Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
klg / 89.78.233.* / 2007-05-18 09:33
kolejny kaczystowski bandytyzm
olakulesza / 2007-05-18 09:28
Ja też protestuję przeciwko podwyżkom OC na leczenie ofiar wypadków !!! Mam prawo jazdy od 25 lat, nigdy nie spowodowałam wypadku, co więcej nie popełniłam żadnego wykroczenia, nie zapłaciłam mandatu. I ja mam płacić na ofiary pijaków i piratów?
czarnakiki / 83.24.219.* / 2007-05-18 09:26
Oczywiście że się sprzeciwiam!! to istne złodziejstwo, a składki wcale nie są takie niskie! Nieraz mam ochotę to wszystko p*** i wyjechać. Przypuszczam że wreszcie tak zrobię - ten rząd, kraj, politycy - to jedynie banda złodzieji. Niech przestaną wylegiwać się w kurortach nadmorskich, obijać po kraju autami po kilkaset tyś zł, nie wspominając o przelotach w "delegacje ". Życzę im, aby kiedyś stali się zwykłymi Kowalskimi, z zarobkiem miesięcznym 2 tyś i niech utrzymają z tego rodzinkę - czy wtedy będzie im wsmak dopłacać do błędów durniów w celu łatania budżeciku, który sami spiepszyli???
thenikt / 193.193.181.* / 2007-05-18 09:26
STANOWCZO PROTESTUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marianr2 / 83.238.166.* / 2007-05-18 09:17
A ja protestuję przeciwko takiemu BEZMYŚLNEMU protestowi. Skutki wypadku to nie tylko rozbite blachy, ale także, a nawet przede wszystkim połamane kości. Dlaczego PIRACI i ich ofiary mają być leczeni z naszej składki zdrowotnej !!!
Popieram Pana Profesora i jego inicjatywę.
gonsago / 83.7.142.* / 2007-05-18 10:08
Sam Pan jesteś ofiara z tych pieniędzy to pewnie i tak Pan Religa, jeśli dotrwa, będzie łatał inne "dziury" w tym chorym systemie ja już przestałem wierzyć w Prawo i Sprawiedliwość w wykonaniu bliźniaków już dawno. To wszystko idzie w kierunku Państwa Fiskalnego i POLICYJNEO a nie Demokratycznego.
Stella / 83.6.115.* / 2007-05-18 09:25
A dlaczego z naszej składki zdrowotnej leczone są ofiary napadów bandyckich? Może bandyci też powinni się ubezpieczać od odpowiedzialności cywilnej?

Protest jest ze wszech miar słuszny! Przyłączam się.
kris stanko / 88.156.80.* / 2007-05-18 09:04
Nie chcę płacić więcej, szczególnie jeśli pieniądze zmarnują się "łatając" budżet i wpływając na konta urzędasów!!! Dodatkowej składce mówię stanowcze NIE!!!!
jesionowski / 2007-05-18 08:54
Może pan minister przedstawi pomysł jak efektywnie wykorzystywać ten haracz, który już płacimy na ZUS.
Żeby wpaść na pomysł kolejnej daniny nie trzeba być profesorem. Jeśli posłowie mają dość kasy to niech co miesiąc sami ze swoich diet dokładają ZUS'owi.
Pomysł jest tyle prosty co głupi.
Statystyczny Polak / 83.16.37.* / 2007-05-18 08:54
Witam. To co dzieje się w naszym kraju od czasu jak prezydentem został jeden braciszek a premierem drugi przechodzi najśmielsze oczekiwania. Same afery a jeśli już uda się uchwalić ustawę to jest ona tak dziurawa jakby pisały ją dzieci w szkole podstawowej - o tym, że tak naprawdę ten, rząd nic sensownego nie zrobił chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. Bronią PiS-u jest oczywiście IPN. Poza tym to co zrobili z Sopockim kabaretonem to już zupełna paranoja - cenzura gorsza niż za komuny. Chyba jadę wraz z innymi do normalnego kraju. Żegnam
gonsago / 195.205.100.* / 2007-05-18 15:33
Masz racje trzeba chyba spie..... z tego Kaczystanu bo sie człowiek tylko wrzodów dorobi. PiS-uary nic tylko by sie paprali w tej Kaczej sraczce!
i co wy na to? / 212.160.172.* / 2007-05-18 08:53
Mam propozycję dla rządu:

Konfiskata auta na czas odebrania prawa jazdy, jednocześnie zabezpieczenie na poczet kary (bardzo wysokiej).

Dzięki temu zmniejszymy liczbę pijanych kierowców i tych którzy po zabraniu prawa jazdy dalej siedzą za kierownicą. A pieniądze będzie łatwiej ściągnąć.

Po zabraniu prawa jazdy kara zostaje rozbita na raty na czas zabrania prawka, a niezapłata choćby jednej raty w terminie upowarznia do wystawienia auta na licytacjię i pozyskanie pieniędzy ze sprzedaży na poczet kary.

Jak się chce to wszystko się da, pijani kierwcy nie powinni mieć żadnych taryf ulgowych. Nie będzie miał auta nie będzie mógł jeździć.

Ktoś może zarzucić, a co jak jedzie starym gratem?

No więc drugi raz nie pojedzie bo go już nie będzie miał, auta na pewno nie wykupi i piniędzy nie wpłaci, ale takich przypadków nie będzie dużo, a nie da się stworzyć przepisu żeby wszyscy byli równo trakowani.

A co z pożyczką od znajemego auta?

Myślę że to ryzyko pożyczającego, powinien wiedzieć komu pożycza i mieć do niego zaufanie że nie będzie jechać po pijaku. Tak samo można by powidzieć co gwarantuje pożyczającemu samochód, że kolega go nie rozbije w jakiejś stłóuczce
/ 81.210.14.* / 2007-05-18 08:52
Mój mąż pracuje za granicą (aby móc utrzymać rodzinę). Ja tu, w Polsce. Mamy dwójkę dzieci. Do tej pory zastanawialiśmy się, czy nie wyjechać za granicę całą rodziną. Widząc to wszystko, co się tutaj dzieje skłaniam się do decyzji wyjazdu. I wszytkie podatki będę płaciła już w normalnym kraju, a nie tak chorym jak tu. Protestuję przeciwko wprowadzaniu kolejnego podatku do OC. Panie Religo, był Pan dobrym lekarzem, dlaczego wziął się Pan za politykę!? Trzeba bardzo nienawidzić swoich rodaków aby takie pomysły wprowadzac w życie. Co myśmy Wam zrobili???
vpolak / 193.0.72.* / 2007-05-18 08:50
Politycy - bez przemyślenia chcą wprowadzić kolejny podatek, proponuję, aby zmniejszyć ilość posłów w naszym "ukochanym" rządzie to dziura budżetowa zaraz będzie mniejsza, bo będzie mniej ludzi którym społeczeństwo będzie musiało się przyglądać na ręce. Czym więcej mamy polityków tym większa dziura budżetowa. Może niech Pan Religa policzy z łaski swojej ile już mamy podatków w Polsce i pomyśli dlaczego mamy taką dziurę.
carbomedicinalis / 194.203.181.* / 2007-05-18 08:57
Teraz widać kto ich wybiera - ten sam poziom niekompetencji. Posłowie są w Sejmie a nie w rządzie. To podstawowy podział władzy ustawodawczej i wykonawczej.
robunio73 / 2007-05-18 08:50 / Tysiącznik na forum
PROTESTUJę!!!!!
Oraz składam wniosek o rozwiązanie tego śmiesznego sejmu.
student01 / 83.27.16.* / 2007-05-18 08:46
Politycy szukają pieniędzy nie tam gdzie trzeba i kosztem zwyklego wyjadacza chleba. Niech obniża sobie pensje o polowe, a polowe przeznaczą na ratowanie budżetu, przecież to oni zarabiają po dwanaście tysięcy zloty i jeszcze + diety + uposażenie. Zwykly student zarabia(jeżeli zarabia)ok. 1000 zl miesięcznie i musi oplacić mieszkanie, których cenna ciągle rośnie, wyżywienie,samochód i nauke. W sumie zostaje mu mniej niż zero. Jak podniosą OC to nie wiem czy będzie stać szarego studenta na oplacenie podwyższonej skladki, która od zwyklego malucha wynosi 1200zl.
Zwykly szary robotnik zarabia ok.1200 zlotych i ma już znacznie wiecej do oplacenia jeżeli ma jeszcze rodzinę.
Tak więc szanowni politycy, którzy wyjadają kase z budżetu państwa oddajcie polowe zarobków, nie oplacajcie sobie przelotów na koszt podatnika i nie szukajcie gdzie jeszcze zrobić na podatniku.
Zredukujcie liczbe polityków o polowe lub zmniejszcie sobie pensje, ale zabierzcie lapy od OC i od zwiekszania trudności w życiu.
Waszym zadaniem powinno być ulatwianie życia obywatelom, a nie utrudnianie.
To tyle. Dziękuje.
:( / 62.111.141.* / 2007-05-18 08:42
Protestuje przeciw wiekszosci podwyzek i smutno mi,ze wiekszosc w rzadzie to osoby niekompetentne..
ryjjek / 195.94.217.* / 2007-05-18 08:39
niech może pan Religa odda trochę ze swojej pensji wraz ze swoją gromadką w koło to napewno dziura w budżecie zniknie!! Złodzieje!! w Polsce można leczyć się tylko prywatnie bo z NFZ nic nie przysługuje!! Opamiętajcie się ludzie!!

Najnowsze wpisy