Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
Myxir / 2007-05-22 18:11 / portfel
Panie Religa czy Pan jest mądry, co pan chcze zrobić tylko jedno chyba Skrzywdzić CIĘŻKO PRACUJĄCYCH LUDZI I MŁODYCH KTÓRZY ROZWAZNIE JEZDZĄ!!! Ja należe do tych kierowców którzy jezdzą ostrożnie, nawet jak widze dziecko w odległości 100m gwałtownie zwalniam by nieskrzywdzić nikogo w czasie kiedy JA prowadze samochód. Panie Religa szanowny Chciałbym powiedzieć że Pan powinien Myśleć i oto bardzo prosze a nie jakieś pomysły głupie uderzające w kieszeń normalnego przyzwoitego człowieka który wiąże koniec z końcem, powiem tak że jeśli to Pana współpracownik wymyślił zrobił bym jedno zwolnił go, bo Pan ma pieniądze by płacić większe OC a taki Jan Kowalski niema, prosze liczyć Panie Religia ale nie na siebie tylko Liczby, dane statystyczne. Chcze Pan zrobić dobrze prosze bardzo ale łapy precz od OC. Prosze4 wprowadzić Ustawe która zagwarantuje p;oszkodowanemu leczenie za PIENIĄDZE człowieka który spowodował ten wypadek. Jak sądze że Pan jest BOGOCZ ale inni nie są BOGOCZAMI, a wie pan kto jest Pana pracodawcą chyba jednak nie, widać jak się dorwie człowiek do koryta, to nie odpuści, powiem Panu My Obywatele III RP, Ludzie którzy płacą Panu by mógł Pan (powiem Łagodnie) Jeść za nasze, pić za nasze. Powiem Panu jeszcze ze są pieniądze na NFZ są zdziwi się Pan nawet gdzie, w waszych pensjach, delegacjach i w innych dodatków do życia skromnego POSŁA!!!!. Prosze Pana Panie Religia niech pan się odczepi od OC!!!!
bobcio / 83.11.251.* / 2007-05-22 18:09
Znowu PiS szuka u ludzi srodków na zfinasowanie swojej niemocy
tedyfan / 87.205.66.* / 2007-05-22 21:40
Dokładnie tak pisuary potrzebują pieniędzy na swoje luksusowe maniery więć buch -nowy podatek a "lodówka"
będzie pełniejsza np. na dworzec dla Gerarda a potem lotnisko dla społeczności ok 4 tys. ale Gosiewski będzie wtedy wspaniały -będzie mógł swoje brzusio nie tylko wypinać ale również raczyć wspaniałymi i drogimi alkoholami ale będzie to "P"ieprzone "i "S"mrodliwe
kierowca / 83.26.94.* / 2007-05-22 18:08
Popieram po stokroć !!! Ile lat płacimy podatek drogowy w cenie paliwa !!! A drogi jak były koszmarne tak są nadal.To samo będzie z tą kasą.Jaśnie nam panujący i tak r************ tą kasę.
Michał S. / 83.10.41.* / 2007-05-22 18:02
Przeczytałem wiele Waszych komentaży i stwierdzam, że nie macie za grosz wyobraźni. W wielu przypadkach takie wielkie kwoty nie będą do ściągnięcia, winni wypadków często sami w nich giną itp. Uważam, że takie ubezpieczenie jest potrzebne. Po takim przypadku obciążenia jednej osoby kosztami leczenia kilku osób nieraz kwotą 200 - 300 tyś zł, ludzie sami będą wykupować takie ubezpieczenia. Rozciągnie się to tylko w czasie na następne 15 lat. Dlaczego do tej pory żaden mądrala z SLD czy innych, którzy już rządzili nie wpadł na to by karać winnych kosztami leczenia? Jak będzie brakowało to podniosą akcyzę na paliwo i zapłacimy za to naprawdę wszyscy np. kupując chleb.
ryjo / 83.27.83.* / 2007-05-23 09:12
Bzdury. Przeczytaj komentarz ryjo
Samara / 80.50.89.* / 2007-05-22 18:01
Ręce precz od OC!
Ręce precz od OC!
Ręce precz od OC!
Ręce precz od OC!
Ręce precz od OC!
emigrantka / 62.11.84.* / 2007-05-22 17:25
Ale sie dziwicie .... toz nasza elita polityczna musi z czegos zyc....i z czegos zrobic sobie podwyzki ... ja na PiS nie glosowalam
kodr / 83.3.217.* / 2007-05-22 17:19
W 90% lub więcej wypadków znany jest sprawca wypadku. Niech płaci.
Strzykawa / 83.27.136.* / 2007-05-22 18:32
Winny ma płacić z własnej kieszeni? przecież płaci - bo traci zniżki za bezszkodową jazdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W Polsce nie ma sprawiedliwości. Ci, którzy chcą obciążyć tych, którzy powodują wypadki - niech się zastanowią - co powiedzą gdy sami zostaną winowajcami??? Każdemu zdarza się popełniać błędy. Błąd kierowcy czasami nie trwa nawet sekundy ale ciągnie nieodwracalne konsekwencje. Mam 25 lat, prawo jazdy mam od 18 roku życia. Do tej pory nie byłem sprawcą rzadnego wypadku. Uczestniczyłem w 2 kolizjach ale nie byłem winowajcą. Od roku pracuje jako kierowca zawodowy i tygodniowo przejeżdzam od 1500 do 5000 km. Z jakiej racji płacę 130% ubezpieczenia OC???

Ktoś chyba mózg ma w d....e. Nie dość, że co chwilę drożeje paliwo, wymyślane są jakieś nowe podatki, to jeszcze mam płacić więcej za OC? Chyba się przesiądę na autobus. Rządzący chyba chcą być jedynymi użytkownikami dróg publicznych. Bo, jak tak dalej pójdzie, to coraz więcej kierowców będzie rezygnować z pojazdów tak samo szybko jak młodzi ludzie wyjeżdzają z Polski rządząnej przez nienasyconych złodziei.

Podwyżka OC i może dzięki temu projektowi polacy mają kupować nowe auta w salonach??

A może by tak zmienić system ubezpieczania pojazdów i:
1. zlikwidować OC od pojemności silnika
2. przeksztalcić AC w obowiązkowe ubezpieczenie w obecnej kwocie 10% wartości auta
3. a obowiązkowo niech każdy kierowca ubezpiecza się sam od OC - tylko niech projekt takiej ustawy zapewnia że ubezpieczenie nie będzie przekraczać kwoty 300 zł rocznie lub 400 zł (w przypadku rozłożenia kwoty na dwie raty) i cała kwota niech będzie przekazywana na leczenie ofiar wypadków. Jeżeli chodzi o sprawców wypadków to za karę niech automatycznie po orzeknięciu winy kończy się ważność aktualnego ubezpieczenia OC.Co będzie zmuszało ich do wniesienia obowiązkowej opłaty nowej składki lub zakaz prowadzenia pojazdu.
1. Takie rozwiązanie zmniejszy ogólny koszt utrzymania pojazdu mechanicznego
2. Sprawi że Polacy będą mogli kupować nowsze auta (przez co poprawi się bezpieczeństwo na drogach)
3. Każdy kierowca będzie odpowiadał indywidualnie (dlaczego mój tata ma płacić za moje błędy, kiedy jadę jego autem?)
4. W Polsce jest więcej kierowców niż aut. więc może niech płacą wszyscy
5. Mniejsza składka - większy zysk
Michał S. / 83.10.41.* / 2007-05-22 17:43
W wielu przypadkach takie wielkie kwoty nie będą do ściągnięcia, winni wypadków często sami w nich giną itp. Uważam, że takie ubezpieczenie jest potrzebne. Po takim przypadku obciążenia jednej osoby kosztami leczenia kwotą 200 - 300 tyś zł, ludzie sami będą wykupować takie ubezpieczenia. Rozciągnie się to tylko w czasie na następne 15 lat. Dlaczego do tej pory żaden mądrala z SLD czy innych, którzy już rządzili nie wpadł na to by karać winnych kosztami leczenia?
Mario1980 / 2007-05-22 18:53
Też bym chciał wiedzieć.Czy oprócz większych składek ja jako bezwypadkowy kierowca(odpukać trzy razy)odczuje te zmiany jakos pozytywnie??
bartek_3city / 213.17.193.* / 2007-05-22 17:02
Niech placa ci ,ktorzy powoduja wypadki. Prosze podac przed kolejnymi wyborami nazwiska poslow, ktorzy beda glosowac za tym pomyslem... drugi raz poslami nie beda
Lui / 195.149.64.* / 2007-05-22 16:51
Żadnych podwyżek OC... wystarczająco zdzierają z nas na każdym kroku. Ostatnio jak dostałam propozycje stawek ubezpieczeniowych szczęka mi opadła, o podatkach nawet nie wspominając...
bdf meritum / 213.158.196.* / 2007-05-22 16:36
Popieram, zdecydowanie popieram!!
Religa won z ministerstwa.... wracaj do stołu operacyjnego, z pożytkiem dla całego społeczeństwa.
tedyfan / 87.205.66.* / 2007-05-22 21:48
O czym Ty piszesz Religa do stołu operacyjnego -absurd chirurgiem ten pijak był kiedyś więc niech się do tego nie bierze (co z resztą nie robi bo wie że tego nie potrafi swoimi drzącymi łapami) więc teraz jest politykiem ale niestety marnym z Religą tylko do śmietnika historii
gonzales194 / 83.242.78.* / 2007-05-22 16:55
Omg zgadzam się z kolegą dosyć łatania rozprutych kieszeni polityków naszymi pieniędzmi niech wreszcie wezmą się za porządną pracę w swoim zawodzie, a nie jak im zabraknie inicjatywy pchają się na stołki niech sami się lepiej opodatkują od głupoty to będziemy mieć w następnym roku nadwyżkę w budżecie !!!
bpecak / 83.18.181.* / 2007-05-22 16:35
Jestem za protestem , dopisuje sie dwoma rekami.... Niech za
ofiary placa sprawcy. Tak naprawde kazde OC jest ubezpieczeniem
na wysoka sume... Wystarczy na naprawe smochodu i na koszty
leczenia. Niech Firmy ubezpieczeniowe nie przesadzaja. Nie
widze powodu aby podnosic skladki. Nalezaloby tylko zmienic
ogolne warunki ubezpieczenia OC.
Michał S. / 83.10.41.* / 2007-05-22 17:45
W wielu przypadkach takie wielkie kwoty nie będą do ściągnięcia, winni wypadków często sami w nich giną itp. Uważam, że takie ubezpieczenie jest potrzebne. Po takim przypadku obciążenia jednej osoby kosztami leczenia kwotą 200 - 300 tyś zł, ludzie sami będą wykupować takie ubezpieczenia. Rozciągnie się to tylko w czasie na następne 15 lat. Dlaczego do tej pory żaden mądrala z SLD czy innych, którzy już rządzili nie wpadł na to by karać winnych kosztami leczenia?
jamacho / 2007-05-22 16:20
zdecydowanie won!! Za co jeszcze mamy płacić z naszych zarobków. Może wreszcie czas żeby państwo dodało nam coś do naszych zarobków. Nie tykać się OC!!
lidia / 2007-05-22 16:09
największym złodziejem w Państwie jest Państwo. To stara zasada. Ręce precz od moich pieniędzy. Właśnie utrzymuję kolejną pracownicę na lewych zwolnieniach lekarskich i więcej nie dam. Wara od moich pieniędzy. Za 850 zł miesięcznej składki * 12 mies mieć super opiekę lekarską , a nie utrzymywać bandę darmozjadów , ministrów oraz posłów . Mamy dość debili u władzy
mko / 213.25.181.* / 2007-05-22 16:07
Oczywiście popieram protest.
Służbę zdrowia trzeba prywatyzować, a nie naklejać kolejne łaty, które nic nie zmianią, a tylko zmarnują kolejną pokaźną ilość naszych pieniędzy.

Najnowsze wpisy