Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
DameK / 83.12.95.* / 2007-05-18 11:27
Popieram w całej rozciągłości. Najpierw uleczcie chory system a potem mówcie ile na prawdę trzeba pieniędzy na służbę zdrowia. Każdy polityk po kolei zapowiada szumne reformy i poprawę a potem skrupulatnie realizuje swój plan utrzymania się na stołku. POLITYCY - NIE BÓJCIE SIĘ ZMIAN CHOĆBY BYŁY NIEPOPULARNE. LUDZIE ZAPAMIĘTAJĄ WAS PO TYM JAK ZMIENILIŚCIE KRAJ A NIE PO TYM JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMALIŚCIE NA STOŁKU !!!
OCelot / 83.20.82.* / 2007-05-18 11:26
Kierujący pojazdem powinien mieć swoje OC. Właściciel pojazdu(ów) powinien mieć jedno OC bez względu na ich ilość. Użytkownik pojadu powinien mieć własne OC a nie tylko prawo jazdy.
Realista / 83.20.82.* / 2007-05-18 11:35
jedna polisa OC bez względu na ilość posiadanych pojazdów - tdpopieram. Każdy obywatel RP jest uczestnikiem ruchu drogowego ( pieszy, rowerzysta, motocyklista, traktorzysta, woźnica, kierowca itd.). Czy wożnica płaci OC? Jeśli tak to od ilości koni???
Czy rowerzysta płaci OC? ( od ilości rowerów ). Czy w końcu ktoś zrozumie, że nie od ilości rowerów, koni, motocykli, maszyn drogowych powinien być opłacany OC ?
Kierowca / 85.89.170.* / 2007-05-18 11:21
OC już teraz jest zdecydowanie za wysokie. Niech jakiś procent składki na OC pojedzie na leczenie ofiar wypadku, ale zasilając specjalny fundusz na ten cel a nie trafiając do budżetu państwa. Wzrostu składki o 5, 10 zł nikt specjalnie nie odczuje, ale podwyżka o 20 procent to w wypadku niektórych kierowców wyniesie nawet kilkaset zł.
zzz...zzz / 62.21.27.* / 2007-05-18 11:19
Niech NFZ odda mi wszystkie składki złożone przez całe moje
życie a ja będę się leczył prywatnie. I przy okazji składki na
emeryturę, bo jak osiągnę wiek emerytalny to okazuje się, że dla
mnie nie starczy!! Stanowczy sprzeciw podwyżkom OC i przy okazji
apeluję o zniesienie abonentu radiowo telewizyjnego osobom które
już płacą za telewizję dostawcom tej usługi!!!
poszkodowany / 83.23.177.* / 2007-05-18 11:17
Również protestuję, koszty leczenia poszkodowanego w wypadku niech pokrywa sprawca z własnej kieszeni. Wówczas może niektórzy zastanowią się nad swoja jazdą. Pijanym odbiera się samochody więc czemu sprawcy nie mieliby pokrywać kosztów leczenia. Ewentualnie niech zapłaci za nie ubezpieczyciel a składkę podniesie tylko sprawcy np o 100%, a nie wszystkim.
Realista Bis / 83.4.0.* / 2007-05-18 20:48
Pijanym kierowcom, krórzy spowodują wypadek odbiera się samochody.
Pijanym lekarzom, którzy spowodują uszczerbek na zdrowiu pacjenta odebrać... szpitale.
Pijanym parlamentarzystom, którzy uchwalą coś niekonstytucyjnego odebrać ...co?
Pijanemu pieszemu, który spowoduje wypadek drogowy odebrać... co?
Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć OC, jeśli nie ma to niech pląci z własnej kieszeni.
"Jan Kowalski" mający jedną polisę OC jest ubezpieczony bez względu na to ile ma pojazdów, koni, rowerów, motocykli - jest ubezpieczony bez względu na to czy spowoduje jakiś wypadek czy nie.
Zmotoryzowany emeryt / 89.79.57.* / 2007-05-18 16:16
PIS właśnie "kombinuje" przy ustawie "kominowej" .trzeba dołożyć kolesiom kasy, a skad brać? samochodów w polsce jest ok.10 milionów, średnio po 2 stówy od łba, to dwa miliardy.
Będzie co dzielić
dość złodziejstwa / 62.21.27.* / 2007-05-18 11:16
Niech NFZ odda mi wszystkie składki złożone przez całe moje życie a ja będę się leczył prywatnie. I przy okazji składki na emeryturę, bo jak osiągnę wiek emerytalny to okazuje się, że dla mnie nie starczy!! Stanowczy sprzeciw podwyżkom OC i przy okazji apeluję o zniesienie abonentu radiowo telewizyjnego osobom które już płacą za telewizję dostawcom tej usługi!!!
Margo 80 / 87.105.164.* / 2007-05-18 11:13
Zdecydowane NIE dla podwyższonego OC!!!
Thoma / 193.17.54.* / 2007-05-18 11:09
A ja mam nawet pomysł jak leczyć ofiary wypadku: Pieniądze na ten cel mogą pochodzić ze sprzedaży aut pijanych kierowców przecież tylu jeżdzi ich po naszych drogach .........
MK1974 / 83.15.165.* / 2007-05-18 11:07
Protestuję przeciw głupocie rządzących, którzy swoje braki w umiejętności zarządzania krajem oraz kosztami związanymi z jego utrzymaniem potrafią tylko przerzucać na mieszkańców. Biada Nam, ale czy w kraju, w którym rządzą nieudacznicy może byc inaczej?
lukas666 / 83.18.55.* / 2007-05-18 10:50
Protestuję niestety rządzący jak zwykle szukają pieniędzy nie tam gdzie trzeba i wciąż by łatwo znaleść pieniądze sięgają do kieszeni kierowców jak długo będziemy się na to godzić!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zmęczony / 83.3.17.* / 2007-05-18 10:48
Ja też protestuję przeciwko podwyżkom OC. Gdyby nie fakt, że planuję wyjad do innego kraju (czyt.: normalnego:) to pewnie musiałbym zrezygnować z samochodu a mam dwoje dzieci wiec byłoby to dla mnie dużym utrudnieniem...
Peter de Corte / 212.2.101.* / 2007-05-18 10:44
Niech sprawcy płacą za leczenie ofiar wypadków.
Dlaczego dobrzy uczciwi kierowcy mieliby placic za zlych kierowcow, ktorzy doprowadzaja do wypadkow.
Dlaczego mieliby tylko wlasciciele samochodow placic za zly ,niezdecydowany Rzad.
Niech biora przyklad z holenderskich przepisow, gdzie zli kierowcy placa za leczenie ofiar wypadkow, a dobrzy kierowcy maja do 75% obnizki.
Zli kierowcy, ktorzy robia wypadki zostaja podwyzke.
Pozdrawiam Peter de Corte Ja mam polskie ubezpieczenie.
alfmaster / 2007-05-18 10:44
Mam kilka innych pomysłów dla "ministra" niech uczuleni na białko płacą OC od spożytego mleka, alergicy od oddychania (a może pojemności płuc), itp. a wszyscy wiemy że kasa potrzebna jest dla górników bo "przewietrzą" Warszawę. Wprowadźmy jeszcze OC dla rowerzystów i pieszych od bezmyślności. Ale i wtedy bedzie mało kasy, bo w naszym kraju ZAWSZE jest mało.
To kolejny pomysł rzadu na zdzieranie z obywateli. Mało jeszcze podatków, Vat-ów, cit-ów, abonamentów od TV i RTV, od czynności prawnch, nieruchomości. Ciekaw jestem jaki będzie nastepny pomysł na wyskubanie złotówek od obywateli???
wld / 82.177.0.* / 2007-05-18 10:38
Pieniędzy na leczenie w Polsce jest aż za dużo. Gdy działały Kasy Chorych okazało się że można wygospodarować nawet nadwyżki jak to miało miejsce w jedynej prawidłowo zarządzanej Kasie czyli wielkopolskiej. Kolejny podatek nakładany na tych co mają "więcej" (czyli samochód na nie rower) jest niedopuszczalny, w sytuacji gdy wystarczy zredukować przerost kosztów resortu i NFZ. Czy w polskiej polityce choć raz znajdzie się ktoś kto słyszał o rachunku ekonomicznym, o efektywnym zarządzaniu i o nas, podatnikach?
emmika / 88.199.136.* / 2007-05-18 10:34
Popieram OC i tak jest drogie. Czasami są takie przypadki, iż samochód jest wart 1,300 a opłaty za ubezpieczenie wynosi 600 zł, bo jest liczona, od wielkości ślinika. Ci co ustalają prawo nie zarabiają najniższej krajowej więc o nic nie muszą się martwić, za co będę żyć. Polska to kraj absurdu i wyzysku ludności, mamy najniższe zarobki i najwyższe podatki.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-05-18 10:43
"Czasami są takie przypadki, iż samochód jest wart 1,300 a opłaty za ubezpieczenie wynosi 600 zł, bo jest liczona, od wielkości ślinika."
Ubezpieczenie OC służy do pokrycia strat z powodu wypadku lub stłuczki. Ich wielkość jest zwykle niezależna od tego, ile dany samochód jest wart. Paradoksalnie może być tak, że im tańszy samochód ->w gorszym stanie technicznym->trudniej się prowadzi/kontroluje/hamuje->powoduje większe szkody podczas wypadku albo częściej powoduje wypadki.

Najnowsze wpisy