Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Protest Money.pl: Ręce precz od OC!

Money.pl / 2007-05-16 12:42
Komentarze do wiadomości: Ręce precz od OC!.
Wyświetlaj:
jura / 2007-05-16 15:25
ABSOLUTNIE NIE zgadzam się na takie wyciąganie moich ciężko zarobionych pieniędzy. Kto spowodował niech płaci!!
--s / 83.15.245.* / 2007-05-16 15:24
spoko, rolnicy jak zwykle nie będą musieli wykupywać tego OC, tzn będą musieli, ale tego nie zrobią i w prezencie ich długi będzie pokrywać państwa, czyli jak do tej pory jak rolnik nie chce się ubezpieczyć
St. / 83.14.253.* / 2007-05-16 15:24
Zlikwidujcie swioch darmozjadów z ZUS-u to starczy pieniędzy na wszystko
St. / 83.14.253.* / 2007-05-16 15:21
Oddajcie najpierw pieniądze z podatku drogowego, za który od lat budujecie drogi. Teraz chcecie zrobić to samo?
St. / 83.14.253.* / 2007-05-16 15:21
Oddajcie najpierw pieniądze z podatku drogowego, za który od lat budujecie drogi. Teraz chcecie zrobić to samo?
St. / 83.14.253.* / 2007-05-16 15:21
Oddajcie najpierw pieniądze z podatku drogowego, za który od lat budujecie drogi. Teraz chcecie zrobić to samo?
St. / 83.14.253.* / 2007-05-16 15:21
Oddajcie najpierw pieniądze z podatku drogowego, za który od lat budujecie drogi. Teraz chcecie zrobić to samo?
lciesiel / 2007-05-16 15:18 / Bywalec forum
Pomysł miałby sens, gdyby proporcjonalnie została obniżona składka na ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ skoro ta część działalności szpitala jest finansowana w 100 % przez odpowiedzialne podmioty - nie musi być finansowana z budżetu
Pytanie tylko dlaczego akurat leczenie ofiar wypadków miałoby podlegac takiej procedurze, a nie np. ofiar pobicia?
Poza tym wzrośnie nie tylko składka OC dla właścicieli. Więcej zapłacą również leasingobiorcy samochodów, bo z kolei np. banki równiez taki wzrost kosztów przełożą na uzytkowników.
W tej postaci ( bo przecież składka nie zmaleje ) rzeczywiście jest to rozbój w majestacie prawa.
Kero niezwerbowany / 83.238.145.* / 2007-05-16 15:11
Degradacja społeczeństwa postępuje wraz z upływającym czasem.
Każde kolejne ekipy rządzące okradają naród tak z ich wynagrodzeń jak i złudzeń, że w Polsce może być lepiej.
Czas na CZWARTY Rozbiór Polski
PRECZ z łapami od moich zarobków!!
RELIGA lecz się sam!!!
Miszel / 193.178.243.* / 2007-05-16 14:55
Najlepiej iść po najniższej linii oporu. Może lepiej wprowadzić oszczędności w administracji NFZ, wtedy pieniądze się znajdą na leczenie.
mcalkiew / 2007-05-16 14:51 / portfel
Jestem ZA!!! Ale niech płacą nie kierowcy, a politycy - za to, że ich pomysły niszczą nasze zdrowie.
LetnikK / 217.76.116.* / 2007-05-16 14:51
Zdecydowanie jestem przeciw temu pomysłowi. Kolejny przypadek przerzucania kosztów na obywateli. Sądzę, że większość poparłaby projekt obciążania kosztami leczenia sprawców.
marek 19-53 / 83.24.0.* / 2007-05-16 15:25
Utopia. Większość sprawców ciężkich wypadków do końca swojego życia nie zarobi na pokrycie kosztów uczynionych szkód (pomijam nawet tzw. szkody w mieniu).
- koszt akcji ratunkowej
- koszty leczenia i rehabilitacji,
- zasiłek i składki ZUS w czasie leczenia ,
- renta inwalidzka i ew. rodzinna (jeżeli ofiarą jest jedyny żywiciel rodziny).
A proszę sobie na dodatek wyobrazić, że sprawca jest bezrobotny, nie posiada żadnego majątku. I dochodzi Pan swoich roszczeń w drodze powództwa cywilnego. Powodzenia.

W kwestii przerzucania kosztów - proszę wyjaśnić czemu płaci Pan AC lub ubezpieczenie od ognia i kradzieży. Przecież przerzuca Pan koszty na innych obywateli. Przecież jak Panu ukradną samochód lub spali się chałupa to zapłacą inni - składka tego nie pokryje.
janru / 217.75.58.* / 2007-05-18 21:53
Ale się okręciłem żeby Cię znaleźć .Popieram to co napisałeś.Niech pomyślą tylko skąd wzięła się idea ubezpieczenia.Jest to zabezpieczenie się przed nieszczęśliwymi skutkami naszej działalności lub natury.Możemy płacić całe życie i z tego nie skorzystać,no i dobrze.Ale jeśli min. Religa o tym zapomniał to niech zapłaci OC od swojej działalności ministerialnej, a My ją podniesiemy jak nam braknie na lekarstwa.
anty-marek / 217.8.178.* / 2007-05-16 15:52
skladka nie pokryje ale 10 DOBROWOLNYCH skladek juz tak! wlasnie na tym polega roznica miedzy AC a OC - AC jest DOBROWOLNE, wiec nie czuje ze ktos przezuca na mnie koszty bo ja sam sie na to DOBROWOLNIE zgadzam.

OC jest przymusowe dla odmiany....
maa / 2007-05-16 15:47 / Tysiącznik na forum
Jeśli chodzi o wykład, co to jest ubezpieczenie, trudno sie nie zgodzić. "LetnikK" po prostu nie rozumie, co to jest ubezpieczenie.

Ale nie o to chodzi. Religa chce z OC sfinansować podwyżki dla lekarzy, a nie leczenie ofiar wypadków. Szacunki wskazują, że na leczenie ofiar wypadków potrzeba 3-4 x mniej niż chce Religa.

PiS pieniądze ma, lecz woli wydać je na piwo i kiełbasę wyborczą dla swojego elektoratu, nie na lekarzy.
Może się przeliczyć. Lekarze wyjeżdząja. Jak moherowe babcie będą musiały płacić za wizytę po 100zł, lub czekać na nią dwa miesiące, by zwierzć się ze swych kłopotów ze stolcem, znów zagłosują na SLD.

A strata władzy się skończyć Trybunałem Stanu i kilkoma latami odsiadki dla Kaczyńskich i ich najwierniejszych pretorianów. Dosyc się nazbierało.
zwolennik EURO / 83.30.145.* / 2007-05-16 14:46
a dolar nadal traci na wartości. Dlatego BMW przenosi produkcję do USA.

Produkcja samochodów terenowych X3 (na zdjęciu) zostanie przeniesiona z Austrii do zakładów BMW w amerykańskim Spartanburg, zapowiedział szef niemieckiego koncernu Norbert Reithofer na walnym zgromadzeniu w Monachium.
bynajmniej nie dziad / 83.22.134.* / 2007-05-16 14:40
Pchać łapy do cudzych pieniędzy to każdy mądry!

Krew mnie zarabia jako uczciwie i ciężko pracującego na etacie człowieka w prywatnej firmie płacącego uczciwie podatek i ZUS od każdej zarobionej złotówki, wysokie ubezpieczenie pakietowe OC i AC i jeszcze podatek Belki od marnych groszy, jakie z trudem udaje mi się odłożyć, jak słyszę takie pomysły.

Spieprzać dziady!
Jaś / 212.76.37.* / 2007-05-16 14:37
To kpina. Najpierw zamknijcie nierentowne szpitale a potem wprowadzajcie ew. daniny. Bynajmniej nie tylko od płacących OC.

Najnowsze wpisy