Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wyświetlaj:
Jestem Za / 83.12.154.* / 2010-12-03 16:25
Jestem za. Dlaczego ten kto ma kasę, własną firme ma jeszcze odliczac sobie VAT za samochód czy za paliwo ( tu nie dotyczy firm transportowych ). Przecież ten przysłowiowy Kowalski choć bidny to mu nikt VAT-u w salonie czy na stacji benzynowej nie podaruje.
NIECH ZNIKNA SAMOCHDY Z KRATĄ I ODLICZANY VAT ZA PODRÓŻE PRYWATNE
wethaed / 79.189.252.* / 2010-12-03 17:51
Dlaczego chcesz być złodziejem moich i Twoich pieniędzy?
Twój tekst świadczy to braku elementarnej wiedzy z arytmetyki, prawa w ogóle nie mówiąc o biznesie. Tak naprawdę popierasz podwyżkę cen wszelkich dóbr jakie nabywasz. Weź pod uwagę, ze praktycznie wszystkie rodzaje przedsiębiorczości wymagają używania samochodu a przede wszystkim handel. Logistyka w ogromnej części opiera się na drobnych przedsiębiorcach, których jedynym nieomal kosztem jest eksploatacja samochodu.
Po takiej zmianie prawa koszty wszystkich przesyłek gwałtownie wzrosną, a zatem wszyscy sklepikarze podniosą ceny:
o przyrost VAT-u tylko o 1% ale to pikuś bo hurtownie, importerzy, producenci podniosą ceny proporcjonalnie do wzrostu kosztów transportu obcego i własnego. Poza tym takie prawo każdy przedsiębiorca może zaskarżyć do Trybunału Europejskiego ze 100% pewnością wygranej. A kto za to zapłaci - taki nierozgarnięty obywatel jak ty i ci którzy dodali + do tego komentarza.
Wiem, że w TV mediach i szkole nie uczą logiki, ale stan świadomości przeciętnych Polaków jest porażający.
Akurat przeciętny Kowalski w Polsce niestety nie jest beneficjentem "zysków" tak uzyskanych wpływów do budżetu - jest to tyko propagandowa fikcja. Obecne zmiany podatkowe wygenerują naprawdę duży wzrost cen, i kto na tym zyska?
Weźcie pod uwagę, że Chińczycy z dnia na dzień przestają być super tanim producentem i definitywnie kończy się "Eldorado" tanich zakupów. Już w tej chwili przez najgorsze na świecie prawo przeciętne produkty w Polsce są dużo droższe niż w dowolnym kraju świata.
Przyjrzyjcie się ogromnej korupcji w sferach władzy, marnowaniu wspólnych pieniędzy na bzdury.
A poza tym jeśli panie "Kowalski" zazdrościsz przedsiębiorcy, zrób "skok na kasę" podejmij własną działalność i zasmakuj poczucia bycia ściganym, okradanym przez fiskusa, pracowników, klientów, co chwila piętnowanym przez najgłupszych dziennikarzy świata. Dorośnij panie "Kowalski" i przestań bredzić - wystarczy wyłączyć TV, wyrzucić gazety i zacząć myśleć własną mózgownicą. Przecież trawestując słynne "Rząd się wyżywi" ci znienawidzeni przedsiębiorcy też się wyżywią. A tak naprawdę dlaczego nie ściga się np. dużych zagranicznych marketów gdzie przy pomocy firm pośredniczących "Kowalscy" pracują bez ZUS-u za byle jakie pieniądze, Dlaczego prawnicy nie płacą podatków wcale, Dlaczego doskonale funkcjonował bez podatków Stadion Dziesięciolecia a teraz słynne "Centrum chińskie".
Dlaczego w administracji państwowej "pracują" tabuny przyjaciół królika za nasze pieniądza i aby uzasadnić swój byt utrudniają życie nam petentom?
I tak wiele jeszcze pytań się nasuwa.
Myślenie nic nie kosztuje, poza stresem jaki wywołują rezultaty.
Floyd / 2010-12-03 18:35 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden co martwi się o mnie - Kowalski.
michacel2 / 2010-12-03 16:52 / Tysiącznik na forum
Poniewaz samochód jest uzywany sluzbowo i zaliczany do majatku, który musi byc objety ulga VAT, bo zuzywa sie do tego i amortyzacja bywa wieksza niz ulga. Chcialbys polskich biznesmanów jezdzacych tramwajami, pociagami czy autobusami, co to za biznesman.
inaczej / 217.74.68.* / 2010-12-03 16:38
Ponieważ zgodnie z ideą podatku VAT jest on przezroczysty dla firmy, a jego płatnikiem jest ostateczny konsument dobra. Zgodnie z powyższym myśleniem nie powinien istnieć VAT. Taka sytuacja powoduje do niepewności w sposobie prowadzenia działalności gospodarczej oraz zamieszanie. Ostatecznie i tak zapłacisz Ty, ponieważ wzrosną ceny, aby zmniejszyć obciążenia, więc nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi.
awiel / 178.73.51.* / 2010-12-03 18:38
Dołączam się do protestu. Pan Min. Fin. powininien poszukać pomysłów we własnej głowie, nie
w kieszeni podatników ( w przypadku podatku VAT wszystkich obywateli, gdyż jest to podatek powszechny i niedotyczy tylko przedsiebiorców, będacych czynnymi podatnikami VAT : zreszta ich relatywnie mniej).
Proponuję p. Min. Fin. zajecie się:
1. Gruntowną reformą KRUS
2. Dużymi poprawkami w ZUS ( słuzby mundurowe, górnicy itp.)
3. Urynkowienie ubezpieczeń społewcznych: pozostawieniem ubezpieczeń społcznych obowiązkowych, ale z możliwością ubezpieczenia się poza ZUS i KRUS
4. redukcje kosztów aparatu Państwa.
To na początek.
Pan Min. Fin. świetnie to wie, ale nie zrobi nic, bo najłatwiej jest doić nie zoraganizowane i w zwiazku z tym bezbronne społeczństwo.
Lecz to społeczeństwo Panie Min. Fin. i Pana kolegów z rządu rozliczy i może nie tylko przed historią.

Polska Jest Najważniejsza!
Mała firma / 78.8.74.* / 2010-12-03 16:37
Wpierw zarejestruj sobie działalność gospodarczą, a potem się wypowiadaj.
Pojęcia nie masz jakie znikome prawa ma człowiek, który zarejestruje taką działalność, za to obowiązków i opłat ma niezliczoną ilość.
rz / 195.205.193.* / 2010-12-03 16:36
Fajny jesteś, Jak sąsiad ma lepiej, to ty nie robisz nic żeby mieć tak dobrze jak sąsiad tylko żeby sąsiad miał tak źle jak ty. To ci powiem, bo może nie wiesz, ale za każdą podwyżkę podatków zapłacisz i tak m.in ty. Przedsiębiorca nie da sobie krzywdy zrobić obojętnie czy lekarz czy babcia klozetowa.
cra / 87.205.82.* / 2010-12-03 16:23
NIE.

uzdrowienie finansów publicznych to nie zwiększanie obciążeń podatkowych, ale szukanie oszczędności m.in wsród szeroko-rozwiniętej sfery "urzędasów"
lexx / 194.114.151.* / 2010-12-03 16:16
mam propozycję po co się wszyscy męczymy zlikwidujmy wszystko i będzie PO problemie nikt nikomu nic nie będzie winny, a pracodawcy jedynie będą mieli obowiązek wypłacać zarobki ludziom oczywiście nie przychodzącym do pracy bo po co
kto za ?!
ten proszony jest głosować na mnie na premiera lub prezydenta obiecuję Wam to co obiecałem
wierzcie mi :)
pliszkin / 82.160.238.* / 2010-12-03 16:15
Brak odliczeń VAT od paliwa to czyste złodziejstwo. Od świadczonych u klienta usług płacę VAT, od naliczanych klientowi dojazdów płacę VAQT, od kosztów dostwy płacę VAT. A odliczyc VAT-u kosztów paliwa mi nie wolno. Najprościej by chyba było zdaniem Władz RP wyratować budżet likwidując w ogóle prawo odliczania VATu naliczonego pozostawiając obowiązek w przedmiocie VATu należnego. To jest gospodarka czysto rabunkowa zarówno w obszarze podatkowym, jak ubezpieczeniowym (i społeczne i zdrowotne).
birdy-n / 188.147.155.* / 2010-12-03 16:59
zgodzę się w 100%
kgrzesiu123 / 85.221.128.* / 2010-12-03 16:14
najłatwiej podnieść podatki, nie trzeba robić reform....PO straciło mój głos....
darekmruk1 / 83.0.167.* / 2010-12-03 18:11
A ja jestem przeciętnym Kowalskim i jeśli kupię nowy samochód to zapłacę 100 % VATu ,i w trakcie tankowania paliwa też 100% VATu.A tzw. przetsiębiorca o 22% mniej.I gdzie tutaj sprawiedliwość. Zrozumiał bym to gdyby samochody były używane tylko do celów służbowych. Mieszkam w miejscowości turystycznej i tzw. przetsiębiorcy na wczasy udaą się a jakże samochodami służbowymi.I z tym się nie zgadzam.VAT DO LIKFIDACJI !!!
Junosza / 83.19.69.* / 2010-12-03 16:21
oczywiscie podwyzki zawsze PO wyborach.
Ludzie kiedy Wy przestaniecie głosować na złodziei?
Czy nie lepiej, zeby rzadził nami śmieszny Kaczyński niż złodziej Thusk 154M?
teksanskamasakrapilamechaniczna / 83.238.212.* / 2010-12-03 16:12
Każdy polityk przymusowo na rok na wolny rynek... niech zarobi tym co umie lub potrafi... niech zadba o obrót, zapłatę od klienta, opłaci pozwolenia, szkolenia, BHP, strażaków, itd. a potem to co zostanie niech zaniesie w zębach do ZUSu i USu i zobaczy jak to fajnie być "bogatym biznesmenem". Ludzie gdyby nie my to ten kraj nie istnieje!!! Nam się chce coś zrobić, a nie czekać kto mi co da!!!! Oni nie wiedzą, że na ich zasr... 2 miliardy my musimy zrobić obrotu 50 - i dopiero pokryjemy to co oni zabierają... Co za ignorancja, co za chamstwo i rozdawanie nie swoich pieniędzy. Trzymajcie mnie bo wybuchnę>>>>>>>>>>>>>>
IQS / 77.252.238.* / 2010-12-03 16:12
Zajmuję się sprzedażą oprogramowania na terenie całego kraju - samochód jest więc moim podstawowym narzędziem pracy. Gdy brałam w leasing samochód na początku 2006 roku, to akurat znieśli kratki w samochodach osobowych kupowanych na firmę. Potem na jakiś czas znowu pozwolili na odliczanie VAT od samochodów osobowych z kratką. Teraz, gdy planuję w przyszłym roku wymianę samochodu - zmiana niekorzystna. Cóż, małemu zawsze wiatr w oczy. Dlatego PROTESTUJĘ PRZECIWKO NIERÓWNEMU TRAKTOWANIU PRZEDSIĘBIORCÓW. Czy mam kupić samochód ciężarowy, żeby w garniturze wozić komputer i projektor?!
Rumcajs z Hanką i Cypiskiem / 79.163.102.* / 2010-12-03 17:27
Tak. Tak właśnie zrób. Ja podobnie zrobiłem przeszło rok temu. Pozbierałem wszystkie homologacje, certyfikaty wzoru lisaka, vat1 i zaniosłem do skarbowego. Muszą i tak wszystko przyjąć co się zaniesie. Odliczam Vat i będę odliczał. Do jazd prywatnych mam drugi samochód, ale prywatnie jeżdżę niewiele i niechętnie. Mam gdzieś te wszystkie zmiany. Tyle że RYZYKO PRAWNE jest u nas stosunkowo wysokie. Mam marzenie, żeby któryś rząd przez kadencję nie zmienił żadnego przepisu podatkowego.
przedsiebiorca1632131 / 83.30.87.* / 2010-12-03 16:11
sprzeciw...
Irzik / 78.8.40.* / 2010-12-03 16:11
No cóż, ja już tak naprawdę pracować nie muszę. Utrzymam się z wynajmów lokali. Ale pracuję bo lubię.
Z tym, że w mojej firmie paliwo to główny koszt. Jeśli mam jeszcze wybulić w związku z brakiem odliczenia VAT, to mam gdzieś.
Firma do zamknięcia, pracownicy na bruk i dziękuję. Nie dam się okradać.
kupię sobie za to nowy lokal do wynajmu:) i już nie będę wypalał setek litrów paliwa, od którego nie mogę odliczyć VATu mimo, iż auto jest ciężarowe!
Pa Jacek / 83.15.38.* / 2010-12-03 16:11
Do autora protestu.
Skąd ma rząd brać pieniądze? Kto zasila budżet państwa? Powinieneś to wiedzieć. Musimy skończyć z przywilejami typu mały samochód osobowy ze statusem "ciężarówki' i kratką za tylnym siedzeniem. Osiba fizyczna płaci VAT i podatek dochodowy i nie płacze. A przywatna inicjatywa jest z innej planety? Oni płacą najniższą stawkę ZUS ale mają największe roszczenia i wymagania od ZUS'u. Bezpłatne leczenie, sanatoria.
Moja prośba - nie podburzaj "prywatnej inicjatywy" bo im się w głowie do końca poprzestawia.
konioskiiliusz00 / 24.114.255.* / 2010-12-03 16:27
Ty , rzecznik rzadowy sie znalazl - drugi URBAN - zrozum, na calym swiecie (normalnym) jest to samo - niestety firmy prywatne sa uprzywilejowane ! mowie niestety bo sam nie posiadam firmy ... ale chodzi mi o co innego - zeby POlacy zrozumieli ze rzad w postaci PO (kit z PSLem) - to jest jedna wielka mafia na pensji Putina... Dlatego apeluje - kochani rodacy zacznijcie wszyscy widziec problem w szerszym swietle ! - w Polsce zyje sie coraz gorzej, dlug publiczny rosnie w skandalicznym tempie, do wladzy powrocila stara komuna.
Jak to jest ze rzad ma niby takie poparcie - zapytam wprost - za co ?
Pa Jacek / 95.49.163.* / 2010-12-03 21:07
Przykro mi, że nie rozumiesz podstawowych mechanizmów budźetu. Uzupełnij wiedzę i zabierz głos. Odpowiedz Sobie na pytanie: skąd rząd ma brać pieniądze na utrzymanie państwa?
Spokojnego wieczoru
x22x / 194.156.44.* / 2010-12-03 16:10
sprzeciw
eme / 213.238.82.* / 2010-12-03 16:09
Jestem za zmasowana akcją protestacyjną przeciwko temu pomysłowi
Marco C / 77.65.59.* / 2010-12-03 16:09
Chyba im się coś w głowach p*******....
SPRZECIW !!!
leasingodawca / 95.50.103.* / 2010-12-03 16:08
Sprzeciw
aga*** / 213.156.96.* / 2010-12-03 16:02
sprzeciw, sprzeciw, sprzeciw

Najnowsze wpisy