Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest nauczycieli. Będzie kolejna manifestacja w Warszawie

Protest nauczycieli. Będzie kolejna manifestacja w Warszawie

Wyświetlaj:
uy9 / 78.9.149.* / 2015-09-21 17:35
Z************ 44 lata w zawodzie i miesięcznie dla państwa wypracowałem ostatnio zysk po około 100 tyś .zł. Mam słabą pensję w porównaniu do zysków jakie wypracowuję. Wciąż [od 6 lat!]słyszę tłumaczenia "dlaczego nie mogą mi dać uczciwej wypłaty"... Czuję się na siłach pracować jeszcze z 10-15 lat ale mam to w d ..takie układy... Kiedy przejdę na emeryturę rzucę chyba to w diabli...Natomiast nie ma w Polsce fachowców wąskich specjalności ! To co widziałem w szkołach [Centrum Kształcenia,tudzież Politechnika] to była żenada. Nauczyciele nie znali podstaw tego o czym uczyli ! Dodatkowo byli rozpieszczonymi typkami , z rozbujałym EGO,brakiem rzetelności itd.. Oni nie mieliby szans na pracę w zawodzie [którego uczyli ] w typowym zakładzie nawet na najniższej grupie zaszeregowania ! :[..Do takiego stanu przyczynia się skutecznie ZNP. Żadania płącowe i kadrowe skutecznie wiążą możliwości reform w szkolnictwie. Zwolnić z pracy nieuka , który "uczy" nieuki zawodu" to niemożliwość! Wszak chroni go karta nauczyciela !...Dlatego Kluzik wysyła swoje dzieci [pdo szkoły]tam gdzie ZNP nie sięga. Tam jest trochę normalności
MW221 / 78.28.6.* / 2015-09-21 18:45

Z************ 44 lata w zawodzie i miesięcznie dla państwa wypracowałem ostatnio zysk po około 100 tyś .zł. Mam słabą pensję w porównaniu do zysków jakie wypracowuję.

Słabiutko, ale jak ocenić wypracowany zysk. Żołnierze i policjanci to tylko straty... Rolnicy, straty, Leczenie ludzi same straty... W cholerę z tym. Jak wypracowałeś zysk to sobie go weź. Ktoś jednak zorganizował ci tę pracę, Jak jesteś lepszy od organizatorów twojej pracy to bierz i rób sam i zatrudnij ludzi - zobaczysz jak to fajnie, kasa sama się pcha.
gobigobi / 78.8.31.* / 2015-09-21 17:41
Co do Pana uwag - "nauczyciele nie znali podstaw tego ... czyli brak wiedzy praktycznej - zgoda - poczyta Pan mój post - walczę z MEN korespondencyjnie - wprowadzają reformy a NAJWAZNIEJSZE - dbać o poziom nauczania i bazę TO SIĘ SAMO I ZA DARMO NIE ZROBI. Nauczyciel musi całe życie się doszkalać - a czasu i kasy na to nie ma. Ten zaraz po studiach ma mało doświadczenia w dydaktyce - ten "stary" z czasem traci kontakt z rzeczywistością - ale o tym MEN woli nie wiedzieć. Nie ma na to z centrali konkretnych pieniędzy i tylko w koło się tnie - coraz więcej na płacach. Reszta w moich innych postach.
maks 135 / 31.179.12.* / 2015-09-21 17:30
A inni z budżetówki mają czekać następne 6 lat ? Te nieroby strajkują co roku i zawsze coś dostaną. Ale jak trzeba mieć dyżur w szkole w czasie wakacji to nie.
kopnięty przez kopacz / 84.40.230.* / 2015-09-21 17:28
I 9 lat bez waloryzacji zasiłku pielęgnacyjnego 153 zł !!!
kutaj / 185.14.148.* / 2015-09-21 17:28
Znowu p*********** w stołki domagają sie podwyżek co rok mają i ciągle im mało bezczelne hamy
west313 / 81.190.185.* / 2015-09-21 17:52
Oj Jasiu jasiu a tyle razy ci mówiłem że CHAMY pisze się przez "CH" !!! Ale byłeś tłukiem i nim zostałeś tyle że teraz masz komputer ;-)))
.,m.,mb / 93.105.181.* / 2015-09-21 17:28
przecież niepotrzebny jest mądry naród :)
Genowefa Pigwa898 / 185.14.148.* / 2015-09-21 17:26
Wy nieroby co rok macie podwyżki i jeszcze wam mało a czy wy wiecie ile zarabiają ludzie gdzie po was sprzątają klasy bo nie umiecie wychowywać dzieci ażeby nie niszczyli i bałaganili nie macie wstydu przed ludzmi takie macie wysokie zarobki i ciągle wam mało a obsługa wasza zarabia minimalną pensje czym się różnisz od nich tym że tatuś miał możliwość posłać cię na studia liczy się że trzeba być człowiekiem
Walddi / 46.238.69.* / 2015-09-21 17:20
Mam staż 25 lat w zawodzie , z********** 6 dni w tygodniu/ 8 godzin dziennie/ , podwyżki nie miałem od 5 lat a tu nagle dowiaduję się , że nauczyciele dostają za mało pieniędzy , kilka lat temu też zgłosiłem taki akces swojemu szefowi na co on odpowiedział krótko , że jak się nie podoba to droga wolna , droga wolna Pąństwo nauczyciele , zawsze można zostać robotnikiem i pracować 8 godzin dziennie .
wg1313 / 217.99.59.* / 2015-09-21 17:18
Podwyżki tylko za solidną pracę w szkole - a nie udzielanie korepetycji swoim uczniom.
gobigobi / 78.8.31.* / 2015-09-21 17:17
To nie jest tylko kwestia niżu czy wyżu. MEN w ostatnim okresie traktuje nauczycieli jak wyrobników, którzy za miskę ryżu mają pracować z poświęceniem dla dobra narodu. Wdrożono reformę szkolnictwa zawodowego - sam proces wdrożenia i wyposażania szkół MEN oparł w głównym stopniu na FUNDUSZACH UNIJNYCH (a co by było bez??). Tylko, że poza grubą kasą wydaną na pilotażowe badania instytutów i nie zawsze sensowne szkolenia pozostawił setki nauczycieli z problemem - rok się zaczyna a my kolejny raz robimy rozpoznanie walką - nie było przykładowych programów i podręczników. NIE MA NADAL SYSTEMU SZKOLEŃ NAUCZYCIELI - ZGODNIE Z WYMOGIEM "DOPASOWANIA DO POTRZEB GOSPODARKI". TRWAJĄ KOLEJNE TESTY JAK TO ZROBIĆ BEZ PIENIĘDZY. Znów z funduszy unijnych, "do roku 2020" ma się to wyjaśnić. Czyli: jakoś to będzie - nauczyciele mają misję to sobie poradzą za darmo i doszkolą sami. Pełno to jest tylko szkoleń typu - jak sobie pogadać o potrzebach dzieci bo to szkolenia nisko kosztowe. Jeśli coś ma mieć poziom politechniczny czy po prostu techniczny to kończy się na "dobrych" chęciach MEN. Problem w tym, że edukacja powszechna, za sprawą przeniesienia z socjalistycznego indoktrynowania umiłowania mas pracujących na psychikę obecnych dorosłych decydentów i zwykłych ludzi a nawet dzieci - nie cieszy się poważaniem. Ci co wiedzą w czym rzecz lokują dzieci w szkołach płatnych. Pani Minister nie jest tu wyjątkiem. Tam i nauczyciel zarabia godziwe pieniądze i baza inna i dzieci mają większą motywację (pewnie nie wszystkie ... ale to inna bajka).
krates 22233 / 88.156.136.* / 2015-09-21 17:16
Że też przywilejów nauczycielskich nikt nie skieruje do trybunału konstytucyjnego????
aaaahha / 89.228.48.* / 2015-09-21 17:14
ja u swego szefa prywaciarza nie dostałem podwyzki od 8 lat a pracuje 170 godzin na mc i mam 26 dni urlopu a nie ile tam macie? 3 miesiace?
gobigobi / 78.8.31.* / 2015-09-21 17:32
do Pana aaaahha -
1. Ile daje prywaciarz za te 170 do ręki?
2. A może trzeba było się uczyć? i zostać szefem swojego szefa?
3. Widać, że Pan dawno w szkole nie był. 3 miesiące? Kto Panu te bzdury wciska? Wg przepisu i w praktyce w czasie wakacji mam wolne od 7 lipca do ok 20 sierpnia. Potem są już egzaminy dla niechętnych do nauki. W czasie "ferii" mam szkolenia i w każdej chwili mogą mnie wezwać a "zimowa przerwa świąteczna to "wolne dla ucznia a nie dla nauczyciela" to pan już wie.
3. Aby zostać nauczycielem trzeba to robić do 24 roku życia i jeszcze nadal do końca życia - takie są wymogi formalne i praktyczne. TEN WYSIŁEK POWINIEN ZOSTAĆ DOCENIONY.
4. Wpadnij Pan do szkoły na przerwie i wytrzymaj te 110 dB przez 10-20 min na dyżurze. I potem ostrą jazdę bez trzymanki kolejne 45 min. Nauczyciel na ławce nie leży ani na łopacie się nie opiera.
5. Czy Pan od prywaciarza też do domu robótki ręczne dostaje? Mnie zona z domu z kajetami chce relegować na korytarz. Tyle dyskusji o tym kto ma lepiej. Pana wypowiedź wpisuje się w ogólniejszy nastrój "po co komu szkoła" - wszytko sobie wygoogluję, i po co komu mądrzy ludzie u władzy - ważne by naobiecywali złote góry. To są skutki braku edukacji, która ma kształtować samodzielne myślenie.
~Piotr belfer / 176.221.120.* / 2015-09-21 17:49
Super komentarz. Ten aaahhha jakiś taki, to nie Pan, ale cham. Ciekawe na jakim, etapie zakończył swoją edukację. Wszyscy, którzy tak piszą i opluwają Naszą pracę, zapraszam do dzisiejszej Szkoły na... tydzień pracy. Przygotuję im nawet konspekt z fizyki, albo matematyki dla klasy maturalnej z poziomem rozszerzonym. Ciekawe jaki byłby wynik. Pozdrawiam.
mikomiko / 89.230.201.* / 2015-09-21 17:48
Wg raportu OECD w Polsce nauczyciel pracuje najkrocej na Ziemi, a jakos sie to na najlepsze na Ziemi wyniki uczniow nie przeklada ;) I co do nauki to tez sie mozna usmiac... wiekszosc mlodych nauczycieli jest po prywatnych uczelniach albo maja zaoczne studia. Jest dziwnie wileu chetnych do pracy w szkole bo praca jak w komunie krotko same przywileje i tylko po znajomosci.
Piotr3000 / 83.11.12.* / 2015-09-21 17:11
Proszę bardzo 168 godzin pracy 26 dni urlopu emerytura od 68 lat tak jak wszyscy i wtedy zamiast 500 tysięcy nauczycieli będzie potrzeba 250 tysięcy więc pensje mogą wzrosnąć 100%
Hiah / 37.152.18.* / 2015-09-21 17:17
Proszę bardzo nie ma sprawy, wolę mieć 26 dni na życzenie niż półtora miesiąca w sezonie, tylko wytłumacz swojemu dziecku, że ma przesiadywać w szkole codziennie i koniec z odpoczynkiem czy wakacjami, bo uważasz, że ktoś ma lepiej od ciebie i trzeba mu dopiec.
JAPAJAPA / 89.230.201.* / 2015-09-21 17:23
Widac, ze nie masz pojecia o realiach na tzw. "zyczenie" czy zadanie to masz 4 dni w roku ;) A reszte 22 dni za zgoda przelozonego czy wlasciciela ;) Ale skad Ty komunistyczna istotko mozesz o tym wiedziec.
Hiah / 37.152.18.* / 2015-09-21 18:15
Mam pojęcie, bo nie jestem nauczycielem i nigdy nie miałam problemu żeby szefostwo nie podpisało urlopu, czasem nawet przekładałam o kilka dni już podpisany urlop, bo coś nie wypaliło i także zero problemu. A zawód nauczyciela znam podobnie jak inne, bo nie wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia jak ci wszyscy krzykacze tutaj.
elemelek / 83.15.195.* / 2015-09-21 17:10
To może trzeba zmienić zawód na inny ?
JAPAJAPA / 89.230.201.* / 2015-09-21 17:09
JESTEM ZA PODWYZKAMI DLA NAUCZYCIELI - PODWYZKA CZASU PRACY 18 godz. pensum / tyg.
Kabaret jakiego nigdzie na swiecie nie ma........
anka515 / 85.237.166.* / 2015-09-21 17:02
Ja tak się zastanawiam, kto wypisuje te komentarze. Bez względu na to, jaka branża jest poruszana, pracownicy jej są wyzywani przez internautów od leni. Czyżby cały naród jest leniwy?

Najnowsze wpisy