Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wyświetlaj:
komfort2 / 83.28.223.* / 2010-12-05 22:52
Protestuję. Dosyć mam już być niewolnikiem w kraju okupowanym przez rzeszę pazernych, rozrzutnych i niekompetentnych urzędników. Ich koryta nigdy się nie napełnią. To cecha wszystkich okupantów.
karpiw / 79.186.228.* / 2010-12-05 23:13
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A widział któryś z mądrali ustawę? Kłapiecie dziobami jak nomen omen kaczory!
poczytać a potem komentować:
tu jest ta ustawa:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/4352AAC3E03CBA34C12577EC003A7F6A/$file/3646.pdf
a tu przegłosowana poprawka:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/5DE6341305122880C12577ED003C391B/$file/3646-A-spr.doc
cytuję:
W art. 3 ust. 1 nadać brzmienie:
„1. W okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2012 r., w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony kwotę podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy zmienianej w art. 1, stanowi 60 % kwoty podatku określonej w fakturze lub kwoty podatku należnego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów lub kwoty podatku należnego od dostawy towarów, dla której podatnikiem jest ich nabywca – nie więcej jednak niż 6.000 zł, z zastrzeżeniem ust. 2.”;
a w ustępie 2 jest napisane:
2. Przepis ust. 1 nie dotyczy:
1) pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;
2) 3) do 7) kto chce ten znajdzie i poczyta co jeszcze jest wyłączone
i najważaniejszy art. 4.:
W okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2012 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o któ-rych mowa w art. 3 ust. 1.
a w cytowanym powyżej ustępie 1 zawarte są wozy kratkowo- pokrętne a mesiami CLK i porszakami na czele a kto prowadzi firmę ma wóz firmowy czytaj ciężarowy z wpisem VAT1 a od takiego nadal można odliczać.
Tyle przynajmniej ja z tego zrozumiałem a nie jestem żadnym prawnikiem ani analitykiem a średnio zdolnym inżynierem mechanikiem.
A wyżej wymienionych z tutejszego portalu zatrudnię do sprzątania kibli w mojej firmie bo niepotrzebny ferment sieją wśród przedsiębiorców.
swiatmuzyki / 2010-12-06 09:30
no to kolego poczytaj wyraznie co jest napisane na gorze:

Ministerstwo Finansów chce też uniemożliwić odliczanie VAT od paliwa dla aut z homologacją ciężarową, ale o masie całkowitej niższej niż 3,5 tony.

ubolewam nad tym jak miliony polskich przedsiebiorcow (a nie naciagaczy i oszustow co maja CLK)
bachuuuuu / 217.74.68.* / 2010-12-06 12:21
karpiw ma rację. Panie i Panowie czytajcie ustawę a nie sensacyjne nagłówki: "Przepis ust.1 nie dotyczy" i tu jest wymienieona lista pjazdów potocznie zwanych busami. W tym kontekscie kolejny arytkuł (art. 4) dotyczący odliczenia paliwa kończy się stwierdzeniem "...o których mowa w art 3 ustęp 1", a ponieważ artykuł 3 nie dotyczy busów to wstrzymanie odliczenia VAT'u od pliwa też ich nie dotyczy. Od razu mówię, że się na tym nie znam, ale wydaje się to logiczne.
Ideacola / 79.175.234.* / 2010-12-06 09:34
Poza tym kratka z przegrodą czasami uniemożliwia przewóz na przykład długich i wąskich ładunków, które bez problemu można byłoby przewieźć bez niej.
TSLD771 / 213.5.11.* / 2010-12-05 22:47
Ale sobie dotacji na partie to nie obcięli... Banda obłudnych darmozjadów!
Lajman / 193.138.140.* / 2010-12-05 21:55
Protestuje!!!!!!!!!!!!!!!!!! ten rząd sam sobie strzela gola. Nie jestem Pisowcem i głosowałem na PO ale już nigdy tego nie zrobię, przysięgam. to jest banda darmozjadów. Są gorsi niż PIS, oni nawet nie udają że przyświeca im jakiś cel najpierw kłamią w kampanii a potem zwiększają administracje państwową i wpływy do państwa na jej utrzymanie. Jeszcze trochę i będziemy Komitet Centralny partii
Uroczyście obiecuje że już nigdy nie oddam na nich głosu, a swego słowa dotrzymam w przeciwieństwie do panów z klubu piłkarskiego PO
Flight 1 / 89.72.125.* / 2010-12-05 21:30
Wiele razy się zastanawaim dlaczego wciąż w naszym kraju istnieje tyle betonów, bezmózgów i zazdrośników.
Odebrać wszystko, zagryźć z zazdrości za każde parę set więcej w wynagrodzeniu, i za co? za to że każdy choćby najmniejszy przedsiębiorca codziennie boryka się z milionem problemów o których pracownik najemny, nie ma nawet pojęcia że takowe w ogóle istnieją. Zamykają drzwi do firmy i idą spać, podczas gdy my nawet we śnie nie wyłączamy myslenia. Ludzie opamiętajcie się, każdy z nas pracuje zdecydowanie więcej i obciążony jest niewspółmiernie większą odpowiedzialnością. Plujcie żółcią na bandziorów, szare strefy i kombinatorów, a nie firmy, które dzięki odliczeniom m.in. VATu od paliwa mogą zatrudniać i dawać innym szansę zarobić na chleb + płaca podatki, by bądź co bądź wszystkim sie poprawiało.
Jedyne pocieszenie, to istnienie podobnych osób jak ROBOL 123, czy Misiakk.
OCZYWIŚCIE CAŁKOWICIE POPIERAM PROTEST!!!!!
Ideacola / 79.175.234.* / 2010-12-05 21:28
Nie wiem dlaczego tak się dziwicie temu ograniczeniu. Przecież gdyby to rząd
był właścicielem biura rachunkowego, firmy consultingowej lub pośrednictwa ubezpieczeniowego,
to na pewno pracownicy - w imię gospodarności i taniego państwa wszędzie jeździliby
firmowym autobusem. Albo i dwoma - w drugim teczka.
Różne dziwne regulacje się pojawią, ale jakoś nawet nie marzę o tym, iż pojawi się
odpowiedzialność finansowa urzędników i polityków za buble i zaniedbania. I tak pasie się
klasa nierobów i staje się coraz bardziej bezczelna.
ROBOL 123 / 86.111.98.* / 2010-12-05 19:19
Wg mentalności większej części naszego narodu wszystkim należy się po tyle samo, chociaż z drugiej strony ta większość ma zdecydowaną antypatię do ryzyka, do podjęcia wyzwania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Najlepiej ponarzekać, że choćby ich własny szef wozi się limuzyną za "ich" pieniądze i jeszcze wlicza to w koszty uzyskania przychodu!!! Jak można tak niesprawiedliwie żyć, wyzyskiwać biednych?! Tylko dlaczego nie potrafi owa większość pomyśleć, że dzięki temu wyzyskiwaczowi, który myśli jak zorganizować ten cały kierat, jak walczyć z biurokracją i bezmuzgimi urzędnikami np. w ZUS'ie czy US, jak "wyjść" do klienta aby zarobić na wypłaty, opłaty podatki, rozwój, remont, inwestycje itp., itd., będą mieli za co kupić przysłowiowy chleb? Czy ktokolwiek z nich chciałby zarabiać średnią krajową? NIE, BO ZA TYLE ZACHODU I PROBLEMÓW NIE WARTO Z DOMU WYCHODZIĆ! Więc życzę powodzenia wszystkim tym, którzy mają wyżej opisane podejście do swoich pracodawców, bo Ci zamiast siedzieć i narzekać po prostu myślą. Powodzenia również życzę wszystkim tym którzy tworzą "przyjazne" warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, niedługo nie będzie kto miał płacić podatków i zobaczymy skąd wezmą pieniądze na dotacje dla partii politycznych.
Konkluzja - brak ludziom perspektywy w dłuższym okresie czasu.

Pozdrawiam serdecznie
Robol
Misiakk / 83.24.224.* / 2010-12-05 18:51
W tym kraju przestaje się opłacać prowadzić działalność gosp. Ogólnie ostatni okres, pomimo wzrostu gospodarczego, totalne pustki jeśli chodzi o klientów. Większość zabierają duże sklepy. W końcu nadszedł listopad, coś się ruszyło, człowiek się cieszył, to mina zrzedła jak wyliczyliśmy podatek do zapłaty; VAT i dochodowy... kupę naszej naprawdę ciężko zarobionej kasy pójdzie teraz dla państwa. I jeszcze teraz zabierzcie odliczenia VAT, normalnie bez komentarza, zamknąć działalność i ewentualnie robić coś na czarno albo kombinować coś nielegalnie, BO PRAWDA JEST TAKA, ŻE W NASZYM KRAJU B. CIĘŻKO JEST SIĘ DOROBIĆ UCZCIWIE. POZDRAWIAM
wreszcie urlop po 7 latach / 217.153.221.* / 2010-12-05 18:45
Już złożyłem stosowny wniosek. A płaciłem zusu i podatków min 2700/ mc. DOŚĆ SPONSOROWANIA TEJ BANDY DEBILI !!!
Rob Roy / 194.169.228.* / 2010-12-05 18:08
Głosując na POgrobowców i POpapranców znaczna część narodu wybrała kierat. Świadomie lub nie to jest dla tej ekipy władzy bez znaczenia. Ma glejt i wiekszość potrzebna do rzadzenia bez ogladania sie na PROTESTY maluczkich. KłopPOt w tym, że tzw. działania niewiele maja wspólnego z Ekonomią Rozwoju. To jest zachowywanie status kwo czyli zapaści. Prosto jest siegac do portweli rodaków bez wiekszych reform. Niewżne, że koleiny raz niezależnie od plonów zdrożeje chleb, bo ktoś go musi przywieść...
POgrobowcom brak jest wyobraźni aby reformować finasową zapaść Państwa. Blisko 30 ministerialnych funduszy celowych to więcej niż 10 mld zł wydawanych na niejasne cele danego ministerstwa...

Emerytury mundorowe, BOR, Policji itp. funkcjonariuszy z 15 letnim stażem pracy to kolejne 20 mld zł.
Wypracowane w pocie czoła ulgi dla koncernów i grup interesariuszy np. niepłacenie podatku VAT przez brokerów ubezpieczeniowych (100% ubezpieczeń samochodowych - niby taniej ale przywilej grupy pozostaje) itp do dalsze 10 mld zł BEZ SIEGANIA DO KIESZENI MALUCZKICH !!!!

Koleina sprawa to wadliwy skorupowany i nonsensowny sytem podatkowy, którego podsumowaniem jest ORDYNACYJA PODATKOWA, wielokrotnie zmieniany i modyfikowany na potrzeby Interesariuszy knot ustawowy, o porazajacej liczbie wzajemnych sprzeczności i wykluczajacych się postanowień....
TRZEBA ODWAGI I PRAWDZIWEGO SPOJRZENIA W PRZYSZŁOŚĆ I DOBRO NARODU ABY TEGO KNOTA ZASTAPIĆ JENĄ KARTKĄ Z JEDNYM JEDYNYM 14% PODATKIEM VAT OD WARTOŚCI DODANEJ .
Jak za dotknieciem czarodziejskiej różdżki, tak jak w Sowieckim Sajuzie w roku 1924 r., nastąpi rozkwit gospodarczy czyli ludzkiej inicjatywy tłamszonej nosensownymi i rabunkowymi podatkami...
DO TEGO TRZEBA JEDNAK MYSLEĆ TROCHĘ JAKBY ŚCIŚLEJ...
mądrala / 84.188.88.* / 2010-12-05 17:51
nie popieram akcji, zabierają każdemu, również zwykłym mniej zamożnym ludziom, dlaczego biznesmenów traktować inaczej? Zresztą dlaczego ja mam płacić vat za paliwo a firmy nie. I niech nikt mi nie mówi, że produkty wzrosną, że wszystko podrożeje, bo porównuje ceny w Polsce i Niemczech i są na bardzo podobnym poziomie już teraz a kieszenie ktoś napycha.
Ideacola / 79.175.234.* / 2010-12-05 21:38
Proponuję zapoznać się z zasadami dotyczącymi idei podatku VAT. Po co? By najpierw wiedzieć, a później mówić - nigdy odwrotnie. Wtedy zrozumiesz dlaczego przedsiębiorca powinien VAT odliczać od paliwa, a "Kowalski" nie. Dodam, że ku Twej złości odlicza również od komputerów, oprogramowania, papieru toaletowego, mebli i tysięcy innych rzeczy, za które osoba nieprowadząca działalności gospodarczej nie odlicza niczego. I co - złości Cię to?
borso / 83.23.23.* / 2010-12-06 00:28
Ja wiem na czym to polega i moim zdaniem jeżeli odliczają VAT to powinni podlegać szczegółowej kontroli żeby nie odliczać VATu od prywatnych ZAKUPÓW...
Ideacola / 79.175.234.* / 2010-12-06 09:31
A Twoim zdaniem powinienem prowadzić ewidencję listków papieru toaletowego, zużywanego przez pracowników? Może przydzielać po 5 listków dziennie? ;-) A może licznik założyć na laptopa i ewidencjonować kiedy użyłem go prywatnie, a kiedy służbowo?
A może zatrudnić na mój koszt urzędnika państwowego, który w firmie wszystko sprawdzi na bieżąco, bo przecież mógłbym oszukać? ;->
mądrala / 84.188.88.* / 2010-12-05 17:56
aha a samochody z kratką to lipa, więcej tu oszustów, zresztą co za ciężarówka z osobówki. Firmy płacą podatki ? ok to po co odliczają sobie z tego paliwa, socjalki dla pracowników, akcje typu zbieraj punkty zdobywaj nagrody czy inne, wychodzi potem na zero a budżet trzeba łatać zabierając np dotacje na otwieranie działalności czy dofinansowanie nowych miejsc pracy
Pitoni / 78.8.208.* / 2010-12-05 17:45
Popieram Protest !!!
Dlaczego szukają kasy u przedsiębiorców, którzy płacą podatki i dają zatrudnienie, a nie w szarej strefie ( np. handel częściami z kradzionych samochodów )
igacow / 83.23.23.* / 2010-12-06 00:32
Taaaa... Płacą podatki... Firma z ogromnym dochodem kupuje 6 luksowych aut po 300tys zl kazde, którymi jeździ cała rodzina właściciela, a nie placi podatku bo nie wykazuje dochodu... Od samochodów też nawet VATu nie zapłaci bo "na firme"... i Prosze powiedz mi jakie podatki przedsiębiorcy płacą ?? ;]
mieczman / 2010-12-05 17:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Protestuję przeciwko wszystkiemu co do tej pory zrobił i robi ten rząd nieudaczników, było pięknie jak płynęli na dokonaniach poprzedników i tak majstrowali, że wszystko się wali bo się na niczym nie znali, najwyższy czas z dziadostwem skończyć.
benyx / 83.6.100.* / 2010-12-05 21:19
popieram zdecydowanie, niech rząd poszuka oszczędności u siebie, zmniejszy kosztowną biurokrację itd.
Premator / 84.10.95.* / 2010-12-05 17:31
Popieram protest
borutam / 83.31.34.* / 2010-12-05 17:24
Likwidacja odliczenia Vat od samochodów dla przedsiębiorców powoduje zapaść całej branży motoryzacyjnej i legalnie funkcjonujących firm płacących i inne podatki.
Co roku w Polsce sprzedaje się ok 1mln samochodów z czego ok 30% nowych reszta to w większości w fatalnym stanie używane pojazdy.

Przedsiębiorcy nawet Ci mali kupując pojazdy nowe i obsługując później w oficjalnie działających warsztatach które też wystawiają faktury na obsługę tych pojazdów zwiększają zatrudnienie w białej strefie i poprawiają warunki funkcjonowania firm płacących podatki.
Co jakiś czas przedsiębiorcy wymieniając samochody zasilają rynek wtórny samochodów w pojazdy z historią które można zweryfikować i w większości sprzedawane przez firmy czysto funkcjonujące.
Po kolejne odsprzedaży takie wyeksploatowane pojazdy były by eksportowane na zewnątrz na słabsze rynki.
Likwidacja odliczenia Vat od pojazdów powoduje tak naprawdę dużo większe straty podatkowe.
Obrót samochodami używanym z kręconym przebiegiem i sprowadzany przez nie osoby które często są na zasiłku dla bezrobotnych. Napraw pojazdów bez faktury w szarej strefie itp.

A tak a propos PO laka to partia liberalna. Jest to największe oszustwo polityczne. Są to przemalowani różowi z Unii Wolność. Więc nie dziwcie się że coraz więcej tam byłego PZPR i Jaruzelskiego.
justuś / 178.36.187.* / 2010-12-05 17:44
Do jasnej Anielki.To w końcu kto głosował na PO-wców.Ci przedsiębiorcy , których oni teraz oskubią.Ja już w ogóle nie mogę się połapać w tym bajzlu.Ten naród jest głupi."Na złość mamusi odmraża sobie uszy".
an.sz / 79.187.251.* / 2010-12-05 17:02
POPIERAM!!!!

Najnowsze wpisy