kosztuje a wiele wyjasni.
Co do gieldy,absolutnie odradzam zaczynanie w takiej wlasnie sytuacji materialnej.
nawet doswiadczeni gracze robia bledy w momentach "przelomu" a co dopiero zaczynajacy.
Nie pytam po co dodatkowy kredyt w takiej sytuacji,mam nadzieje ze nie na "hulanki i swawole" bo to sie skonczy bardzo smutno.
radze uwazac z dawaniem mieszkania komukolwiek w zastaw,bo tez moz esie skonczyc tragicznie.Banki nie maja litosci.
septembeer / 2009-09-25 14:47
do ESPCK
czy to Wy mnie usuwacie na glównym?
ps.a ten wątek to pewnie żart.
ESPCK / 2009-09-25 15:06 / Bywalec forum
Z zalozenia NIE usuwamy kobiet.Tym bardziej wpisow pod loginem Mariolka.Nic w nich nie ma zlego,a w dodatku sa zabawne.
Watek wydaje sie watpliwy,ale dosc typowy.Zalozylem ze szczery,jesli nie to nic takiego.
Dziewczyny pisza pod ESPK ,mezczyzn jest tylko trzech.
septembeer.,. / 83.26.235.* / 2009-09-25 15:28
do ESPCK
dziekuje za odpowiedz :)
Domyslam sie kto mnie usuwa.Byłam zablokowana przez godzine wiec mam nowy nick;)
Przeczytaj na glównym wpis Longa z 14.40 i komentarze-na pewno sie usmiechniesz :)
Miłego weekendu :)
Dziewczyny pisza pod ESPK ,mezczyzn jest tylko trzech.

fajnie macie :))
ESPCK / 2009-09-25 15:48 / Bywalec forum
Usuwa pewnie ten maly w okularkach,Marek knitter bo to on odpowiada z aforum.tak napisali po prawej nad watkami.To z pewnoscia on,bo nam juz kilka razy tez blokowali.Ale lamia regulamin,bo tam sami napisali,ze musza przyslac pod e-mail powod i na jak dlugo .
Ignoruj ich i tyle.A jakis matol co jakis czas blokuje loginy rejestrujac je jako wlasne.
Trzeba dodac spacje z przodu albo w srodku albo cokolwiek albo zignorowac prymitywa.
watki juz przelecialy,nie mam czasu na szukanie.Pozdrawiam takze ...zaraz bedzie juz oktober ,ale oktober nie spiewa
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-09-25 13:37
jak już wrzucisz je na giełdę to kup sobie jeszcze sznur - przyda się
pstryk / 78.88.78.* / 2009-09-25 13:03
Te pieniadze w gielde to nie tyle beda wrzucone co wyrzucone daj sobie spokoj lepiej z gielda,kghm juz za wysoko jest .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy