Forum Forum inwestycyjneFundusze

Prosze znawcow o rade

Prosze znawcow o rade

Apu / 75.21.184.* / 2007-07-26 15:27
Chce zaczac inwestowac w fundusze. Jak to sie mowi mala lyczeczka , ale stale. Mysle o lokacie dlugoterminowej. Bardzo prosze o rady doswiadczonych inwestorow i doradcow od czego zaczac. Bo w temacie inwestycji mowiac przyslowiowo, jestem zielona.
Chetnym za pomoc z gory bardzo dziekuje.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-26 23:53 / Tysiącznik na forum
pytanie podstawowe: czy skoro chcesz inwestowac 10 lat to czy poswiecisz pierwsze 2 na nauke, czy od razu chcesz miec kokosy? :)

rozpocznij od poczytania forum :)
cortez / 2007-07-26 22:14 / Bywalec forum
a możesz podać więcej informacji?
Np. długoterminowo to dla Ciebie ile?
Jaką akceptujesz stratę?
Ewentulanie jaki zysk CIę interesuje?
Generalnie odradzam lokaty, zwłaszcza długoterminowe i odsyłam Cię do dzisiejszego wątku tam masz jako takie porównanie fund a lokata: http://www.money.pl/forum/temat,6,585476,585476,40,0,fundusze;pieniezne;obligacji;versus;lokaty;terminowe.html?_rnd=1026588066&_rnd=1359433779#A586919
sebastian.drutowski / 2007-07-26 16:57 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Drogi są co najmniej trzy:
1. Od razu zakładasz, że będziesz inwestować powyżej 4 lat i wchodzisz tylko w fundusze akcyjne,
2. Próbujesz uczyć się budować portfel zrównoważony (on najlepiej sprawdza się w perspektywie 2-4 letniej),
3. Dopiero zaczynasz i chcesz zobaczyć jak to działa (np. przez rok bawisz się niewielkimi kwotami w stosunkowo bezpiecznych funduszach stabilnego wzrostu, aktywnej alokacji, być może także jakimś funduszem zrównoważonym)
Apu / 75.21.184.* / 2007-07-26 17:19
Zakladam ze bede inwestowac sestematycznie prze najblisze 10 la, moze i dluzej. (Takie dodatkowe zabezpiecznie emerytalne).
Nie jestem bardzo ryzykowna, wiec tez nie chce pakowac pieniedzy w same akcje.
Jak mam wiedziec ktore fundusze sa dobre?, jaki daja zwrot?, jak sprawdzac i sledzic rynek.? Z ktorych stron korzystac.
Jak wyglada sprawa z przelewem pieniedzy(mieszkam za granica).
Sorry za pytania ktore moze sa banalne, ale jestem w temamcie zielona, choc uczniem jestem dosyc pilnym i bystrym.
Dziekuje i pozdrawiam
inwestor kk / 83.25.14.* / 2007-07-26 17:33
info możesz szukać na forach, ale dam Ci stronki z których korzystam, bo wydaje mi się że są dobre:

http://www.fundi.pl/index.php?action=notowania&changeDisplay=numeric - tutaj masz większość funduszy i ich zwroty, a na samej stronce fundi.pl jest więcej o inwestowaniu

http://www.analizy.pl/analizy_online/index.php?strona=rankingi_zestawienia - to jest ranking funduszy

polecam jeszcze www.mbank.pl - jest tam fajna szkoła inwestowania, wszytsko wyjaśnione krok po kroku, no i oczywiście SFI(supermarket funduszy inwestycyjnych), czyli kilkaset funduszy w jednym miejscu bez prowizji.
głownymi zaletami tego banku dla Ciebie są:
-jest to bank internetowy, wszytstko zrobisz w internecie
-bardzo dużo funduszy w jednym miejscu
-nie płacisz prowizji przy wpłacie/wypłacie czyli nie ponosisz straty na początku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy