Forum Polityka, aktualnościGospodarka

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

PROTEST! Nie dolewajcie VAT-u do baku!

Wyświetlaj:
nairam-ab / 83.25.148.* / 2010-12-05 16:54
Popieram protest i dołączam się do niego. Mam małą firmę i jak na moje dochody strata ok. 2000zł rocznie ztego powodu to dużo. Po raz kolejny państwo okrada przesiębiorców i łata dziurę budżetową ich kosztem . PROTESTUJĘ!
justuś / 178.36.187.* / 2010-12-05 17:49
Trzeba było protestować odpowiednio głosując.Większość szła owczym pędem P-o O-wiesek.Teraz niech go zżera.
TANIOL / 46.113.227.* / 2010-12-05 16:16
POPIERAM!!! TAKIEGO POSUNIĘCIA NIE POWINIEN ROBIĆ TZW. ''LIBERALNY'' RZĄD , KTÓRY POWINIEN DBAĆ O INTERESY PRZEDSIĘBIORCÓW, BO TO ONI SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA ROZWÓJ KRAJU.
stan.j. / 89.79.217.* / 2010-12-05 15:54
Jestem za, a nawet przeciw !!!
VAT powinien być egzekwowany od wszystkiego bez żadnych ulg ale według znacznie niższej stawki.
Pozwoliło by to ograniczyć armię kontrolerów w Urzędach skarbowych i innych instytucjach z rozliczaniem VAT-u związanych. Zyski dla budżetu ogromne.
Obecny system jest bardzo chory i nie uzdrowi go nawet podwojenie ilości kontrolerów.
zloty-melon / 217.17.35.* / 2010-12-06 08:48
popieram protest
domin domin / 79.184.142.* / 2010-12-05 15:23
popieram protest
GOŚĆ_123 / 77.253.134.* / 2010-12-05 13:31
POPIERAM
marcinellonygus / 85.222.78.* / 2010-12-05 13:29
Gdy podrożeją towary pierwszej potrzeby z powodu wzrostu kosztów transportu dopiero zrozumiecie tępaki, że mali przedsiębiorcy są motorem gospodarki. Zarzynacie kurę znoszącą złote jajka, samochód w firmie służy zarabianiu pieniędzy czyli płaceniu podatków i utrzymaniu rzeszy urzędasów oraz dawaniu ludziom pracy.
omexu / 89.76.187.* / 2010-12-05 13:24
popieram
elrevolutione / 178.182.186.* / 2010-12-05 13:17
popieram protest
pirer77 / 88.220.37.* / 2010-12-05 12:37
popieram protest
marrccinekkk / 81.190.255.* / 2010-12-05 11:56
przyłączam się do protestu
wombat / 213.5.43.* / 2010-12-05 10:12
"Ustawa zawiesza też na dwa lat możliwość odliczenia VAT od
paliwa do samochodów o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5
tony. Chodzi np. o pojazdy, które co do zasady przeznaczone są
do działalności gospodarczej, m.in. auta dostawcze spełniające
określoną w ustawie definicję, samochody typu van, czy
minibusy."

Redaktorzy Money.pl, proszę o tekst tej ustawy, ponieważ
ja czegoś takiego tam nie wyczytałem, więc jestem ciekaw, skąd
Pan to wziął. Czyżby kopiuj - wklej z innych portali zamiast
zajrzeć do źródła? Wg projektu ustawy na stronie sejmu jak
najbardziej będzie można odliczać VAT od paliwa do samochodów
typu mercedes sprinter, citroen berlingo z zastrzeżeniem, że
auta te mają tylko jeden rząd siedzeń i trwałą przegrodę na
ładunek. Inne auta też mogą - np. pickupy.

W tak ważnej sprawie, skoro "aż mózg się lasował" czytając
informację o tym, że WSZYSTKIE auta z DMC < 3,5t mają nie mieć
możliwości odliczania VATu od paliwa, aż trzeba było to
sprawdzić ;-)
Adam z Ewą / 83.21.95.* / 2010-12-05 09:52
Nie doczekanie wasze, pijawki. W Niemczech np. służbowy samochód w prywatnej firmie można używać TYLKO do celów służbowych. U nas nagminnie biznesmeni NAS OKRADAJĄ. - wożac swoje flamy i siebie na dziwki, do kościoła czy po prostu dzieci do szkoły . DLACZEGO ZA NASZE ???
tade / 83.2.33.* / 2010-12-05 10:00

U nas
nagminnie biznesmeni NAS OKRADAJĄ.

-Dlaczego jestem biedny ?
- Bo jesteś głupi.
- A dlaczego jestem głupi?
- Bo jesteś biedny.
Nie zrozumiałeś!
Czytaj i czytaj a może dotrze...............!!!
Biedny Vatowiec / 89.77.218.* / 2010-12-05 09:28
W pierwszej kolejności należy wprowadzić podatek od" luksusu",potem katastralny.Auta prywaciaży wszystkie są używane do celów prywatnych,więc oczym mowa.OD dawna wiadomo,że w Najjaśniejszej RZeczpospolitej czym kto jest bogatszy,tym ma wi,,,ecej ulg podatkowych.
Światosław Dragojew / 178.36.136.* / 2010-12-05 09:52
Szanowny Biedny, proponuję przejść na stronę bogatych. Mógbyś dawać ludziom pracę ewentualnie pieniędzy i nie potrzebowałbyś jeżdzić samochodem a Vat rząd przeznaczał by na zwiększenie liczby urzędników którzy pieniędzy nie zarabiają a tylko ich konsumują i przeszkadzaja zarabiać tym którzy nie chhcą być mierni, bierni i szczycić się że są biedni.
A na marginesie: Od 1990r liczba urzędników potroiła się. Ze 160 tyś. do prawie 750 tyś. Co ty na to? Czy od myslenia głowa boli?
galicjusz / 83.31.83.* / 2010-12-05 09:08
Jeśli dobrze zrozumiałem, to będzie zakaz odliczania VAT od zakupu paliwa do samochodów
OSOBOWYCH z kratką.I bardzo dobrze. Cały ten protest,to wrzask przekręciarzy.Luksusowe
samochody "z kratką"? Jakie towary nimi wożą panowie biznesmany?Dlaczego cwaniak ma się wozić
prywatnie o 22 % taniej ?Sprawa ta wielokrotnie była już na forum. "Kratki" - to wogóle chory wynalazek
Rozumię: samochód do działalności gospodarczej opodatkowanej VAT-em - cały VAT do odliczenia,
a nie :"kratki","Lisaki" itp. p*******. Ale też pewne rygory;obowiązek oznakowania fimowego, przyłapany na prywatnej jeździe zwraca cały odliczony np. w ostatnich trzech miesiącach VAT. I po krzyku.
Swiatosław Dragojew / 178.36.136.* / 2010-12-05 10:00
A może nie warto wydawać pieniędzy na lapaczy. Biznes nie polega na wożeniu towarów a między innymi na przemieszczaniu się w bardziej ważnych sprawach związanych z biznesem. Przedsiębiorca prowadzi biznes 24 godziny a pracownik pracuję 8 godzin. Czy potrzebne kratki w osobowych samochodach? Moim zdaniem nie! Tylko zawracanie kijem Wisły. Każdy samochód zakupiony dla firmy powiniem być bez Vat i odliczać od baliwa a wydatki związane z nim powinne byc kosztem uzyskania przychodu. Jeżeli biznesmena stać niech jeździ Rols Rojsem ty też możesz i powinieneś. Przeczesz dajesz innym pracę i możliwość godziwego życia.
Pozdrawiam
Wiesław J. / 109.207.147.* / 2010-12-05 15:18
To jest własciwe podejście do sprawy. Wszystkie inne kombinacje z odlegościa przegród, ilością rzędów siedzeń, objętością powierzchni ładunkowej, kratką ito to jedna wielka manipulacja. Kombinatorstwo tak zwanego fiskusa doprowadza mnie do białej gorączki. Nieumiejętność zarzadzania i ekonomicznego rządzenia tym krajem wychodzi mi bokiem. Kolesiostwo produkujące kolejne zastępy "gryzipiórów" doprowadza właśnie do takich sytuacji kiedy to kolejne darmozjady w nieproduktywnej administracji chce sie karmić za nasze pieniądze.
Tylko mam pytanie : jaki naród wybrał tych cwaniaków na decyzyjne stanowiska; kto ich nadal popiera i daje pozytywne opinie w sondażach.?????
tade / 83.2.33.* / 2010-12-05 09:52

Dlaczego cwaniak ma się wozić
prywatnie o 22 % taniej ?


Jak drożeje paliwo to po dupie dostają tylko ci co mają samochody?? Jak VAT-u nie będzie można odliczyć to biznesmaną dołożą??
no nie kolego.
Brawo za twą bystrość.

Drogi galicjuszu ten co jeździł samochodem jeździ nim nadal
a ten co klepał biedę ma jeszcze gorzej!!!
I pewnie nie wiesz dlaczego?
Galicjusz / 83.31.83.* / 2010-12-05 13:42
Ktoś nie doczytał,lub nie zrozumiał mojego tekstu. Od 20-tu lat mam w firmie samochód osobowy,
wymieniam dokładnie co 5 lat (okres amortyzacji),miałem również samochód z"kratką" (obciach
niesamowity - Mitsubishi 1,8 GDI z kratką). Jestem "od zawsze" VAT-owcem ,więc mam interes w odliczaniu VAT. Jestem całym sercem za odliczaniem VAT od zakupu paliwa DO WSZYSTKICH
maszyn ( samochodów osobowych też) służacych do działalności gospodarczej (wg przepisów-
do uzyskania przychodu ) i nie rozumię dlaczego mogę odliczyć VAT od paliwa do kosiarki lub
odśnieżarki a do samochodu osobowego - nie. Chore? Wyznaję zasadę:jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Podganianie sprzedaży dilerom. Może ktoś pamięta,że był czas kiedy
bez ograniczeń odliczało się VAT od ON i LPG ? Autka się sprzedało (duuuużo Mercedesów) instalacje LPG również i ... skończyło się.
Nie jest tak,że zakaz odliczania VAT od" kratek "przełoży się na koszty utrzymania przeciętnej rodziny,
bo jazdy samochodami osobowymi powinny stanowić margines kosztów jakiejkolwiek produkcji.
Pozdrawiam Galicjusz.
Acha - do jazd prywatnych mam autko, które naprawdę nie nadaje się do oplakatowania (oznakowania firmowego).
Światosław Dragojew / 178.36.136.* / 2010-12-05 09:45
Czy nie uważasz, że biznes to dawanie ludziom i tobie też, pracy? Czy biznes polega tylko na wożeniu towarów? Szkoda, że nie chcesz być bogatym!
Pozdrawiam
niko12 / 83.29.255.* / 2010-12-05 08:33
Popieram sprzeciw przeciwko możliwości odpisu Vat. Nie jestem przedsiębiorcą. Proponuję aby posłowie zaczęli od siebie i zrezygnowali z różnych swoich przywilejów. Może dotacje do partii. Rezygnacja z woloryzacji dopłat na 2011 wielka sprawa - żałosne.

Najnowsze wpisy