Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
bobus / 85.128.84.* / 2007-05-17 21:22
Jestem przeciwny... piesi, rowerzysci co z nimi? Rozumiem ze oni przez jezdnie fruwaja? Kolejna bezsensowna proba wyciagniecia kasy od podatnikow przez rzad.
ZBYSZKO ZE SPYCHOWA / 86.139.243.* / 2007-05-17 21:09
SPADAC ZLODZIEJE!!!!!!!!!!!
ina / 80.55.158.* / 2007-05-18 14:09
dlaczego ja mam płacić za nierozsądnych, pjanych, czy szalonych kierowców!!!!!!!!!!! PARANOJAAAAAA,

niech oni płaca za leczenie tych których skrzywdzili
jarek81 / 84.40.156.* / 2007-05-17 20:20
jestem przeciwny, a dlaczego przytocze argumenty, osoba, ktora ma prawo jazdy kat A,B,C od ponad 30 lat (moj ojciec), ja posiadam prawo jazdy od ponad 6 lat - takze kierowca z bezszkodowym stazem ponad 30 tys km rocznie przejezdzam i NIGDY nie spowodowalismy zadnego wypadku (max znizki za OC) dlaczego ma nim byc objeta (fakt, ze ten kto nigdy nie spowodowal wypadku, to nie znaczy, ze nie spowoduje) ale zeby ten podatek byl sprawiedliwy powinno sie stworzyc pewne grupy ryzyka, ustalic progi procentowe, aby kierowcy "szkodowi" placili wiecej a bezszkodowi mniej, ryczal niestety jest najbardziej niesprawiedliwa forma opodatkowania, a pozatym pan profesor zapomnial o innych uczestnikach ruchu drogowego tj. kolejarze, piesi, rowerzysci (zwaszcza ci pijani) piesi i rowerzysci, sa najczesciej ciezko poszkodowanymi w wypadkach drogowych i czesto sa ich sprawcami i na ich leczenie budzet panstwa wydaje spore pieniadze objac ubezpieczeniem wszystkich! ubezpieczyc wszystko! proponuje od dzis ubezpieczac zakupy robione w sklepie na rogu, bo idac ciezka torba pelna zakupow mozemy niechcy upuscic ja sasiadce na noge i juz sluzba zdrowia poniesie wydatki na zszycie czy poskladanie konczyny dolnej pani sasiadki! ubezpieczyc wszystkich i wszystko! co tylko sie da aha i vat od dzis 40% podniesc progi podatkowe, od dzis panstwo bedzie wydzielac co i ile mamy wlozyc do garnka! tak, zuzyce energii i wody tez bedzie zryczaltowane! jestem za tym aby calkowicie wyeliminowac pieniadz z rynku panstwo samo nam ustali z czego i jak mamy korzystac, wkoncy madrzy poslowie wiedza lepiej! spie...ać dziady!
kierowca / 212.2.101.* / 2007-05-17 20:17
ciekawe jakie jeszcze pomysły by doić kierowców , pomysłowość do wyciągania pieniędzy z kieszeni całe mnóstwo ale dać coś w zamian to już nie / podatek na drogi w cenie paliwa /
rysio123 / 84.40.197.* / 2007-05-17 20:16
Również popieram ten protest , panie ministrze ręce precz od moich pieniędzy , może już wystarczy tego dojenia...............
Kwinta / 87.206.184.* / 2007-05-17 22:29
Już mają być zabierane samochody kierowcom prowadzącym po pijanemu i ... dobrze. Będzie o wiele lepiej i mniej ofiar (a tak setka zabitych w długim weekend'zie). Wprowadzić obowiązek, aby każdy kierowca miał obowiązek posiadać "na stanie" alkometr.
Calabriso / 87.206.184.* / 2007-05-17 22:34
Dobry pomysł, a ile szans zarobienia pieniędzy dla "ustawionych", coś jak z kasami fiskalnymi dla taksówkarzy.
Ciekawe, że kas fiskalnych nie wymaga się od lekarzy i od prawników ?! Chociaż, jak sobie który sprawdzi "procenty" to0 może nie siądzie za kierownicą. Aha, jeszcze trzeba na temat pijaństwa za kierownicą (tysiące złapanych w długi weekend) grzmieć w mediach, by zmienić tę naszą polską chorą mentalność, gdzie pijakom się pobłaża, a giną ludzie !!!
MarcinT81 / 83.19.134.* / 2007-05-17 20:03
Kolejny pomysł na wpompowanie naszych pieniędzy w studnię bez dna.
markacme / 2007-05-18 07:59
Niech zabierają samochody nietrzeźwym kierowcą , licytują a pieniądze daj na służbę zdrowia proste i skuteczne!!!!!!!
olaaaaa / 77.88.174.* / 2007-05-17 19:57
Szanowny Minister powinen doszukac się środków z budzetu a nie znowu z kieszeni obywateli !!!!!!!
dorota6 miesięcy / 80.50.255.* / 2007-05-17 19:54
popieram to veto składki za nasze auta niedługo dorównają ich cenom a ja składałam na swoje pierwsze autko dwa lata a teraz mam się martwić czy zdołam je opłacić nie wystarczą skoki cen paliw?jeżeli podwyżki to ok ale z rozsądkiem np od kolizji drogowych jestem młodym kierowcą jeśli ja mogę uważac to czemu wszyscy warjaci drogowi nie mogą ponosić tych kosztów może to będzie dla nich dobra szkoła
dorota6 miesięcy / 80.50.255.* / 2007-05-17 19:54
popieram to veto składki za nasze auta niedługo dorównają ich cenom a ja składałam na swoje pierwsze autko dwa lata a teraz mam się martwić czy zdołam je opłacić nie wystarczą skoki cen paliw?jeżeli podwyżki to ok ale z rozsądkiem np od kolizji drogowych jestem młodym kierowcą jeśli ja mogę uważac to czemu wszyscy warjaci drogowi nie mogą ponosić tych kosztów może to będzie dla nich dobra szkoła
6 miesięcy / 80.50.255.* / 2007-05-17 19:53
popieram to veto składki za nasze auta niedługo dorównają ich cenom a ja składałam na swoje pierwsze autko dwa lata a teraz mam się martwić czy zdołam je opłacić nie wystarczą skoki cen paliw?jeżeli podwyżki to ok ale z rozsądkiem np od kolizji drogowych jestem młodym kierowcą jeśli ja mogę uważac to czemu wszyscy warjaci drogowi nie mogą ponosić tych kosztów może to będzie dla nich dobra szkoła
KIEROWCA / 83.15.26.* / 2007-05-17 19:33
Popieram!!!!!!!!!!!!
Niech płacą sprawcy wypadków poprzez podniesione składki, poprzez środki za skonfiskowane auta.
Zakaz naśmiewania się z polityków, zbiorowa odpowiedzialność kirowców przy OC - to już przerabialiśmy w systemie, który TAK BARDZO ZWALCZA OBECNA WłADZA !!!!!!!!!
baba7 / 83.17.140.* / 2007-05-17 19:32
Przylączam się!!!!!!!!!!!!!!!!
PDI / 83.10.28.* / 2007-05-18 00:45
Protestuję przeciwko podwyższaniu składki OC.
magiowa / 2007-05-17 19:26
Szanowny Panie Ministrze
nie mam prawa jazdy, w moim gospodarstwie domowym nie ma samochodu, ale mam własne zdanie.
taki w sumie podatek od OC czy danina byłaby w sumie ryczałtowo pobierana od wszystkich objętych OC. każdy ryczałt jest niesprawiedliwy i przede wszystkim nieekonomiczny, bo całkowicie rozrywa powiązanie strumieni pieniężnych czyli finansowego plusa od minusa w zdarzeniu gospodarczym jakim jest leczenie ofiary wypadku. nigdy się to Panu w ten sposób nie zbilansuje na 0. całkowity brak racjonalności zarządzania.
osobiście proponuję obciążanie sprawcy wypadku [rowerzystów i pieszych też] kosztami leczenia ofiar i wprowadzenie nowego dobrowolnego ubezpieczenia - na ryzyko wystąpienia takich kosztów. wtedy kierowca, który myśli perspektywicznie i będzie go stac ubezpieczy się od tych kosztów, a pozostali [w tym ci, których nie stac] niech po prostu ostrożniej jeżdżą i byc może zaczną, bo w końcu będą mieli ku temu motywację finansową, a to na większośc polskiego społeczeństwa działa najlepiej.
każdej rodzinie dotkniętej śmiercią wskutek wypadku drogowego pragnę doradzic bądź je poprosic, aby już kiedy będą psychicznie w stanie walczyc wystąpiły na drogę sądową o zadoścuczynienie od sprawcy np. w wysokości dochodów osoby zmarłej w okresie, jakiego już niestety nie przepracuje. tak dla przykładu, żeby Polacy byli ostrożniejsi, lepiej zmotywowani do tego, żeby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przeżyli.
a wracając do kosztów leczenia ofiar wypadków - to tak jakby szukac pieniędzy na ugaszenie pożaru i odbudowę domu. zapobiegac, nie leczyc.
zatem Szanowny Panie Ministrze motywujmy Polaków do bezpieczeństwa w ruchu drogowym lepiej niż do tej pory, a koszty leczenia same spadną. reklamy społeczne nie sprawdziły się, skoro po kilku latach ich funkcjonowania nagle NFZ jest niewydolny w tym obszarze. wnioskuję, że to liczba ofiar wzrosła i koszty leczenia, a nie niewydolnośc NFZ... wiec trzeba Polaków lepiej zmotywowac, czyli chyba tylko finansowo - widmem sankcji.
a poza tym jak to jest, że co miesiąc płacę ponad 100 zł na zdrowotne, a publiczna służba zdrowia jest niewydolna wobec moich schorzeń i średnio w miesiącu muszę wydac minimum drugie tyle w prywatnych gabinetach? nie dlatego, że nie ma numerków albo ja jestem nieciepliwa - 5 lekarzy po prostu błądzi przez 8 czy 10 lat hen daleko od właściwej diagnozy, a w gabinecie prywatnym ona pada w 5 minut i jest prawidłowa, skoro podjęte leczenie po latach udręki w końcu przynosi efekty. jak to jest Panie Ministrze, że w prywatnym gabinecie na USG tarczycy widac wyraźnie 2 razy więcej zmian niż w gabinecie NFZ? jak to jest, że podczas takiego badania w gabinecie NFZ nie ocenia się węzłów chłonnych, a w prywatnym tak? jeżeli tak samo wygląda leczenie ofiar wypadków jak mojej nieszczęsnej tarczycy to w sumie... za niedoprane pranie nie zapłaci Pan w pralni czyż nie? może koszty opieki zdrowotnej są tak wysokie, bo we wszystkich przewlekłych chorobach i schorzeniach lekarze błądzą latami wokół właściwej diagnozy i tym samym leczenia? i pacjenci wracają jak bumerangi na kolejne wizyty i po kolejne refundowane leki niewłaściwie dobrane chocby dawką? a cóż dopiero po urazach, np. wypadkach drogowych... może to niemoc systemu jednak a nie brak pieniędzy w tym na leczenie ofiar wypadków... może definiowanie problemów systemu opieki zdrowotnej należałoby skoncentrowac na kliencie/pacjencie i jego opinii, jak to robią wielkie koncerny światowe, które w gospodarkach rynkowych zarabiają miliardy wszelkich walut?
no i może uwolnic rynek usług medycznych i przywrócic odliczenie do dochodów wydatków zdrowotnych dla wszystkich oPITowanych? wtedy z rynku wypadną lekarze błądzący wokół diagnoz i niech sobie emigrują, gdzie chcą, a dobrzy zostaną, bo nie będą mieli żadnej motywacji do emigracji, i będą zarabiac normalne pieniądze, bo przecież są dobrzy lekarze w Polsce, wiem, bo miałam zaszczyt i przyjemnośc byc przez nich leczona.
jak mówili moi profesorowie ekonomii, zarządzania i marketingu - rynek uzdrowi każdy proces, w którym występuje jakakolwiek wartośc...
Abrakadabra / 87.206.184.* / 2007-05-17 22:44
Mądry list, godny kilkakrotnego przeczytania i zastanowienia się, Panie Ministrze ! To trzeba rozwiązywać systemowo, a nie leczyć plastrem. Mam Pana za mądrego człowieka, ale widzę, że wplątał się Pan w niewłaściwe towarzystwo tych zawziętych i dyszących nienawiścią "pisiuli" i brnie coraz bardziej. Dlaczego pozwolił Pan, a choćby zaprotestował, jak sekowano zawczasu, bez wyroku wybitnego chirurga (może to Pana uczeń ?). Coś w tym jest, że pacjenci zbierają dla jego ratowania 100 tys. złotych ?! To, że śp. tatuś min. Ziobry zmarł na serce, nie oznacza, że wszyscy kardiolodzy to kanalie ! Protestuję i prosze, by dał Pan sobie spokój z tym ministrowwaniem !
bardrops / 2007-05-17 19:25
Ile można jeszcze z nas wycisnąć?
Radzę politykom aby się wzięli do roboty. Wymyślcie coś Panie i Panowie a nie wyciągajcie ręki po nasze pieniądze. Przecież to MY wam płacimy pensje za to, byście robili wszystko, aby NAM było LEPIEJ. Minister zdrowia idzie na łatwiznę, nie zasługuje na to aby społeczeństwo go dłużej zatrudniało.
jerzyk 1943 / 89.79.185.* / 2007-05-17 19:21
Popieram protest tym bardziej że NFZ nawet te 12% nie jest w stanie uzdrowić. Służba zdrowia jest w stanie krytycznym. Dostępność badań woła o pomstę do nieba.
A każdy z nas ma tylko jedno życie. Minister Religa na pewno był dobrym lekarzem, ale jako ministrowi stawiam mu jedynkę. Aby jak najszybciej nastąpiła zmiana , chyba że rządowi zależy, żeby jak najmniej osób korzystało z NFZ bo leżąc po ziemią już niczego od niego nie potrzebujemy

Najnowsze wpisy