Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
szares / 81.15.209.* / 2007-05-23 16:32
Który to już rok z rzędu podnoszone są składki ubezpieczeniowe?
Kolejna "CUDOWNA" obsada rządowa obiecała remont i rozbudowę dróg krajowych, ekspresowych, autostrad. I po raz kolejny nic z tego.
Na siłę łatana jest dziura budżetowa wszelkimi możliwymi sposobami - oczywiście szary obywatel i jego kieszeń najbardziej na tym cierpią.
Nie dość, że w samej cenie paliwa poukrywanych jest masa podatków, to jeszcze na OC nasza banda rządząca pragnie zarobić.
Te i tym podobne pomysły, którymi obecna obsada wręcz bryluje od początku kadencji niechaj wezmą ze sobą na przysłowiowy "tron" i zuzyją w szczytnym celu - jedynym właściwym!!
Kategoryczne NIE!
Niech ich trafi ... / 83.18.243.* / 2007-05-24 08:31
Kategorycznie nie nie nie. Niech jełopy zaczną od pijaków i narkomanów pobierać za kompleksowe leczenie. Takiego biorą z ulicy czy przystanku i ma badania full a społeczeństwo w kolejkach stoi żeby się leczyć. Wiem jedno ten rząd jest bezrozumny, ślepy i zresztą do DUPY. Co chcą naprawić to zaglądają do naszych kieszeni. Zreszta nic ich ta Polska nie obchodzi bo mają za duże luzy. Trzeba chyba jakiegoś ruchu narodowego (w innych krajach to pomogło, a przynajmniej zatrzymało głupotę).
Artek / 83.21.192.* / 2007-05-23 16:13
NIE!! Nie zgadzam się z taką podwyżką. Każdy przypadek powinien być traktowany oddzielnie. Tak jak to jest przy stłuczkach samochodu z samochodem. Winny płaci z OC. Jeśli kierowca jest winny to ma ubezpieczenie OC, z którego powinny być pokryte wydatki na "naprawę" leczenie i ewentualne odszkodowanie.
nonpod / 83.31.179.* / 2007-05-23 20:51
A tak w ogole to dlaczego redystrybucja tej zwiekszonej skladki ma sie odbywac przez NFZ a nie bezposrednio z kasy ubezpieczyciela do kasy szpitala? Tak byloby szybciej taniej i pewnie! PARANOJA!
Przeciwnik / 80.219.197.* / 2007-05-23 16:05
Tragedia,co sie w tej Polsce dzieje. Balagan i bezprawie!!! Najprosciej podniesc skladke i w wyciagnac pieniadze z kasy biedaka. Wiadomo jak ciezko wyegzekwowac jakiekolwiek pieniadze z ubezpieczenia, tony papierow i udowodnien. Za co mamy wiecej placic? NIE!!!
Charset / 195.85.249.* / 2007-05-23 16:02
NO NIE !!!
W.J.N. / 194.242.62.* / 2007-05-23 15:41
Kategoryczne NIE! Pomysł jak zawsze "świetny"! Najprościej jest "poszukać" środków u społeczeństwa, które i tak już ledwo ciągnie w znakomitej większości. Myślę, że ludzie już wkrótce wyjdą na ulice i wtedy będzie poważny problem. Niestety rewolucja w tym kraju to chyba jedyne skuteczne rozwiązanie na opamiętanie dla rządzących.
anc2007 / 2007-05-23 15:40 / Bywalec forum
Też jestem przeciw wyższemu OC!
!!MR!! / 217.153.207.* / 2007-05-23 15:14
mowie NIE - NIE - NIE
ile razy jeszcze odbiora mi zarobione pieniadze, czyzby tylko wyjazd za granice leczyl nasze kieszenie
Nietrzeba / 83.8.92.* / 2007-05-23 14:32
Jako pracujący i zamieszkujący cudzoziemiec mogę tą sprawę komentować jednym zdaniem. Polska jeszcze z komuny nie wyszła !!
jmarci / 83.17.216.* / 2007-05-23 14:20
A dlaczego ma wzrosnac skladka OC? Moze jednej z firm ubezpieczeniowych zamiast zysku 800mln wystarczy 700mln rocznie??? A pozostalym proporcjonalnie mniej! Moze ktos wreszcie rozbije ten kartel.
patti / 88.156.108.* / 2007-05-23 15:59
Zgadzam się z przedmówcą. Faktem jest, że firmy ubezpieczeniowe niechętnie wykładają pieniądze z własnej kieszeni na poczet leczenia osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Jeżeli już to robią, to rzetelności owych wypłat nieraz należy dochodzić poprzez salę sądową. To nikczemny proceder uskuteczniany od lat. Kolejną nikczemnością jest to, że ciężar swoich przyszłych zobowiązań zamierzają przerzucić na koszt ubezpieczających. Pomysły naszego resortu zdrowia też biją o alarm. Ostatnie podwyżki dla słóżb zdrowia odczułam jako osoba prowadząca własną działalność, podwyżkami składki zdrowotnej. Teraz mamy dokładać się po raz kolejny? Lekka przesada. Może tak obcięcie diet i dodatków dla rządzących tym chorym, skostniałym krajem dałoby lepsze rezulataty?
Tofi / 212.191.130.* / 2007-05-23 14:06
Tak jkby teraz było małe ......... Precz z mojej kieszeni już dosyć grabienia Polaków. Pan Religa nie ma na podwyżki dla lekarzy i zgaduję że zamiast na leczenie ofiar wypadków kaska pójdzie na zakończenie strajków.
Ten kraj jest chory ministrem zdrowia powinien być człowiek który jest przede wszystkim ekonimistą a dopiero potem lekarzem a nie lekarz z całym szacunkiem dla P. Religi, który o ekonimii na znikome pojęcie
Werg / 77.88.182.* / 2007-05-23 13:40
Bardzo ładny chwyt :D:D:D wyorac polaka niech ucieknie za granice i wtedy polska bedzie nalezala do panstw o najmniejszym bezrobociu bo bedzie za duzo miejsc pracy w stosunku do osbo sprawnych do jej podjecia :D:D:D:D, ale pominmy temat migracji. Podnoszenie kolejenej oplaty za "przewoz" wpłynie znow bardzo "kozystnie" na gospodarke ceny benzyny skacza jak pchly a teraz jeszcze bonus w postaci ceny OC juz teraz dla mlodych jest odstraszajaca a z tego co widze bedzie jeszcze smieszniej tanie panstwo dla rzadu ale nie dla ludzi ....
Emerytaka / 62.29.132.* / 2007-05-23 13:39
".......popieram protest...." Już przed paru laty właczyli podatek drogowy do ceny paliwa, miały być z tego piękne drogi. Do tej pory jak dróg nie było tak i nadal nie ma, a ceny paliwa swobodnie, z dużym rozpędem skaczą do góry (bez poprzeczki) bijąc rekory wzrostu. I myślę, że podwyżka OC z podobnym rezultatem się skończy: poszkodowanych w wypadkach nie wyleczy i nie utrzyma, a dziura budżetowa w służbie zdrowia i tak będzie (tylko tyle że z każdym rokiem większa).
piotr lee / 217.194.34.* / 2007-05-23 13:37
Nie zgadzam się żeby kierowcy mieli być grupą "uprzywilejowaną" w sponsorowaniu służby zdrowia. Dlaczego niby mamy ponosić odpowiedzialność finansową za błędy polityków. Przyłączam się do protestu.
Rufux / 83.31.164.* / 2007-05-23 13:27
Panie Ministrze Religa sugeruje zapoznac sie z programem wlasnego rzadu!
szary czlowiek / 80.50.253.* / 2007-05-23 13:21
Popieram protest! Autorów takich pomysłów należało by wychłostać!!!

Najnowsze wpisy