Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
$$$$ / 83.14.188.* / 2007-05-17 08:33
Po raz kolejny jestem zmuszona zaprotestowac! Czy naszrzad nie umie nic innego wymyslic niz tylko podwyzki? Kolejne szklane palace typu ZUS beda stawiane?!?!?! kolejne kieszenie ponapychane? a moze super drogie zegarki wreczne!??!!?nie wystarczy wam zabieranie kazdemu normalnie pracujacemu obywateowi 40% z jego ciezko zapracowanych pieniedzy?!?!? ile to jeszcze bedzie trwalo?!?!? a moze to rzeczywiscie jakas akcja pod wezwaniem - wynocha Polacy z kraju! sio do Angli! sio do Irlndii! im was tu mniej tym lepiej...i gdzie tu zdrowy rozsadek????
stef / 150.254.26.* / 2007-05-17 12:03
precz z preczem! i z podyzka OC tez!
andy234 / 193.17.54.* / 2007-05-17 08:32
no to może jeszcze niech każdy odsiedzi w więzieniu profilaktycznie 1 miesiąc w roku co może wpłynie na zmniejszenie ilości łapanych przez policję pijanych kierowców, no i w ramach losowania co dziesiątemu kierowcy odbierać samochód - tak może wyglądać zbiorowa odpowiedzialność, dla państwa liczy się tylko jak zabrać ludziom pieniądze a nie jak rozwiązać problem
Emila1967 / 83.6.6.* / 2007-05-17 08:18
Jeżdżę ostrożnie i nie mam poczucia solidarności z piratami drogowymi albo kierowcami na podwójnym gazie. Jak ministerstwo nie umie nic innego wymyślić to podnosi podatki. Tak to czuję. Dlatego protestuję.
Ela1 / 83.27.126.* / 2007-05-17 08:14
JA PROTESTUJĘ!!!!!!!!!!!!! A z czego ja zapłacę tę składkę??? Od 7 lat nie dostaję podwyżki. Paliwo kosztuje 4,50 zł .......... a do pracy trzeba dojeżdżać.
Kurcze kiedy ta Polska przestanie być złodziejska.
JA PROTESTUJĘ PRZECIWKO PODWYZKOM!!!!!!!
JA CHCE WYJECHAĆ Z TEGO KRAJU!!!!!!!!!!!
RĘCE MI JUZ OPADAJĄ!!!!!!!!1
acomitam / 83.25.202.* / 2007-05-17 08:08
Jeśli reformowanie służby zdrowia, którą proponuje pan Religa ma polegać jedynie na wzroście składek i obciążeń, to panu Ministrowi już dziękujemy. Wzrost wydatków jest zapewne konieczny, jednak wcześniej należałoby przygotować pole do tego, aby dodatkowe pieniądze, które wpłyną były wydawane celowo. Pane Religę, jak każdego nieudolnego urzędnika któremu przyszło ratować resort zdrowia, cechuje brak mocy sprawczej, która jest niezbędna do tego, aby w naszej służbie zdrowia coś rzezcywiście zmienić. Wydać kasę jest najprościej. Po skoku na OC przyjdą zapewne inne próby uszczuplenia naszego budżetu. Dlaczego by np. nie obciążyć osób, które namiętnie oglądają TV i przez to psują sobie wzrok? Można zażądać, aby 20% abonamentu TV przekazywane było do NFZ. Co tam TV. Ile osób jest rocznie rażonych prądem? Pewnie sporo i dlatego należy bezwzględnie zażądac aby 20% opłat za prąd też poszło na leczenie porażonych. Itd. Przypadek ministra Religi wskazuje, że każdy powinien zajmować się tym, na czym się zna i do czego ma zdolności. Mninister Religa w żadnym razie nie powinien "iść w urzędy", bo się tylko ośmiesza.
dar / 217.153.146.* / 2007-05-17 08:04
Przez 30 lat pracy płacę na Fundusz Zdrowia, moja matka robi to od lat 55 . Teraz czeka na operacje już 2 lata. Gdyby założyć sobie prywatny fundusz to w tej chwili mogłybyśmy skorzystać z prywatnej służby zdrowia.
Jak to się dzieje , że państwo (rządzący ) zawierają z obywatelem umowę ( składki zdrowotne, emerytalne ), z której wywiązuję się tylko jedna strona - obywatel.
Nie gódźmy się na żadne zwiększenie podatków czy składek. Wszystkie one są formą złodziejstwa.
wodie / 195.85.249.* / 2007-05-17 07:35
Kierowcy płacą już przecież składki na ubezpieczenie zdrowotne - tak jak każdy pracujący obywatel tego kraju. Czemu mają płacić podwójnie? Oczywiście najlepiej dosolić nowy podatek zamiast wziąć się za zrobienie porządków. Miliony złotych wydaje się na p******* a pieniędzy na drogi czy służbę zdrowia jak nie było tak nie ma.
Gruby / 153.100.131.* / 2007-05-17 07:33
Ceny OC już teraz są ogromne jak można podnieść je jeszcze bardziej - to kolejny podatek !!! Precz Złodzieje !!!
jogo / 85.89.175.* / 2007-05-17 07:17
Juz sie nie dziwię że na moim osiedlu prawie wszyscy młodzi wyjechali za granicę i nie chca wracać.Zdecydowane "NIE" -NIE NIE- kolejnym podatkom.Co sie dzieje -w tych tak zwanych złych czasach dług zagraniczny był mniejszy,podatków mniej o połowę ....../żadnych vatów,pitów itp..... idę sie uczyc języków też chce życ normalnie czyli trzeba wyjechać z ojczyzny......
siwy55 / 82.177.183.* / 2007-05-17 06:19
Proszę państwa , weście się za pożądne ustawy anie wciskajcie ludziom kitu. A ręce i łapy naprawde precz od OC. Pomyślcie głową a nie jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bieta / 80.54.191.* / 2007-05-17 11:39
Zgadzam się z przedmówcami . OC niech pozostanie wg starych zasad .
squeblo / 189.145.60.* / 2007-05-17 01:05
Czy wyście już wszyscy tam powariowali? Obciążać kierowców za wasze nieudane reformy zdrowia? Przecież Religa je daje rady, problemy go przerosły i powinno się to powiedzieć głośno, zanim wpadnie na jakiś kolejny "genialny" pomysł. TO JEST MOJE GŁOŚNE NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE DLA OC!!!!!!!!!!!!!!!
Lekarz / 194.126.147.* / 2007-05-17 05:43
Nie podnosic OC - podnieśc składki zdrowotne.
acomitam / 83.25.202.* / 2007-05-17 08:17
I tak byłoby właściwie. Próba wyszarpanięcia dodatkowych środków jakimiś lewymi kanałami musi skończyć się dla nas fatalnie. Nie tylko zamazuje to klarowność finansów służby zdrowia, to jeszcze tworzy niebezpieczny precedens. Dlaczego niby tylko 20% OC miałoby iść na leczenie ofiar wypadków? Jak będzie taka potrzeba, można zażądać 30% albo i więcej. I co to jest ofiara wypadku? Jeśli dajmy na to, żona która się dowiedziała że mąż miał wypadek dorgowy doznała zawału serca nie jest aby ofiarą wypadku? Jasne że jest. A dlaczego tylko z OC ma być ściągany haracz? Przecież istnieje tyle innych obowiązkowych opłat. Jak to powiedział chyba de Tocqueville: nie ma takiej nikczemności do której nie posunie się najłagodniejszy nawet rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy. Propozycja Religi to właśnie taka nikczemność, która na dodatek jest bardzo niebezpiecznym precedensem.
janusz79 / 83.18.140.* / 2007-05-17 00:20
Jedyną receptą jaką na uleczenie wszelakich deficytów finansowych można spodziewać się w tym kraju są - KOLEJNE PODATKI!!! bo przecież tak mało płacimy... PROTESTUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fonte / 81.190.91.* / 2007-05-17 11:26
Dodatkowy podatek OC za szkody powypadkowe powinni ponosić sprawcy wypadków. Jak i w sprawie leczenia osób poszkodowanych.
mst / 212.76.33.* / 2007-05-17 00:17
Precz od OC!
Rozliczcie się z akcyzy na paliwo, która miała pójść na remonty dróg!
RadosławCzerny / 2007-05-17 00:10
Ja proponuje jeszcze dodatkowo 50 % podatek na leczenie chorych pomysłów prof. Religii i jego ludzi w Ministerstwie Zdrowia hahahaha
pawel sz / 91.4.204.* / 2007-05-17 00:17
POPIERAM PODNIESIENIE OC NA RZECZ SLUZBY ZDROWIA
BO TO PRZEZ WYPADKI DROGOWE WIELU LUDZI DOZNAJE POWAZNYCH OBRAZEN I WYMAGA KOSZTOWNYCH
ZABIEGóW MEDYCZNYCH I DLUGOTRWALEJ NIERAZ REHABILITACJI.
uWAZAM ZE I TAK OC I NW JEST W POLSCE DOSYC NISKIE
logan74 / 83.4.242.* / 2007-05-16 23:49
Najprościej pobrać pieniądze od nas czyli kierowców.A dlaczego nie odliczyć kosztów ubezpieczenia i paliwa od podatku przecież muszę dojeżdżać aby zarabiać.TO są moje koszty , tak samo naprawy zawieszenia.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .Dlaczego posłom zwracane są koszty paliwa na dojazdy ??

Najnowsze wpisy