Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
Młody wkur****y / 88.156.80.* / 2007-05-16 17:17
Protestuje po dziesięciokroć:
1. RĘCE PRECZ OD NASZEJ KASY!
2. STARE DZIADY NA EMERYTURĘ!
3. SZANSA DLA MŁODYCH ZDOLNYCH NIEOBCIĄŻONYCH CHOROBĄ GENETYCZNA ZWANĄ PRL!
ALOJ / 62.111.131.* / 2007-05-16 17:06
tu nie da się żyć, za niedługo będziemy płacić podatek od tego że pozwalają nam chodzić po chodnikach i wdychaćpowietrze nad Polską .NIE ZGADZAM SIĘ PROTESTUJĘ PRECZ OD OC, niech płaci ten kto spowoduje wypadek ,mam dość ucisku w tym kraju wyciskają nas jak gąbkę,ale nich pomyślą że ona kiedyś wyschnie to z kąd będą wyciskać, tym w rządzie dobrze się wymyśla różne bzdury bo oni jeżdżą limuzynami rządowymi,a za swoje jak płacą to nawet nie odczują bo mają wielkie dochody i nie liczą się z kasą tak jak postronny biedny Polak w tym kraju który zarabia brutto 1200 złotych na m-c i auto ma ale stare bi nie stać go na nowe bo go rząd z każdej strony chce orżnąć,więc każdy myśli o pracą za granicą bo tak godne życie za godne pieniądze i prawo jest dla ludzi a nie przeciw nim.
PRECZ OD OC P R O T E S T U J E |||||||||||||||||||||
liberumveto / 193.108.177.* / 2007-05-16 17:01
Powoli tracę resztki szacunku dla prof.Religi strategia lepienia w starym murze dziur jest dobra dla poziomu murarza, niech służbą zdrowia zajmą się menedżerowie, co wielu przypadkach juz dało efekt,
ręce precz od OC!!!!!!
Venice / 83.7.219.* / 2007-05-16 17:00
Mam prywatne ubezpieczenie na życie, w tym ubezpieczenie od wypadku. Dodatkowo w zakupionym pakiecie usług medycznych w prywatnej firmie mam pokryte koszty hospitalizacji w razie wypadku. I co? Dodatkowo mam płacić za to jeszcze w OC? Jakaś paranoja. Jeżdzę 10 lat rocznie robiąc ok 50 tys km po Polsce i jeszcze nigdy nie spowodowałma nawet stłuczki. Ręce precz od moich ciężko zarobionych pieniędzy.
elka12345 / 83.4.155.* / 2007-05-16 16:55
Powiem tylko, iż zgadzam się z tym jako posiadacz samochodu i użytkownik dróg w każdym tego słowa sensie.
Na komentarz co do pomysłów naszych władz brak mi już sił .
Pozdrawiam wszystkich.
silverweb / 2007-05-16 16:53
Jak najbardziej nie popieram pomysłu ministra Religi. Skoro kierowcy mają płacić tak na wszelki wypadek opłatę za leczenie swoich potencjalnych ofiar, to ja mam takie jeszcze analogiczne propozycje:
1. Niech mężczyźni płacą podatek na leczenie psychologiczne ofiar gwałtu oraz na fundusz resocjalizacji gwałcicieli - w końcu mężczyźni mają potencjalne narzędzie i możliwości, by stać się gwałcicielami.
2. Niech kobiety płacą składkę na fundusz alimentacyjny, bo dzięki swoim wdziękom są potencjalnym powodem zdrad małżeńskich, rozpadu związków i potem problemów dzieci rozwodników (niepłacenie alimentów itd.)

... nadużywanie prawa jest łamaniem prawa. A my, podatnicy, mamy prawo do własnych pieniędzy. Państwo coraz bardziej nas ograbia, nie pozwala nam się rozwijać, nie pozwala zarabiać, tego co zarobimy nie pozwoli inwestować, a tym samym nie daje sobie zarobić. I kółeczko się zamyka. A wystarczy troszkę logiki. Bogate społeczeństwo, to społeczeństwo, które może płacić mniejsze podatki, ale od większych kwot. Jeżeli ktoś ma odprowadzić 50% swoich dochodów w postaci różnych opłat jawnie lub niejawnie nazywanych podatkami, to naprawdę odechciewa się pracować na utrzymanie każdego darmozjada czy popisującego się przed kamerami polityka... Politycy - więcej pokory, więcej skromności - a na pewno ludzie Was zauważą. A przy okazji: ręce precz od OC i naszych pieniędzy. Dość już płacimy i dość już jest z tego marnowane nie wiadomo na co...
olewator / 85.219.221.* / 2007-05-16 16:49
Od PiSu , schizofreni i paranoi - zachowaj nas Panie
kierowca / 195.116.34.* / 2007-05-16 16:48
Jak brakuje pieniędzy to najprościej wyciągnąć od kierowców. A co z pieszymi czy rowerzystami (często pijanymi) powodującymi wypadki? Dlatego stanowczo PROTESTUJĘ!!!!!!!
Przestańmy płacić OC!!!!
Wp.Guciu / 83.15.174.* / 2007-05-16 16:46
Dlaczego nawet o 20%. Mam silnik w swoim samochodzie 1,8, a ktoś ma 0,9, dlaczego ja mam płacić więcej, bo co bo mam większy silnik. Jeżeli chcą coś takiego wprowadzić to nie powinno to być procentem tylko sumą stałą, czyli nie do 20% ubezpieczenia tylko np.100zł dla wszystkich. Wtedy ma to jakiś sens.
A tak w ogóle to jeżeli ktoś spowodował kolizję drogową to ubezpieczalnia niech zapłaci z ubezpieczenia sprawcy, a sprawca niech nie utraci 10% z ubezpieczenia tylko wszystkie ulgi niech straci w ten sposób ubezpieczalnia w ciągu krótkiego czasu odzyska pieniądze, a sprawca odczuje to tracąc wszystkie zniżki.

Generalnie jestem przeciwnikiem podwyższania OC, jak już niejednokrotnie pokazało nasze państwo nie zawsze zmiana wychodzi nam na lepsze, jak się później okazuje tracimy na tym My szarzy obywatele tego kraju.
KAP / 162.27.160.* / 2007-05-16 16:46
protestuje przeciwko traktowaniu kierowców (w tym mnie) jako dojnej i na dodatek durnej krowy. place juz podatki: CIT, VAT, przeglady samochodu, haracz przy kazdej zmianie papierka samochodu i gdy ktos mi gwizdnie tablice, place akcyze, podatek drogowy w paliwie i obowiazkowe ubezpieczenia, place za durne ustawienia znaków i haracz za kompleksy strazników miejskich (drogówka jest na ogól normalna) i teraz mam jeszcz e placic religowe za nieudolnos Pana Ministra? rozumiem ze rzadzacy rozbijajacy sie rzadowymi limuzynami i taka jak nasz poremier nie majacy nawet samochodu maja to gleboko w ..... Kierowcy , jest nas pare milionów. Dajmy tym popaprancom do wiwatu. Mialo byc tanie panstwoi potezne autostrady . Moze by tak im to wytrabic na klaksonach?
rybka / 2007-05-16 16:45 / Tysiącznik na forum
Wiadomym jest, że polski system opieki zdrowotnej cierpi na ciągły brak funduszy, ale haraczem się tego problemu chyba nie rozwiąże! Przecież większość wypadków (nie tylko drogowych) zdarza sie z powodu ludzkich zaniedbań. Połamane zimą ręce i nogi, ofiary pożarów, pogryzieni przez psy, czy przegnieceni przez drzewo, które juz dawno powinno być wyciete. Za tego typu tragediami zwykle stoi człowiek, który czegos tam nie dopilnował. Ale najprościej jest obciążyć kierowców, bo to tylko kwestia jednego rozporządzenia i ....podwyżki składki. Za wypadek na dziurawej drodze i tak zawsze winien będzie kierowca, bo przecież nie dostosował prędkości do warunków jazdy po gruzowisku nazywanym szumnie drogą krajową. Może więc Państwo Polskie powinno skończyć z hipokryzją i wprowadzić obowiazkowe ubezpieczenie OC wszystkich od wszystkiego (najlepiej wyłącznie za pośrednictwem PZU). Spore mozliwości pozyskania kapitału dla NFZ widzę w obowiązkowym ubezpieczeniu Górali od śliskości śniegu i nachylenia stoku oraz producentów masła na wypadek chorób spowodowanych nadmiarem cholesterolu.
PiotrP / 83.8.162.* / 2007-05-16 16:44
Dokładnie tak „RĘCE PRECZ OD OC”
Czy naprawdę w „Najjaśniejszej IV Rzeczy Pospolitej” wróciła komuna i wszystkich traktuje się tak samo. Niech wyższe składki płacą Ci którzy „żyją” ze stłuczek. Dlaczego bezpiecznie jeżdżący kierowca będzie traktowany tak samo jak pirat drogowy.
NIE ZGADZAM SIĘ
Liberał / 2007-05-16 16:37 / Bywalec forum
Jak się jeździ rządowymi samochodami to się zapomina o opłatach. Ręce precz od naszych portfeli, niech koszta leczenie ofiar wypadków ponoszą sprawcy. To chyba nie problem by wprowadzić taki zapis. RęCE PRECZ.
zpts / 83.8.201.* / 2007-05-16 16:33
Za podatki w paliwie na drogi niech je naprawia i bedzie zdecydowanie mniej wypadkow a sprawca wypadku niech przez np 5 lat ma wyzsze OC a nie bezmyslnie walic w tych co cale zycie jezdza bez wypadku. Wszyscy tu pisza gdzie pieniadze znalezc, wystarczy chciec!

Najnowsze wpisy