Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
kaate / 83.30.179.* / 2007-05-17 17:33
POPIERAM!!!! RĘCE PRECZ OD OC!
aaaa / 195.82.160.* / 2007-05-17 17:30
OC to coś innego niż składki na NFZ. Jak nie mam wypadku, stłuczki mam zniżkę. Do cholery, płacę że mam samochód, a inni co? za co karać osoby które opłacają OC auta? wypadki też popełniają rowerzyśći , przechodnie itp..
Kris-s / 83.18.136.* / 2007-05-17 17:27
No więc tak - państwo już zabiera ponad 70-proc. naszych wynagrodzeń - jak policzyć wszystkie podatki, jakie płacimy zostaje nam ok. 15 proc. Pańszczyzna na którą się wcześniej skarżono to pryszcz przy obecnym systemie podatkowym, a teraz oddajemy te pieniądze z pokorą (przedtem były powstania). Chciałbym zauważyć, iż ustawicznie rząd funduje nam podwyżkę ubezpieczenia zdrowotnego. Wszak kilka lat temu wynosiło ono 7,5%, a obecnie 9%. Ponoć mamy dobrą koniunkturę, a wynagrodzenia stale rosną - szybciej niż inflacja. Gdzie więc są te pieniądze?
Co do grabienia przez państwo pieniędzy z OC na rzekome leczenia ofiar wypadku - stanowcze przeciw. Jeżdżę samochodem od 10 lat - nigdy stłuczki nie miałem, zatem płacę obecnie za usługi, z których de facto nie korzystam. Powinny one jednak być "na wszelkie nieprzewidziane okoliczności". Nigdy nie byłem w szpitalu, ostatnia choroba w okresie 8 lat to katar wyleczony w domu. Także przez cały okres płacenia składki ani razu nie korzystałem z pomocy lekarzy, za którą płacę regularnie co miesiąc.
Co do kas w gabinetach lekarskich jestem jak najbardziej za. Należy ponadto wprowadzić zapis, iż bez paragonu nie będzie można leków z recepty wykupić. Jeżeli natomiast wizyta będzie w zwykłej przychodni - na recepcie powinna być dokładna data i godzina, aby lekarze nie mogli w ten sposób zbyt łatwo ominąć przepisów. No i oczywiście kontrole, kontrole i jeszcze raz kontrole, lecz nie typu "Dzień dobry, tutaj US, UKS czy moglibyśmy prosić o dokumenty za okres .........", tylko niezapowiadane, w godzinach w jakich lekarz przyjmuje prywatnie pacjentów, jako pacjent który.
SirDouglas / 86.42.234.* / 2007-05-17 17:25
Idiotyczny pomysł. Przecież ofiary wypadków mogą ubiegać się o odszkodowanie wlasnie z OC oraz NW, ktore im sie w pelni nalezy. Niech wiec z tych pieniedzy pokrywaja koszty leczenia. Poza tym owe ofiary powinny przeciez same byc ubezpieczone. Nie rozumiem wiec, dlaczego Pan Religa chce jeszcze podnosic skladke OC??? Odpowiedź jest prosta - załatanie budżetu NFZ.
prawie emeryt / 80.54.67.* / 2007-05-17 20:46
Kiedyś płacony na poczcie podatek drogowy wliczono w cenę benzyny, uzasadniając, że ta część pójdzie na remonty i budowę dróg. Jakie są, każdy widzi.
Pan minister o tym chyba zapomniał, bo teraz proponuje to samo z OC. Cóż sklerozę trudno wyleczyć, o czym, jako lekarz, powinien Pan dobrze wiedzieć.
Anna Maria M. / 83.5.134.* / 2007-05-17 17:24
Popieram ten protest!
Lecho55 / 83.19.61.* / 2007-05-17 17:23
Jak najbardziej popieram protest . Ciekawe co jeszcze wymyślą aby nas oszukać .
daro / 2007-05-17 17:10
W pełni popieram protest! Niech NFZ dochodzi zwrotu kosztu leczenia od sprawców wypadków. To tylko kolejny sposób jak wyłudzić pieniądze od kierowców!
bulion / 84.38.29.* / 2007-05-17 20:08
Pan Religa sie wystraszył i traci głowę
basga / 213.134.160.* / 2007-05-17 17:07
Zgadzam się-to totalna bzdura Panie Religa!
andriu1984 / 84.203.232.* / 2007-05-17 17:07
Ja na szczescie jestem w Irlandii ale jak cos slysze z kraju to mi juz\ lapy opadaja. A te p***** sie dziwia czemu ludzie opuszczaja Polske. Mam nadzieje, ze cala Polska nie wyjedzie na wyspy bo w koncu gdzies te bezmozgowce musza rzadzic. No ale naszczescie sa jeszcze mocherowe berety, ktore i tak wszystko co maja dadza Rydzykowi wiec nie bedzie z czego sciagac...Pozdro all
Gość / 83.31.98.* / 2007-05-17 17:03
NFZ ma prawo dochodzić zwrot kosztów za leczenie po wypadku już dziś, bez specjalnej ustawy. Więc o czym oni rozprawiają i czemu tego nie robią. Chcą tworzyć nowe przepisy, a starych nie znają.
OC nie służy tylko do "leczenia blach", ale do pokrycia
wszystkich kosztów skutków kolizji.
Graga / 193.151.101.* / 2007-05-17 16:46
Może już dość podwyżek?bo tylko my właściciele samochodów odczujemy to.
Sfrustrowany / 212.76.37.* / 2007-05-17 16:25
Płacę maksymalny podatek na ZUS. Powiecie że fajnie bo dużo zarabiam. Z jakiej racji jednak mam płacić cokolwiek więcej skoro do cholery nie choruję a gdy raz miałem złamaną rękę to czekałem w szpitalu ponad 4 godziny z bólem i opuchlizną po to aby łaskawie mnie obsłużono. Nazajutrz i tak poszedłem do prywatnej kliniki, bo w szpitalu powiesili mi złamany obojczyk na temblak!!!!!
DRODZY POLITYCE, DRODZY STRAJKUJĄCY LEKARZE! JEŚLI SŁUŻBA ZDROWIA BĘDZIE FUNKCJONOWAŁA TAK JAK TERAZ A PODATKI BĘDĄ NAS ZJADAŁY TO NIEBAWEM W TYM KRAJU ZOSTANĄ TYLKO NIEUDACZNICY I SZARA STREFA!
ZMIEŃCIE TO LUB STRACICIE NAJLEPSZYCH!
POLSKA MŁODZIEŻ OPUSZCZA KRAJ UCZĄC SIĘ ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE! POLSCY LEKARZE PRACUJĄ DOBRZE TYLKO GDY DOSTANĄ COŚ POD STOŁEM! POLSCY POLITYCY MYŚLĄ TYLKO O SOBIE A TANIE PAŃSTWO TO BZDURA!
tomaldo / 2007-05-17 20:10
Tanie Państwo!!!
Zaorać wszystko i posadzić las. Tak bedzie najtaniej
twa / 212.76.46.* / 2007-05-17 19:56
Alkoholizm i i pociąg do hazardu w końcu muszą wziąć górę nad ZDROWYM rozsądkiem !
Tolek / 83.13.18.* / 2007-05-17 17:11
Ja też płacę ZUS i jak złamałem nogę to żadnego odszkodowania nie dostałem, w zus-ie powiedziano mi że mi się nie należy , więc po co płacę wypadkowe.W tym kraju to by tylko grabili i ciągle im mało.Niech wprowadzą podatek na własną głupotę.
Tolek / 83.13.18.* / 2007-05-17 17:10
Ja też płacę ZUS i jak złamałem nogę to żadnego odszkodowania nie dostałem, w zus-ie powiedziano mi że mi się nie należy , więc po co płacę wypadkowe.W tym kraju to by tylko grabili i ciągle im mało.Niech wprowadzą podatek na własną głupotę.
l_ala / 62.233.229.* / 2007-05-17 16:58
święte słowa - popieram w 100%
patriotka / 83.28.228.* / 2007-05-17 16:24
Protestuję, po stokroć protestuję, nie chcemy jeszcze jednego podatku, proszę lepiej zarządzać pieniędzmi z podatków nie tylko z NFOZ, złodziejstwo tego rządu przekracza nie tylko zasady zdrowego rozsądku ale i chorego, przecież nawet dziecko wie że za darmo nikt w Polsce nikogo nie wyleczył i nie wyleczy, w szpitalu za cytologię trzeba płacić a ile milionów wydano na reklamę o bezpłatnej cytologii i zapraszano kobiety na badania!!! Paranoja goni paranoję, a postawa lekmed2 jest karygodna i powinna być karana. W moim mieście jest dentysta ogólnie znany który oficjalnie ma 20 tys dochodu rocznie, posiada 2 domy i 3 samochody bardzo drogie sportowe, dlaczego nie ma kas fiskalnych w prywatnych gabinetach lekarskich?????? Panie Religa tam jest kasa do wzięcia! proszę spojrzeć na swoje podwórko! Łapy precz od uczciwych obywateli obciążonych podatkami do granic możliwości, mam samochód 20 lat średni robię 40tys km miesięcznie i nigdy nie miałam nawet stłuczki, dlaczego mam płacić za idiotów którzy się rozbijają? czy ci idioci nie posiadają OC? oczywiście że posiadają tylko nikomu nie chce się ściągać odszkodowania sądownie, najlepiej walić wszystkich równo! komuna wróciła, Panie Profesorze wstyd mi za Pana!
rafaello / 2007-05-17 16:51
Dziękuję! Już myślałem, że jestem sam, który myśli racjonalnie.

Pozdrawiam
Rafaello
liberał 2 / 83.9.236.* / 2007-05-17 16:24
To co proponuje pan Religa, to kompletna bzdura. Analogicznie do podatku samochodowego należałoby wprowadzić kolejne podatki takie jak:
1. Podatek od narciarzy bo łamia nogi).
2. Podatek od rowerzystów (bo też powoduja wypadki).
3. Podatek od pieszych (bo powodują wypadki, gdy wtargną na jezdnię).
4. Podatek od turystów górskich (bo łamią nogi w górach).
5. Podatek od posiadania dzieci (bo poród kosztuje).
6. Podatek od palaczy (bo częściej chorują).
7. Podatek od górników (bo ulegają w pracy częstym wypadkom).
8.Podatek od posiadanie psa (bo nie jeden mocno poranił człowieka). itd. itp
Jakbyśmy ustalili podatki od wszystkiego, co powoduje konieczność leczenia, to nie trzeba by było płacićskładki na ubezpieczenie zdrowotne.
mari45 / 83.11.47.* / 2007-05-17 17:58
bomba, popieram,

Najnowsze wpisy