Prosze o rade!!

RafalekM / 2007-10-18 17:41
Witam serdecznie ma do zainwestowania jakies 40tys zl i jak na dzien dzisiejszy nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic wiem napewno ze ze przez najblizszy czas nie bede z tych pieniedzy korzystal. Na poczatku chialem wziasc kredyt mieszkaniowy i kupic nowe mieszkanie, wplacic te pieniedze by kredyt byl mniejszy lecz wydaje mi sie ze nie warto. to nie sa moze jakies ogromne pieniadze ale to wszystko co na ta chwile posiadam prosze o jakas rade z gory serdecznie dziekuje!!
Wyświetlaj:
sebastian9 / 91.94.51.* / 2007-10-23 17:18
Regulamin forum
Idyll / 2007-10-22 22:12 / Bywalec forum
Z taką kwotą i to w dodatku w dluższym okresie możesz naprawdę sporo zarobić. Proponuję jeszcze inne rozwiazanie. Niedawno czytałem o produkcie nazywającym się UniProfil. Dla cibie chyba najlepszy byłby UniProfil Akcyjny. Inwestujesz w mix najlepszych funduszy z polskiego rynku funudszy i korzystasz z automatycznych cokwartalnych konwersji dokonywanych przez zarządzjących funudszem.
Pozdrawiam
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-22 12:46
Dla początkującego zdecydowanie polecam fundusze inwestycyjne. Warto by było, żebyś znalazł sobie doradcę finansowego/bankowego, który pomoże Ci obrać odpowiednią strategię.
inwestor8 / 195.82.187.* / 2007-10-21 18:49
1. Spłacić kredyt
2. Po spłaceniu można jeśli się nie zna na inwestowaniu pomyśleć o funduszach inwestycyjnych w biurach maklerskich można dowiedzieć w internecie, a ogólnie mówiąć zależy od sposobu inwestowania i być przygotowany na
a) większy zysk lub większą stratę
b) mniejszy zysk lub mniejszą stratę
never again / 213.158.196.* / 2007-10-19 18:48
Wal te pieniążki w fundy akji najlepiej wschodniej europy, badż też inne dynamiczne, a następnie obserwój giełde i noty akcji/długo obserwój/. jezeli będziesz uwazał, że jesteś gotów zaryzykować to wykupój akcje, najlepiej przez Mbank i zarabiaj lub trać. Myślę, że w ten sposób przy w miarę umiarkowanym ryzyku możesz osiągnąć dobre zyski. Tylko jeszcze raz mówię długo obserwój, sam będziesz wiedział kiedy jesteś gotów. A tak nawiasem mówiąc to proponuje kiedyś za te pieniążki zakup środka trwałego, oczywiście tuz przed wejściem Euro do obiegu w kraju/nie stracisz być może zarobisz/.
miki3d / 91.142.207.* / 2007-10-22 12:45
...w miarę umiarkowanym ryzyku...

No chłopie, masz poczucie humoru...
mimix11 / 2007-10-19 17:07
polecam fundusz ARKA BZWBK AKCJI ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ EURPY FIO wedlug mnie jest to bardzo dobry fundusz.
DUOIP / 213.158.196.* / 2007-10-18 20:59
ODAJ DLA OJCA RYDZYKA ON BĘDZIE WIEDZIAŁ JAK SIĘ ZABAWIĆ ALE TROCHE SOBIE ZOSTAW NA ZAKUP OLEJU DO TEGO PUSTEGO ŁBA
RafalekM / 2007-10-18 17:45
zapomnialem dodac ze ta kwote posiadam w euro!!
Idyll / 2007-10-19 07:42 / Bywalec forum
W zależności od tego jaki poziom ryzyka akceptujesz taki fundusz powineneś wybrać. Okres inwestycji jak sądzę jest dłuższy niż 3 lata :) Bo inaczej trudno byłoby doradzić coś bardziej sensownego.
Co do EUR to chyba nie potrzebujesz tej waluty skoro mieszkasz w naszym kraju :) a jeśli tak to nie ma wyjścia i trzeba poszukać funudszu inwestującego w walutach obcych jak np. Robeco.
Ale ja polecam wybrać funudsze dostępne w SFI Legg Mason, UniKorona Akcji, DWS MIŚ, UniAkcje ME 2012 - te funudsze raczej będą generowały rozsądne zyski, przy dobrym zarządzaniu ryzykiem. Oczywiście nie zapomnij o tym aby przynajmniej jakieś 20-30% wpłacić na funudsz o zdecydowanie mniej agresywnym profilu!
new_rejs / 2007-10-18 23:07 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
odpowiedź standardowa
nr 1 - fundusze inwestycyjne,
nr 2 - giełda

odpowiedź niestandardowa:
i tak pwenie wszystko stracisz, więc lepiej od razu przelej te 40tys. na moje konto
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy