Prosze o rade

I.S. / 194.42.125.* / 2007-09-05 23:56
witam.
mam do dyspozycji 20k ktore lezy pod dosc marnym procentem. nie mam pojecia o gieldzie, stad moje pytanie - czy istnieje cos takiego jak rachunek w domu maklerskim, na zasadzie-" ja wam daje kapital, robcie z nim co chcecie, dzielimy sie zyskiem ale nie macie prawa oddac mi mniej niz wynosil kapital poczatkowy" ?? bardzo by mi to odpowiadalo... :) pozdrawiam
...
tak, jestem kobieta :P
Wyświetlaj:
Idyll / 2007-09-09 15:36 / Bywalec forum
Witam. Kilka miesięcy temu dokonałem dość poważnych roszad w moim portfelu i zainwestowałem znaczną część kapitału w fundusze zarządzane przez Union Investment, dlego przy podowania kolejnych rad bedę opierał się o przykłady rodem z tego właśnie TFI. Jestem zwolennikiem inwestycji portfelowych więc uważam , że podstawą inwestowania jest inwestowanie portfelowe! Tak więc nie powinnaś się ograniczać do funduszy jednego rodzaju, ani zarządzanych przez jedno TFI.
Jeśli chodzi o ochronę kapitału to proponuje zainwestować środki w UniStoProcent Bis l- ponad 11% stopa zwrotu per annum, podobnie Ochronę kapitału dają również Skarbiec Ochrony Kapitalu oraz UniAktywna Alokacja - w tym przypadku masz 95% ochrony kapitału.
Jeżeli chcesz aby ktoś zarządzał za ciebie twoim portfelem to możesz albo wykupić polisy, czy plany inwestycyjne i wziąć gotowy produkt, albo, jeżeli nie chcesz inwestować na 20 - 30 lat - to pronuję UniProfil. Jest to fundusz trzech subfunduszy: Akcyjny, Zrównoważony i Stabilnego Wzrostu. Zarządzający UniProfilem dokonują cokwartalnej alokacji środków pomiędzy aktywami. Wydaje mi się, że certyfikowanym doradcom inwestycyjnym powinny takie rzeczy iść lepiej niż nowicjuszowi takiemu jak Ty, Ja, czy ktoś inni. Oferta przynajmniej warta uwagi.
Pozdrawiam
sebastian9 / 87.96.11.* / 2007-09-08 18:09
Jest takie rozwiązanie choć nie w biurze maklerskim. Są platformy inwestycyjne, na których można zlecić specjalistom z private bankingu zarządzanie swoim kapitałem i to w granicach kwot którą ma Pan/i do dyspozycji.
Kiper5 / 89.79.90.* / 2007-09-08 11:39
witam,
niestety w gąszczu informacji i konkurencji jest się ciężko poruszać tym bardziej jeśli nie jest się z branży. Powinna Pani sobie dokładnie przeanalizować swoją sytuacje i skłonności do realizacji potrzeb, a potem porozmawiać z kimś obiektywnym. Niestety nie ma "złotego środka" i już użyłem nazwy własnej jednej z firm, ale da się zarobić i to spokojnie.Jak coś proszę o meila
gregorek1979 / 2007-09-08 11:20 / Bywalec forum

ja wam
daje kapital, robcie z nim co chcecie, dzielimy sie zyskiem ale nie macie prawa oddac mi
mniej niz wynosil kapital poczatkowy



Sa fundusze które gwarantuja ci zwrot 100% zainwestowanego kapitalu wiec w twoim przypadku o nich powinnas pomyslec, niestety tez gwarantuja marne wzrosty ...
A tak na powaznie to prponuje zainwestowac w kilaka funduszy np. 2 lub 3 i napewno jeden lub dwa na rynki zagraniczne np arka sr wsch europy, albo wogule calosc na investor FIZ...
...wiaze sie to oczywiscie z ryzykiem straty kilku lub kilunastu %...
Trade / 2007-09-06 00:50 / Bywalec forum
Po pierwsze maklerzy mogą zarządzać twoimi pieniędzmi na giełdzie pod warunkiem że jest to kwota powyżej 1MLN wtedy masz prawo do twojego prywatnego maklera który zarządza twoimi pieniędzmi (przynajmniej w Wbk tak jest nie wiem jak w innych biurach) po drugie
ja wam
daje kapital, robcie z nim co chcecie, dzielimy sie zyskiem ale nie macie prawa oddac mi
mniej niz wynosil kapital poczatkowy

Gdy by tak było to w Polsce by nikt nie pracował góra może 5 lat i każdy by przechodził na wczesną emeryturę bo pieniądze by same pracowały bez żadnego ryzyka. W tym rzecz że jeżeli chcemy zarobić więcej niż na lokacie to inwestowany kapitał podlega określonemu ryzyku, im większe ryzyko podejmujesz tym więcej możesz stracić lub też zarobić. Ta zasada zawsze będzie przestrzegana. A po za tym jeżeli nie posiada pan 1MLN może pan również zainwestować w fundusze inwestycyjne tam też maklerzy grają twoimi pieniędzmi na giełdzie tylko nie jako osobny portfel lecz jako kapitał zbiorowy. Pozdrawiam
Artur70 / 2007-09-06 16:14 / Tysiącznik na forum

" ja wam
daje kapital, robcie z nim co chcecie, dzielimy sie zyskiem ale nie macie prawa oddac mi
mniej niz wynosil kapital poczatkowy"


Takie rzeczy to tylko w Erze...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy