Forum Polityka, aktualnościKraj

Protest nauczycieli w Warszwie. Będzie ich nawet 50 tysięcy

Protest nauczycieli w Warszwie. Będzie ich nawet 50 tysięcy

Wyświetlaj:
pliks / 178.43.198.* / 2015-04-15 19:54
Komunista Broniarz dostał rozkaz, aby jeszcze coś zrobił, póki trwa kampania wyborcza.
jaga51 / 62.178.217.* / 2015-04-15 19:54
A ja popieram strajk nauczycieli,maja racje.Chyle glowe przed nimi,nie jest to latwa praca.Dzieki im,jestem kims.DZIEKUJE!!!
gfdgdf / 109.125.209.* / 2015-04-15 20:08
A która praca jest łatwa? Każda ma jakieś ryzyko zawodowe, pewne problemy. Nauczyciele nie są w tym odosobnieni. Tylko, że im wydaje się, że pracują w warunkach szczególnych.
piotr7017 / 46.113.161.* / 2015-04-15 19:53
nie żałuje nauczycieli BO to są darmozjady CZY nauczyciele stanęli za Polakami NIE niech poznają rzeczywistość zwykłego Polaka
Boobek / 87.205.183.* / 2015-04-15 19:51
Do roboty nieroby i miglance!!! Za bylejakosc i tak macie dobra place. Kto wam kaze byc nauczycielami??? Nie pasuje to zmienic profesje!!!
Siedziec w pracy jak kazdy z nas przez 8 godzin, miec tyle samo urlopu co kazdy z nas, wykonywac prace sumiennie...
BELFER (nie) leniwy / 89.65.49.* / 2015-04-15 20:07
Może ty siedzisz bo ja pracuję NIEROBIE
kleo 99 / 83.1.81.* / 2015-04-15 19:51
nauczyciele sa niedoceniani, musza czesto radzic sobie z krnabnymi uczniami, agresywnymi o wulgarnymi ktorzy nie chca sie uczyc, rodzice ciagle sie z nimi kloca, zrzucaja cala wine na ncich, musza zajmowac sie wypenianiem papierow bezsensownych zamiast miec wiecej czasu dl aucznia, moze i ucza 18 godz + 2 dodakowow wynikajace z karty naucz, ale to sa godz dydaktyczne a poostale 20 godz co daje lacznie 4o tyg to uzupelnianie papierow, poprawianie klasowek, przygoowywanie sie do wywwiadowek, sporzadzanie rapotow, przyg lekcji, w dodatku sa odpowiedzialni za zdrowie i niekiedy zycie uczniow w szkole i poza szkola - tj wycieczkach szkolnych, rodzice czesto traktuja szkole i nauczycieli jako darmowe opiekunki i kryrtykuja ich zwalajac wine na nich nawet jesli dziecko pewne zachowania przenosi z domu do dos zkoly, musza ich uczyc, nadzorowac, dbac o bezpieczenstwo, bywaja nauczyciele malo zaangazowani, łasji na prezenty i nie przykladajacy wagi do tego aby w sposob ciekawych uczyc . maja wakacje ale jakby ktos caly rok sie uzeral z wrednymi , niechcacymi sie uczyc uczniami, musza zdzierac gardlo i sie denerwowac gdy uczen odmawia zaangazowania sie w lekcie i np bije kolegow, przerwy swiatzeczne takze sa ale wtedy tez musza poprawiac klasowki, czesto chodza na spotkania i konferencje trwajace po pare godz. na studiach tez duzo wymagaja od nauczycieli, musza znac pods psychologi, rozwoju, biologi, znajomosc metod nauczania, pods programowej, programu. itd,,poswiecaja nieiedy pare godz - paru dni na przygoto zajec- to tyczy sie zwlaszcza studentow- ptraktykantow,,i to jest złe w syst edukacji ze wymaga sie duzzzo od przyszlych nauczycieli a a starzy nauczyciele czesto nie wychodza juz poza ramy poradnika nauczyciela i podrecznik, niekiedy zajeci asa nudne-moze to tez wynukac z wypalenia zawodowego, w polskich szkolach jest niekiedy za duzo teorii nie do konca przydatnej, a malo zajec praktycnych, a jak wiadomo przez praktyke czlowiek uczy sie szybciej, lepiej i efektywniej, ucznowie ucza sie czesto na pamiec regulek ktore z czasem zapominaja :P a pozniej na maturze sa efekty zwlaszcza ze tzw klucz granicza myslenie, robi z ucz niow robotow ..ktorzy m,usza myslec schematycznie i starac sie przewidziec czyjes zamysly :P zalosne.., jest tez wiele przedmiotow malo potrzebnych tj nie kazdy ma zamiar byc fizykiem i ku temu zdolnosci wiec powinno sie mu ogranicyc fizyke na rzecz np j. polskiego czy tez jezyka obcego
ell007 / 93.105.164.* / 2015-04-15 19:57
przepraszam bardzo , ale skoro nauczyciele mają wiedzę, że program jest przeładowany i zły to dlaczego nic z tym nie robią, dlaczego w tej sprawie nie pikietują ? tak dbają o dobro uczniów? proszę mnie rozśmieszać, znam środowisko nauczucielskie - często sfrustrowane, które do szkoły przychodzą za karę i nie z wyboru tylko z musu, bo gdzieś trzeba pracować, a inna kariera zawodowa nie wyszła, kobiety które mają w nosie nasze dzieci i zapominają, że są matkami, dopuszczają do tego, że dzieci dźwigają zbędne kilogramy i mają to w nosie, przecież można tak zorganizować zajęcia, aby ograniczyć bagaż dzieciom, wszystko można tylko nauczycielom się nie chce, to oni tworzą klimat w szkole i to jak ona wygląda też zależy od nich, a jak jest wszyscy wiemy, na palcach jednej ręki można wyliczyć prawdziwych nauczycielio w szkole takich z sercem i zaangażowanie, takich co mają dobry kontakt z uczniami i rozumieją też ich problemy,
Komatrkorth / 83.5.108.* / 2015-04-15 20:09
Ale nie decydują o tym. Jak sądzisz - nie mówią o tym?

0
2015-04-15 19:57:40 93.105.164.* | ell007
przepraszam bardzo , ale skoro nauczyciele mają wiedzę, że program jest przeładowany i zły to dlaczego nic z tym nie robią
czytający / 81.190.159.* / 2015-04-15 20:01
protestowali w tej sprawie i pikietowali. chyba nie czytasz wiadomości lub wybiórczo. Przecież były protesty przeciwko zmianom podstawy programowej, ze nowa podstawa za duzo nakłada na ucznia, że program mają przeładowany i ze uczeń ma za dużo praw itp
ell007 / 93.105.164.* / 2015-04-15 19:57
przepraszam bardzo , ale skoro nauczyciele mają wiedzę, że program jest przeładowany i zły to dlaczego nic z tym nie robią, dlaczego w tej sprawie nie pikietują ? tak dbają o dobro uczniów? proszę mnie rozśmieszać, znam środowisko nauczucielskie - często sfrustrowane, które do szkoły przychodzą za karę i nie z wyboru tylko z musu, bo gdzieś trzeba pracować, a inna kariera zawodowa nie wyszła, kobiety które mają w nosie nasze dzieci i zapominają, że są matkami, dopuszczają do tego, że dzieci dźwigają zbędne kilogramy i mają to w nosie, przecież można tak zorganizować zajęcia, aby ograniczyć bagaż dzieciom, wszystko można tylko nauczycielom się nie chce, to oni tworzą klimat w szkole i to jak ona wygląda też zależy od nich, a jak jest wszyscy wiemy, na palcach jednej ręki można wyliczyć prawdziwych nauczycielio w szkole takich z sercem i zaangażowanie, takich co mają dobry kontakt z uczniami i rozumieją też ich problemy,
vgh / 178.235.161.* / 2015-04-15 20:03
Bo mają sprawy uczniów/programu w głębokim poważaniu. Liczy się kasa i żeby dużo wolnego było i duzo przywilejów.
ell007 / 93.105.164.* / 2015-04-15 19:50
znieść wszystkie przywileje, praca w szkole na rzecz ucznia 8 godzin dziennie, zajęcia powinny być realizowane od 8:00- 16:00 w takich godzinach nauczyciele powinni być w pracy, uczniowe powinni mieć możliwość wyboru nauczyciela u którego chcą się uczyć, wówczas będzie wiadomo kto uczy, a kto przychodzi tylko do szkoły, dyrekcja powinna móc zatrudniać i zwalniać nauczyciela, jeśli źle pracuje, teraz nauczyciel to taka święta krowa - obojętnie co robi to jest w szkole i pobiera wynagrodzenie, a dyrektor to tylko funkcja, uprawnień do wyboru kadry - brak, i tyle o chorej karcie nauczyciela, w Polsce nauczyciel to tak jak górnik ciągle do nich dopłacamy i nie mamy nic w zamian,
kolo653 / 83.8.109.* / 2015-04-15 20:11
Od razu widać, że do szkoły miałeś pod górkę
Ewa364 / 31.63.206.* / 2015-04-15 20:08
A kto przy zdrowych zmysłach wytrzyma 8 godzin dziennie z rozpuszczoną dzieciarnią? Rodzice w domu włączają telewizor, komputer i mają szkraba z głowy, może zafundują mu wycieczkę po centrum handlowym ( a w domu jest 2 rodziców i 1, może 2 dzieci). Jakie szczęście, że nie jestem nauczycielem.
norma1 / 188.252.15.* / 2015-04-15 19:56
to prawda bo mamy duzo takich glabow jak ty
Ewka_Konewka / 89.77.65.* / 2015-04-15 19:52
Ha, ha, ha. Prędzej uczniowie pójdą do nauczyciela, który nic nie robi i niczego nie wymaga :P
KLARA PIET / 86.111.102.* / 2015-04-15 19:50
Dziś w radiu słyszałam, jak jeden z rodziców mówił, żeby nauczycieli wynagradzać w zależności od wyników w nauczaniu. Moja propozycja niech nauczyciele z Gimnazjum Akademickiego zamienią się na rok z nauczycielami w gimnazjum w jakiej szemranej dzielnicy Warszawy. Ciekawa jestem wyników.

"I W PARYŻU NIE ZROBIĄ Z OWSA RYŻU"
"I W PARYŻU NIE ZROBIĄ Z OWSA RYŻU"
"I W PARYŻU NIE ZROBIĄ Z OWSA RYŻU""I
Alox / 178.42.67.* / 2015-04-15 19:50
Rozgonić nierobów. Widać po poziomie wiedzy młodych jak są nauczania.
krzysio pysio / 31.178.103.* / 2015-04-15 20:03
poziom wiedzy dziedzicza po rodzicach!!! debilach
nauczyciele to debile / 178.235.161.* / 2015-04-15 20:11
wiedzy się nie dziedziczy "biologu"
Wojtek461 / 37.30.88.* / 2015-04-15 19:49
Następna grupa roszczeniowa , czy ktoś w tym kraju zrobi z tym porządek ?
Ewka_Konewka / 89.77.65.* / 2015-04-15 19:47
I dobrze robią. Kluzik-Rostkowska ciągle napuszcza opinię publiczną na nauczycieli, którzy tak naprawdę zarabiają grosze.
hghgg / 109.125.209.* / 2015-04-15 20:12
Zarabiają grosze? Stażysta zarabia wg artykułu 2200 brutto, zapytaj ludzi na ulicy czy tyle mają. Większość pochwali się mniejszą kwotą. Ok, niech im zarobki rosną, ale gdy ludzie też będą więcej zarabiać! Ich pensje wypłacane są z podatków, a podatki płacą przedsiębiorcy i ludzie pracujący w sektorze prywatnym!
hghgg / 109.125.209.* / 2015-04-15 20:12
Zarabiają grosze? Stażysta zarabia wg artykułu 2200 brutto, zapytaj ludzi na ulicy czy tyle mają. Większość pochwali się mniejszą kwotą. Ok, niech im zarobki rosną, ale gdy ludzie też będą więcej zarabiać! Ich pensje wypłacane są z podatków, a podatki płacą przedsiębiorcy i ludzie pracujący w sektorze prywatnym!
klikoter / 83.5.108.* / 2015-04-15 20:14
Naprawdę większość ludzi, ktora studiowałą tyle zarabia w swoim zawodzie?
mondry / 83.30.242.* / 2015-04-15 19:46
Dziwny jest ten świat, śpiewał Czesiek. Dziwna jest ta Polska, gdzie protestują tylko uprzywilejowane grupy zawodowe : górnicy, nauczyciele. Jak ci praca nie pasuje to ją sobie zmień i tyle w temacie.
Labavi / 89.230.218.* / 2015-04-15 19:48
A wyobrażasz sobie protest osób siedzących na kasie w markecie czy pracujących na hali? Gdzie mają protestować? pod hipermarketem?
Obywatel_3RP / 31.63.209.* / 2015-04-15 19:42
Ile pieniędzy nauczycielom zabierają katecheci i księża. Wystarczy niech religia wróci na plebanię i będzie kasa ! Ponadto dzięki Bogu moje dzieci i Partii ja już zakończyliśmy przygodę ze szkołą, ale ostatnio był to prawdziwy surwiwal z niewiedzą i olewactwem państwa nauczycielstwa stale w pretensjach. Tak jak się skończył czas kiedy ksiądz był wyrocznią a nauczyciel jedyny umiał pisać na wsi, tak dzisiaj na szacunek należy zasłużyć, a nie nabywa się go z racji wykonywanego zawodu. Są jeszcze osoby które wykonują swój zawód z powołania i nie koniecznie są to nauczyciele. Na miejsca pracy w szkole czeka wiele młodych ludzi, ale szkoła to przechowalnia dla grupy rodzinnych beztalenci zabezpieczonych przez jakieś karty z roszczeniami jak górnicy. Nie mówcie, że pracujecie dużo i ciężko - ja muszę co miesiąc zapłacić 1100 zł ZUSu i nikogo nie obchodzi jak to mam zarobić - Wam płaci się za ferie, święta i wakacje i to, że coś żądacie na dzisiaj mnie nic nie obchodzi. Ja żeby mieć więcej muszę więcej pracować, a nie strajkować !!!
krzysio pysio / 31.178.103.* / 2015-04-15 19:58
znam ja takich jak ty ... praca nazywasz okradanie biedniejszych albo mniej cwanszych od ciebi. szczycisz sie gdy uda ci sie kogos oszukac i nie masz wyrzutów sumienia. a jak pod pozorem tego ze zapracowales sobie na podwyzke okradles niewinnych podatnikow z niskiego zusu przez dwa lata nie placiles 75% skladki ktora teraz placisz to co??? nie pochwalisz sie jak ci panstwo dalo za darmo ten czas ? baranie bez szkoły!!!
krótka / 91.208.10.* / 2015-04-16 10:33
Prowadzę jednoosobową firmę od 15 lat - nie korzystałam z niskiego ZUS, ponieważ go nie było. Nie zatrudniam pracowników na żadnej umowie, ponieważ nie ma pracowników ani podwykonawców. Pracuję sama i sama odpowiadam za swoją pracę. Dokształcam się w zawodzie poza godzinami pracy, pracuję 10 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Zarabiam odpowiednio do wykonanej pracy. Nie mam szefa, ale mam obowiązki. Nie zazdroszczę nauczycielom, ale ich nie popieram - nie podobała mi się praca dla kogoś - pracuję dla siebie.
EWF / 178.19.187.* / 2015-04-15 19:42
NAUCZYCIELE TO RAMIE ZBROJNE PO I SLD I WALOM MNIE ONI
sli / 77.242.232.* / 2015-04-15 19:41
czy zawód nauczyciela jest zamknięty jak np. komornik? NIE! każdy może nim zostać więc piszę do wszystkich którym nie pasuje ich praca. trzeba było iść na studia i też mieć 2 miesiące wakacji!!!!! nie chcecie tego ...... nie chcecie użerać się z własnym wrednymi bachorami a macie czelność krytykowac nauczycieli.... zastanówcie się !!!! nauczyciel w wieku 30 lat zarabia 2000zl na reke za etat, tak was to boli? nauczyciele tez utrzymują rodziny... tez spłacają kredyty.... czy nauczyciele czepiają sie prawników, komorników, hanlarzy samochodami ( ci zazwyczaj są po zawodówce), górników??? NIE!!! to wy nie czepiajcie się nauczycieli!!!!!!
Obywatel_PRL / 31.63.209.* / 2015-04-15 19:51
Jak Ci trudno, mało kasy, piszesz, że masz doskonałe wykształcenie (?), wobec tego cały świat stoi otworem - rób co chcesz i nie marudź i nie wymuszaj kasy za swój wolny czas. Zwolnij się - na Twoje miejsce czeka kilka młodych wykształconych i chętnych do pracy !!!

Najnowsze wpisy