Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Protest nauczycieli. Będzie kolejna manifestacja w Warszawie

Protest nauczycieli. Będzie kolejna manifestacja w Warszawie

Wyświetlaj:
majko / 78.133.163.* / 2015-09-21 18:36
"ojoj"
a może wprowadzić wam po prostu zatrudnienie w oparciu o kodeks pracy, a nie kartę nauczyciela to zobaczycie różnicę. Niektórzy z was już widzą róznicę po przekształceniach. A tak zapytanie:
- ile organizujesz wycieczek w ciągu roku - 2-3?
- wywiadówki 2-4?
- dyskoteki, uzupełnianie dzienników elektronicznych - nie rozśmieszaj mnie bo mam zajady
- przygotowanie do lekcji - przecież rypiecie to samo co rok, chyba że podstawa programowa zmienia się wam jak sztafeta 4x100
- jeżeli macie taki zapiep..rz to skąd czas na te korki i dorabianie w innych szkołach
- i na koniec - jak uczycie tak dobrze to dlaczego tylu uczniów potrzebuje korepetycji.
A co do braku podwyżek od trzech lat to są grupy zawodowe, które nie miały podwyżek od 8 lat. Więc protestujcie sobie przed wyborami i uczcie młode pokolenia jak wykorzystywać mechanizmy demokracji. Niedługo potem święta i ferie to odpoczniecie.
olik / 83.7.67.* / 2015-09-21 21:57
Nawet nie wiesz, jak bardzo nauczyciele tęsknia za kodeksem pracy. Urlopem w maju i Wrześniu (po sezonie wariackich cen). 2 dniami urlopu na żądanie (tzw kacowy). pracy od 8 - 16 bez wywiadówek, rad itp po 16. A za wycieczkę (wychowawca musi zorganizować chociaż jedną) płatne po 8 godz - +50% (czyli 150 z% za godzinę) powyżej 12 godziny - tzw "setkę" +100% stawki (200%). Jezu - jedną wycieczka nabić miesięczną pensję - BAJKA. Niestety - ta p..ona Karta robi z nauczyciela zawód żebraka
Monika390 / 176.103.41.* / 2015-09-21 18:36
Nie rozumiem czemu w ludziach jest tyle wrogości dla nauczycieli! Czy ktoś komuś bronił kształcić sięw tym kierunku i też mieć niby lepiej? Jakie lepiej! Nikt z piszących te komentarze nie bierze pod uwagę godzin pracy nauczyciela poza szkołą: przygotowywania się do zajęć, odywania stażu na każdym etapie awansu, zdawania egzaminów komisyjnych, sprawdzania klasówek w domu i ślęczenie nad nimi do późnych godzin wieczornych, uczestniczenia w radach pedagogicznych, szkoleniach, o dokształcaniu już nie wspomnę,przygotowywanie uczniów do zawodów, konkursów, apeli,prowadzenie szkolnych kół zainteresowań, dbanie o wystrój korytarzy (gazetki, dekoracje), organizowanie wycieczek dla dzieciaków, a do tego jeszcze sterta papierkowej, biurokratycznej roboty, którą też trzeba zrobić itd, itp. Można by tu jeszcze wiele wymieniać! Wielu nauczycieli pracuje również po lekcjach i wychodzi ze szkoły na długo po skończonych zajęciach.Każdy myśli, że nauczyciel odbębni lekcje i idzie do domu leżeć, a tymczasem jest zupełnie inaczej i mniej sielankowo, jak to sobie wymyślił " Kowalski". Każdy przeciętny Kowalski odbębni swoje 8 godzin i po 16:00 nie ma go już w pracy, zamyka drzwi zakładu i wraca tam drugiego dnia rano. Nauczyciel niestety musi pracować również w domu, ale co to kogo obchodzi, prawda? Każdy z komentujących mógł wykształcić się w kierunku pedagogiki i być tym "inteligentnym człowiekiem", jak określił to przedmówca. Co drugi Polak mówi, że nie mógłby być nauczycielem, bo nie ma cierpliwości do dzieci, a na forum krytycznie się wypowiada, z nutą zazdrości. Kto Ci człowieku bronił być nauczycielem? No kto? Każdy nauczyciel zapracował sobie i wyuczył się na taką stawkę godzinową jaką ma i nie pozostaje nic innego jak zamknąć buzię, iść do szkoły, pouczyć się i zarabiać tyle ile nauczyciel. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby jeden czy drugi pracował jako nauczyciel to inaczej by śpiewał i podejrzewam, że walczyłby o swoje. Tobie człowieku jak za mało to też jeczysz i narzekasz i chciałbyś podwyżkę, a nauczyciel jest od macochy? Jemu się nie należy, bo to inteligent? Czy lekarz, czy inżynier, czy kominiarz, czy kierowca, czy wreszcie nauczyciel, każdy chce pracować za godne pieniądze, które wynagrodzą trud włożony w pracę. Każdy zawód, tak samo jak nauczyciel, powinien być godnie opłacany. Lekarzom jakoś nikt nie zazdrości ich prywatnych praktyk? Gdybym chciała być lekarzem to bym poszła na medycynę, aponieważ chciałam być nauczycielem, poszłąm na pedagogikę. Proste? Myślę, że bardzo.
xxx7 / 77.88.178.* / 2015-09-21 19:32
A kto dzisiaj nie musi siedzieć po godzinach? też mam płacone z 8h, a siedze codziennie do 3 w nocy
him979 / 78.11.1.* / 2015-09-21 19:22
Dzisiaj kazdy pracownik musi zdobywac uprawnienia ,to jak doksztalcanie , czy to jest kierowca ,spawacz ,elektryk ,maszynista , wy juz przestancie jaczyc i do roboty od 8 do 16 osiem godzin i emeytura w wieku 67 lay
Ala296 / 185.56.209.* / 2015-09-21 19:20
Haha to się uśmiałam, "Kowalski po 16 leży w domu " no tak przeciętny nauczyciel leży po 12, myślisz że tylko nauczyciel musi się doksztalcac? Wycieczki za free to za karę? I nie rozsmieszaj mnie ze sprawdzaniem prac, mój mąż przez chwilę był nauczycielem, sprawdzałam pracę za niego nie znając tematu i zajmowało mi to może godzinę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxx480 / 81.190.247.* / 2015-09-21 18:50
Do wielu zawodów jesteście tępakami, nie macie czym się szczycić."Poucz" się więcej , może nie będziesz musiała jęczeć i biadolić o podwyżki.
Alew / 94.251.247.* / 2015-09-21 19:50
Myślę, że nazywanie wszystkich nauczycieli tępakami, może się skończyć pozwem w sądzie. należy najpierw przeczytać uważnie przeciwko czemu chcą protestować nauczyciele. Brak dofinansowania oświaty nie oznacza tylko i wyłącznie braku podwyżek dla nauczycieli. Niedofinansowana oświata to przede wszystkim brak pomocy dydaktycznych w szkołach publicznych, brak wyposażenia sal lekcyjnych w nowoczesne środki multimedialne itp. Gminy, które są zarządcą większości szkół skutecznie oszczędzają na wszystkim na czym się da. Większość rodziców ma tylko wymagania w stosunku do nauczycieli, a nie w stosunku do Ministerstwa Edukacji Narodowej i urzędów gmin. Nikt nie pyta się rodziców i nauczycieli czy chcą zmian wprowadzanych przez MEN. Nie należy więc napadać na nauczycieli tylko trzeba chcieć usłyszeć czego protest ma dotyczyć. Natomiast co do "pouczenia się więcej" to myślę sobie, że chciałabym żeby ktoś kto tak pisze najpierw niech się sam pochwali swoim wykształceniem. Wtedy będzie można podyskutować czyje wykształcenie jest większe i kto się jeszcze musi pouczyć.
Monika390 / 176.103.41.* / 2015-09-21 19:13
Ja nie biadolę i nie biadoliłam, a tępaki są w każdym zawodzie niestety. Ktoś kto pracuje 20 lat w zawodzie montera czyta rysunek techniczny do góry nogami to czasem nie tępak jest? Ja bym powiedział inaczej, to zwyczajny niewyuczony pustak...
miś519 / 89.68.45.* / 2015-09-21 18:45
dziś nauczyciele mają PO kilka godzin w różnych szkołach
@@@@@@@@@@@@@@ / 37.152.19.* / 2015-09-21 18:28
Wkrótce nauczyciele pójdą do urn i mam nadzieję, że PO skończy swoją karierę. Pani Kluzik Rosnowska również spadnie ze stołka. Odetchniemy z ulgą!!! @!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Realistka / 83.5.100.* / 2015-09-21 18:28
Jestem inżynierem i skończyłam dwa kierunki. Pracuję szósty rok, w prywatnej firmie, przeciętnie 50 godzin tygodniowo (bez oficjalnych nadgodzin), wykonuję obowiązki czterech stanowisk pracy (oczywiście w niepełnym wymiarze godzin), zarabiam 2100,00 zł brutto, 450,00 miesięcznie wydaję no dojazd do pracy, marzę by zostać nauczycielem.
MALAMI55 / 188.33.7.* / 2015-09-21 19:07

Jestem inżynierem i skończyłam dwa kierunki. Pracuję szósty rok, w prywatnej firmie, przeciętnie 50 godzin tygodniowo (bez oficjalnych nadgodzin), wykonuję obowiązki czterech stanowisk pracy (oczywiście w niepełnym wymiarze godzin), zarabiam 2100,00 zł brutto, 450,00 miesięcznie wydaję no dojazd do pracy, marzę by zostać nauczycielem.

5


Droga REALISTKO: Ja skończyłam jedne studia mgr i CZTERY kierunki studiów podyplomowych. Pracuję w szkole i zarabiam 1,700 zł. na rękę - 2,331 zł. brutto. Od początku tego roku ze dwa razy wyszłąm z pracy o skończonej godzinie. A reszta dni czyli już 3 tyg. codziennie wale nadgodziny. ZA DARMO!!! Zamienie się z Tobą i chętnie oddam Ci ten miodek, który Ja spijam. POZDRAWIAM
śmieszne / 89.200.225.* / 2015-09-21 19:51
studia podyplomowe to czysty pic na wodę. Jeżeli ktoś 5 lat studiuje np, matematykę, a potem robi 2 semestralne studia podyplomowe żeby uczyć np, fizyki to sory co ten człowiek umie po takich podyplomówkach. Nauczyciele robia te niby studia kiedy maja za mało godzin z podstawowego przedmiotu a guzik z tego potem umią i taka prawda o twoich CZTERECH podyplomówkach
Ala296 / 185.56.209.* / 2015-09-21 19:25
2100 za 40 godz tygodniowo i 2331 za 18godzin? Faktycznie dobre porównanie, kpina
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hjgf / 77.114.53.* / 2015-09-21 18:42
Na Podkarpaciu mgr inż. zarabia od 3000 i więcej. Po prostu nie wiem jake masz stanowisko i co robisz.
Monika390 / 176.103.41.* / 2015-09-21 18:34
Marzenia trzeba zamienić na rzeczywistość i iść na studia pedagogiczne! Po co marzyć?
Jarosław Wielki / 83.5.95.* / 2015-09-21 18:28
ja pracuję 15 lat u prywaciarza czyli złodzieja - czyli "biznesmena za 1 EUR" i od 2 lat mam obniżkę pensji , bo podobno jest kryzys . ale jest nadzieja , bo rząd dba o Polaków i sprowadzi nam muzułmanów ! a wtedy tym złodziejom będą obcinać ręce , nareszcie będzie sprawiedliwość w tym kraju !
saabik / 82.139.15.* / 2015-09-21 18:23
a od 2003 nie dostałem ani grosza podwyżki i pracuję po 10-12 godzin dziennie x 6 dni (nie ma wolnych sobót!!! w budownictwie) i też mam studia i to nie pedagogiczne tylko politechniczne -czyli 60 godz.najmniej NIE 18 !!! i co chwilę wolne bo święta takie owakie i WAKACJE 2 pełne miesiące !!!! .Do domu też biorę papiery -bo ktoś musi je zrobić tak jak wy kartkówki czy klasówki-I NIKT MI ZA TO DODATKOWO NIE PŁACI!!! a zużywam własny prąd i czas !!! A wiecie ile zarabiam?? 3,5tyś na rękę!!! i czasem zdarzy się coś na boku ale czasem albo wcale a ubezpieczenie i prawo wykonywania samodzielnych funkcji też kosztuje 500zł rocznie i nikt mi tego nie zwraca!!! WSTYDU NIE MACIE -bo to ja i inni zap.....ją na wasze pensje i nieróbstwo!!! Wystarczy zapytać co większość z was robi na lekcjach?!!-CZYTA GAZETY!! i ULOTKI Z MARKETÓW !!! lekcje odbywają się gdzie???-W DOMU!!!
PYTAM gdzie ci nauczyciele jak ja chodziłem do szkoły??!! -WYSTARCZYŁO uważać na to co mówi nauczyciel(prawdziwy!!!) i to wystarczyło na dobre oceny-kto chciał mieć najlepsze musiał poświęcić 1-2 godz. na douczenie się CIEKAWOSTEK!!! bo zasadniczy materiał miał nauczyciel w głowie i umiał swoją wiedzę umiejętnie PRZEKAZAĆ!!! a nie WYMAGAĆ jak teraz od kogo ?? -OD RODZICÓW!!! .Przy odpytywaniu były bardzo ostre wymagania a nauczeni NA ELEMENTARZU FALSKIEGO WCALE NIE JESTEŚMY GŁUPSI !!! WSTYDU NIE MACIE -bo większość z was to nie PEDAGODZY!!! tylko NIEROBY!!!
Farmer1966 / 78.8.12.* / 2015-09-21 19:13
To najwyższy czas zmienić pracę, Zostań nauczycielem, będziesz miał dwa miesiące wakacji,pracował do 4 godziny dziennie i będziesz miał czas czytać ULOTKI Z MARKETÓW! Z twoim podejściem będziesz doskonałym pedagogiem -powodzenia.
Renesme / 109.173.211.* / 2015-09-21 18:31
Sfrustrowany jesteś bo sam nie potrafisz zadbać o swoją podwyżkę...
wer4321 / 80.53.71.* / 2015-09-21 18:38
Ryj trzymaj buce. Do uczciwej roboty po 40h tygodniowo się weź.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojoj / 93.105.182.* / 2015-09-21 18:11
Naprawdę nie wiecie o czym mówicie. .. Widzę po minach rodziców jak czekają na dzieci 10 minut i już mają dosyć (krzyki dzieci, śmiechy, bieganie, romowy) i chcą wyjsc ze szkoły. To prawda, że pracujemy 18h plus 2 karciane, ale przy tablicy!!! Fizycznie nie da się więcej (dotyczy to gardła i słuchu). Resztę godzin mamy na uzupełnianie dokumentacji (kto się orientuje w temacie to wie, ile tego jest), spotkania z rodzicami, wycieczki, przygotowanie sie do zajec, sprawdzanie prac, organizowanie przedstawień, dyskotek, uzupełnianie dzienników elektronicznych itp itd. Bardzo proszę nie oceniajcie wszystkich nauczycieli tak samo. Ja akurat uwielbiam swój zawód, świetnie dogaduję się z dziećmi, lubią mnie rodzice.
I jestem za jedną rzeczą: wprowadzić wreszcie kontrolę edukacji nauczycieli. Dochodzi do tego, że ludzie z gorszą edukacją mają więcej godzin w szkole. Ato co MEN wprowadził ostatnio, że nauczyciele przedszkoli i 1-3 klas po skończeniu KURSU!!!!!! będą mogli uczyć dzieci języka obcego to woła o pomstę do nieba!!!! Macie niż demograficzny, nauczycieli którzy stracili pracę (często po prawdziwych FILOLOGIACH) a chcecie tak skrzywdzić dzieci....
Nie wspomnę już o załatwianiu pracy przez kogoś itp itd. Jeżeli tego nie zmienicie to prawdziwi nauczyciele odejdą........
els / 178.37.162.* / 2015-09-21 18:19
Jak mają dość to niech zmienią prace na kasjera w sklepie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
karla999 / 83.31.239.* / 2015-09-21 18:11
chlopaki poczekajcie jak po wyborach wyjdzie szydło z worka i wszystkim da?,
westQ / 83.4.107.* / 2015-09-21 18:10
ta banda obibokow znowu szaleje,dolozyc im 15godzin tygodniowo i polowe zwolnic wtedy sie uspokoja
Jerzy387 / 83.11.151.* / 2015-09-21 18:19
Zapraszam na tydzień do Gimnazjum.Życzę dobrej zabawy z młodzieżą!!
zwykła Polka / 83.5.1.* / 2015-09-21 18:08
A ja zarabiam o min. 750 zł mniej niż w 2012 roku. I cieszę się że coś w ogóle mam, bo 2 lata szukałam. I mam też wykształcenie wyższe, praktykę i pracuję 40 a nie 18 godzin w tygodniu a latem dostałam tylko 2 tygodnie wolnego a nie 2 miesiące, nie mam ferii, wolnych świąt, darmowych długich weekendów, dni nauczyciela, wolnego początku stycznia (bo od 2-go do 6-go nie opłaca się pracować) i rozliczają mnie za EFEKTY mojej pracy.
kasia137 / 178.42.171.* / 2015-09-21 18:17
Ja pracuję 40 godzin tygodniowo, nie mam 2 miesięcy wakacji, ferii zimowych, przerw świątecznych, dnia nauczyciela, rozliczają mnie za efekty mojej pracy, muszę się ciągle szkolić i wychowuję pani dzieci i jestem nauczycielem w przedszkolu. To państwo zostawiają nam dzieci na cały dzień, są w przedszkolu po 10, 11 godzin i chyba trochę szacunku i godnej zapłaty mi się należy, ale rodzic potrafi tylko wymagać i najlepiej niech zrobią wszystko za niego, ale nie dać nic od siebie i jeszcze obrażać. Mogła pani "zwykła Polka" zostać nauczycielem i pracować za te marne grosze.
filtz / 178.37.100.* / 2015-09-21 18:04
tego ,, wiecznego ,, Broniarza czas wyslac na saksy
emeryt zresztą młody / 81.190.247.* / 2015-09-21 18:02
Komu za mało niech zmieni pracę, jakiś problem dla inteligentnych ludzi?Nikt ne mówił, ze nauczyciel będzie zarabiał miliony.Idźcie tam gdzie jest lepiej.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-09-21 17:57
Szkół jest za mało i są niedofinansowane -z tym się zgodzę. Uważam natomiast, że przeciętny nauczyciel powinien w ciągu godziny (zegarowej) zarobić tyle, co przeciętny inżynier. Jeżeli zarabia mniej, to faktycznie "ma za mało" -podejrzewam jednak, że stawki nauczycieli są dużo wyższe, a że "załatwili sobie" pracę na pół etatu jako normę (właściwie chyba na 1/4 etatu), to już ich sprawa.
aga26 / 77.46.90.* / 2015-09-21 17:39
Ciągle im mało.Nikt nie musi być nauczycielem
UCZONY NIERÓB / 37.152.19.* / 2015-09-21 17:36
STOP NIEROBOM.......ZA DUŻO MAJĄ PIENIĘDZY PODATNIKA...............ŻREĆ TO POTRAFIĄ A NIC NIE DLA BUDŻETU PAŃSTWA NIE DAJĄ...ŚWIĘTE KROWY......
west285 / 81.190.185.* / 2015-09-21 17:49
Żeby zostać nauczycielem trzeba skończyć porządne studia i ciągle się doszkalać . Żeby zostać politykiem wystarczy być tłukiem bez honoru a z odpowiednej partii a żeby zostać idiotą wystarczy dodać komentarz i podpisać się "uczony nierób" .
JAPAJAPA / 89.230.201.* / 2015-09-21 18:05
Wg statystyki sejmu - Najwiecej POLITYKOW w sejmie to NAUCZYCIELE ;)))))
I nie trzeba miec skonczonych dobrych dziennych panstwowych studiow- najwiecej nauczycieli ma studia zoczne ;))))))
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-09-21 18:04
Nie tylko praca nauczyciele wymaga odpowiednich kwalifikacji. Zgodzę się, że politycy często są "tłukami" -ale takich sobie wybieramy, a ściślej takich wybierają szefowie poszczególnych partii. Niedawno można było to zmienić, ale mało komu "chciało się chcieć". Swoją drogą nadmiarem kultury osobistej to ty nie grzeszysz.

Najnowsze wpisy