Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
japonia1 / 2007-05-17 14:25 / portfel
w pełni popieram działania aby ograniczyć zdzieranie kasy z obywateli w celu łatania dziur w budżecie służby zdrowia. Sam odprowadzam około 600zł miesięcznie składki zdrowotnej i nie wykorzystuje tego nawet w 50% a chcąć się porządnie wyleczyć trzeba iśc do lekarza prywatnie, bo w przychodni Cie olewają lub odwalają sztukę.
rafaello / 2007-05-17 14:24
Protestuję!!!

Nie,Nie,Nie i jeszcze raz NIE!!!!!

Niech się zajmą PRYWATĄ LEKARSKĄ w szpitalach, gdzie wykonują zabiegi a kasują do swojej kieszeni nie płacąc przy tym podatków i nie ponosząc kosztów utrzymania specjalistycznego sprzętu medycznego.

Może nasi Wybrańcy polityczni wreszcie zajmą się gabinetami lekarskimi, w których nie ma KAS FISKALNYCH, a które mogłyby też przynosić odpowiednie dochody dla budżetu poprzez wykazywanie prawdziwego dochodu z prowadzenia działalności lekarskiej.
lekmed2 / 83.25.101.* / 2007-05-17 14:44
trzeba b\yło się uczyć to też byś korzystał
roback / 87.205.182.* / 2007-05-17 15:55
o prosze jaki urażony doktorek, pewno będzie też strajkował, ba ciągle mało!!!
rafaello / 2007-05-17 15:30
Zastanów się, co piszesz!
Dzięki tej prywacie na państwowej posadzie okrada się szpital, który musi płacić za serwisowanie sprzętu a zabieg, który powinien być wykonany powinien przynieść dochód szpitalowi a nie komuś, kto prowadzi prywatę.
Właśnie za taką postawę PRL-ową musimy płacić więcej i w szpitalach jest jak jest.

Natomiast ja właśnie się uczyłem i jestem doskonałym specjalistą, który prowadząc działalność gospodarczą odprowadzam rzetelnie podatki i składki ZUS, z których Ty jak sądzę masz miejsce pracy (lekmed2).
lekmed2 / 83.25.101.* / 2007-05-17 14:44
trzeba b\yło się uczyć to też byś korzystał
ja2 / 83.25.101.* / 2007-05-17 14:43
a jak myślisz ? kto zapłaciza kasy i dodatkowe podatki?
Chyba nie gabinety a Ty
rafaello / 2007-05-17 15:47
Z pewnością ja albo Ty jak będziemy zmuszeni skorzystać z usług gabinetu, natomiast taki gabinet będzie musiał być konkurencyjny cenowo w stosunku do innych, bo się nie utrzyma na rynku a podatek, który zostanie odprowadzony pozwoli zasilić budżet.
Pamiętaj PAŃSTWO to jedno wielkie przedsiębiorstwo, które musi zarabiać żeby móc wydać.
lekmed / 83.25.101.* / 2007-05-17 14:40
jakbyś mnie miał takiej możliwości leczenia to byś musiał zdychać
rafaello / 2007-05-17 16:01
Dlatego w takiej sytuacji receptą na porządek w służbie zdrowia jest opłacanie składek do niezależnej ubezpieczalni, z której chory płacąc kartą ma pokryte koszty leczenia i sam wybiera gdzie skorzysta z usług medycznych.
I wtedy dopiero będzie walka o Klienta(chorego) poprzez podwyższenie standardu usług a wszyscy pracownicy placówki będą zarabiać godziwą płacę, czego szczerze życzę.
Łobuz1305 / 83.21.80.* / 2007-05-17 14:20
Popieram protest!!!!!!!!!!!!!!!! jak chcą podwyżki to niech sami sobie placą z własnej kieszeni
Jarzabek / 192.229.17.* / 2007-05-17 14:18
Popieram Protest !!!
Nowokomuch / 62.163.136.* / 2007-05-17 14:12
Za chwilę okaże się znowu, że te "komuchy" z TK rzucają kłody pod nogi naszym wspaniałym władcom. bo obawiam się, że jest to kolejny knot, który nie przejdzie przez TK. Mam tylko nadzieję, że ktos odważy się to zaskarżyć.
P.S. Poseł Mularczyk znów będzie mógł wykazać się inicjatywą i udowodnić, że większość kierowców to TW lub KO czy co tam jeszcze.
Niech żyje PiS! Przewodnia siła siła narodu z jej Wielkim Wodzem arosławoLechem!!
niech żyje IV PRL!!
przepełniony żalem / 88.220.66.* / 2007-05-17 14:08
APEL O ROZSĄDEK!!!!!!!!
Nie warto strzępić klawiatury i uzasadniać swoje stanowisko - setki internautów już to zrobiło w sposób niezwykle jasny i przekonujący. Niepokojący jest fakt iż pomysły idą coraz dalej - na dodatek w niewłaściwą stronę... Począwszy od takich "drobnostek" jak OC czy abonament RTV - rządzący wprawdzie próbują stworzyć rozwiązania systemowe, jednak ich zasadność i logika pozostawiają niezwykle wiele do życzenia. Nie będę tu opisywał innych proponowanych rozwiązań, szczególnie dotyczących przedsiębiorców. Coraz poważniej zaczynam rozważać zamknięcie swojej firmy, zatrudniającej 180-u pracowników. Cóż nam średnim przedsiębiorcom pozostaje... Państwo kopie nas z każdej strony, czekając aż coś wypadnie z i tak wytrzebionych już kieszeni.
Pozostaje jedynie apelować... o kapitalizm - przepełnia mnie gorycz na myśl o socjalnym podejściu obecnych rządzących to kwestii zasadniczych. Solidarność - jak najbardziej - ale złodziejstwem się brzydze...
WydymanyPrzez IV RP / 213.254.226.* / 2007-05-17 14:18
Nie wiem czym się zajmujesz, ale ja z moją firmą już od dłuższego czasu rozglądam się za krajem, gdzie można spokojnie żyć i pracować. Już parę krajów na przeniesienie firmy wytypowałem.
Prawdziwy Polak / 83.25.100.* / 2007-05-17 16:52
Ja też prowadzę firme zatrudniająca kilka osób i też najprawdopodobniej zamknę ją lub przeniosę do innego kraju. W jakimkolwiek innym kraju na świecie jesteśmy sobie w stanie poradzić w biznesie czy zawodowo niczym mistrzowie, bo umiemu sobie radzić w warunkach konkurencji w kraju gdzie jest najwyższy VAT w Europie, najwyższy ZUS ( % ), najwyższe koszty pracy, największa biurokracja no i teraz jeszcze OC ma być. KATEGORYCZNIE NIE DLA PODWYŻSZANIA OC !!!, PODATKU OBROTOWEGO FIRM!!! ( LEPER dla ratowania rolnictwa ) i INNYCH PRZYMUSOWYCH DANIN. Jeszcze tylko odrobina, czara sie przeleje i wyjeżdżamy ..... !!!
przepełniony żalem / 88.220.66.* / 2007-05-17 15:56
W mojej sytuacji przeniesienie jest niewdzięczne ponieważ zajmuje się w zasadzie działalnością produkcyjną. Przeniesienie=ogromne koszty - na które w tej firmy mojej firmy nie stać, jednak patrząc na rozwój sytuacji poważnie rozważam sprzedaż firmy, wyjazd i rozpoczęcie nowej działalności o nieco innym profile. Chętnie na ten temat podyskutuje - kapucynska[at]onet.eu
majchal / 2007-05-17 14:04
Co chwila dochodzi nam ( kierowcom ) jakiś podatek, a to na drogi, a to na dziury, a to na łatanie dziur, a to na kolejne dziury ;-)
Ja osobiście straciłem większą część szacunku dla prof. Religi. Okazał się sprzedajnym politykierem, drugiej ligii. Szkoda, że dobrzy fachowcy biorą się za sprawy, o których nie mają pojęcia.
A czy nasz protest coś da? hmm?! Szczerze wątpię, dziura jest wielka, PiS nie ma pieniędzy więc to pewnie przejdzie i pod płaszczykiem ofiar wypadków, dziur w jezdniach, budowy autostrad potrzebnych na EURO 2012 przepchną jeszcze nie jedno takie śmierdzące jajko.
Co by nie mówić ale jak się jest przy korycie to wszystkie świnie kwiczą tak samo ( tok myślenia i ewentualna analogia z politykami jest zupełnie przypadkowa )
TrAH / 81.210.111.* / 2007-05-17 13:43
Należy zrobić poządek w NFZ i służbie zdrowia, tzn. odpolitycznić NFZ i administracje zarządzającą szpitalami, wprowadzić koszyk usług podstawowych, obecną kwotę składki ubezpieczeniowej podzielić miedzy różnych ubezpieczycieli wybranych przez ubezpieczonego. Ponad to zmniejszyć rozdawnictwo i biurokrację, a pieniądze znajdą sie na wszystko!!!
PS. W tym kraju lepiej nic nie mieć, nic nie umieć i nic nie robić, to napewno państwo Ci pomoże i da jeszcze na wude
WydymanyPrzez IV RP / 204.13.236.* / 2007-05-17 13:50
"PS. W tym kraju lepiej nic nie mieć, nic nie umieć i nic nie
robić"
Hmmm... Coś w tym jest. Ale na to właśnie chyba liczy PiS. Więc lepiej bądżmy aktywni, żeby nie obudzić się w IV PRL.
dziwak / 195.71.90.* / 2007-05-17 13:37
2007-05-17 13:34:57 | 195.71.90.* | dziwak
Re: Protest Money.pl: Rząd się broni [0]
Proponuję dorzucić podatek na służbę zdrowia do:
1 grilów, węgla drzewnwego, rozpałek - poparzeni leczą się za
pieniądze pozostałych
2. rowerów
3. łyżew
4. wrotek, rolek
5. deskorolek
6. sznurów - niedoszli samobójcy też są leczeni
7. prezerwatw - jak pęknie to znów koszty dla służby zdrowia
8. itd.
.... / 83.12.60.* / 2007-05-17 15:45
Popieram protest.
Do listy dodam jeszcze:
8.Alkoholu
9.Papierosów
10.Młotków - jak się kto puknie w głowę to też jest leczony
11.Żyletek i brzytew - samobójcy
12.Nart - nogi można połamać
kierowca pieszy pasa / 83.5.218.* / 2007-05-17 13:24
Jeszcze 20% mam tym złodziejom w zębach zanieść - niedoczekanie .Ubezpieczalnie to są najbardziej oszukańcze instytucje w tym kraju ,są bardzo profesjonalni w egzekwowaniu składek ,jak bym chciał zapłacić to nawet na Księżycu znajdzie się agent ,ale przy wypłacie to dopiero jest dopiero jazda , jak można im ufać skoro publicznie wiadomo że szkolą pracowników aby działali na niekorzyść klienta i co oni mają ofierze wypadku godziwie pomóc ,to już chyba sprawca prędzej się honorem ujmie.
WydymanyPrzez IV RP / 87.118.108.* / 2007-05-17 13:20
Ręce precz od OC!
Rena26 / 195.150.77.* / 2007-05-17 13:14
To chyba byla by jakas przesada placic wiecej za oc. Mi ledwo starcza pieniedzy na splate kredytu samochodowego, utrzymanie auta, zaplate rachunkow za mieszkanie. Z ciezkim trude moge cos odlozyc zeby zaplacic co rocznie za ubezpieczenie jakie obowiazuje dotychczas. Jak tak dalej bedzie to trzeba bedzie uciekac z tego kraju, szukac pracy za granica.
pio56765 / 83.14.223.* / 2007-05-17 13:13
brak słów z tym rządem, kaczak.... czas juz sie skonczyl
edek 48 / 89.76.154.* / 2007-05-17 13:11
...rece opadaja...protestuje!!!!!!!
kiedy ,tacy politycy jak p.Religa przestanie nas uszczesliwac????...zlikwidowac NFZ dac kazdemu mozliwosc rzadzenia sie swoim majatkiem, dlaczego nie moge decydowac gdzie moje pieniadze na "zdrowie" beda
ulokowane???pozdrawia...duzo zdrowka!!!!!!

Najnowsze wpisy