Forum Forum prawneCywilne

Prosze poóżcie Problem z Gwarancją i reklamacją !!! Oszukuje czy mówi prawde

Prosze poóżcie Problem z Gwarancją i reklamacją !!! Oszukuje czy mówi prawde

Kotara141992 / 2008-04-29 16:59
Mam taką sprawę ze kupiłem buty puma chodziłem w nich ok 2 czy 3 dni i buty sie rozpruły nie na szwie nie jest to rozdarcie (buty skórzane) a sprzedawca nie chce uznać reklamacji ponieważ napisał sobie w aukcji ze reklamacja nie obejmuje rozpruć można tak ?? to co ta reklamacja obejmuje??? za buty dałem 339 zł a to nie jest 5zł ze można sobie wyrzucić Proszę o pomoc
z góry Dziękuje i proszę o pomoc
Pozdrawiam Michał
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-04-30 13:16 / Bywalec forum
spokojnie jestes po wygranej stronie.
W gwarancji to on sobie moze napisac co chce ale ty nie bedziesz korzystal z gwarancji tylko z ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej i na podstawie tej ustawy mozesz żądać wymiany towaru na nowy a jezeli po wymianie nadal beda sie niszczyc czy tam proc to wtedy mozesz odstapic od umowy sprzedazy ktora zawarles i zadac zwrotu kwoty sprzedazy.

Tak wiec teraz musisz mu zaniesc buty lub odeslac (bo zdaje sie ze na aukcji je kupiles) wraz z butami musisz napisac ktorkie pismo z twoimi danymi, do kogo jest pismo kierowane, dalej przedsawiasz swoje żądanie i wyznaczasz termin do jego realizacji tzn 14 dni, a pozniej ktoko opisujesz wade i sie podpisujesz.

Jezeli te buty bedziesz zanosil to wtedy napisz to pismo w 2 egzemplarzach i jedno daj im razem z butami a jednoa zostawiasz dla siebie tylko dajesz im w sklepie zeby sie podpisali i podbili pieczatka sklepu wraz z datą przyjecia tego pisma.
Jezeli po 14 dniach nie otrzymasz zadnej odpowiedzi tzn ze twoje roszczenie jest uznane.
Generalnie nie maja zadnej mozliwosci nie wymienienia Ci tych butow w okresie tych 6 miesiecy od zakupu uznaje sie ze wada towaru istniala juz w momencie zakupu.

tu masz co masz napisac na poczatku tzn jak okreslic twoje zadanie.

Na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. 2002, Nr 141, poz. 1176), żądam doprowadzenia zakupionego przeze mnie towaru .......................... – do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną wymianę na nowy.

W sytuacji w której okazałoby się, że wymiana ww. .................. na nowe jest niemożliwa, odstąpię na podstawie art. 8 ust. 4 ww. ustawy od umowy i będę żądał zwrotu zapłaconej przeze mnie kwoty .................. PLN.

Na podstawie art.8 ust.2 ww. ustawy żądam zwrotu kosztów poniesionych w związku z dostarczeniem wadliwego towaru do miejsca sprzedaży, a mianowicie kwotę .......... PLN tytułem przesyłki pocztowej (zgodnie z taryfą Poczty Polskiej).

czy wpisz wpisujesz ze to buty zdokladnym podaniem modelu, kwoty itp.
A to ostatnie to rowniez wpisz jezeli ponosisz jakiesz koszty zwiazne z reklamacja tzn jezlie wysylasz poczta czy no jedziesz samochodem zeby oddac te buty do sklepu albo np za bitel tramwajowy.
Tak musisz podac rowniez numer konta bankowego na ktore maja ci kase wplacic.

POzdro
Kotara141992 / 2008-04-30 16:22
Dziękuje panu/i bardzo za udzielenmie mi tak waznej informacji. NIe wiem jak sie mogę panu odwdzięczy i jeszcze raz dziękuję :)
Młody Rentier / 2008-04-30 21:33 / Bywalec forum
be my guest:) po prostu nie lubie takiego cwaniakowania przez roznego rodzaju nieuczciwych sprzedawcow, krotko mowiac trzeba ich tępić wtedy sie naucza szacunku dla klienta!

Najnowsze wpisy