Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wyświetlaj:
Miaaaauuuu / 89.74.141.* / 2010-12-03 20:54
Wybraliście tuska i bufetową? Płacić nie narzekać !
Michaelllo / 2010-12-03 20:54
Popieram protest!

Przedsiębiorcy generują zysk, dodatkowe obciążanie ich to gospodarczy samobój!
handel1961 / 80.51.9.* / 2010-12-03 20:51
łapy precz od biznesu
Olender1 / 95.158.100.* / 2010-12-03 20:46
Oni nas zrujnują. Wycofajcie wojska z Afganistanu to będziecie mieć oszczędności. Ja zarabiam samochodem i za to że inwestuje mam jeszcze płacić podatek... Gnojki
OklamanyPrawdziwyPolak / 83.5.204.* / 2010-12-03 20:41
Skandal - dlaczego kolejny raz podcina sie skrzydla przedsiebiorcom?!!
memento / 79.186.113.* / 2010-12-03 20:40
Rządu D.Tuska uważam że biedni podatnicy nie powinni finansować wyjazdów bogatych tzw.biznesmenów do Chorwacji ,Hiszpanii itd. czy nad Bałtyk pora panowie "biznesmeni" dołożyć się do państwa z którego czerpaliście razem z politykami pełnymi garściami aż upadło
Arek CEO @ duża Firma / 91.90.163.* / 2010-12-03 20:55
A ja nic nie czerpałem, a tacy żyjący z zasiłków i innych żyją z moich podatków, coś ci sie memento pomyliło
still / 46.112.115.* / 2010-12-03 20:37
sytuacja: stacja benzynowa na polskim wybrzeżu, samochód kratka z rejestracją z południa kraju w nim pasażer - kobieta z tyłu dwójka dzieci, głowa tej rodziny tankuje. z daleka widać że przebywają na wakacjach rowery na dachu itp. po tankowaniu do płacenia i co słyszę: poproszę o fakturę.
wnioski: jeśli faktura to koszty firmy i prawdopodobnie odliczenie VAT i tak każde tankowanie bez względu na to czy jazda była na wakacje czy do cioci na ciasteczka, czy jazda do pracy. do tego dochodzą inne koszty samochodu serwis, mycie, ubezpieczenie itd.
pytanie retoryczne: dlaczego wszyscy inni nie mający służbowych samochodów nie mają możliwości odliczenia VATU a przynajmniej pomniejszenia dochodu o koszty związane z samochodem. prywatne jazdy muszą niestety pokrywać z własnej kieszeni.
podsumowanie: tak naprawde to wszyscy kratkowcy to zwykli złodzieje - okradają poprzez zmniejszanie opodatkowania skarb państwa no i normalnych etatowych podatników
mnaw / 91.188.125.* / 2010-12-03 21:04
Mam auto z kratką w wersji kombi, które słuzy mi tylko i wyłącznie do prowadzenia intersów firmowych. Kratka zamontowana jest na stałe, zatem nie mogę przewozić większych gabarytowo ładunków, co jest bezsenownym rozwiązaniem. Przejeżdzam tyle kilometrów miesięcznie, ze na urlop jadę pociągiem albo lecę samolotem, nie odliczając kosztów z tym związanych. Odpoczywam od kierownicy, Owszem, takich przykładow opisanych wyzej jest wiele ale nie świadczy o tym, ze każdy tak robi :)
Arek CEO @ duża Firma / 91.90.163.* / 2010-12-03 20:53
Nie no ja nie mogę, to still , zakładj firmę, płac ludziom pensje, płać podatki, a jak nie zarobisz, to p`lać pensje , zusy, podatki itd ... Nikt nikomu nie zabrania zakładania działalności, zapewniam ze na początku nie jest miło jak na etacie, od 1 do 1.
Zastanawiam sie kto kogo okrada, ZROZUMCIE, ja jako właściciel firmy i tak swoje będę miał, bo to Moja firma, Ja ryzykowałem, Ja nie przespałem setki nocy jak rozwijałem firmę, jak Wy kończyliście prace o 16 to Ja pracowałem kolejne 6 godzin, szedłem spać na 3-4 i do pracy.
REASUMUJĄC - STiLL, to Państwo Ciebie okrada, bo nie dostaniesz podwyżki , po prostu
niewierzący ateusz / 83.21.171.* / 2010-12-03 20:48
panie szanowny samochody firmowe to nie tylko bryki prezesów i biznesmenów, to są również samochody dostawcze dowożące np. chlebek do sklepu, jak tym samochodom dostawczym wzrosną koszty to ten chlebek podrożeje , zapewniam cię,że takie nadużycia o jakich wspomniałeś można bardzo łatwo ograniczyć

co nie zmienia faktu ,że TEN PROTEST JEST ŻAŁOSNY

jeszcze POWINNI zaapelować do prezydenta by zawetował ustawę ,

nie wiem czy ten protest jest bardziej śmieszny czy bardziej
żałosny, kompromisowo - jest ŻAŁOŚNIE ŚMIESZNY , kilkakrotnie pisałem PROTESTOWAĆ TRZEBA PRZED , a nie po. trzeba było organizować protest miesiąc dwa miesiące temu, gdy był to projekt rządowy, a nie teraz, gdy sejm przyjął ustawę, a dwa miliardy wydarte z kieszeni przedsiębiorców zapisane w ustawie budżetowej

organizowanie protestu teraz to zwykła zagrywka marketingowa ,że money niby takie liberalne , niezależne i dbałe o dobro przedsiębiorców,TRZEBA BYŁO ORGANIZOWAĆ PROTEST DWA MIESIĄCE
TEMU. no ale naiwnych nie sieją, wielu się nabierze
honest / 81.190.203.* / 2010-12-03 20:30
Sami ich wybraliście, a teraz płaczecie. Najgorsze jest to, że w następnych wyborach zwycięży ta sama partia. Brawo Polacy ! A władza, kompletnie oderwana od rzeczywistości, zadłuża państwo, zaś deficyt łata pieniędzmi ściąganymi z podatników. Nie tylko tej ustawie, ale i całemu PO mówię stanowcze NIE!
umag / 85.89.190.* / 2010-12-03 20:26
obiecanki są tylko przed wyborami, protestuję i przyłączam się do akcji
zeb11 / 89.77.181.* / 2010-12-03 20:22
Trzeba było myśleć przed oddaniem władzy UB w 1981 roku, teraz to musztarda po obiedzie.
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-03 20:10
Rządy klaunów, niedojdów i lodziarzy. A nad ta kupą gnoju siedzi nocnik Komórkowski i prowokuje uczciwych, normalnych ludzi ... A wszystko to w otoczce medialnej tworzonej przez POmedia prowadzone przez byłych UB-eków. A kraj dymany na każdym miejscu u i każdego dnia. Rzygac sie chce . Tutaj cos z reala:
"...Miał być sukces, a wyszło jak zwykle

1. Nie dawno pisałem o tym,że nie ma reakcji ani wysokich polskich przedstawicieli w instytucjach europejskich, ani polskiego rządu na rezolucję Parlamentu Europejskiego żądającą podwyższenia poziomu redukcji CO2 w Unii Europejskiej z 20% do 30% do roku 2020.

Pisałem między innymi, że nie słyszałem o żadnej reakcji ani polskiego rządu w tej sprawie ani o reakcjach naszych wybitnych przedstawicieli w instytucjach europejskich choćby Przewodniczącego PE Jerzego Buzka czy komisarza ds. budżetowych Janusza Lewandowskiego, choć zarówno polski rząd jak i obydwaj Panowie zapewne wiedzą z jakimi konsekwencjami dla gospodarki i społeczeństwa wiąże się taka skala redukcji.

Stwierdziłem także,że stare kraje członkowskie prą do dużej redukcji CO2 do 2020 roku bo realizuje ona ich interesy i to z kilku powodów ale dwa z nich są szczególnie ważne. Z tego tytułu poniosą znacznie mniejsze koszty niż nowe kraje członkowskie, a ponadto gigantyczne pieniądze jakie te nowe kraje będą musiały wydać na tą redukcję w dużej części trafią do ich gospodarek, bo właśnie tam będą kupowane związane z tą redukcją technologie i urządzenia.

2. Przypomniałem także,że Premier Tusk ogłosił rok temu po szczycie UE w Brukseli, że godząc się na rozwiązania w sprawie redukcji CO2 o 20% do roku 2020 tam przyjęte, odnieśliśmy sukces ale już wtedy było wiadomo,że cena tej zgody będzie bardzo wysoka.

Teraz już mamy dokładne wyliczenia w tej sprawie i wiemy,że musi to być corocznie przynajmniej 3 mld euro rocznie do roku 2020, a ponieważ na razie na ten cel specjalnie nie wydajemy to w kolejnych latach wydatki będą musiały być jeszcze większe. Koszty redukcji CO2 o 20% do roku 2020 przypadające na jednego odbiorcę energii elektrycznej w Polsce będą 2-krotnie większe niż w Niemczech, 3-krotnie większe niż w Austrii i 10 -krotnie większe niż we Francji.

Okazuje się jednak, że tak przychylne dla nas zdaniem Premiera Tuska Niemcy i Francja forsują w Komisji Europejskiej przepisy dotyczące opłat za emisję CO2 już od roku 2013, że ich poniesienie przez niektóre branże naszej gospodarki jest po prostu ekonomicznie niemożliwe.

3. Komisja Europejska zaproponowała budowę wskaźników dla darmowej emisji CO2 w oparciu o opalanie gazem. W tej sytuacji w Polsce, gdzie produkcja energii jest oparta o węgiel nawet nowoczesne instalacje dostaną tylko minimalne ilości darmowych pozwoleń na emisję CO2. Branża ciepłownicza szacuje, że jeżeli te przepisy wejdą w życie ceny energii cieplej tylko z tego powodu w 2013 roku będą musiały wzrosnąć o ponad 20%.

Firmy ciepłownicze Polsce będą musiały kupować ok.60 % pozwoleń na emisję, podczas gdy ich odpowiednicy w starych krajach członkowskich tylko 20%. Cementownie szacują, ze tylko w 2013 roku opłaty za pozwolenia wyniosą 375 mln zł i corocznie będą rosły do blisko 730 mld w roku 2020. Przemysł nawozowy będzie musiał ponieść dodatkowe koszty wynoszące tylko w 2013 roku 270 mln zł , podobnie przemysł papierniczy, sodowy i wiele innych zużywających do produkcji duże ilości energii.

4. Poniesienie takich dodatkowych kosztów będzie wymagało tak jak w ciepłownictwie podnoszenia cen, co może uczynić z wielu rodzajów produkcji będących do tej pory polska specjalnością produkcję wręcz niezbywalną ze względu na niekonkurencyjne ceny (cement, nawozy sztuczne).

We wszystkich tych branżach pracuje blisko 0,5 mln ludzi a spadek konkurencyjności i związane z tym ograniczenia produkcji oznaczają po prostu masowe zwolnienia pracowników.

Premier Tusk ogłaszając przed rokiem sukces w związku z przyjęciem przez Radę UE tzw. pakietu klimatycznego chyba się nie spodziewał, ze za ten sukces aż tak szybko przyjdzie nam zapłacić...."
rootk / 83.30.76.* / 2010-12-03 20:08
W całym cywilizowanym świecie odlicza się vat od samochodów zakupionych do celów prowadzenia działalności. Nie każdy potrzebuje ciężarówki do prowadzenia działalności. Mam starem lub żukiem jechać do klienta dostarczyć mu notebooka lub oprogramowanie ??
Polska - chory kraj, który niszczy tych którzy go utrzymują...
dziadun / 78.154.79.* / 2010-12-03 22:16
Chory ten kraj, oj chory, a Tusek to nie przedsiębiorca, tylko taki sam jak inni- p*******.
Czy mi życia wystarczy, żeby doczekać się : "Japonii" "Irlandii" ?
Dopuszczamy dupków do władzy a oni potrafią "tylko pod siebie"
oj nie dobrze, nie dobrze!
mlody89 / 83.23.243.* / 2010-12-03 20:07
RostVat stop
pracodawca / 83.143.143.* / 2010-12-03 20:03
jak chcecie faktycznie protestowac - to wybrac sie na wybory trzeba i odsunac klamcow od wladzy
Andrzej1968 / 178.37.7.* / 2010-12-03 22:03
Dość tej zabawy w ciuciubabkę vat-ową. Kiedy wreszcie rządzący zrozumieją, że stabilność i przejrzystość przepisów to fundamnet zdrowje gospodarki. Kupno samochodu to inwestycja wieloletnia. Jak ja zaplanowac skoro niewiadomo jakie za chwilę będą przepisy ? Ile to juz razy "bawiono" się samochodami w firmie kosztem przedsiębiorców ? Protestuję !
niewierzący ateusz / 83.21.171.* / 2010-12-03 20:09
dobrze prawisz

TO JEST ŻAŁOSNE jeszcze zaapelujcie do prezydenta by
zawetował ustawę ,

nie wiem czy ten protest jest bardziej śmieszny czy bardziej
żałosny, kompromisowo - jest ŻAŁOŚNIE ŚMIESZNY , kilkakrotnie pisałem PROTESTOWAĆ TRZEBA PRZED , a nie po. trzeba było organizować protest miesiąc dwa miesiące temu, gdy był to projekt rządowy, a nie teraz, gdy sejm przyjął ustawę, a dwa miliardy wydarte z kieszeni przedsiębiorców zapisane w ustawie budżetowej

organizowanie protestu teraz to zwykła zagrywka marketingowa ,że money niby takie liberalne , niezależne i dbałe o dobro przedsiębiorców,TRZEBA BYŁO ORGANIZOWAĆ PROTEST DWA MIESIĄCE
TEMU. no ale naiwnych nie sieją, wielu się nabierze
door / 83.12.255.* / 2010-12-03 20:03
Za uchwaleniem zmian głosowało 230 posłów, przeciw było 145, a 38 wstrzymało się od głosu.

Najnowsze wpisy