Forum Forum prawneCywilne

Proszę pomóżcie- wezwanie do zapłaty "KGPN"

Proszę pomóżcie- wezwanie do zapłaty "KGPN"

kasla / 2012-02-08 17:49
Witam.
Mam problem z firma KGPN. Dzis dostałam na mój jedyny numer abonamentowy(dokladnie jest to numer z mobilnego internetu) sms od ww firmy, iż istnieje zadłużenie w sprawie i tu podali numer sprawy oraz prośbę o kontakt telefoniczny pod wyznaczony numer telefonu stacjonarnego.
Nie wiem co teraz robić. Większość osób na różnych forach zajmujących się wątkiem tej firmy czekało na list od KGPN. Ja się jednak zastanawiam co takiego mogłam "zrobić" by trafic do nich na listę dłużników. Studia skończyłam w trybie bezpłatnym(stacjonarnym), zadzwoniłam do wszystkich instytucji,w których coś opłacam (enea, operator sieci komórkowej, spółdzielnia mieszkaniowa) i wszystko jest poopłacane. Nic na raty nigdy też nie brałam, samochodu by opłacać ubezpieczenie nie mam...jedynie co to konto na jednej ze stron do oglądania filmów online, ale w regulaminie było napisane,że jest ono bezpłatne. Niestety kiedyś otworzyłam tez konto w serwisie "Pobieraczek"-w listopadzie 2009r , ale w ciągu 10darmowych dni zrezygnowałam z niego i dostałam meilowe potwierdzeie od serwisu ze przyjeli moją rezygnację i od tego czasu się nie odzwają.)
Czy dzwonić do KGPN i próbować wyjaśniać sprawę czy też będzie to postrzegane jako próba mediacji z nimi i lepiej czekać na list od KGPN?Czy jest możliwośc, że to próba naciągania? I czy rzeczywiście moze to isę skończyc sprawą w sądzie?
z góry dziękuję za jakakolwiek wskazówkę i odpowiedź
Kasia
Wyświetlaj:
.doradca. / 81.190.59.* / 2015-03-11 23:41
Liczą na naiwnych. Dzisiaj każdy chwyt jest dozwolony.
mONIKA611 / 213.17.175.* / 2014-04-15 09:38
Firma krzak bardzo nie rzetelna, radziłabym sprawdzić i to bardzo dokładnie ponieważ naciągają ludzi!
unta / 88.220.52.* / 2013-05-20 12:46
Nr telefonu mam od 1998. Dziś dostałem takiego samego SMSa. "Sprawa dotyczy kogoś innego", ale najpierw musiałem podać nazwisko.
Śmierdzi krętactwem na kilometr.
strupek / 89.74.167.* / 2013-04-12 00:45
tez mam nr od niedawna tez dostalam podobnego smsa od innej firmy windykacyjnej...jak sie okazal osoba zadluzona miala ten nr jakies 2 lata temu dzwonic nie zaszkodzi bo jeden telefon i klopot z glowy
Yaishi / 89.74.167.* / 2013-01-11 10:39
obojętnie od jakiej firmy windykacyjnej dostałam takie sms-a zawsze zadzwoniłam, jak jest etap windykacji polubownej to można wszystko wyjasnić skąd dlaczego po co, jeśli działają na zlecenie wierzyciela wszelkich formalności załatwiasz z wierzycielem (telefonia, telewizja itp), sporo błędów wynika z naszej głupoty bo nie dopięliśmy pełnych formalności wynikających z regulaminu.

Kiedyś prawnik mi powiedział dług bedzie długiem póki nie bedzie spłacony i co z tego, ze napiszę Pani pismo że jest coś przedawnionego, ale bank nie interesuje że jest przedawnienie tylko że jest coś nieopłaconego a im bedzie pani bardziej zwlekac ze spłata tym wiecej pani zapłaci w późniejszym czasie, bo niestety opłacić bedzie musiała pani koszty sadowe, obecnie za esąd odsedki przerosną kwotę główną itd.

Tym samy zadzwoń, dowiedz się, ewentualnie jak cos jest do wyjasnienia zrób to szybko, a jak się okaże że zaległość jest zasadna bo nie dopełniłaś punktu z regulaminu to szybko spłać póki nie poszło to dalej, po co dopłacać inny do interesu
egrtd / 109.231.63.* / 2017-02-03 14:02
wyglada to na wypowiedz napisana przez pracownika firemki z tytulu lub jej podobnej, dlug przestaje byc dlugiem jezeli jego przedawnienie zostalo podniesione przed sadem
xena18 / 83.31.89.* / 2012-09-10 12:23
Ja właśnie teraz dostałam SMSa o żekomym zadłużeniu. Mam do nich zadzwonić?
karola772 / 91.224.217.* / 2015-03-11 23:10
kgnp tonajbardziej szmaciarska firma jaka znam wygralam zlobuzami sprawe wsadzie , wyludzaja pieniadze kupuja najgorsze rzekome zadluzenia strasza ludzi i mysla ze kazdy jest glupi i zaplaci . Banda idiotow i zlodziei a nie specjalistow jak sie lansuja na swojej stronce na ktorej wyskakuje komunikat zeby sie nie odwolywac do sadu co za debile
hreft / 31.178.124.* / 2012-03-27 18:49
Ja właśnie otrzymałam maila z identyczną treścią. Sprecyzowane jest tylko, że "Do tej pory nie otrzymaliśmy ani dowodu wpłaty ani potwierdzenia płatności z Cyfrowy Polsat S.A., a termin spłaty już minął". Nigdy nie miałam, nie mam i nie planuję mieć cyfrowego Polsatu. W nagłówku maila nie widzę do kogo został wysłany (nawet swojego adresu nie widzę). Też podejrzewam próbę naciągania, tym bardziej że proszą o pilny kontakt telefoniczny.
banesocek / 178.36.80.* / 2012-03-11 15:21
Myślę,że to jest próba naciągania.Też dostałem SMS podobnej treści i to na telefon na kartę Orange (starter za 5zł z kiosku na 12 m-cy)który używam
tylko do odbierania rozmów od mojej mamy i nikt inny tego numeru nie zna.Wszystko mam uregulowane i nie zalegam,chyba chcą wciągnąć ludzi w jakieś swoje krętactwa.
dżek / 94.42.176.* / 2012-03-28 20:09
Dzisiaj złożyłem doniesienie do policji w związku z podobnym esmesem. Policjant przy mnie zadzwonił pod nr kontaktowy i podając nr sprawy zapytał o nazwisko zadłużonego.Okazało się że to nie dotyczy mojej osoby.Telefon mam od trzech miesięcy, więc może ten nr odziedziczyłem po poprzednim właścicielu, który jest teraz zadłużony. Może w waszych przypadkach jest podobnie. Pozdrawiam.
Prezez Fundacji / 79.98.148.* / 2014-08-12 12:20
Wszystkich Państwa proszę o zgłaszanie probelmów z KGPN do Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Poszkodowanym "Lege et Iustitia" w Warszawie e-mail: fppip@interia.pl (pomagamy bezpłatnie).
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy