Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wyświetlaj:
szalos / 77.253.229.* / 2010-12-03 14:36
Jestem ZA. Trzeba się wziąśc za tworzenie nowych miejsc pracy i rozwijanie gospodarki- to da dodatkowe pieniądze do kasy rządowej. Niestety jak zawsze w Polsce zwykły człowiek musi za wszystko
zapłacić - szkoda że tak robi rząd PO bo na nich głosowałem:(
Annett / 77.223.196.* / 2010-12-03 14:33
Popieram, i nie dziwię się że najbogatsi Polacy zakładają firmy poza Polską. To jest kraj niewolników podatkowych. Na drogach można zobaczyć plakaty reklamujące PO "Nie robimy polityki, budujemy Polskę"... Ta polityka zmierza raczej w przeciwnym kierunku. Myślę że już nigdy nie pójdę na jakiekolwiek wybory I TAK NIE MA ZNACZENIA KTÓRA PARTIA WYGRYWA. Wydawało się że wybierając PO wybieramy mniejsze zło, ale okazuje się że dzieje się to co najgorsze - podnoszenie podatków. Zmiany w systemie emerytalnym które uderzą po kieszeni emerytów, podwyżka VAT która uderzy we wszystkich, brak możliwości odliczania paliwa również uderzy w nasz wszystkich, ale subwencje dla partii zostają........Oto budowa Polski !!!!!
pcv / 80.48.85.* / 2010-12-03 14:29
I bardzo dobrze! Z jakiej paki zwykli ludzie mają więcej płacić za to samo?
anty PO / 193.19.125.* / 2010-12-03 14:35
Z takim podejściem to nie będziesz miał niedługo pracy !!! Obciążenia dla przedsiebiorców od 3 lat nie maleją a rosną !!! Mamy ceny już takie jak w Europie a zarobki daleko jeszcze nam do minimalnej Europejskiej. !!! BRawo dla wszystkich tych któzy popierali PO . Wystarczy dodać do tego wyższy Vat od stycznia i będzie wszystko droższe od 2011r
kratka browaru / 46.112.62.* / 2010-12-03 14:28
mercedesom, audi i innym limuzynom z kratką
mówimy stanowcze
NIE
niezrzeszony / 2010-12-03 14:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Również popieram. Co prawda widzę ilu kombinatorów odlicza sobie VAT dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu luk prawnych, ale taką podwyżkę zbyt dotkliwie odczujemy dopłacając do transportu wszystkiego - żywności, towarów i przesyłek.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! / 194.213.1.* / 2010-12-03 14:25
Przecież o tej likwidacji możliwości odliczania VAT pisano i mówiono od kilku miesięcy. Głosujcie przeciwko kandydatom platformy w niedzielę w II turze
MICHAŁ!23 / 62.21.41.* / 2010-12-03 14:23
NIENIENIENIENIE Jeszcze raz NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sonox1960 / 95.48.102.* / 2010-12-03 14:23
Jak zapłacą wiecej, to może wreszczie przejrzą na oczy i zaczną strzelać do rządu i do tej całej Bandy Czwrorga ( PO-PIS-PSL-SLD).
tenek / 77.253.202.* / 2010-12-03 14:57
A co z ludzmi (więcej ich znacznie jest), którzy używają aut np. do dowożenia chleba do sklepów? Bierzesz pod uwagę, ze zapłacisz wiecej, bo wszystko pójdzie w górę? Pomyśl.
fgfgf / 195.42.249.* / 2010-12-03 14:23
Dlaczego mam protestować ,jesli jakiś ktoś ma firmę kupuje sobie limuzynę, aby jeździć w gości. Taka limuzyna nie wytwarza mu produktu. W wielu zatem przypadkach dlaczego ja muszę zapłacić podatek za samochód, którym jeżdżę w gości, a ktoś nie musi za samochód którym jeździ w gości.
teeo / 83.30.55.* / 2010-12-03 14:42
Ale Gość z Ciebie !
nina nielogo / 80.53.95.* / 2010-12-03 14:22
Popieram protest !
Dzisiaj pokazali swoją pazerność w trakcie głosowania o finansowaniu partii. Tylko innym umieją zabierać a od nich wara! Zakłamańcy!!!
Ave Cezar / 2010-12-03 14:20
Niestety żyjemy w chorym kraju - niby jesteśmy zieloną wyspą, która najszybciej się rozwija w Europie a prawo jak za króla Świeczka. Proszę mi pokazać choćby 1 kraj w Unii, w którym samochód firmowy ma kratkę a vatu nie można odliczać....żenada. Zobaczymy co zrobią mądrale z Ministerstwa jak dealerzy przestaną sprzedawać auta bo "firmówki" to połowa ich sprzedaży.
I wielki Pan Premier chce pouczać rząd angielski a my im do pięt nie dorastamy - niedoścignione dla nas standardy życiowe ale co tam PKB rośnie więc trzeba ograniczyć bo nie daj Boże wyprzedzimy Chiny :-D
wasz umiłowany premier wróg Jarosława, Lecha itp. / 194.181.137.* / 2010-12-03 14:18
A to dlaczego jedni mogą sobie odliczyć VAT na paliwa a drudzy nie. Niech płacą wszyscy dla umiłowanego przywódcy premiera Donalda Tuska i jego świetnej ekipy a on rozdzieli pieniądze sprawiedliwie. Nie róbmy polityki obywatele i wybierzcie nas nas abyśmy mogli absolutną większością sprawować nad wami jedynie słuszne i sprawiedliwe rządy budować wam szkoły, baseny, chodniki ulice,domy kultury i to co sobie zapragniecie. Popieram protest i jestem nawet za zniesieniem akcyzy na paliwo
dgen / 2010-12-03 14:18 / Tysiącznik na forum
jedna akcja protestacyjna odbyła się wraz z ostatnimi wyborami, kolejna akcja za rok...............
w międzyczasie proponuję POrąbanych wyborców obciążyć 50 % vatem od debilizmu
kuba83 / 193.239.156.* / 2010-12-03 14:49
Debilizmem jest tworzenie luk w prawie, które pozwala na robienie wałków. Np. Mozliwość odliczenia VAT-u od paliwa (k***... dlaczego ja jako zwykły pracownik nie mogę odliczyć sobie Vat-u od paliwa zużytego na dojazdy do pracy?? - jest to koszt uzyskania mojego przychodu; Ale zaraz przecież mogę dogadam się z pracodawcą założe działalność i będę was rąbał... a niech reszta zapieprza i płaci za mnie). Powinna być jedna stawka VAT; PIT i CIT i żadnych ulg itp. gówien. Wtedy może wszyscy zaczeli by zastanawiać się jak najwięcej zarobić a nie jak najbardziej wydymać państwo czyli nas wszystkich. To samo dotyczy się wcześniejszych emerytur i niby-rolników. Gości którzy w Wawce co miesiąc zarabiają po 50K Pln i nie płacą składek.
J_ck / 83.9.175.* / 2010-12-03 15:04
Mowa jest miły Panie o samochodach osobowych lub samochodach z tzw. kratką, od tego rodzaju samochodu nie odliczymy VAT-u. Natomiast od paliwa do samochodu ciężarowego TAK. Musi Pan pamiętać - jeżeli jak Pan chce zlikwidujemy luki w prawie i zabronimy również tam gdzie Pan pracuje odliczyć VAT od paliwa czy zakupu samochodu typowo ciężarowego - to pana miejsce pracy poniesie dodatkowe koszty, czyli w efekcie Pan może mniej zarabiać. A jeżeli Pan się dogada z pracodawcą, założy własną firmę i kupi np. wywrotkę to dojedzie pan tą wywrotką do pracy i odliczy VAT od paliwa do tej wywrotki !
kuba83 / 89.73.199.* / 2010-12-03 19:42
Jest dla mnie jasne, że jak jest mniej ulg to koszty są wyższe. Tylko prawda jest taka, że koszty "obsługi" tych wszystkich ulg są kolosalne poza tym są nadużywane. Wg. mnie lepiej je wszystkie zlikwidować (razem z kosztami) a później uprościć i obniżyć podatki. Tyle:)
transportowiec / 79.186.191.* / 2010-12-03 14:17
mam firmę transportową--jakos łatam koniec z końcem, ale ta ustawa to będzie gwóżdż do miojej trumny....mam kilku pracowników będę zmuszona zamknąć firmę...........no cóż starałam się płacić podatki i utrzymywać państwo................teraz to MY będziemy zmuszeni być na utrzymaniu państwa....
J_ck / 83.9.175.* / 2010-12-03 14:56
Ale w firmie transportowej ma Pan auta ciężarowe a nie osobowe lub osobowe z kratką. Od samochodów ciężarowych Pan odliczy VAT.
L_W / 83.10.52.* / 2010-12-03 14:16
Z listy protestujących należy wyłączyć wyborców PO, tych "młodych i wykształconych z dużych miast".
niezrzeszony / 2010-12-03 14:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a czemu oni mają nie protestować? myślisz że przez 3 lata od wyborów nie zmądrzeli?

Najnowsze wpisy